Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Nesteidzīgi, brīva programma, viesnīcā SPA

Jaunais gads Tallinā!

Foto: Unsplash

BotsvanaLabākā vieta savvaļas vērošanai Āfrikā

Murchisson Falls NP, Uganda, foto: Francesco Ungaro / Unsplash

Okavango Deltas līkloču ūdensceļi, žilbinošie sāls dīķi Kalahari tuksnesī, ziloņu bari, gleznaini izkārtojušies gar upju krastiem Čobes Nacionālajā parkā. Katrā mūsu Āfrikas programmā ir izcilās vietas, "highlights", un Botsvanā, šķiet, to ir visvairāk. Ciemati ir pavisam reti, savvaļas dzīvnieku - pārpārēm.

Ja Āfrikā ir zeme, kur dienām ilgi varat būt bez pieejama tālruņa tīkla un interneta - tā ir Botsvana. Gidu un reindžeru rīcībā ir satelītu telefoni īpašiem gadījumiem, un vairumā džungļu lodžu ir "hotspoti", vietas, no kurām īsziņa aiziet - pa stundu.

Savvaļas ainavu un dzīvnieku bagātību savā ziņā līdzsvaro Botsvanas lēnie un nedaudzie ceļi, kur asfalta segums ir reta greznība. Tāpēc daļā mūsu programmu iekļauti īsi mazo lidmašīnu pārlidojumi uz lodžām, aizstājot ilgus džipu braucienus.

Metīsiet cilpas cauri augstu niedrāju ieskautiem līkloču ūdensceļiem tradicionālā mokoro, lai tuvumā redzētu zaļos karaliskos zivju dzenīšus (kingfisher), karmīnkrāsas bišēdājus un Āfrikas zivju ērgļus. Pārmeklēsiet bušu, lai atrastu lauvas, leopardus un gepardus (čitas), vērošanas izbraukumos (Game Drive) privātajās koncesijās. Aizrautīgi vērosiet mērkaķus Makgadikgadi Sāls pannās. Kopā ar reindžeriem, savannas ekspertiem iziesiet un izbrauksiet Okavango salas un Moremi rezervāta ainaviskākās daļas. No rāmas laivas otrā klāja vērosiet tuvumā ziloņu rindas, mazgājot mazuļus Čobes upes krastos. Apmetnes un džungļu lodžas būs pašos zemes dziļumos, dienām tālu no citām cilvēku mītnēm. Mērkaķu varza izskries kliegdama caur un pāri nometnei. Nīlzirgi sprauslās, peldoties blakus lagūnā. Naktī aiz telts sienas, vai tā bija hiēnas īsā, smagā elpa?

Vietas Botsvanā, kuras vērts iepazīt

Botsvanas bagātīgās un atšķirīgās ainavas līdz ar savvaļas putnu un dzīvnieku bagātību nodrošina gandarījumu safari baudītājiem. Ziemeļu dzirkstošie ūdensceļi un smaragdzaļie plūdu līdzenumi Okavango Deltā ir īsta oāze pārsvarā sausajā kontinentā, piesaistot nīlzirgus, krokodilus un veselus mākoņus daudzkrāsainu putnu, kas paveras skatam no vienkoča kanoe laivas mokoro.

Vidusdaļas Kalahari tuksneša ainavas, kuru smiltāju līdzenumus atdzīvina sāls dīķi un klajumi, kur melnkrēpju lauvas un gepardi seko springboku antilopju un zebru pulciņiem ganībās. Un tad seko Čobes NP un apkārtējās koncesijas (Chobe National Park), kurās ziloņu skaits sausajā sezonā var sniegties desmitos tūkstošu.

KALAHARI Centrālais TUKSNESIS landscape

Tas klāj Botsvanas centrālo daļu un rada pilnīgu, gandrīz ezotērisku Āfrikas tālumu sajūtu. Senu upju fosilās gultnes, retu sālsezeru baltais mirdzums. Mēnešos pēc lietiem dzīvnieku koncentrācija ievērojami pieaug, antilopes, kā oriksi un impalas, pulcējas pieaugošos baros un pasaulē nāk mazuļi. Tāda medījumu pārpilnība atvilina slavenos melnkrēpju lauvas un līdzenumos mītošos gepardus.

Dažkārt distances šķiet prāvas, bušā iebrauktie ceļi liek vēlēties ko labāku, sugu daudzveidība nav tik liela, kā Čobē vai Okavango, tomēr daudziem Kalahari šķiet labākā mežonīgās Āfrikas izpausme ar attāluma sajūtu, kādu neredzēt citur Botsvanā vai pat kontinentā.

Putnu pasaule ir ļoti daudzveidīga, no lielākā Āfrikas putna strausa līdz smagākajam lidojošajam putnam lielajai Kori sīgai (kori bustard), pārstaigājot līdzenumu, meklējot kukaiņus un sīkus dzīvnieciņus. Tāpat dzirdēsiet nesajaucamo lielās sīgas - korhāna kliedzienu.


ČOBES NP (Chobe National Park)landscape waves

Iekļaujot iespaidīgus 10 700 kvadrātkilometrus savvaļas, Čobes NP (Chobe National Park) sniedzas no Botsvanas ziemeļu stūra līdz Okavango Deltas apkaimei. Tajā ir plašs atšķirīgu ainavu klāsts, no smaragdzaļiem plūdu līdzenumiem ap Čobes upi līdz Savuti purvāju plašajiem zāles laukiem un Savuti kanālu upju tamarinda (svina koka) masīvajiem žuburiem.

Ar tik bagātu un daudzveidīgu ganību vidi Čobē dzīvo iespaidīgs zālēdāju dzīvnieku pulks, tai skaitā gnu antilopes, impalas, kudū antilopes un žirafes. Tas sagādā labas plēsēju vērošanas iespējas, uzturot leopardus un gepardus, savvaļas suņus un lielus lauvu praidus, kuri medī pat ziloņus. Svītrainie šakāļi, dažādas retākas sugas, saraksts ir nebeidzams.

Tomēr Čobes visslavenākie dzīvnieku pulki ir tās neskaitāmie ziloņu un bifeļu bari. Ar aptuveni 40 000 līdz 60 000 ziloņiem, rāmie giganti pastāvīgi ir ap jums. Sausajā gadalaikā pie Čobes upes pieredzam tūkstošus stāvam krastos vai šķērsojam upi. Laivu izbraucieni piedāvā izcilas fotografēšanas iespējas.


MAKGADIKGADI Sāls lauki (Salt Pans) landscape waves

Makgadikgadi Sāls ezeri jeb dīķi, jeb sāls lauki, kad izžuvuši, ir ne ar ko nesalīdzināma vieta. Jūdzi pēc jūdzes, nebeidzamā balti mirdzošā virsma sniedzas, šķiet, līdz pat horizontam.

'Sāls pannu' sānmalās un lūzumos asas zāles līgojas vējā, seni baobabi sniedzas debesīs un plēsējputni met augstus riņķus karstajās gaisa plūsmās. Te ir pirmsvēsturiskas sāls pludmales, akmens laikmeta drupas, sāļi virpuļviesuļi vērpjas pār saplaisājušo zemi.

'Sāls pannas' ir pārpalikums no Āfrikas 'superezera' kas klāja Kalahari senlaikos, mēs te ik pa gabalam saskatām sekojošo ekosistēmu reliktus. Mūsdienās Makgadikgadi savvaļas iemītnieki pārsvarā ir rūdīti klejotāji. Mērkaķi, mangusti, hiēnas, zemesvilki un skudrulāči šeit mīt visu gadu, sekretārputni un strausi pārstaigā sauso zemi. Kad sākas lieti, pārvērtības ir dramatiskas. Rožainu flamingo mākoņi atlaižas baroties, milzīgi zebru un antilopju bari ienāk no savannas, gaisu tricina varžu kori.

Lietus vai sausā sezona, Makgadikgadi pārdzīvojums ir neaizmirstams, noraudzīties, kā garākas kļūst ēnas, saulei rietot, gaidot krītošas zvaigznes debesīs, lūkojoties pēc Dienvidu krusta.


MOREMI SAVVAĻAS REZERVĀTS (Wildlife Reserve) landscape

Moremi savvaļas rezervāts iekļauj Okavango Deltas centrālo un austrumdaļu. Šajās baCvāna cilts zemēs tika ierobežotas medības jau 1962. gadā. Ūdens bagātību nosaka lieti Angolā, turienes ūdeņi pusgadu lēni plūst pāri līdzenumam, līdz nonāk Okavango. Labi aizsargātie Deltas plašumi ir palikuši neskarti, saglabājot bagātu un daudzveidīgu faunu un floru, Āfrikas savvaļas mīļotājiem Deltas Moremi NP ir īsts ieguvums.

Deltas sirdī atrodas mazas, palmām apaugušas saliņas, ko ieskauj vesels ūdenceļu un ūdensrozēm pildītu atteku labirints. Dzelmē var labi pamanīt sudrabotus plaužus, kamēr nīlzirgi un krokodili sildās atteku krastos. Putni ir pārpilnībā - to apdzīvo vairāk kā 400 sugas.

Moremī lielākās cietzemes platības - Chief’s Island sala un Mopanes zemesmēle - ir iemīļotas uzturēšanās vietas lielajiem dzīvniekiem. Te mīt daudzas antilopju šķirnes, ieskaitot kudū, masīvās gnu un cesebes (topi antilopes), kā arī zebras. Lieli bifeļu ganāmpulki uz ziloņu bari mazuļu gaidās ir bieži viesi Deltas ūdensceļos un to krastos, tāpat bieži redzamas kārpu cūkas, žirafes un babuīni.

Melnie un baltie degunradži tika reintroducēti Chief's Island salā pirms dažiem gadiem. Tas izdevies veiksmīgi, jo ir piedzimuši mazuļi. Kā varat sagaidīt vietās ar tik bagātu laupījumu, būs lieliskas iespējas redzēt plēsējus, īpaši lauvas un plankumainās hiēnas lielākās grupās, tāpat arī parasti izvairīgos leopardus.


SAVUTI apgabals (Chobe NP) landscape waves

Savuti teritorija ir bagātākā Čobes nacionālā parka daļa, it īpaši - ar lielajiem savvaļas dzīvniekiem. Tās ziemeļos līkloču Linyanti upe iezīmē Namībijas robežu. Mopanes krūmu savanna, parasti sausais, dažkārt pārplūstošais Savuti kanāls un liels skaits izteiksmīgu un ļoti populāru dzeršanas vietu nozīmē ērtu vidi daudzveidīgām savvaļas dzīvnieku sugām, kas atrodas pastāvīgā kustībā.

Visa apkārtne ir ļoti piemērota ziloņu vērošanai, tomēr pie dzeršanas vietām tā ir visefektīgākā. Lielās ģimenes ar mazuļiem, skaitāmas simtos, ir dzirdamas, brienot un sasaucoties cauri bušam, pa ceļam uz dzeršanas vietām.

Kad saulrietā ziloņu pulciņi izkāpj no ūdens dzeršanas vietās, vērot tos aizejam dzeltenajos līdzenumu putekļos vai pameža ēnās ir viens no aizkustinošākajiem Āfrikas skatiem.

Te plešas augsti, ēnaini melnkoku, akāciju, upes tamarindu (svina koku) un berhēmiju meži. Daudzskaitlīgas babuīnu grupas klejo pa šo apkaimi, trokšņaini mielojoties lapotnēs, viņu rējieni atbalsojas biezoknī. Te sastapsiet kudū antilopes, impalas, zirgu antilopes un bifeļus. Agros rītos kārpu cūkas izraušas no rakumiem termītu pūžņos, frankolīni pabēg nost no smilšainajiem ceļiem un vēlā vakarā var vērot mazus bušbēbijus pārlecam no koka uz koku.


OKAVANGO DELTAlandscape waves

Kā vēdeklis, kas pārklāts Botsvanas ziemeļiem, Okavango Delta ir savvaļas dzīvības pilns ūdensceļu un niedrāju saliņu labirints. Lieli ziloņu bari sanāk pie pašas ūdens malas, iegremdējas un vārtās dūņainajā seklumā. Košie bišēdāji (kukaiņu dzeņi), zivju ērgļi un zivju dzenīši šaudās pār līkloču kanāliem. Kaut kur garajās zālēs slēpjas leopards, lauva un meža suns ar vienu mērķi: nomedīt un apēst. Vienkoča mokoro brauciens cauri kanāliem, nometne neskartā saliņā - jūs būsiet dzīvnieku teritorijas vidū.

Deltas attekās ir ūdens visu gadu, un starp aprīli un oktobri līmenis ir visaugstākais. Ūdens atplūst šurp apmēram pa pusgadu no Angolas augstkalnēm, veidojot lielāko pasaulē iekšzemes deltu. No privāto koncesiju teritorijām, kurās sadalīta Delta, ir izvēlētas labākās nakšņošanas vietas. No telšu nometnes vai džungļu lodžas būs iespējami gan Game drive izbraucieni, gan safari gājieni.


Gandrīz galvaspilsēta MAUNA (Maun) location_city visibility shopping_basket

Mauna ir ciemats, kas, pateicoties asfaltētajam Natas ceļam, dažos gados izaudzis par pilsētiņu, tā ir bāze Okavango, Moremi un Čobes ekspedīcijām, ar atbilstošām naktsmītnēm un lodžām perimetrā, ar veikaliņiem un tirgiem krājumu iegādei. Tās lidosta noder kā ceļojuma sākumpunkts, arī mazo helikopteru lidojumi uz Deltu sākas šeit. Gani pa putekļaino ceļmalu dzen lopus uz tirgu, Thamalakanes upes krasta zālājus dala sarkanās lechwe antilopes un vietējo ēzeļi, kazas un liellopi.

Čobes bagātīgais NP

Chobe National park, Chobe River

Moremi NP Botsvanā

Moremi National park, Botswana

Okavango Delta Botsvanā

Plaša, zaļa kanālu un atteku zona

Savuti "kanāls", Botsvana

Viena no pazīstamākām lielo dzīvnieku vērošanas vietām Āfrikā

Telšu lodža - kāda tā ir?

Līmenis: Classic Safari, lodžas un telšu lodžas, lukss jeb glampings

Norises Botsvanā, kurās vērts piedalīties

VIENKOČA BRAUCIENS Okavango Deltā landscape

Deltas līkloču kanālus trīs līdz piecu metru augstu niedrāju ielankumā ir jāpazīst, pirms tajos doties ar laivu.

Ja jūsu laiva ir šaurs, šķietami nestabils vienkocis mokoro, tad stūmēja intuitīvās prasmes nobalansēt un pagriezt laivu, pamanīt un apbraukt iegremdējušos nīlzirgu pulciņus un negadīties ziloņa ceļā iegūst īpašu vērtību.

Tas ir arī atbalsts deltas ciltīm, kopienām, kuru vīri ar citiem, setsvanas valodā runājošiem vietējiem, saprotas gan ar vārdiem, gan žestiem.


SAULRIETA KUĢĪŠA KRUĪZS Čobes NP (dzīvnieku vērošana) landscape

Čobes kuģīša braucieni pievakarē pirms saulrieta ir gluži vai leģendāri fotogrāfu vidū.

Tik daudz, tik tuvu jums (ūdens josliņa sniedz nepieciešamo drošību, arī pārgalvīgs savannas iemītnieks jau dažus soļus no cietā krasta kļūst apdomīgs), un tik tīkamā gaismā, tā ir bauda skatam un gandrīz simtprocentīga garantija lieliskiem attēliem.

Ieteiktās Botsvanas ceļojuma programmas

Labākais, ko Botsvanas savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās. Nacionālo parku pieejas tiesības ir rezervēta.

Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot Okavango dienas ae vienkoča izbraucienu, ja tās jau nav iekļautas programmās.

Visas Āfrikas ceļojumu programmas

Botsvanas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011