Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Medžugorje, Melnkalne

Avio ceļojums 3. - 10. septembrī

Foto: publicitāte

UgandaKalnu gorillas zaļajā zemē

Murchisson Falls NP, Uganda, foto: Francesco Ungaro / Unsplash

Uganda ir iepriecinoši zaļš triepiens, no zilganām tālēm līdz sulīgiem tropisko augu toņiem, pārsvarā saules izkarsētajā Āfrikas kontinentā. Tās biezie kalnu meži sniedz patvērumu dažiem no pēdējiem kalnu gorillām uz Zemes. Ļaudis ceļo no tuvienes un tālienes, lai pavadītu pacilājošu stundu viņu sabiedrībā, vērojot gorillas barojamies, auklējam mazos, guļam un rotaļājamies.

Mūsu īpašajās programmās ir rezervēta jūsu sastapšanās ar gorillām, līdz ar iespējām redzēt Lielos Piecus, ieskaitot koku lauvas Karalienes Elizabetes NP, un baudīt dabas skatus no Bwindi Necaurejamā meža līdz pat Mēness kalniem.

Laivas braucienā pa Kazingas kanālu redzēsiet gan ūdensputnus, gan nīlzirgu pulciņus un ziloņu vai bifeļu barus upes krastos. Būs rezervēts arī gājiens ar gidu cauri Kigali meža NP, lai redzētu tā 13 primātu sugas, no šimpanzēm līdz sarkanajiem kolobiem, giboniem un mangabejiem.

Ieteiktās Ugandas ceļojuma programmas

Labākais, ko Ugandas savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās. Gorillu un šimpanžu trekinga laiks ir rezervēts.

Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot Nīlas iztekas laivas braucienu, pigmeju cilšu iepazīšanu, dienu galvaspilsētā ar krāsainu iepirkšanos, laiku pie Viktorijas ezera.

Vietas Ugandā, kuras vērts iepazīt

BWINDI NECAUREJAMAIS MEŽS landscape

"Bwindi Impenetrable Forest'' uz Kongo, Ruandas un Ugandas robežas ir viens no nomaļākajiem un bioloģiski daudzveidīgākajiem mežiem Āfrikā un arī viens no vecākajiem (ap 25 000 gadu). Alberta Rifta ielejas jeb lūzuma zonas austrumu malā lietus meži noklāj stāvas kraujas pāri skaistām ielejām, sniedzoties līdz 2600 m augstumam. Gaisa mitrums nozīmē leknu veģetāciju, lieliskus zaļos toņus ainavā un zilas kalnu grēdas pamalēs, kontrastējot ar zemes ceļu tumši sarkano krāsu.

Vairāk kā puse no pasaules kalnu gorillām mīt Bwindi vai kalnos ap to, dažkārt pārejot uz Kongo tieši līdzās un Ruandas puses Virungas kalniem, vai ienākot no tiem. Parka apmeklētājiem jābūt nodrošinātiem ar 700 USD vērtajām trekinga atļaujām, rezervācijas veicot vairākus mēnešus iepriekš (blakus Ruandā, kur arī mīt kalnu gorillu populācija, atļauju cena ir 1500 USD personai). Mūsu garantēto ceļojumu piedāvājumā gorillu un šimpanžu trekinga atļaujas ir rezervētas! Parkā mīt arī šimpanžu un kolobu populācija, tramīgi meža ziloņi un vairāk kā 350 putnu sugas.


MĒRČISONA ŪDENSKRITUMS landscape waves

Kad viss Nīlas upes plūdums pēkšņi iegāžas sešus metrus platā spraugā 40 metru kritienam, šķiet, zeme dreb zem kājām. Murchison Falls, Mērčisona ūdenskritumu tā nosauca atklājējs S.V. Beikers, pagodinot britu Ģeogrāfu biedrības prezidentu.

"Aiz līkuma piepeši pavērās fantastisks skats," Beikers rakstīja. "Ūdenskritums bija sniega baltumā, un tas radīja izcilu efektu, kontrastējot ar tumšajām klintīm, kas ieskāva upi. Graciozās tropu palmas un savvaļas banānkoki nevainojami papildināja ainavas burvību. Tas bija pats lieliskākais no Nīlas ūdenskritumiem." Upes ziemeļu pusē zaļos garos līdzenuma zālājus papildina palmas un akācijas, dienvidos veģetācija kļūst blīvāka līdz ar meža biežņu un augstu lietusmeža lapotni virs Budongo pakalna.

Ūdenskrituma putojošā kaskāde ir aplūkojama no kuģīša. Brauciens pa Nīlu sākas no Paras (Paraa). Pa ceļam kuģīša pasažieri vēro apkārtējā NP savvaļas dzīvniekus. Līdzās kuģītim var ieraudzīt nīlzirgus un krokodilus, un, kopš astoņdesmitajos gados izskauda malu medības, piekrastē var redzēt ziloņus, bifeļus, hiēnas un dažkārt - lauvas un leopardus. Dzīvā daba te ir tik apbrīnojama, ka ceļojuma galamērķis, ūdenskritums, uz brīdi var izkrist no prāta. Bet, ieraugot sniegbaltās putās sakulto straumi, kas ar varenu spēku gluži vai eksplodē caur klintīm, kļūst skaidrs, kāpēc Beikers savulaik jutās tik saviļņots.


KAZINGAS KANĀLS, ELIZABETES NP landscape waves

Karalienes Elizabetes Nacionālais parks (turpmāk Elizabetes NP) ir plaša savaļas paradīze ar bagātīgu ainavu. Naktsmītnes ir izvēlētas augstos krauju vai kanāla krastos un dabiskos pakalnos, paverot lielisku skatu pār vakarā tumstošo līdzenumu.

1700 kvadrātkilometri, 96 zīdītāju sugas, tai skaitā nīlzirgi, ziloņi, lauvas un leopardi, kā arī nedaudzi šimpanzes un hiēnas. Tālais Išašas (Ishasha) sektors ir slavens ar kokos kāpjošiem lauvām; lauvenes, kas bauda pēcpusdienas snaudu vīģu koku zaros, ir savdabīga parka ikona, bet nedrīkst palaist garām brīnišķīgu laivas izbraucienu pa Kazingas kanālu ar bifeļu bariem, nīlzirgiem, krokodiliem un ūdensputniem bez skaita.


MBURO EZERA NP landscape

Mburo Nacionālais parks ir kompakts dārgakmens, turklāt netālu no Kampalas. Gari pārbraucieni pa valsts ceļiem, ko strādnieces pielabo ar sīksta māla pikām, var nogurdināt. Mburo nonākam ātri.

Mazākajā no Ugandas savannas nacionālajiem parkiem ir atsevišķas senu klinšu radzes un kraujas, seši ezeri un daudz papirusa purvāju zemju, mājvietas zebrām, impalām, ēlandiem, bifeļiem un leopardiem, nīlzirgiem un ūdensputniem. Parkā nav ziloņu, un tas nozīmē atšķirīgu, sakuplojušu lietusmežu un savannas ainavu. Ugandā ir labs ceļojuma laiks visu gadu, ar atsevišķiem posmiem, kad nedaudz lietaināks. Garā zāle pēc lietavām Mburo var likt lauvām izvest mazuļus uz vērošanas braucienu (Game Drive) zemes ceļiem, lai tie neapmaldītos.


DŽINDŽA, NĪLAS IZTEKA landscape waves

Nīla iztek no Viktorijas ezera. Džindžā (Jinja) godā pētnieku Speki, kurš sacentās ar Livingstonu nezināmā kontinenta iekšienes atklāšanā pasaulei. Džindža ir īstā vieta laivas izbraucienam līdz ietekas vietai, un daudzveidīgās upes ainavas var būt pirmais ieskats Ugandas dabā.

Līdzās atrodas V kategorijas krāču laivošanas trase, kas labi derēs cienītājiem.


KAMPALA location_city visibility shopping_basket

Ugandas galvaspilsētā ir atrodams viss, no valdības pilīm līdz nolupušiem stadioniem un krāsainiem tirgiem, itin moderniem lielveikaliem, banku augstceltnēm, darbnīcu un būdu rajoniem, viss, izņemot veidu, kā pilsētu šķērsot ātri. Ne Indijas ražojuma taksi motocikli, ne ķīniešu auto taksometri nav pasargāti no nebeidzamiem sastrēgumiem.

Te ir labākā vieta amatnieku darbu pirkumiem. Ugandā visas sajūsminošās Āfrikas lietas, pinumus, griezumus, rotas un audumus, kuras ieraugām savu mājokļu un lodžu interjeros un dekorējumā, tajās nopirkt nav iespējams. Lietas jau paaudzēm gatavo noteiktos ciemos, un tās pārdod vai nu ciema gadatirgū un ceļmalā, vai arī galvaspilsētā. Pēdējā iespēja sniedz vairāk izvēles.

Ugandas galerija #1

Naktsmītnes - džungļu lodžas (sagatavošanā)

Ugandas galerija #2

Kazingas kanāls Elizabetes NP (sagatavošanā)

Uz Bwindi attēlu galeriju (sagatavošanā)

Norises Ugandā, kurās vērts piedalīties

KALNU GORILLU VĒROŠANA (trekings) landscape

Kalnu gorillu trekings ir viens no lieliskākajiem savvaļas piedzīvojumiem Āfrikā. Grūti aprakstīt saviļņojumu, pirmoreiz ieraugot tuvumā kalnu gorillu, lielāku par, iespējams, zoo redzētajiem līdzenuma brālēniem. Vai ceļotāju sagaida pārgājiens, jeb trekings izaicinošā vidē? Gorillu ģimenes šajā kalnainajā apvidū var atrasties gan attālā un gandrīz nesasniedzamā vietā, gan netālā ziedošā ielejā. Nelielais tajā dienā apstiprināto ceļotāju pulciņš sāk ar ļoti agru instruktāžu parka mītnē un ar iedalīšanos grupiņās pēc katra fiziskajām iespējām. Sekos pārbraucieni augšup pa zemesceļiem, tad gājiens. Grupas var sastapt savus gorillas pēc trīs stundu augšup-lejup kāpieniem, vai pēc salīdzinoši mierīga stundas pārgājiena.

Trīs gorillu grupas, kas uzturas Bwindi meža Buhomas daļā, ir Habinyanja, Mubare un Rushegura. Grupas vārds tiks ierakstīts arī jūsu Gorillu trekinga sertifikātā. Trekeri ir devušies mežā līdz ar pirmo gaismiņu, un ziņo gidiem pa rācijām, kā pārvietojas un kur atrodama katra grupa. Gidi un reindžeri centīsies jūs pievest gorillu dzimtām atpūtas brīdī, lai redzētu, kā tie mielojas, audzina mazos, kāpelē un rotaļājas.

Gorillu klātbūtnē nev atļauts ēst, dzert un smēķēt, jūs nevarat doties ceļā saaukstējies, un instruktāžā būs pieteikts tiem netuvoties vairāk par septiņiem metriem. Attālums ir nosacīts, jo viņi, it īpaši ziņkārīgie jaunuļi, paši pienāks jums klāt vai pat pieskarsies - patiešām pacilājošs brīdis! Tomēr tuvu esošā gorillas varenie pleci un muskuļotās rokas nevilšus izraisa bijību.


ŠIMPANŽU VĒROŠANA KIBALE NP (trekings) landscape

Šimpanžu trekingā valda cita noskaņa, nekā gorillu iepazīšanā. Ja pēdējie ir savā ziņā ģimeniski dzīvnieki, to dzimtas turas vienkopus, tad šimpanzes, citējot vietējo parka reindžeru, ir "mazliet psihopāti". Respektējama izmēra tēviņš var pēkšņi izauļot cauri ceļotāju grupiņai, gandrīz izgrūstot ļaudis, jo vajag vajāt citu, mazāku īpatni. Kad tas uzdzīts kokā, var atlaisties uz muguras un uzvaroši vāļāties, izliekoties neredzam apkārtējos apbrīnotājus ar fotokamerām, pa laikam pametot skatu arī uz biedru kokā.

Šimpanzes var sastapt arī Kyamburas aizā Karalienes Elizabetes NP, taču Kibales mežā ir gandrīz 100% skatījumu garantija.

Instruktāžā pirms gājiena tiks uzsvērts padevīgu dalībnieku pozu svarīgums šo meža milžu klātbūtnē. Diena var izvērsties aktīva, šimpanzes mēdz pārvietoties, un sekot viņiem caur meža veģetāciju sniedz mazliet bērnišķīga piedzīvojuma prieku. Ir paredzēta viena klātbūtnes stunda, kuras laikā nedrīkst ēst un smēķēt.

 

Ugandas vīzu informācija

Ugandas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011