ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Delfinārija braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: FRIN3   Francijas ceļojuma informācija

Parīze - modes galvaspilsētaFrancijas dzīvesstils

 

Ieteicamie ceļojuma laiki: par labāko klimatu lasiet šeit, par brīvdienu periodiem Francijā vaicājiet mums.


Valkāt melnu

Parīze ir modes galvaspilsēta. Galvenokārt tad, ja mode nozīmē valkāt melnu.
Parīzietim patīk valkāt melnu: melnas bikses, melnas kurpes, melnas zeķes, melnus mēteļus...

Saraksts ir garš. Bieži ir dzirdēts "le noir, ca mincit" /melns dara slaidu/ un sieviete parīziete ir pārņemta ar patoloģiskām domām par notievēšanu; melns vienkārši ir viņas labākais draugs.

Līdztekus melnā pozitīvajām īpašībām apslēpt apaļumus, tas ir arī brīnišķīgs socializācijas instruments Parīzē: ģērbjoties melnā, mēs nezīmējamies. Cik salds sentiments!

Parīzietim patīk pārvietoties neievērotam: viņš nevēlas būt atkarīgs no sava apģērba, lai atklātu savu atšķirību. Viņš vēlas ģērbties vienkārši.

Visi parīzieši zina, ka "le noir, c’est simple, c’est bien" /melns ir vienkāršs, tas ir labi/.


Les Schtroumps

Valkājiet tikai melnu

Parīzietis zina savas krāsas.

Cilvēkus, kas ģērbušies koši un krāsaini, viņš novērtē ar nievām. Krāsu pārbagātība var kļūt aizvainojoša: jautājums par tādas personas garīgo veselības stāvokli, kura atļausies uzvilkt sarkanu vai dzeltenu, tiks nekavējoties izvirzīts uz apspriešanu.

Zils ir pieņemams. Īpaši tumši zils, "flotes zilais", kas liecina par labu gaumi un gluži vienkārši var tikt uztverts par melnu. Un zilo toņu džinss.

Zelta likumam, kas nosaka valkāt melnu visur, ir viens vienīgs izņēmums. Sezonāls izņēmums. Vasarā parīzietis - vīrietis drīkst valkāt baltu. Jo "le blanc, c’est simple, c’est bien" /balts ir vienkāršs, tas ir labi/.

Parīzietei vasarā, tā nu tas ir, ir jāveic izvēle savām "vasaras krāsām". Katru vasaru sieviešu modes veikali uzspiež savu viedokli bez kādas žēlastības. Krāsu jautājumā oriģinalitātei ir savas striktas robežas.

Pastaigājoties Parīzes ielās, zilās krāsas pārsvars sniedz gājējam pārsteidzošu iespaidu gluži kā pastaiga smurfu ciemā (The Smurfs - Les Schtroumps ir beļģu multfilma, kas stāsta par maziem ziliem cilvēciņiem, kas dzīvo šampinjonu ciemā liela meža vidū).


Sadzīves aina

Kad parīzietes mīļotais tomēr atļausies norādīt par šīs vasaras krāsu bezgaumību un neglītumu, viņa to uztvers ar izmisuma un niknuma sajaukumu "c’est hyper tendance cette couleur cet ete, tu comprends rein"  /šī krāsa ir pilnīgi topā šajā vasarā, tu neko nesaproti/.  

Patiešām Parīzes vīrietim vajadzētu drusku piepūlēties.


Noderīgs padoms

Valkājiet tikai melnu. Balta apkakle vai krāsaina šalle dos elegantu... un vienkāršu akcentu.

Sakiet kā parīzieši:
"J’me suis acheter un p’tit pull noir, tout simple, super mignon..." /es nopirku melnu džemperīti, tik vienkāršu, tik jauku/.


Muzeji un izstādes

Parīzes muzeji un mākslas galerijas šogad piedāvā vairākas modes izstādes. Lai nepalaistu garām nevienu no tām, sekojiet ceļvedim!

Yves Saint-Laurent muzejs, slavenajam modes dizainerim veltīts templis Parīzē. Muzejs atrodas dizainera bijušajā modes namā. 2017. gadā šis modes nams tika pārveidots par muzeju, kur apskatāmi vairāk nekā 40 gadu garumā radītie darbi. Vairāk nekā 5000 apģērbu, 15 000 aksesuāru un vairākiem desmitiem tūkstošu skiču, fotogrāfiju un citu dokumentu.

Iesakām apmeklēt visiem modes cienītājiem!

Palais Galliera - Modes muzejs

Muzejs piedāvā nevis patstāvīgu ekspozīciju, bet dažādas izstādes.

05/03–10/07/22 LOVE BRINGS LOVE. Veltījums Albera Elbaza šovam.

02/04–22/06/22 MODES VĒSTURE, otrā daļa

JAUNUMS. 2022 gadā atvērta Galerie Dior, vieta, ko īsts modes cienītājs nedrīkst palaist garām. Šī izstāžu zāle, kas atrodas Christian Dior Namā Montēņa avēnijā, ļauj ieskatīties modes nama vēsturē. Atvērta arī kafejnīca Dior, kas pieejama vienīgi izstāžu zāles apmeklētājiem. Apmeklējums jebkurā dienā, izņemot otrdienas.

JAUNUMS. Ervins Blūmentāls, mode un spēle. Viņš radīja apvērsumu modes fotogrāfijā, uzspiežot savu stilu visiem lielākajiem modes žurnāliem.

17/02-12/05/22 bezmaksas izstāde nesen atjaunotajā Samaritaine lielveikalā

Uzmanību, NOTIKMS! Parīzes Dekoratīvās mākslas muzejā, apskatāma izstāde Thierry Mugler: couturissime. Izstāde sniedz pārskatu par izcilā dizainera, absolūtas modes ikonas, ieguldījumu modes vēsturē. 30/09-24/04/22

Kā iegūt informāciju, kas Jums vajadzīga? Vaicājiet to mums! Sagatavojam Jums piemērotākā brauciena programmu un, ja vajadzīgs, ceļvedi, nodrošinām arī vietējo gidu vai grupas vadītāju latviešu valodā, ceļojums būs ļoti piemērots draugu grupai, ģimenes kopīgam atpūtas pasākumam vai uzņēmuma motivējošajam ceļojumam.

Par Parīzes un Disnejlendas ceļojumiem iesakām rakstīt tieši mūsu kolēģei Ievai Parīzē:
ieva@ mundustravels.com (bez atstarpītes e-pasta adresē)

Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011

Jūs varētu interesēt Francijā:


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011