ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Delfinārija braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: FRIN4   Francijas ceļojuma informācija

Krēsli Parīzes kafejnīcāTikai rotanga (ratana) krēsli!

 

Ieteicamie ceļojuma laiki: par labāko klimatu un virzieniem lasiet šeit, par brīvdienu periodiem Francijā vaicājiet mums.


Kad sēžam Parīzes kafejnīcā...

Voila, voila voila .... !!!! Parīzes slavenās terases jau darbojas pilnā sparā. Bāri un restorāni, kuriem nav savas āra terases vēl gaida savu kārtu. Caur logiem ir redzami ķīpās sakrauti krēsli un galdi.

Tie paši slavenie krēsli, gatavoti no rotangpalmas, pavisam vēl nesen rotāja pilsētas kafejnīcu terases, brasērijas un restorānus.

Šie krēsli neizbēgami redzami filmās un fotoattēlos no Parīzes, tie veido pilsētas šarmu tāpat, kā Valasa strūklakas, ielu laternas, avīžu kioski, metro pieturas...

Ērti iekārtojušies terasē, kādā kafejnīcā uz ielas stūra, dzerot kafijas tasi vai malkojot glāzi vīna, mēs pat nepadomājam par šo krēslu izcelsmi.


Rotanga palmas krēslu daudzveidība, lielāka, kā bijām iedomājušies

Vai visi "chaises de rotin", rotanga jeb ratana (ang. Rattan, Manila) palmas pinumu krēsli, ir vienādi? Ne tuvu tam!

Ja rūpīgi ieskatāmies, tad var konstatēt, ka krēsli, kas sākotnēji šķita tik līdzīgi, atšķiras. Vispirms jāprot atpazīt īstos, Francijā gatavotos, un imitācijas krēslus, kas raisa vieglu nožēlu.

Francijā ražotie krēsli ir īsts mākslas darbs, amatnieku ražojums, izgatavoti à la main (ar rokām).

Sākotnēji bija tikai divas slavenas rotanga krēslu markas, kuras joprojām ir vienīgās īstās. Bet kā tās atšķirt no citām?

Lai atšķirtu īstos un imitētos, ir tikai viena iespēja, rūpīgi jāapskata krēsla atzveltne no aizmugures. Ja atrodam uzrakstu Maison Drucker vai Maison Gatti, tad tie ir īstie! Šīs divas Parīzes ražotnes patiesībā ir vienīgās, kuras dala rotanga krēslu tirgu.

Katrai no tām ir savas specialitātes. Tiek ražoti visu krāsu krēsli, no azūrzila līdz vecrozā, no piparmētru zaļa līdz oranžam vai baklažānu violetam tonim. Sastopamas formas no atzveltnes krēsla līdz taburetei. Daudzveidīgi ir arī motīvi un pinuma raksti, no šaha galdiņa raksta līdz zig-zaga rakstam vai trepītei.


Lielā rotanga krēslu mode Parīzē

1885. gadā, kad tika dibināta Drucker krēslu ražotne Pireneju ielā, rotangpalmas izstrādājumi Parīzē bija modē un ne tikai kafejnīcu terasēs. Daudzi parīzieši sajūsminājās ar rotanga eksotisko izskatu un savus dzīvokļus pilnībā mēbelēja ar rotangpalmas izstrādājumiem.

Pateicoties šiem panākumiem, Drucker atvēra jaunas plašākas ražotnes telpas Parīzes austrumu daļā. Taču kara laikā rotangpalmas imports kļuva arvien sarežģītāks. Mainījās arī mode.

Neskatoties uz to, 1920. gadā tiek dibināta nākamā ražotne, Gatti nams.

Joprojām restorāni un kafejnīcas rotangkrēslu izmantošanā saredz interesantu ieguldījumu, pateicoties to elegancei un izturībai.

Mūsdienās gan Drucker, gan Gatti ražotnes pārdod savus izstrādājumus luksus viesnīcām un augstas klases restorāniem visā pasaulē.

Bet ko dara citas Parizes brasērijas un kafejnīcas? Tās iegādājas krēslus atbilstoši savām iespējām, lielākoties tās ir imitācijas, kuras veidotas, iespaidojoties no oriģinālajiem modeļiem. Tās ir lētākas un izgatavotas, rotangu aizvietojot ar plastmasu.


Ražošanas noslēpums

"Īstie rotanga krēsli" ir luksusa iestādījumu šiks, ne visi tos var atļauties. Iegādājoties Drucker firmas atzveltnes krēslu, jārēķinās ar 100 līdz pat 800 EUR, un 250 EUR jāmaksā par parastu krēslu. Tā ir cena par izturīgu materiālu – rotangpalmas niedri, izstrādājumu, kas gatavots ar rokām un pēc pasūtījuma, sur mesure.

Pasūtot krēslu, varam izvēlēties modeli, krāsu salikumu, pinuma rakstu.

Amatnieks izgatavo krēslu sešu stundu laikā. Vispirms ir jāpiegriež niedres, jāsaliec tās vajadzīgajā formā, jāsapin krēsla pamatne un atzveltne, viss jāsaliek kopā, protams ar rokām...


Nākošajā reizē, sēžot kādā no Parīzes kafejnīcām, rūpīgi ieskatieties un ieraugiet krēslu ar zinātāja acīm!

Kā iegūt informāciju, kas Jums vajadzīga? Vaicājiet to mums! Sagatavojam Jums piemērotākā brauciena programmu un, ja vajadzīgs, ceļvedi, nodrošinām arī vietējo gidu vai grupas vadītāju latviešu valodā, ceļojums būs ļoti piemērots draugu grupai, ģimenes kopīgam atpūtas pasākumam vai uzņēmuma motivējošajam ceļojumam.

Par Parīzes un Disnejlendas ceļojumiem iesakām rakstīt tieši mūsu kolēģei Ievai Parīzē:
ieva@ mundustravels.com (bez atstarpītes e-pasta adresē)

Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011

Jūs varētu interesēt Francijā:


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011