DienvidāfrikaSouth Africa. Te sākas vairums Āfrikas ceļojumu
- Mundus
- Visi Āfrikas regulārie ceļojumi
- Dienvidāfrika, safari ceļojumi mazā grupā / South Africa Safari Small Group Tours
Bez Dienvidāfrikas nevar iztikt! Dienvidāfrika (South Africa) ir mulsinoši daudzveidīga. Te atrodas apburošā kosmopolītiskā Keiptauna, un te ir visi lielie savvaļas dzīvnieki Krīgera parkā (Kruger National Park), vīna dārzu ielejas un varenie Drākenberga kalni, tālais Ziloņu krasts un mežonīgā dienvidu piekraste. Mūsu Dienvidāfrikas programmas lieliski atklāj kontrastu zemi un tās kaimiņvalstis, un pēc safari ceļojumu ir viegli papildināt ar dažām nesteidzīgām Keiptaunas un piekrastes dienām.
Ceļu tīkls atļauj sasniegt daļu Dienvidāfrikas vietu ar savu auto, metot prātīgus lokus ap populācijas centriem. Vieglāk pieejamās gigantiskā Krīgera parka daļas ir ar nepietiekamu apmeklētāju skaita kontroli (parks ir divtik lielāks par Kurzemi, jeb visas Izraēlas lielumā), tāpēc tuvajos safari kempingos, pretēji parka idejai, parādās zoodārziem raksturīgi žogi. Tomēr attālākajās parka daļās ir īsta savvaļas dzīvnieku valstība, tur ir vajadzīgi safari džipi. Savukārt Drākenberga kalnājs vislabāk izpētāms vadītā gājienā. Tāpēc nomāto vai publisko transportu (lai no Joburgas sasniegtu Pretoriju ar Priekšteču zīmēm, noderēs ātrvilciens Gautrain) ērtāk izmantot dienās pirms vai pēc safari programmām.
Ieteiktās Dienvidāfrikas un pārrobežu ceļojuma programmas
Labākais, ko Āfrikas dienvidu savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās.
Vairākām mūsu programmām Dienvidāfrikas lidostas ir tranzīta punkti tālākam lidojumam uz Maunu vai Vindhauku, citas sākas no Keiptaunas vai Johannesburgas. Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot daudzveidīgas Dienvidāfrikas iespējas, pludmali, dabas ainas, Keiptaunu. Palīdzēsim izvēlēties piemērotākās!
Vietas Dienvidāfrikā, kuras vērts iepazīt
KEIPTAUNA (Cape Town) landscape
Iespējams, ka Dienvidāfrikas pieredze sāksies Johannesburgas (Joburgas) lidostā, un iespējams, ka tā būs Keiptauna. No šīs pēdējās aizlidojam ar nožēlu, jā, te varēja palikt ilgāk.
Keiptauna ir īsts paraugs daudzkultūru Dienvidāfrikai, kāda tā vēlētos būt. Vēlos vakaros ļaudis pastaigājas ielās, krodziņu terasēs apsēžas paklausīties dzīvo mūziku kopā ar dažādu rasu ļaudīm (Joburgā tā nedara). Krasta Promenāde un Āfrikas vēsturisko lietu un dāvanu veikali ir izcili, un te iespējams atrast dažādu virtuvju spilgtas izpausmes. Holandiešu un britu, mazāk indiešu, mazliet zulu un bantu ietekmes ir izveidojušas pavisam īpašu vidi.
Gribētāji atradīs lieliskus grila restorānus ar teicami audzētiem liellopiem un jūras veltēm līdz ar Āfrikas medījumiem, antilopēm, bifeļiem un strausiem, tāpat pilsētā mazliet pārstāvēto Durbanas kūliju virtuvi ar bunny-chow un bobotijiem. Citam patiks Kamerūnas un Zimbabves viesstrādniekiem domātās pap'a ēstuves un walkie-talkies.
Daži būs motivēti doties laivas izbraukumā uz cietuma salu Robben Island, zināmu kā Nelsona Mandelas ieslodzījuma vietu. Citi vēlēsies redzēt Labās Cerības ragu dažus desmitus kilometru no pilsētas (iekļauts vairākās mmūsu programmmās).
Pie pilsētas ir lieliska dabas iezīme - Galda kalns, Table Mount, uz kuru ved moderns pacēlājs ar rotējošām panorāmas kabīnēm. Kad miglas "galdauts" ap kalnu noskaidrojies, ir īstais laiks apbrīnot pilsētu lejā un baudīt okeāna skatus. Kalnā var uzkāpt vai nokāpt arī pa stāvām klinšu takām. Augšā paveras pastaigu iespēja neparastā vidē starp skatpunktiem, dažkārt tajā pamanāmi klinšu hiraksi, līdzīgi maziem lācēniem.
KRĪGERA NACIONĀLAIS PARKS (Kruger NP) landscape waves
Krīgera parks ir klasiskas safari pieredzes iemiesojums Āfrikā. Vecākais, lielākais (20 000 kvadrātkilometri), dzīvniekiem bagātākais. Lai noskaidrotu definīcijas, Krīgera NP vada nacionālo parku pārvalde, tas aizņem lielāko teritoriju. Savukārt Lielā Krīgera parks iekļauj arī plašas teritorijas rietumpusē, nodotas privātiem rezervātiem (koncesijām), bieži ar vēl stingrākiem savvaļas aizsardzības noteikumiem un bez žogiem ar NP.
Visi lielie dzīvnieki Krīgerā ir pārstāvēti, te ir retā iespēja vienā nacionālajā parkā sastapt visus Lielos Piecus (lauva, leopards, melnais degunradzis, zilonis un Āfrikas bifelis). Tāpat parkā pārstāvētas dažādas ekosistēmas un attiecīgi izveidojušās atšķirīgas floras zonas.
Krīgera NP Ziemeļu sektors
Parka ziemeļdaļa tiek uzskatīta par bagātīgāko ieguvumu visā Krīgerā tiem, kas nonāk tik tālu bušā. To veicina nošķirtības sajūta un apmeklētāju nelielais skaits - ceļotāji ar savu auto vai īsos izbraucienos no lielpilsētām paliek tūkstoš kilometru attālumā. Arī no paša parka Phalaborwa mazās lidostas tas ir garš brauciens. Līdzenumi mijas ar smilšakmens klintīm, kurām cauri izgrauzušās upes, aug mopane jeb balzāmkoki, kazu, žirafju un pavasaros - ēdamu kāpuru barība, un staltie sarkankoki. Relatīvi atklātās savannas padara ziemeļdaļu par teicamu vietu lielo dzīvnieku baru, īpaši ziloņu, novērošanai. Ziemeļi, ieskaitot bagātīgo Limpopo upes ieleju, ir iekļauti mūsu Dienvidāfrikas programmās. Tieši ziemeļos var redzēt retākās antilopes (Roana un melno zobenantilopi), arī putnu vērošanā tiem nav līdzinieka.
Krīgera NP Dienvidu sektors
Dienviddaļa ir pieejamāka un līdz ar to populārāka. Dabas daudzveidība un dzīvnieku daudzums ļauj teicami iepazīt savvaļu arī dienvidos. Sabie upe vijas caur šo parka daļu, un ja Dienvidos pamanāt leopardu, tas būs tieši tur. Visi pieci parka vārti ir tuvu Krīgera Mpumalanga lidostai, vai ar mazo lidmašīnu var nonākt Skukuza lidlaukā. Dienvidos atrodami gan administrācijas vienkāršie kempingi, gan koncesiju luksa lodžas.
DRAKENSBERGA KALNI landscape waves
Pasaulē labākais pārgājiens, tā bieži sauc Drakensberga kalnu masīvu. Dažādu ainavu bagātība, tikai kājām sasniedzami izcili skati, smailes, kalnu ezeri, straumes un ūdenskritumi.
Drakensberga majestātiskie kalni (Šķēpu barjera), nozīmē bāzi 1600 m augstumā, dienas kalnu takās, mītni ar Mont-aux-Sources grēdas virsotņu ainavu, Sentinela smailes pakāji, Drakensberga Amfiteātri, Tugela ūdenskritumu 3000 m augstumā!
Tuvu sasniedzami Pilgrims Rest, sena zeltraču "spoku pilsēta" Mpumalangā, gājiens uz Dieva logu, nakts namiņos pie kalna kraujas. Vairāk - programmā "Pārejam Dienvidāfriku". .
DIENVIDU KRASTS (Knysna, Plett) landscape
Kontinenta Dienvidu krasta vidusdaļa ar skaistu ainavu un pludmalēm, nelielām koloniālā stila pilsētiņām un bagātīgu ūdens izklaižu piedāvājumu ir pazīstams kā Dārzu ceļš. Plett jeb Pletenberga līcis (Plettenberg Bay) tā austrumu galā ir pieturas punkts bagātākajiem dienvidafrikāņiem un pensionētiem britiem. Arī maltītes ir lieliskas. Pakalnu pilsētiņas stāvās ielas ved līdz klinšu ieskautām zeltainām okeāna pludmalēm, ūdeņos sezonā parādās vaļi un pastāvīgi klāt ir delfīni. Zivju restorānu skatu terases sezonā noteikti jārezervē.
Cita iemīļota pilsētiņa ir Naizne (Knysna), kas slavena arī ar austerēm. Ja Plett's šķiet vairāk kūrorts, Naiznē ir vairāk gan mākslas galeriju, gan pastaigu un pārgājienu iespēju tuvīnos kalnu mežos.
Tās lagūnu veido piecas upes un, protams, Indijas okeāns, abpus lagūnai slejas Naisnes Galvas, divas masīvas klintis, sargājot no okeāna viļņiem. Saule noriet jūrā, padarot saulrieta kruīzus īpašus. Kādreizējā koksnes eksporta osta piedāvā kokamatniecības darbus un roku darba mēbeles, virs pilsētas kalnus klāj senie meža masīvi, ar takām un celiņiem bagāti. Naiznes mežā kuplo jūras ozoli (milkwood), cukurkļavas (stinkwood) un dzeltenkoki, plaukst seni augstu paparžu krūmi, atrodami babuīni, dzeloņcūkas, stirnas, iespējams, ziloņu pēdas, var ieraudzīt košos turako jeb banānputnus un mazos zilos duikerus - antilopītes.
Dažu dienu atpūtai ar mazākiem līdzbraucējiem tā ir laba izvēle.
AP KEIPTAUNU landscape waves
Ja iespējams pirms vai pēc safari ceļojuma pavadīt dažas dienas Āfrikas dienvidu pussalā Keiptaunas tuvumā, jums ir pieeja gan izcilām, mežonīgām ainavām, gan vīnam, gan vēstures liecībām. Labās Cerības rags apvieno dabas skaistumu un ekoloģisko vērtību, caur koptām priekšpilsētām un ciemiem sasniegt var Labās Cerības raga Ziedu rezervātu, mazāko, bet daudzveidīgāko no 7 puķu rezervātiem pasaulē. Feinboss - ziedošu zemu augu kopums un krāsaini virši dominē veģetācijā, antilopes, strausi un babuīni ir pamata iemītnieki.
Vīna dārzi
Viļņotie pakalni dāvā iespēju garšot Dienvidāfrikas labākos vīnus stundas vai divu stundu izbraucienā no Keiptaunas. Kalni ir dramatiski, vīna dārzi plaši.
Piestājot Stellenbošā, Dienvidāfrikas otrā vecākajā pilsētā, var izbaudīt kanālu ainavas, holandisko arhitektūru un vīnu, pirms doties pāri Helshoogte Pass uz Franšhauku (Franschhoek), pazīstamu ar virtuvi un ielejas idiliskumu, kur vīnogulāju taisnstūri iesniedzas kalnu nogāzēs. Šeit turpināsiet vīndaru saimniecību izpēti, pirms virzīties tālāk uz Pārlas pilsētiņu (Paarl) varenas granīta klints pakājē, beidzamajai vīna garšošanai.
Kirstenbošas (Kirstenbosch) Botāniskie dārzi.
Kirstenboša piekļaujas Galda kalna austrumu nogāzei. Vietējo augu bagātību, kurus citādi var ieraudzīt tikai tālos izbraucienos, te redzam vienkopus. Feinbosa (Fynbos) virsāji, košas strelīcijas jeb paradīzes putni, protejas, stiklotas skarbāka klimata augu novietnes, vesels taku tīkls ar ēnainām, skaistām atpūtas vietām labi der karstākas dienas aizvadīšanai.
Par apkārtējiem vīna dārziem Stellenbošā lasiet nākamajā sadaļā!
STELLENBOŠA, VĪNA DĀRZI landscape
Kad sakām Vīns, domājam Stellenboša (Stellenbosch). Tā ir reizē vīna un ēdiena galvaspilsēta, dzīvīga universitātes pilsētiņa un nozīmīgs vēsturisks centrs stundas izbraucienā no Keiptaunas. Turp ved arī 'hop-on hop-off' tūristu autobusi no Keiptaunas Promenādes. Bez apkaimes darītavu un vīna dārzu apmeklējuma, izbaudot kalnu ainavu fonā, pilsētā vērts nogaršot ēdienus ar holandisko koloniālo tradīciju, kas iesniedzas vēsturē līdz pat 1679. gadam.
Stellenboša bija otrā holandiešu apmetne Āfrikā pēc Keiptaunas, pateicoties stratēģiskajai vietai Eerstes upes krastos. Pilsētu padara dzīvīgāku izcilā Stellenbošas universitāte, kurā pagaidām uzņem tikai pēc akadēmiskajām spējām (tā ir diskusiju un protestu tēma).
Pie tradicionālām garšām pieder biltonga strēmeles no miesnieka veikala, rooibos tēja vietējā konditorejas veikaliņā ar saldu koeksistera pīni, bobotijs vai čakalaka restorāna terasē. 18. gadsimta Mātes baznīca (Moederkerk) un Viktorijas stila celtnes Dorpstrītā līdz ar 300-gadīgu ozolu alejām papildina iespaidu.
Vīna garšošana Stellenbošā
Vīna apgabals (Cape Winelands) sastāv no Stellenbošas, Franšhaukas un Pārlas ielejām, kurās augsne ir sevišķi piemērota vīnogām. Stellenbošu uzskata par vislabāko vitikultūrai, un simti pasaules klases darītavu ieskauj pilsētu. Valsts veiktās zemju konfiskācijas ir paslīdējušas garām vīnadārziem, līdz ar to kvalitāte tiek saglabāta augstā līmenī.
Vairākas darītavas piedāvā ekskursijas ar degustāciju noslēgumā, uz citām publika dodas ieturēt maltītes ar vīnu. Veikaliņi, protams, ir visās.
Labākais laiks Stellenbošai
Starp septembri un aprīli ir Stellenbošas labākā sezona, kad daudzas darītavas laiž tirgū gatavos vīnus. Arī laiks tad ir silts un sauss.
JOBURGA, galvaspilsēta. PRETORIJA location_city visibility shopping_basket
Johannesburgas vārdu pilnībā izrunā reti. Galvaspilsētas lidosta ir galvenie ieejas vārti, uz pilsētu atved lielisks ātrgaitas "gutreni" (Gautrain). Ja neturpinām ceļu uz Keiptaunu, ir saprotami veltīt laiku galvaspilsētai, ar tās pasaulē zināmajām vēsturiskajām teritorijām, kā Soueto (Soweto). Joburgas jeb Jozi vizītes prasa īpašu plānojumu, pa to nestaigā kājām, un pilsēta pamirst līdz ar krēslu, lai sāktu aktīvu dzīvi agri nākamā rītā. Studentu ballītes gan turpinās vēlās stundās, kā likums, neņemot sev līdzi naudu vai vērtīgus priekšmetus.
Joburga dzima 19. gadsimta zelta drudzī. Vienkāršā darba strādniekus vajadzēja kuplā skaitā, un starp šahtām izveidojās "townships", strādnieku būdu jeb baraku blīvi ciemati ar minimālu kontroli no varas puses, kā Soueto vai Aleksandra, kur baltie vai krāsainie (indiešu cilmes afrikāņi) apmesties vispār nedrīkstēja. Tajos varēja veidoties pagrīdes kustības, tur sākās dumpji.
Tagad Joburgā ir koncentrēts daudz no DĀR ražošanas un pārvaldes. Turīgie baltie un krāsainie iedzīvotāji mīt augstu žogu ieskautos piepilsētas villu rajonos, turīgākie melnādainie, ieskaitot politisko vadību - tikpat augstu žogu ieskautās villās, dažkārt uzceltās tieši pie "townships". Redzamajā nevienlīdzībā joprojām vaino aparteīda režīmu.
Daži izteiksmīgākie Johannesburgas rajoni tiek attīstīti par mākslas, galeriju un restorānu kopumiem, tomēr ārpus apsargātajām teritorijām (Mabonenga) ļaudis nemēdz iziet, tumsā nestaigā, un pie smalkajām Gotreni stacijām nekavējoties sēžas taksometrā.
Pozitīvā ziņa, Joburgu var uzskatīt par "īstu" Āfikas pilsētu pretstatā valdzinošajai Keiptaunai un sakārtotajai Durbanai, un Soueto vadīta ekskursija ir ieteicama.
KARALAUKI (The Battlefields) location_city visibility shopping_basket
Karalauki ir skaidra izvēle britiem, būriem un holandiešiem, kuru senči ir cīnījušies par šo zemi ar zulu valdniekiem un savā starpā. Tās pagātnes zināšanu un vecvecāku iesaistes mums nav. Tomēr, nonākot Karalaukos, katru uzrunā ainavas. Mezglainas klintis, zaļi līdzenumi, kalnu smailes pie apvāršņa un klusums.
19. gadsimtā Natālas provincē (KwaZulu/Natal) plosījās kari starp britu, zulu un būru karaspēkiem. Āfrikas kari bija asiņaini. Tūkstošus kritušo apbedīja balta akmens piramīdās, kad zeme bija pārāk cieta rakšanai.
Pie Ncomi upes 1838. gadā 470 būriem uzbruka 15 000 zulu (zulusu) kareivju. Trīs būrus ievainoja, un trīs līdz piecu tūkstošu kritušo zulu asinis iekrāsoja upi sarkanu, to iesauca par Asins upi. Kad 1879. gadā zemē ienāca briti, 20 000 zulu karotāju pieveica britu vienību pie Isandlwanas pakalna. No 1500 britiem izdzīvoja 300. Netālu 150 briti aizstāvēja Rorke’s Drift lauka hospitāli pret 4000 vietējiem, un pēdējie zaudēja 500 vīrus un kauju. Savukārt Spioenkopas 1900. gada kaujā starp britiem un būriem piedalījās raitnieks Vinstons Čērčils un sanitārs Gandijs.
Norises Dienvidāfrikā, kurās vērts piedalīties
DRAKENSBERGA KALNI (trekings) landscape
Šo kalnu diženumu ir jāpieredz, un tas atklājas vienīgi pārgājienos. Drakensbergs jeb uKlahlamba (Šķēpu barjera) vislabāk pieejams, nakšņojot 1600 metru augstumā piekalnes bāzē aklimatizācijai, Royal Natal NP atklājas no Sentinela smailes, seko Tugelas ūdenskritums 3000 metru augstumā un Drakemberga Amfiteātra skati. Naktsmītne 2600 metrus virs jūras līmeņa paver grūti aprakstāmas ainavas pāri Mont-Aux-Sources kalnu ķēdei.
VAĻU VĒROŠANA, NIRŠANA PIE HAIZIVĪMlandscape
Netālu no keiptaunas krasta ciematos tiek organizēta vaļu (sezonā) un delfīnu vērošana, tāpat kā ieniršana krātiņos pie haizivīm.
Dienvidu baltie vaļi un kuprvaļi migrē no ledainajiem pola ūdeņiem uz piekrasti laist pasaulē mazuļus. Gansbaai ciemats, divu stundu braucienā no Keiptaunas, ir vaļu vērošanas kruīzu starta punkts.
Piekrastē pieejama arī ieniršana pie haizivīm krātiņos, jo baltās haizivis lielā skaitā peld ūdeņos starp Daiera salu un Geizera klinti. Pacilājošs veids, kā iepazīt bīstamās, bet graciozās radības to dabiskajā vidē, vērojot barošanu no laivas vai tiekot nolaistam galvanizēta tērauda būrī dzelmē pie tām.
Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums
''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''
Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.
Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.
Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!
no 10:00-18:00