ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, tālāki ceļojumi!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: FRIN4   Francijas ceļojuma informācija

Bordo TOP 9Bordo (Bordeaux) labu draugu grupā

 • Vairākas brīnišķīgas dienas ģimenei Bordo vīnu reģionā, degustācijas un atpūta
 • Atpūta pie Arkašonas līča vai Atlantijas okeāna
 • Gleznainais Sv. Emiljona vīndaru rajons un pilsētiņa, vīnu degustācija
 • Labākie Bordo vīni Medokā, jautrais Medokas vīna maratons
 • Konjaka pilsēta un konjaka degustācijas
 • Piemērots ģimenēm un draugu grupām

 

Ieteicamie ceļojuma laiki: par labāko klimatu lasiet šeit, par brīvdienu periodiem Francijā vaicājiet mums.


TOP 9 atrakcijas, aktivitātes un izklaides Bordo apkaimē

NR 1   Vīna degustācija pilīs

Bordo vīna dārzi stiepjas vairāk kā 135 tūkstošu hektāru platībā Garonnas un Dordoņas upju ielejās. Vīna dārzus varam apmeklēt gan agrā pavasarī, kad vīnogulāju ir īsi apgriezti un zaros sariešas pirmie pumpuri, gan vasarā, kad vīna laukos gandrīz nekas nenotiek, gan rudenī – vīnogu novākšanas laikā. Chateux – vīndaru pilis ir atvērtas apmeklētājiem, ekskursijas mūs iepazīstina ar vīna ražošanas tehnoloģiju, ar pils vēsturi, kā arī piedāvā nobaudīt pils vīnu.

Iesakām apmeklēt Saint Emillion vīna reģionu, kurš iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā ar savām gleznainajām vīnogulāju un piļu ainavām.


NR 2   Medoc vīna maratons

Maratona distance stiepjas caur Bordo bezgalīgajiem vīnogulājiem un ir tieši tāda pati, kā lielajā sportā, 42 km, taču tas ir vienīgais, kas šo pasākumu saista ar tradicionālo maratonu. Skrējēji ir ģērbušies karnevāla tērpos, jo ekstravagantāk, jo labāk. Atspirdzinājumam trases garumā tiek ierīkoti degustāciju galdi ar augstākā labuma vīniem. Šajās sacensībās galvenais nav rezultāts, bet pozitīvas emocijas.

Medoc Vīna maratons notiek septembra sākumā.


NR 3   Vīna Pilsēta

“Vīna pilsēta būs mana Gugenheima” paziņoja Bordo pilsētas mērs muzeja atvēršanas dienā. Kopš 2016. gada 1.jūnija Vīna Pilsēta ir neatņemama Bordo apmeklējuma sastāvdaļa. Muzejs izvietojies 13’350 m2 platībā desmit līmeņos, tas būvēts modernā dekantera formā.

Muzeja apmeklējums ir kā ceļojums laikā un telpā, atklājot vīnu visās tā kultūras, civilizācijas un mantojuma dimensijās. Kolonu zālē tiek organizētas vīna tēmas izstādes, piemēram, ”Vīns un mūzika”.

Muzeja Belvederē, kas atrodas 35 m augstumā, tiek organizētas pasaules vīnu degustācijas, no šejienes paveras panorāmas skats uz Bordo pilsētu.

Muzejs sniedz daudzveidīgu pieredzi, mēs varam iepazīties ne tikai ar vīna pasauli, bet arī ar iespaidīgo arhitektūru, izbaudīt panorāmas terasi un dārzu Garonas upes karstā, Apmeklējums iespējams 8 dažādās valodās, skatāmas 120 audiovizuālas projekcijas.

Ieejas biļešu maksa (var nedaudz mainīties): pieaugušajiem 20 €, jauniešiem 9 €, bērniem 6 €.


NR 4   Arkašonas līča Pilā kāpa

Arkašonas līcis atrodas tikai 65 km attālumā no Bordo. Te atrodas iespaidīgs dabas objekts - Eiropas augstākā kāpa, 109 metrus augsta, 2700 m gara, 500 metrus plata, tā satur 60 miljonus kubikmetrus smilšu – Pilā kāpa (Dune du Pilat), no kuras paveras neaizmirstams skats uz Atlantijas okeāna plašumiem.

Kāpas apmeklējums bez maksas, jāmaksā tikai par autostāvvietu, ja ierodaties ar automašīnu. No Arkašonas uz Pilā kursē arī sabiedriskais transports, biļetes cena vienā virzienā ~ 1 EUR.


NR 5   Arkašonas līcis un Cap Ferret

Pašā Arkašonā varam izbaudīt pludmales priekus, izbraukt ar kuģīti uz Cap Ferret - tā ir Francijas austeru galvaspilsēta Atlantijas okeāna krastā. Vislabākā sezona austeru degustēšanai ir no oktobra līdz martam, protams,  tās ir ēdamas arī citos mēnešos, taču ir treknas, jo tas ir vairošanās laiks.

Iesakām nobaudīt klasisko komplektu: austeres ar citronu vai vīna etiķi, baltvīnu un maizi.

Iesakām arī noskatīties filmu Les Petits Mouchoirs, kuras darbība notiek Cap Ferret.


NR 6   Dzīvības ūdens konjaks

Ja reģionā uzturaties vairākas dienas, jums atliks laiks nokļūt līdz Konjakai, ap 125 km no Bordo. Te iespējams degustēt gan lielo marku (Grande Marque), kā Remy Martin, Ottard, Hennesy, Hine ražojumus, kā arī pavisam nelielu ražotāju konjakus. Bieži iegādājami kopā ar pino (pineau), ar konjaku stiprinātu 17* vīnu.


NR 7   Atlantijas okeāns

Okeāna elpu sajutīsim jau pa gabalu.

Iesakām pusdienas Soulac-sur-Mer vai kādā citā piekrastes pilsētiņā ar skatu uz okeānu. Atlantijas krasta kūrortu ciemati kļuva iemīļoti La Belle Epoque - franču jugendstila laikā, to redz graciozajās ēkās un vidē. Par civilizācijas senatni pie Okeāna liecina 12. gadsimta Dievmātes Bazilika Zemes galā (Notre-Dame-de-la-Fin-des-Terres), vairākkārt aizputināta klīstošās smiltīs, daļa no Svētā Jēkaba svētceļnieku ceļa.


NR 8   Festivāli Bordo un Akvitānijas reģionā

Lai bagātinātu savu gastronomisko pieredzi, iesakām doties uz Bordo festivālu laikā. Francijā populāri ir ar dažādiem vietējiem produktiem un specialitātēm saistīti festivāli, kā arī tradicionālie mūzikas, viduslaiku festivāli kultūras pieredzei.

 • Sparģeļu festivāls aprīļa pēdējā nedēļas nogalē,
 • Viduslaiku festivāls maija vidū. Neaizmirstams Viduslaiku piedzīvojums – bruņinieku turnīri, zobenu cīņas, trubadūri, liels bezmaksas uguns šovs sestdienas vakarā,
 • Millesime festivāls jūnija sākumā, mūzikas festivāls,
 • Mencu svētki pirmajā jūnija nedēļā ir ne tikai kulinārijas, bet arī mākslas un mūzikas festivāls. Menca tiek celta godā ar koncertiem, šoviem, ēdienu gatavošanas darbnīcām, izstādēm, degustācijām, konferencēm, būs arī milzu omlete un Jūrnieka aperitīvs.
 • Bordo vīna svētki jūnija vidū. Pašā Bordo centrā Garonnas krastmalā 3 km garš vīna ceļš - iespēja tikties un tirgotājiem, degustāciju laikā atklāsim Bordo un Akvitānijas vīnu kvalitāti un daudzveidību, koncerti uz brīvdabas skatuvēm, katru vakaru krāšņa uguņošana, ielu gājiens 16. jūnijā un daudz kas cits.
 • Garīgās mūzikas festivāls augusta beigās.
 • Bordo SO GOOD novembra vidū – gastronomijas festivāls, degustāciju laikā varēsim iepazīties ar Akvitānijas reģiona daudzveidīgo virtuvi, jūras produktiem, kā arī konditorejas brīnumiem.

TOP kārumi

Nr 9   Canneles

Leģenda stāsta, ka canneles izgudroja Annosiādas klostera mūķenes 18. gs. beigās, taču pirmajiem cannelles nebija daudz līdzīga ar tiem, kurus zinām šodien. Tie bija mazi smalkas mīklas cepumiņi, aptīti ap cukurniedres (canne) kātu un cepti taukos.

Taču ir skaidrs, ka canneles rašanās ir cieši saistīta tieši ar Bordo un tieši ar Bordo vīnu. Vīna izgatavošanas procesā ir posms, ko sauc par kolāžu, tā laikā vīnu filtrē caur uzputotu olas baltumu. Šis ļoti dārgais process joprojām tiek veikts daudzās vīna darītavās. Tāpēc tiek atdalīts olas baltums no dzeltenuma, baltums tiek izmatots vīna darīšanas procesā, bet dzeltenums atdots nabadzīgajām mūķenēm, kuras to prata izmantot.

Mazās kūciņas ar ruma un vaniļas garšu, un ar mazu karamelizētu garoziņu meklējiet konditorejās un kafejnīcas

Kā iegūt informāciju, kas Jums vajadzīga? Vaicājiet to mums! Sagatavojam Jums piemērotākā brauciena programmu un, ja vajadzīgs, ceļvedi, nodrošinām arī vietējo gidu vai grupas vadītāju latviešu valodā, ceļojums būs ļoti piemērots draugu grupai, ģimenes kopīgam atpūtas pasākumam vai uzņēmuma motivējošajam ceļojumam.

Par Bordo ceļojumiem iesakām rakstīt tieši mūsu kolēģei Ievai Parīzē:
ieva@ mundustravels.com (bez atstarpītes e-pasta adresē)

Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011

Jūs varētu interesēt Francijā:


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011