Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Vasaras ekskursija 7. augustā

Vidzemes garšas. Gaujas tramvajs, medus, vīns

Gauja valmierā, foto: Jonas Budrevicius / Unsplash

DienvidāfrikaSouth Africa. Te sākas vairums Āfrikas ceļojumu

Murchisson Falls NP, Uganda, foto: Francesco Ungaro / Unsplash

Bez Dienvidāfrikas nevar iztikt! Dienvidāfrika (South Africa) ir mulsinoši daudzveidīga. Te atrodas pašapzinīgā kosmopolītiskā Keiptauna, bet te ir arī visi lielie savvaļas dzīvnieki Krīgera parkā (Kruger National Park), vīnadārzu ielejas un varenie Drākenberga kalni, tālais Ziloņu krasts. Mūsu Dienvidāfrikas programmas lieliski atklāj kontrastu zemi un tās kaimiņvalstis, un ceļojumu tik viegli papildināt ar dažām nesteidzīgām Keiptaunas un piekrastes dienām.

Ceļu tīkls atļauj sasniegt daļu Dienvidāfrikas vietu ar savu auto, metot prātīgus lokus ap populācijas centriem. Vieglāk pieejamās milzīgā Krīgera parka daļas (parks ir gandrīz divreiz lielāks par Kurzemi, jeb visas Izraēlas lielumā) ir ar nepietiekamu šādu apmeklētāju skaita kontroli - un tuvajos džungļu kempingos, pretēji parka idejai, parādās zoodārziem raksturīgi žogi. Tālajās gigantiskā parka daļās jau ir vajadzīgi safari džipi, un Drākenberga kalnājs vislabāk izpētāms vadītā gājienā. Tāpēc autonomu vai cita veida transportu (lai no Joburgas sasniegtu Pretoriju ar Priekšteču zīmēm, noderēs ātrvilciens Gautrain) visērtāk likt lietā dienās pirms vai pēc safari programmām.

Vietas Dienvidāfrikā, kuras vērts iepazīt

KEIPTAUNA (Cape Town) landscape

Iespējams, ka pirmā Dienvidāfrikas lidosta ierodoties būs Johannesburga (Joburga), iespējams, ka tā būs Keiptauna. No šīs pēdējās aizlidojam ar nožēlu, jā, te varēja palikt ilgāk.

Keiptauna ir īsts paraugs daudzkultūru Dienvidāfrikai. Vēlos vkaros ir brīvi atvērti ielas malu krodziņi, kur varat iziet no viesnīcas paklausīties to pašu mūziku ar dažādu rasu ļaudīm (Joburgā to nevarētu iedomāties). Krasta promenāde un Āfrikas vēsturisko lietu un dāvanu veikali ir izcili, un te iespējams atrast dažādu virtuvju izpausmes. Holandiešu un britu, mazāk indiešu, mazliet zulu un bantu ietekmes ir izveidojušas pavisam īpašu vidi.

Gribētāji atradīs lieliskus grila restorānus ar teicami audzētiem liellopiem un jūras veltēm līdz ar Āfrikas medījumiem, antilopēm, bifeļiem un strausiem, tāpat pilsētai ne visai raksturīgo Durbanas kūliju virtuvi ar bunny-chow un bobotijiem. Citam patiks Kamerūnas un Zimbabves viesstrādniekiem domātās pap'a ēstuves un walkie-talkies.

Daži būs motivēti doties laivas izbraukumā uz cietuma salu Robben Island, zināmu kā Nelsona Mandelas ieslodzījuma vietu. Citi vēlēsies redzēt Labās Cerības ragu dažus desmitus kilometru no pilsētas (iekļauts vairākās mmūsu programmmās).

Pie pilsētas ir lieliska dabas iezīme - Galda kalns, Table Mount, uz kuru ved moderns pacēlājs ar rotējošām panorāmas kabīnēm. Kad miglas "galdauts" ap kalnu noskaidrojies, ir īstais laiks apbrīnot pilsētu lejā un baudīt okeāna skatus. Kalnā var uzkāpt vai nokāpt arī pa stāvām klinšu takām. Augšā paveras pastaigu iespēja neparastā vidē starp skatpunktiem, dažkārt pamanāmi klinšu hiraksi, līdzīgi maziem lācēniem.


KRĪGERA NACIONĀLAIS PARKS (Kruger NP) landscape waves

Krīgera parks ir klasiskas safari pieredzes iemiesojums Āfrikā. Vecākais, lielākais (20 000 kvadrātkilometri), dzīvniekiem bagātākais. Lai noskaidrotu definīcijas, Krīgera NP vada nacionālo parku pārvalde, tas aizņem lielāko teritoriju. Savukārt Lielā Krīgera parks iekļauj arī plašas teritorijas rietumpusē, nodotas privātiem rezervātiem (koncesijām), bieži ar vēl stingrākiem savvaļas aizsardzības noteikumiem un bez žogiem ar NP.

Visi lielie dzīvnieki Krīgerā ir pārstāvēti, te ir retā iespēja vienā nacionālajā parkā sastapt visus Lielos Piecus (lauva, leopards, melnais degunradzis, zilonis un Āfrikas bifelis). Tāpat parkā pārstāvētas dažādas ekosistēmas un attiecīgi izveidojušās atšķirīgas floras zonas.

Krīgera NP Ziemeļu sektors

Parka ziemeļdaļa tiek uzskatīta par bagātīgāko ieguvumu visā Krīgerā tiem, kas nonāk tik tālu bušā. To veicina nošķirtības sajūta un apmeklētāju nelielais skaits - ceļotāji ar savu auto vai īsos izbraucienos no lielpilsētām paliek tūkstoš kilometru attālumā. Arī no paša parka Phalaborwa mazās lidostas tas ir garš brauciens. Līdzenumi mijas ar smilšakmens klintīm, kurām cauri izgrauzušās upes, aug mopane jeb balzāmkoki, kazu, žirafju un pavasaros - ēdamu kāpuru barība, un staltie sarkankoki. Relatīvi atklātās savannas padara ziemeļdaļu par teicamu vietu lielo dzīvnieku baru, īpaši ziloņu, novērošanai. Ziemeļi, ieskaitot bagātīgo Limpopo upes ieleju, ir iekļauti mūsu Dienvidāfrikas programmās. Tieši ziemeļos var redzēt retākās antilopes (Roana un melno zobenantilopi), arī putnu vērošanā tiem nav līdzinieka.

Krīgera NP Dienvidu sektors

Dienviddaļa ir pieejamāka un līdz ar to populārāka. Dabas daudzveidība un dzīvnieku daudzums ļauj teicami iepazīt savvaļu arī dienvidos. Sabie upe vijas caur šo parka daļu, un ja Dienvidos pamanāt leopardu, tas būs tieši tur. Visi pieci parka vārti ir tuvu Krīgera Mpumalanga lidostai, vai ar mazo lidmašīnu var nonākt Skukuza lidlaukā. Dienvidos atrodami gan administrācijas vienkāršie kempingi, gan koncesiju luksa lodžas.


DRAKENSBERGA KALNI landscape waves

Pasaulē labākais pārgājiens, tā bieži sauc Drakensberga kalnu masīvu. Dažādu ainavu bagātība, tikai kājām sasniedzami izcili skati, smailes, kalnu ezeri, straumes un ūdenskritumi. Vairāk - nākamajā sadaļā un programmā "Dienvidāfrika gājienā".


DIENVIDU KRASTS (Knysna, Plett) landscape

Kontinenta Dienvidu krasta vidusdaļa ar skaistu ainavu un pludmalēm, nelielām koloniālā stila pilsētiņām un bagātīgu ūdens izklaižu piedāvājumu ir pazīstams kā Dārzu ceļš. Plett jeb Pletenberga līcis (Plettenberg Bay) tā austrumu galā ir pieturas punkts bagātākajiem dienvidafrikāņiem un pensionētiem britiem. Arī maltītes ir lieliskas. Pakalnu pilsētiņas stāvās ielas ved līdz klinšu ieskautām zeltainām okeāna pludmalēm, ūdeņos sezonā parādās vaļi un pastāvīgi klāt ir delfīni. Zivju restorānu skatu terases sezonā noteikti jārezervē.

Cita iemīļota pilsētiņa ir Naizne (Knysna), kas slavena arī ar austerēm. Ja Plett's šķiet vairāk kūrorts, Naiznē ir vairāk gan mākslas galeriju, gan pastaigu un pārgājienu iespēju tuvīnos kalnu mežos.

Tās lagūnu veido piecas upes un, protams, Indijas okeāns, abpus lagūnai slejas Naisnes Galvas, divas masīvas klintis, sargājot no okeāna viļņiem. Saule noriet jūrā, padarot saulrieta kruīzus īpašus. Kādreizējā koksnes eksporta osta piedāvā kokamatniecības darbus un roku darba mēbeles, virs pilsētas kalnus klāj senie meža masīvi, ar takām un celiņiem bagāti. Naiznes mežā kuplo jūras ozoli (milkwood), cukurkļavas (stinkwood) un dzeltenkoki, plaukst seni augstu paparžu krūmi, atrodami babuīni, dzeloņcūkas, stirnas, iespējams, ziloņu pēdas, var ieraudzīt košos turako jeb banānputnus un mazos zilos duikerus - antilopītes.

Dažu dienu atpūtai ar mazākiem līdzbraucējiem tā ir laba izvēle.


AP KEIPTAUNU landscape waves

Ja iespējams pirms vai pēc safari ceļojuma pavadīt dažas dienas Āfrikas dienvidu pussalā Keiptaunas tuvumā, jums ir pieeja gan izcilām, mežonīgām ainavām, gan vīnam, gan vēstures liecībām. Labās Cerības rags apvieno dabas skaistumu un ekoloģisko vērtību, caur koptām priekšpilsētām un ciemiem sasniegt var Labās Cerības raga Ziedu rezervātu, mazāko, bet daudzveidīgāko no 7 puķu rezervātiem pasaulē. Feinboss - ziedošu zemu augu kopums un krāsaini virši dominē veģetācijā, antilopes, strausi un babuīni ir pamata iemītnieki.

Vīna dārzi

Viļņotie pakalni un iespēja garšot Dienvidāfrikas labākos vīnus stundas vai divu stundu izbraucienā no Keiptaunas. Kalni ir dramatiski, vīna dārzi plaši.

Stop at Stellenbosch, South Africa’s second oldest town, to admire its canals, Cape Dutch architecture and wine, before heading over the Helshoogte Pass to Franschhoek, renowned for its cuisine and idyllic valley setting, where a patchwork of vineyards meets towering mountains. Here, you can visit a wine estate to taste more of the region’s produce, before moving on to the town of Paarl, set at the foot of a huge granite rock, for a final wine tasting. Kirstenbosch Botanical Gardens Nestled on the eastern slope of Table Mountain, the Kirstenbosch Botanical Gardens are home to a large collection of indigenous plants, from fynbos heather to bright strelitzias and proteas (South Africa’s national flower). There’s also a conservatory housing flora that grows in more extreme conditions, from mountain peaks to arid deserts. In addition, the gardens regularly host stone sculpture exhibitions and outdoor concerts. There are shady, secluded spots to sit in, or explore the pathways that meander through the woods and bushes in the upper areas of the gardens, which run unfenced into the slopes of the mountain.

Par apkārtējiem vīna dārziem Stellenbošā lasiet nākamajā sadaļā!


STELLENBOŠA, VĪNA DĀRZI landscape

Kad sakām Vīns, domājam Stellenboša (Stellenbosch). Stellenbosch is at once a wine and food capital, a lively university town, and a historical hub. Just an hour’s drive east of Cape Town and set at the foot of the Stellenbosch Mountain, it’s easy to visit either on a day out from the city or as a stop-off on a self-drive tour of South Africa. While there, other than hopping between the area’s wine estates and taking in the mountainous backdrop, you can walk along the town’s oak-lined avenues, admiring the Cape Dutch architecture and stopping to sample some of the local food. Each dish helps tell the story of Stellenbosch’s colonial history, which dates back to 1679. After Cape Town, Stellenbosch was the second European settlement in South Africa thanks to its strategic position on the banks of the Eerste River. Its colonial history is everywhere you turn, from the Cape Dutch farmsteads whose white exteriors shine brightly against the green countryside to the Victorian and Georgian mansions that are set on streets lined with 300-year-old oaks. Stellenbosch University’s student population brings a more youthful feel to the town, and you can enjoy drinks in some of the bars that come to life in the evening. To learn more about the town’s roots, join a three-and-a-half-hour food tour. Your local guide leads you on foot through Stellenbosch’s historic heart, stopping at various cafes, gourmet restaurants and delicatessens to sample some of the food staples that reflect the town’s heritage. You might suck on traditional sweets, visit a butcher to chew on biltong, sip rooibos tea in a locally owned tea shop, or sit down to eat dishes such as bobotie (minced-meat casserole), chakalaka (spicy vegetable relish) and koesister (a sweet pastry). As you walk, your guide points out key landmarks, such as the 18th-century Moederkerk (Mother Church) and the Victorian buildings along Dorp Street, many of which house boutiques, galleries and fine-dining restaurants. Wine tasting in Stellenbosch The Cape Winelands comprises the Stellenbosch, Franschhoek and Paarl Valleys, whose fertile soil is conducive to growing a mixture of grapes. Stellenbosch in particular is renowned for its viticulture, and there are hundreds of world-class wine estates strewn across the town’s outskirts. You can visit many of these wineries independently to taste some of their best reds and whites. Some will offer free samples if you agree to buy a bottle or two after tasting. With Paarl and Franschhoek both within an hour’s drive, you could spend a whole day tasting your way through the Winelands — if you don’t want to drive yourself, we can arrange for you to travel with a private driver. Alternatively, you can tour some of the nearby wineries with local guide and wine expert Pietman Retief. Having grown up in the area, Pietman knows many of the wine producers personally and can tailor the tour to best suit your interests, even throwing in local art or history. Best time to visit Stellenbosch Between September and April is an excellent time to visit Stellenbosch, as this is when many vintages of wine are released. The weather is also warm and dry at this time of year.


JOBURGA, galvaspilsēta. PRETORIJA location_city visibility shopping_basket

Johannesburgas vārdu pilnībā izrunā reti. Galvaspilsētas lidosta ir galvenie ieejas vārti, uz pilsētu atved lielisks ātrgaitas "gutreni" (Gautrain). Ja neturpinām ceļu uz Keiptaunu, ir saprotami veltīt laiku galvaspilsētai, ar tās pasaulē zināmajām vēsturiskajām teritorijām, kā Soueto (Soweto). Joburgas jeb Jozi vizītes prasa īpašu plānojumu, pa to nestaigā kājām, un pilsēta pamirst līdz ar krēslu, lai sāktu aktīvu dzīvi agri nākamā rītā. Studentu ballītes gan turpinās vēlās stundās, kā likums, neņemot sev līdzi naudu vai vērtīgus priekšmetus.

Joburga dzima 19. gadsimta zelta drudzī. Vienkāršā darba strādniekus vajadzēja kuplā skaitā, un starp šahtām izveidojās "townships", strādnieku būdu jeb baraku blīvi ciemati ar minimālu kontroli no varas puses, kā Soueto vai Aleksandra, kur baltie vai krāsainie (indiešu cilmes afrikāņi) apmesties vispār nedrīkstēja. Tajos varēja veidoties pagrīdes kustības, tur sākās dumpji.

Tagad Joburgā ir koncentrēts daudz no DĀR ražošanas un pārvaldes. Turīgie baltie un krāsainie iedzīvotāji mīt augstu žogu ieskautos piepilsētas villu rajonos, turīgākie melnādainie, ieskaitot politisko vadību - tikpat augstu žogu ieskautās villās, dažkārt uzceltās tieši pie "townships". Redzamajā nevienlīdzībā joprojām vaino aparteīda režīmu.

Daži izteiksmīgākie Johannesburgas rajoni tiek attīstīti par mākslas, galeriju un restorānu kopumiem, tomēr ārpus apsargātajām teritorijām (Mabonenga) ļaudis nemēdz iziet, tumsā nestaigā, un pie smalkajām Gotreni stacijām nekavējoties sēžas taksometrā.

Pozitīvā ziņa, Joburgu var uzskatīt par "īstu" Āfikas pilsētu pretstatā valdzinošajai Keiptaunai un sakārtotajai Durbanai, un Soueto vadīta ekskursija ir ieteicama.

KARALAUKI (The Battlefields) location_city visibility shopping_basket

Karalauki ir skaidra izvēle britiem, būriem un holandiešiem, kuru senči ir cīnījušies par šo zemi ar zulu valdniekiem un savā starpā. Tās pagātnes zināšanu un vecvecāku iesaistes mums nav. Tomēr, nonākot Karalaukos, katru uzrunā ainavas. Mezglainas klintis, zaļi līdzenumi, kalnu smailes pie apvāršņa un klusums.

19. gadsimtā Natālas provincē (KwaZulu/Natal) plosījās kari starp britu, zulu un būru karaspēkiem. Āfrikas kari bija asiņaini. Tūkstošus kritušo apbedīja balta akmens piramīdās, kad zeme bija pārāk cieta rakšanai.

Pie Ncomi upes 1838. gadā 470 būriem uzbruka 15 000 zulu (zulusu) kareivju. Trīs būrus ievainoja, un trīs līdz piecu tūkstošu kritušo zulu asinis iekrāsoja upi sarkanu, to iesauca par Asins upi. Kad 1879. gadā zemē ienāca briti, 20 000 zulu karotāju pieveica britu vienību pie Isandlwanas pakalna. No 1500 britiem izdzīvoja 300. Netālu 150 briti aizstāvēja Rorke’s Drift lauka hospitāli pret 4000 vietējiem, un pēdējie zaudēja 500 vīrus un kauju. Savukārt Spioenkopas 1900. gada kaujā starp britiem un būriem piedalījās raitnieks Vinstons Čērčils un sanitārs Gandijs.

Ugandas galerija #1

Naktsmītnes - džungļu lodžas

Ugandas galerija #2

Kazingas kanāls Elizabetes NP

Uz Bwindi attēlu galeriju

Norises Dienvidāfrikā, kurās vērts piedalīties

DRAKENSBERGA KALNI (trekings) landscape

Šo kalnu diženumu ir jāpieredz, un tas atklājas vienīgi pārgājienos. Drakensbergs jeb uKlahlamba (Šķēpu barjera) vislabāk pieejams, nakšņojot 1600 metru augstumā piekalnes bāzē aklimatizācijai, Royal Natal NP atklājas no Sentinela smailes, seko Tugelas ūdenskritums 3000 metru augstumā un Drakemberga Amfiteātra skati. Naktsmītne 2600 metrus virs jūras līmeņa paver grūti aprakstāmas ainavas pāri Mont-Aux-Sources kalnu ķēdei.


VAĻU VĒROŠANA, NIRŠANA PIE HAIZIVĪMlandscape

Netālu no keiptaunas krasta ciematos tiek organizēta vaļu (sezonā) un delfīnu vērošana, tāpat kā ieniršana krātiņos pie haizivīm.

Dienvidu baltie vaļi un kuprvaļi migrē no ledainajiem pola ūdeņiem uz piekrasti laist pasaulē mazuļus. Gansbaai ciemats, divu stundu braucienā no Keiptaunas, ir vaļu vērošanas kruīzu starta punkts.

Piekrastē pieejama arī ieniršana pie haizivīm krātiņos, jo baltās haizivis lielā skaitā peld ūdeņos starp Daiera salu un Geizera klinti. Pacilājošs veids, kā iepazīt bīstamās, bet graciozās radības to dabiskajā vidē, vērojot barošanu no laivas vai tiekot nolaistam galvanizēta tērauda būrī dzelmē pie tām.

Ieteiktās Dienvidāfrikas un pārrobežu ceļojuma programmas

Labākais, ko Āfrikas dienvidu savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās.

Vairākām mūsu programmām Dienvidāfrikas lidostas ir tranzīta punkti tālākam lidojumam uz Maunu vai Vindhauku, citas sākas no Keiptaunas vai Johannesburgas. Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot daudzveidīgas Dienvidāfrikas iespējas, pludmali, dabas ainas, Keiptaunu. Palīdzēsim izvēlēties piemērotākās!

 1. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  CV21

  No Keiptaunas līdz Viktorijas ūdenskritumam21 dienas programma ▸

 2. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  CVa21

  No Keiptaunas līdz Viktorijas ūdenskritumam21 dienas programma ▸

 3. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  MOa14

  Mozambika & Krīgera parks14 dienu programma ▸

 

Dienvidāfrikas vīzu informācija

Dienvidāfrikas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un detalizētas programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Rakstiet SkypeSkype: edite-mundus Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011