Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Medžugorje, Melnkalne

Avio ceļojums 3. - 10. septembrī - vēl ir vietas

Foto: publicitāte

RuandaEzeri, džungļi un kalnu gorillas

Ruhondo ezera ieleja, Ruanda, foto: Francesco Ungaro / Unsplash

Ruanda ir vārds, kas daudziem būs palicis atmiņā ar nežēlīgu pilsoņkaru starp hutu un tutsi ciltīm. ''Tūkstoš pakalnu zemes'' dabas bagātības ir palikušas ārpus redzesloka. Zaļi, lietusmežu klāti pakalni, tējas plantācijas nogāzēs starp tiem, savannas, stāvas ielejas un zili ezeri vēl zemāk, un Ruandas tālajos kalnos dzīvo nozīmīga daļa no pasaules kalnu gorillām. Gorillu sabiedrībā varam pavadīt neaizmirstamu stundu, tāpat kā blakus esošajā Ugandā.

Mūsu īpašajās programmās ir rezervēta jūsu sastapšanās ar gorillām, līdz ar iespējām sastapt šimpanzes, izbaudīt zili zaļā Kivu ezera desmitus kilometru, izmēģināt džungļu koku galotņu takas 170 metru augstumā.

Āfrikai neraksturīgi, Ruandas valdība ir pratusi pilsoņkaru un postu atstāt pagātnē, un galvaspilsēta Kigali ir tīrs, labi organizēts un kopts Āfrikas biznesa centrs. Nopietnas rūpes par ekoloģiju un nacionālo parku laba pārvaldība arī ir samērā retas iezīmes tālajā kontinentā.

Vietas Ruandā, kuras vērts iepazīt

SAGATAVOŠANĀ xxxx landscape

"Bwindi Impenetrable Forest'' uz Kongo, Ruandas un Ruandas robežas ir viens no nomaļākajiem un bioloģiski daudzveidīgākajiem mežiem Āfrikā un arī viens no vecākajiem (ap 25 000 gadu). Alberta Rifta ielejas jeb lūzumzonas austrumu malā lietusmežs klāj stāvas kraujas pāri skaistām ielejām, sniedzoties līdz 2600 m augstumam. Gaisa mitrums nozīmē leknu veģetāciju, lieliskus zaļos toņus ainavā, kuri kontrastē ar zemesceļu tumši sarkano krāsu.

Vairāk kā puse no pasaules kalnu gorillām mīt Bwindi vai kalnos ap to, dažkārt pārejot uz Kongo tieši līdzās un Ruandas puses Virungas kalniem, vai ienākot no tiem. Parka apmeklētājiem jābūt nodrošinātiem ar 700 USD vērtajām trekinga atļaujām, rezervācijas veicot vairākus mēnešus iepriekš (blakus Ruandā, kur arī mīt kalnu gorillu populācija, atļauju cena ir 1500 USD personai). Mūsu garantēto ceļojumu piedāvājumā gorillu un šimpanžu trekinga atļaujas ir rezervētas! Parkā mīt arī šimpanžu un kolobu pupulācija, tramīgi meža ziloņi un vairāk kā 350 putnu sugas.


MĒRČISONA ŪDENSKRITUMS landscape waves

Kad viss Nīlas upes plūdums pēkšņi iegāžas sešus metrus platā spraugā 40 metru kritienam, šķiet, zeme dreb zem kājām. Murchison Falls, Mērčisona ūdenskritumu tā nosauca atklājējs S.V. Beikers, pagodinot britu Ģeogrāfu biedrības prezidentu.

”Aiz līkuma piepeši pavērās fantastisks skats,” Beikers rakstīja. ”Ūdenskritums bija sniega baltumā, un tas radīja izcilu efektu, kontrastējot ar tumšajām klintīm, kas ieskāva upi. Graciozās tropu palmas un savvaļas banānkoki nevainojami papildināja ainavas burvību. Tas bija pats lieliskākais no Nīlas ūdenskritumiem.” Upes ziemeļpusē zaļos garos līdzenuma zālājus papildina palmas un akācijas, dienvidos veģetācija kļūst blīvāka līdz ar meža biežņu un augstu lietusmeža lapotni virs Budongo pakalna.

Ūdenskrituma putojošā kaskāde ir aplūkojama no kuģīša. Brauciens pa Nīlu sākas no Paras (Paraa), un ceļā kuģīša pasažieri vēro apkārtējā NP savvaļas dzīvniekus. Līdzās kuģītim var ieraudzīt nīlzirgus un krokodilus, un, kopš astoņdesmitajos gados izskauda malu medības, piekrastē var redzēt ziloņus, bifeļus, hiēnas un dažkārt - lauvas un leopardus. Dzīvā daba te ir tik apbrīnojama, ka ceļojuma galamērķis, ūdenskritums, uz brīdi var izkrist no prāta. Bet, ieraugot sniegbaltās putās sakulto straumi, kas ar varenu spēku gluži vai eksplodē caur klintīm, kļūst skaidrs, kāpēc Beikers savulaik jutās tik saviļņots.


KAZINGAS KANĀLS, ELIZABETES NP landscape waves

Karalienes Elizabetes Nacionālais parks (turpmāk Elizabetes NP) ir plaša savaļas paradīze ar bagātīgu ainavu. Naktsmītnes ir izvēlētas augstos krauju vai kanāla krastos un dabiskos pakalnos, paverot lielisku skatu pār vakarā tumstošo līdzenumu.

1700 kvadrātkilometri, 96 zīdītāju sugas, tai skaitā nīlzirgi, ziloņi, lauvas un leopardi, kā arī nedaudzi šimpanzes un hiēnas. Tālais Išašas (Ishasha) sektors ir slavens ar kokos kāpjošiem lauvām; lauvenes, kas bauda pēcpusdienas snaudu vīģu koku zaros, ir savdabīga parka ikona, bet nedrīkst palaist garām brīnišķīgu laivas izbraucienu pa Kazingas kanālu ar bifeļu bariem, nīlzirgiem, krokodiliem un ūdensputniem bez skaita.


MBURO EZERA NP landscape

Mburo Nacionālais parks ir kompakts dārgakmens, turklāt netālu no Kampalas. Gari pārbraucieni pa valsts ceļiem, ko strādnieces pielabo ar sīksta māla pikām, var nogurdināt. Mburo nonākam ātri.

Mazākajā no Ruandas savannas nacionālajiem parkiem ir atsevišķas senu klinšu radzes un kraujas, seši ezeri un daudz papirusa purvāju zemju, mājvietas zebrām, impalām, ēlandiem, bifeļiem un leopardiem, nīlzirgiem un ūdensputniem. Parkā nav ziloņu, un tas nozīmē atšķirīgu, sakuplojušu lietusmežu un savannas ainavu. Ugandā ir labs ceļojuma laiks visu gadu, ar atsevišķiem posmiem, kad nedaudz lietaināks. Garā zāle pēc lietavām Mburo var likt lauvām izvest mazuļus uz vērošanas braucienu (Game Drive) zemes ceļiem, lai tie neapmaldītos.


DŽINDŽA, NĪLAS IZTEKA landscape waves

Nīla iztek no Viktorijas ezera. Džindžā (Jinja) godā pētnieku Speki, kurš sacentās ar Livingstonu nezināmā kontinenta iekšienes atklāšanā pasaulei. Džindža ir īstā vieta laivas izbraucienam līdz ietekas vietai, un daudzveidīgās upes ainavas var būt pirmais ieskats Ruandas dabā.

Līdzās atrodas V kategorijas krāču laivošanas trase, kas labi derēs cienītājiem.


KAMPALA location_city visibility shopping_basket

Ugandas galvaspilsētā ir atrodams viss, no valdības pilīm līdz nolupušiem stadioniem un krāsainiem tirgiem, itin moderniem lielveikaliem, banku augstceltnēm, darbnīcu un būdu rajoniem, viss, izņemot veidu, kā pilsētu šķērsot ātri. Ne Indijas ražojuma taksi motocikli, ne ķīniešu auto taksometri nav pasargāti no nebeidzamiem sastrēgumiem.

Te ir labākā vieta amatnieku darbu pirkumiem. Ugandā visas sajūsminošās Āfrikas lietas, pinumus, griezumus, rotas un audumus, kuras ieraugām savu mājokļu un lodžu interjeros un dekorējumā, tajās nopirkt nav iespējams. Lietas jau paaudzēm gatavo noteiktos ciemos, un tās pārdod vai nu ciema gadatirgū un ceļmalā, vai arī galvaspilsētā. Pēdējā iespēja sniedz vairāk izvēles.

Ruandas galerija #1

Naktsmītnes - džungļu lodžas

Ruandas galerija #2

Kazingas kanāls Elizabetes NP

Uz Bwindi attēlu galeriju

Norises Ruandā, kurās vērts piedalīties

KALNU GORILLU VĒROŠANA (trekings) Vulkānu Nacionālajā parkālandscape

Kalnu gorillu trekings ir viens no lieliskākajiem savvaļas piedzīvojumiem Āfrikā. Grūti aprakstīt saviļņojumu, pirmoreiz ieraugot tuvumā kalnu gorillu, lielāku par, iespējams, zoo redzētajiem līdzenuma brālēniem. Kalnu gorillu ģimenes ir saglabājušās tikai trim zemēm (Ugandai, Ruandai un Kongo) kopējā kalnu masīvā, turklāt Kongo daļā pierobeža nav ceļotājiem pieejama. Vai ceļotāju sagaida pārgājiens, jeb trekings izaicinošā vidē? Gorillu ģimenes šajā kalnainajā apvidū var atrasties gan attālā un gandrīz nesasniedzamā vietā, gan netālā ziedošā ielejā. Nelielais tajā dienā apstiprināto ceļotāju pulciņš sāk ar ļoti agru instruktāžu parka mītnē un ar iedalīšanos grupiņās pēc katra fiziskajām iespējām. Sekos pārbraucieni augšup pa zemesceļiem, tad gājiens. Grupas var sastapt savus gorillas pēc trīs stundu augšup-lejup kāpieniem, vai pēc salīdzinoši mierīga stundas pārgājiena.

Trīs gorillu grupas, kas uzturas Vulkānu nacionālā parka pieejamajā daļā, ir Sabyinyo, Susa un Karisimbi. Grupas vārds tiks ierakstīts arī jūsu Gorillu trekinga sertifikātā. Trekeri ir devušies mežā līdz ar pirmo gaismiņu, un ziņo gidiem pa rācijām, kā pārvietojas un kur atrodama katra grupa. Gidi un reindžeri centīsies jūs pievest gorillu dzimtām atpūtas brīdī, lai redzētu, kā tie mielojas, audzina mazos, kāpelē un rotaļājas.

Gorillu klātbūtnē nev atļauts ēst, dzert un smēķēt, jūs nevarat doties ceļā saaukstējies, un instruktāžā būs pieteikts tiem netuvoties vairāk par septiņiem metriem. Attālums ir nosacīts, jo viņi, it īpaši ziņkārīgie jaunuļi, paši pienāks jums klāt vai pat pieskarsies - patiešām pacilājošs brīdis! Tomēr tuvu esošā gorillas varenie pleci un muskuļotās rokas nevilšus izraisa bijību.


SAGATAVOŠANĀ - ŠIMPANŽU VĒROŠANA (trekings) landscape

Šimpanžu trekingā valda cita noskaņa, nekā gorillu iepazīšanā. Ja pēdējie ir savā ziņā ģimeniski dzīvnieki, to dzimtas turas vienkopus, tad šimpanzes, citējot vietējo parka reindžeru, ir "mazliet psihopāti". Respektējama izmēra tēviņš var pēkšņi izauļot cauri ceļotāju grupiņai, gandrīz izgrūstot ļaudis, jo vajag vajāt citu, mazāku īpatni. Kad tas uzdzīts kokā, var atlaisties uz muguras un uzvaroši vāļāties, izliekoties neredzam apkārtējos apbrīnotājus ar fotokamerām, pa laikam pametot skatu arī uz biedru kokā.

Šimpanzes var sastapt arī Kyamburas aizā Karalienes Elizabetes NP, taču Kibales mežā ir gandrīz 100% skatījumu garantija.

Instruktāžā pirms gājiena tiks uzsvērts padevīgu dalībnieku pozu svarīgums šo meža milžu klātbūtnē. Diena var izvērsties aktīva, šimpanzes mēdz pārvietoties, un sekot viņiem caur meža veģetāciju sniedz mazliet bērnišķīga piedzīvojuma prieku. Ir paredzēta viena klātbūtnes stunda, kuras laikā nedrīkst ēst un smēķēt.

Ieteiktās Ruandas ceļojuma programmas

Labākais, ko Ruandas savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās. Gorillu un šimpanžu trekinga laiks ir rezervēts.

Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot Nīlas iztekas laivas braucienu, pigmeju cilšu iepazīšanu, dienu galvaspilsētā ar krāsainu iepirkšanos, laiku pie Viktorijas ezera.

 1. Ruandas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  2021

  Ruandas ceļojums8 dienu programma ▸

 2. Ruandas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  2021

  UGANDA11 dienu programma ▸

 

Ruandas vīzu informācija

Ruandas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011