ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Delfinārija braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: FRIN2   Francijas dzīvesstila informācija

Parīzes kafejnīcas Le cafe in Paris: Parīzes apmeklētāja ceļvedis

Vai Parīzes kafejnīcā tūrists var justies kā vietējais?

Tas nav vienkārši, bet ir iespējams. Tāpēc izstāstām Jums, ko jāzina un kā jārīkojas, lai netraucēti baudītu īstas Parīzes kafejnīcas filmās un grāmatās attēloto gaisotni. Pievienots pat ēdienkartes tulkojums Jūsu labsajūtai.

To ievērojot, tiksiet apkalpots kā un pilier (pīlārs - regulārais klients).

 

Ieteicamie ceļojuma laiki: par labāko klimatu lasiet šeit, par brīvdienu periodiem Francijā vaicājiet mums.


Laika pavadīšana kafejnīcā ir viens no labākajiem (un lētākajiem) Parīzes priekiem. Pilsētā atrodas vairāk kā 2000 kafejnīcu, no praktiskiem bāra ķebļiem pie vienkāršas letes līdz klasiskajiem ceļinieku magnētiem kā ''Les Deux Magots''. Visi piedāvā vietiņu, kur atpūsties, palasīt, atsvaidzināties, komunicēties un vienkārši blenzt uz svešiniekiem. Ko tās nepiedāvā, vismaz ārpus Starbucks? Brīvību pasūtīt un saņemt pasūtīto, ''kā klients to vēlas''.

Pretēji amerikāņu māsām, kuras piedāvā neskaitāmus variantus katram dzērienam, franču kafejnīcām ir īss un nelokāms piedāvājumu saraksts. Tu vari jautāt pēc bezkofeīna kafijas, norādot uz vārdu déca katrā pasūtījumā, bet citas prasības uztvers ar apjukumu. Parīzē neizmanto pazeminātas kofeīna devas, pseidokafijas kā mocca a la Circle-K, mākslīgos saldinātājus, piena aizstājējus, kafijas plastmasas vai papīra trauciņus līdzņemšanai.

Var padomāt, kāpēc Parīze nav tiekusies līdzi pasaules tendencēm - kāpēc turienieši ir mierā malkot neuzlabotu vārījumu no mazajām demitasse tasītēm,  vai tad viņi nezina, cik patīkami dzert karsti saputotu ''latte'' no lielas aizvākotas plastmasas glāzes, soļojot pa ielu vai sēžot auto?

Jāsaprot, ka dzēriens te nav galvenais. Parīzieši mīl savas kafejnīcas un daudz nebēdā par pašu kafiju. Dzērieni ir kā ieejas biļete, diezgan nesvarīga, salīdzinot ar kaislībām un drāmām, kas norisinās visapkārt.

Kā saucas lētākās sēdvietu biļetes šim šovam, pasniegtas tasītē - lasiet raksta beigās!


Pieņemiet savu likteni

Franču viesmīļi ir rupji un nelaipni - un frančiem tas patīk. Mēs gaidām, ka viesmīlis mūs apkalpos, kad tas ir vajadzīgs un pēc tam par mūsu eksistenci aizmirsīs. Dažs viesmīlis var ignorēt klientu pat stundām ilgi, taču tas nozīmē, ka tu pēcpusdienu vari aizvadīt bārā vai kafejnīcā par vienas kafijas cenu.

Lai nu kā, viņi var atļauties būt rupji, jo dzeramnauda ir iekļauta cenā. Pielieciet mazu dzeramnaudu, varbūt līdz 10 %, ja personāla attieksme vai pieeja ir iepatikusies.


Parīzē klients nav karalis

Personāls un klienti ir vienādās pozīcijās. Viesmīlis negaida, ka būsiet jauki un smaidīgi - un arī klientam to nevajag sagaidīt no viņa. Bet aiz nelaipnības maskas slēpjas viesmīlis ar humora izjūtu, kurš ik pa laikam ņemas pļāpāt ar saprotošu klientu (tēmas no futbola līdz Sīrijas karam), kamēr pārējie apmeklētāji sēž un gaida.


Parīzes kafejnīcā limonādes aizmirsti!

Tiek stāstīts par vienu amerikāņu ģimeni, kam Parīzē lūdza pamest restorānu, jo viņi bija pasūtījuši kolu pie pīles sautējuma. Stāsts varbūt arī ir sacerēts pašiem frančiem par prieku, bet dažas lietas vienkārši nav jādara.

Alus ir pieņemams, taču sarkanvīnam vienmēr priekšroka.


Vienmēr saglabājiet mieru

Ja paceļat roku vai uzsaucat ''Viesmīl!'', kā tas skanētu vecā filmā - Gar-sooon (garçon - puis!), apkalpojošais personāls var saskaisties vai pat ignorēt jūs. Iedarbīgāk ir ''notvert'' viesmīļa skatienu, un tas ātrāk izdosies, ja esat jauns un pievilcīgs (-a).

Pamājiet ar galvu, paraugieties uz tukšā galda pusi ar izmisuma izteiksmi; viesmīlis sapratīs, kas darāms. Un viņš tagad ir Mesjē (monsieur).


Biļetes līdzcilvēku vērošanai

Lētākās starp tām saucas un café vai un express (maziņš espresso, pasniegts mazā tasītē), un double café - dubultā kafija (divi expresso drusku lielākā krūzītē) vai un café allongé (espresso ar ļoti karsta ūdens devu). Šie dzērieni maksā pat mazāk kā 3 EUR, ja sēdi pie galdiņa.

Var ietaupīt pusi eiro, ja dzērienu ņem pie letes, un pievienot tādu pašu summu, ja gribas baudīt to āra terasē.

Ar pienu? Patiešām? Parīzē?

Karstie dzērieni ar pienu parasti ir divreiz dārgāki nekā vienkāršie bez-piena dzērieni. Starp populāriem pasūtījumiem minami cafe creme (espresso kafija ar karstu pienu) un cappuccino, kas ir tas pats espresso ar bagātīgu putota piena devu. Tūristu pilnā āra terasē tādiem cena pārsniegs pat 7 eiro.

Mēs iesakām café noisette - lētāku kompromisu. Šis espreso, pasniegts, pārlejot ar nelielu karoti piena, maksā tikai 20 centus vairāk kā parasta kafija.


Negribas kafiju?

Franču kafejnīcās pasniedz arī alkoholu un apéro stundas laikā starp kafijas tasītēm var redzēt daudzus alus kausus un vīna glāzes.

L'heure de l'apéro - aperitīvu stunda ir jaukais pārejas laiks starp darbdienas beigām un vakariņu baudīšanu.

Augļu sulas, tēja, karstā šokolāde un gāzētie dzērieni šai laikā ir pieņemami, bet tās ir dārgākās izvēles dzērienu kartē.

Par tādu pašu cenu kā remdens Diet Coke ir dabūjamas divas glāzes vīna. Viena tev un viena tavam draugam, kurš tev ir līdzi, vai ko tu drīz iegūsi.

Kā iegūt informāciju, kas Jums vajadzīga? Vaicājiet to mums! Sagatavojam Jums piemērotākā brauciena programmu un, ja vajadzīgs, ceļvedi, nodrošinām arī vietējo gidu vai grupas vadītāju latviešu valodā, ceļojums būs ļoti piemērots draugu grupai, ģimenes kopīgam atpūtas pasākumam vai uzņēmuma motivējošajam ceļojumam.

Par Parīzes un Disnejlendas ceļojumiem iesakām rakstīt tieši mūsu kolēģei Ievai Parīzē:
ieva@ mundustravels.com (bez atstarpītes e-pasta adresē)

Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011

Jūs varētu interesēt Francijā:


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011