Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Avio ceļojums 3. - 10. septembrī, garantēts

Medžugorje un skaistā Melnkalne

Foto: Unsplash
Safari pakāpe: SAGATAVOTAS NAKTSMĪTNES

Dienvidāfrikas klimata ceļvedis

Mozambika un Krīgera parks, pludmalē un savannāMozambique & Kruger "Beach & Bush"

Pludmale Kosi Bay, Mozambika, foto: Hugh Brown / Unsplash

MOa14 Dienvidāfrika un Mozambika

Johannesburg > Zululand > Kosi Bay > Inhambane > Chizavane > Kruger Park
Sākums: Johanesburga 06:30, svētdienā, noslēgums: Johanesburga 18:00, sestdienā

  No zulu kultūras līdz portugāļu un arābu ietekmēm Mozambikas celtnēs un garšās. No pludmalēm, lieliskas niršanas līdz lielajiem dzīvniekiem un buša pārgājieniem ar vietējo reindžeri. Naktsmītnes Mozambikā ir vienkāršas un ceļi - lēni. Šis ir nesteidzīgs, relaksējošs safari citādai dienvidu Āfrikai.
  Spilgta pieredze:
 • Zululande - dzīvnieku vērošanas izbraucieni (game drives) un kultūras pārgājieni
 • Kosi Bay - snorkelēšana un kuģīša kruīzs
 • Ponta do Ouro - sastapt delfīnus
 • Inhambane, Chizavane - pludmales, snorkelēšana
 • Krīgera Nacionālais parks - game drives
 • Safari pakāpe: Sagatavotas naktsmītnes
 • Par Āfrikas ceļojumu līdzdalības un komforta pakāpēm lasiet saitē zemāk!
 • Lūdzu jautājiet par pieejamo vietu skaitu garantētajās grupās!

Ceļojuma cena 14 dienām 2240 € personai (spēkā līdz 2024. gada decembrim) + vietējais maksājums 1500 randu (~80 EUR).

Piemaksa par vienu vietu 530 €*.

*Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā ar atbilstošu ceļabiedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad vajadzīga minētā piemaksa.

Nakšņošana:

Naktsmītnes ir izvēlētas to atrašanās vietu un pieejamo aktivitāšu dēļ. 13 naktis namiņos, lodžās un casitas (pludmales mītnes), ar labierīcībām numuros.

Maltītes:

13 brokastis, 13 launagi, 7 pusdienas ir iekļautas. No tām 9 brokastis, 2 launagus un 5 pusdienas gatavo lodžas. Atlikušās maltītes sagatavo un pasniedz (koku pavēnī pie namiņiem vai pie ugunskura) apkalpe.

Transports

Ceļi ne vienmēr ir viegli izbraucami, tādēļ safari ceļojums notiek ar īpaši būvētiem ērtiem transportlīdzekļiem ar 12 vietām (skats uz priekšu). 5% no tūrēm notiek ar Mercedes Sprinter ar 12 vietām un A/C.

Bedres, lietus izskaloti zemesceļi, mājlopi un bērni uz ceļiem liek pārvietoties lēni, tai pašā laikā ceļš cauri ciematiem ļauj vērot vietējo sadzīvi.

Ierobežota līdzdalība

Būtiska safari daļa ir līdzdalība tā norisē. Aiznest savu bagāžu uz numuru, palīdzēt sakravāt lietas auto, tā ir daļa no piedzīvojuma. Dažas pārbrauciena dienas ir garas un jāsāk agri, tādēļ katram jāpiedalās, lai ietas norit gludi.

Apkalpe pagatavos un pasniegs norādītās maltītes, taču tajās reizēs tiek lūgta klientu palīdzība (rotācijā - pēc kārtas) trauku nomazgāšanā.

Dou (dhow) laivas izbrauciens Mozambikā

Āfrikas ceļojuma programma MOa14

1.-3. diena ZULULANDE (permanentu telšu lodža, 2xB=brokastis, 3xL=launags, 3xP=vēlās pusdienas)

Zululande, mājvieta karaļa Šakas Zulu apvienotajai nācijai, sniedzas no siltā Indijas okeāna pāri zaļiem pakalniem līdz Drakenberga kalnu grēdai. Pēc tikšanās izbraucam no Joburgas 06:30 pāri Highveld plakankalnei, līdz nolaižamies KwaZulu Natal, ko pazīst ar bagāto kultūru un krāšņo savvaļas dzīvnieku pasauli. Mūsu telšu lodža trim naktīm atrodas privātā dabas rezervātā (pirmā diena jārezervē pārbraucienam, toties divas nākamās pavadām mierīgā savvaļas vērošanā).

Buša dabiskais miers rīta gājienā, kam seko aizraujoša pēcpusdienas Game Drive Mkuze (Mkhuze) Dabas rezervātā. Mkuze spēlē svarīgu lomu apdraudēto melno un balto degunradžu saglabāšanā, un mūs sagaida vērošana no slēpņa virs dzeršanas vietas, kamēr degunradži dzesēs slāpes.

Trešajā dienā izpētām Hluhluve Savvaļas rezervātu (vieta, kur ziloņi vai degunradži šad tad aizšķērso piebraucamos ceļus), tad pēcpusdienā tiekamies ar apkaimes zulusiem. Apmeklējot vietējo zulu ciematu, gidi iepazīstinās ar kopienas vēsturi, kultūru un mūsdienu dzīves veidu.

4. diena KOSI LĪCIS (KOSI BAY) (namiņi B,L,-)

Kosi līča dabas rezervāts pasargā vairāku upju ietekas okeānā, mangrovju audzes, kāpu mežus un plūdmaiņu ezerus. Pēcpusdienas gājiens lejup uz ezeru, lai izpētītu neparasto ekosistēmu no laivas, no rīta - 4WD transfers uz deltas izteku.

Īpaša Kosi iezīme ir senlaicīga bēguma slazdu zveja, vienlaikus zivju slazdi veido fotogēnisku ainavu.

Iespējas peldēm, pludmales pastaigām, snorkelēšanai rifa seklajos ūdeņos. Vakariņas pēc izvēles lodžas restorānā.

5.-6. diena PONTA DO OURO - MOZAMBIKA (lodža 2xB,2xL-, divvietu istabas, peldbaseins)

Ponta do Ouro ir okeāna mīļotāju paradīze Dienvidu Mozambikā.

Spilgtākā pieredze ir pievienošanās vietējai delfīnu pētnieku komandai okeāna safari. Kopš deviņdesmito gadu sākuma veiktā izpēte liecina par apmēram 400 delfīnu klātieni līcī, 150 no tiem ir pastāvīgi iemītnieki. Paredzēti trīs laivu izbraukumi, dodot iespēju snorkelēt virs seklajiem rifiem, vērot delfīnus un vaļus no laivas, un, cerīgi, peldēt ar delfīniem, ja to aktivitātes un laika apstākļi atļaus mums doties ūdenī. Atrašanās starp savvaļas delfīniem ir vienreizējs piedzīvojums (ja laika apstākļi kavētu kādu izbraucienu, daļa no vietējā maksājuma tiks atgriezta). Pusdienas pēc izvēles vietējā restorānā.

7. diena MAPUTO (viesu nams B,L,-)

Maputo, kādreizējā Lourenco Marques, ir dabiska osta un Mozambikas ekonomiskais centrs. Kādreiz šejieni sauca par Āfrikas Rivjeru, te portugāļu un āfrikāņu kultūru saplūšana jūtama gan virtuvē, gan dzīvesveidā. Baudiet lieliskas jūras veltes vietējā restorānā (izvēle)!

8.-9. diena INHAMBANE (kempings B,L,-)

Ceļš gar Indijas Okeāna krastu, cauri mango un Indijas riekstu plantācijām uz Imhambanes pilsētu.

Iesim uz Sosuvlei kāpām, izpētīsim Sesriem aizu, vērosim dramatiskus tuksneša saulrietus pāri pasaulē augstākajām smilšu kāpām.

10. diena CHIZAVANE (casitas B,L,P)

Lodža slejas virs krasta kāpām ar varenu skatu pār apkārtējo bušu un plašo pludmali.

Brīva diena pilsētas vai krasta aktivitātēm, iespējami jūras kajaki, dune boarding / kāpu nobraucieni (pašu maksājums). Restorānos pusdienas, pašu izvēle.

11.-12. diena KRĪGERA NP (namiņi 2xB,2xL,2xP)

Spitzkop. Krāsainas tuksneša ainavas. Dodamies uz ziemeļiem gar vientulīgo krastu uz Cape Cross milzīgo roņu koloniju (tur ir aromāti!). Iekšzemē telšu nometne starp Spitzkoppe, milzīgiem granīta kupoliem, kas slejas no tuksneša smiltīm. Gājiens starp tiem.

13. diena KRĪGERA NP apgabals (lodža BLP)

Ugab Wilderness, Brandbergā apmetamies pie sausās Ugab upes, kur mīt tuksneša ziloņi. Gājiens ar vietējo gidu starp kalniem, redzam seno cilšu klinšu zīmējumus.


14. diena JOHANNESBURGA (B,--)

Dodamies bušā dzīvnieku vērošanas gājienā, lielie dzīvnieki - kājām, tad pavadoņi mūs iepazīstina ar Āfrikas buša pēdu nolasīšanas un taku zīmēm. Atgriežamies lodžā uz branču.

Ierodamies Joburgā vakarā ap 18:00, iedeguši, atpūtušies un gatavi atgriezties civilizācijā.

Garantētie ceļojumi atzīmēti izcēlumā (bold), tie notiek, piesakoties kaut vienai personai - Jums.

Neizceltie ceļojumi notiek, ja pieteikušās kopskaitā 4 personas, ieskaitot Jūs - vaicājiet!

Maksimālais ceļotāju skaits jebkurā grupā ir 12 personas.

2024. gads

24-Mar-2406-Apr-24
09-Jun-2422-Jun-24
23-Jun-2406-Jul-24
14-Jul-2427-Jul-24
04-Aug-2417-Aug-24
11-Aug-2424-Aug-24
25-Aug-2407-Sep-24
15-Sep-2428-Sep-24
06-Oct-2419-Oct-24
13-Oct-2426-Oct-24
27-Oct-2409-Nov-24
08-Dec-2421-Dec-24

Vairākus no šiem ceļojumiem iespējams turpināt ar "South Africa Scenic Route", nonākot atpakaļ Keiptaunā bez lidojuma no Vic Falls pilsētas – jautājiet!

Detalizētu virziena aprakstu ar norādītām ēdienreizēm un nobraucamiem attālumiem, klimata un līdzņemamo lietu informāciju, starptautiskā un vietējā lidojuma izmaksas – vaicājiet Mundus!

Kosi Bay, Dienvidāfrika

Neparasti ūdeņi un zivju slazdi pierobežā

Inhambane & Chizavane, MO

Lieliski Mozambikas krasti, Bazaruto NP, Benguerra

Krīgera NP, Dienvidāfrika

Kruger National Park

Ķādi būs citi ceļotāji grupā, kādā veidā un valodā notiks saziņa?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām.

Mūsu izvēle ir ceļojumi mazā grupā, lai nekas nemazinātu piedzīvojuma intensitāti. Tie ir divi līdz astoņi cilvēki, kas pārvietojas vienā automašīnā (speciāli būvētā Landroverā vai sevišķi džungļiem konstruētā ceļotāju auto, garākos ceļojumos mazapdzīvotās zemēs - ar piekabi, iespējams, arī ar pavadošo auto).

Līdzi braucienā ir viens vai divi cilvēki, atbilstoši valsts un programmas prasībām, pienācīgi apmācīts grupas šoferis, gids, parka reindžers. Piedāvātajās Āfrikas valstīs tūrisma personāla sagatavošana un apmācība, ieskaitot džungļu drošības situācijas, ir reglamentēta daudz stingrāk, kā pārējie biznesi.

Ceļotāji grupiņās var pieteikties no visas pasaules zemēm. Pieredze rāda, ka tie ir galvenokārt Eiropas (vairāk Rietumu un Centrālās Eiropas) un ASV iedzīvotāji, pavisam reti - indiešu pāri.

Saziņas valoda ir angļu valoda, diezgan vienkāršās formās. Svarīgās darāmās lietas savannā un džungļos neprasa komplicētu saziņu. Savukārt dažās džungļu lodžās varam sastapt to pārvaldniekus ar britu aristokrātu manierēm. Mūsu skolu sniegtais angļu valodas apjoms ir vairāk nekā pietiekams brīvam ceļojumam.

Ja labi pārvaldāt vācu valodu, vaicājiet, un piedāvāsim (retākus) garantētus ceļojumus ar šo valodu zinošu pavadoni.

Daži ceļojumi ir garantēti no diviem dalībniekiem (ja esat divatā, ceļojums ar to pašu arī notiks), daži - no četriem dalībniekiem, vairums ceļojumu ir garantēti, arī piesakoties vienam pašam. Tas norādīts programmās. Vaicājiet par interesējošo laiku, un mēs pārbaudīsim ceļojuma statusu un jau pieteikušos dalībnieku skaitu!

Tāpēc pieteikšanās brīdī nevaram droši pateikt, ka būsiet divi, četri vai astoņi, bet droši zinām, ka tā būs neliela un labi aprūpēta grupa.

Ja ceļojumā pēkšņi piesakās vairāk dalībnieku, nekā jūs vēlētos? Ja ceļotāju skaits sasniedz norādīto maksimumu, pieteikšanos pārtrauc. Grupu lieluma ierobežojums nodrošina jūsu dzīvnieku vērošanas un fotografēšanas ērtības, visiem vietas pie logiem, pietiekamā skaitā skata vietas zem paceļamajiem mašīnu jumtiem.

Savukārt, ja esat plašāks draugu pulciņš vai lielāka ģimene, tad programmu ceļojumus var īstenot arī citā laikā - lūdzu vaicājiet!

Ar kādiem papildu izdevumiem jārēķinās safari?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām. Safari ceļojuma laikā programmā nenorādītu vai neiekļautu izdevumu ir ļoti maz.

Nakšņojot džungļu lodžās, bagātīgas maltītes ir iekļautas. Dzērieni pie maltītēm Klasiskajos ceļojumos var ietvert vīnu, bezalkoholiskie dzērieni ir iekļauti. Lodžu kopējo telpu virtuves ir nodrošinātas ar nelielu stipro dzērienu apjomu (dažu džintoniku apjomā).

Atpūtas laikā pēc vakariņām kokteiļus vai šotus kalpotāji vai vietējais bārs sagatavo par maksu, orientējoši no 2 USD par džintoniku, līdzīgi maksā Āfrikas Guiness alus (0.33 l), dzesēts vietējais alus (0,5 l) maksā ap pusotru dolāru. Kāpēc džins? Kopš senākiem laikiem Āfrikā uzskata, ka kadiķu un tonika hinīna rūgtums izmaina lietotāja ādas smaržu, tā atvairot moskītus.

Ja programmā iekļauta nakšņošana būvējamās telšu nometnēs džungļos / bušā - par iekļautu džintoniku vakarā parūpēsies personāls, par tālākajiem - jūs paši.

Brauciena sākumā vai lidostas tax-free varat nodrošināties ar tīkama dzēriena rezervi, jo lodžu dzērienu klāsts var būt ierobežots - vairāk būs stāstīts Līdzņemamo mantu sarakstā.

Litru ūdens dienā mēdz iekļaut (laikam starp maltītēm), par papildu pudelēm var būt nenozīmīga samaksa.

Ja pirksiet vietējo gatavotu suvenīru vai karti, būs vajadzīga skaidra nauda. Tas, kādi dolāri jeb vietējā nauda noder pirkumiem, kādi ne, ir aprakstīts mūsu Ceļojuma norādījumos.

Dažās programmās norādīts Vietējais maksājums ir cenas komponents, kas maksājams norādītajā valūtā (USD) grupas vadītājam Āfrikā. Ar to atalgo vietējās kopienas, kas nodrošina pavadoņus, laivu stūmējus, nesējus ciltīs, kur pārskaitījumus neizmanto. Ja Vietējais maksājums nav norādīts pie Programmas cenas, tā attiecīgajā programmā nav.

Dzeramnaudas. Ir ierasts ceļojuma beigās nodot dzeramnaudu pastāvīgajam šoferim un gidam jeb reindžeram, kurš bijis ar grupu visu laiku. Dolārs dienā no personas ir piemērota maksa, un draudzīgu pavadoni jūs vienmēr varat apbalvot vairāk. Nacionālo parku īslaicīgie pavadoņi, gidi, kareivji (gorillu vērošanas gājienos) dzeramnaudas negaida, īpašu izpalīdzību jūs varat atalgot. Saņemtā pateicība ir tā vērta. Kilimandžāro kāpšanas programmās pavadonis var saņemt no 2 USD dienā, kad jūs būsiet redzējuši viņa darba apjomu.

Kad esam lodžās pie ciematiem, mums labprāt ar mūziku un dejām uzstājas vietējie - tad neliela summa (dolārs vai divi) der balvai, ja esat vēlējušies priekšnesumu noskatīties.

Vai safari varam doties ar bērniem?

expand_more

Safari / wildlife programmās ar lielo pērtiķu klātienes vērošanas programmām var piedalīties bērni no 15 gadu vecuma. Tas ir valdību lēmums, saistīts gan ar bērnu koncentrēšanās spējām, gan programmas ritmu, gan drošības apsvērumiem džungļos vai bušā.

Savukārt Āfrikas dienvidu safari programmās var piedalīties bērni jau no 12 gadu vecuma.

Ja vēlaties ceļot kopā ar vēl mazākiem ģimenes locekļiem, tad ir piemēroti ilgāk padzīvot vienā lodžā, apmetnē ar daļēji norobežotu vai labi pārskatāmu teritoriju un ģimenes mājiņām. No apmetnes tiks organizēti Game Drive, dzīvnieku vērošanas izbraucieni ģimenei piemērotā veidā. Lūdzu vaicājiet!

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Ceļojums mūs interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs sagatavojam līguma formu un programmas materiālus, nosūtām vai izdrukājam līdzi ņemamo lietu sarakstu un vīzu saņemšanai nepieciešamo informāciju. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par potēm un medikamentiem, kur tas aktuāli, ieceļošanas prasībām un klimata īpatnībām ieplānotajā laikā.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru un informācijas dosjē ar detalizētu ceļojuma sagatavošanas plānu, lai nekas nepaliktu nepaveikts vai atstāts mājās.

Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā, un tas dod iespēju pārrunāt ceļojuma nianses. Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011