Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Avio ceļojums 3. - 10. septembrī, garantēts

Medžugorje un skaistā Melnkalne

Foto: Unsplash

ZimbabveViktorijas ūdenskritums. Grand Zimbabwe

Zilonēns Mundijs, Viktorijas ūdenskrituma NP, Zimbabwe, foto: Gatis Blunavs

Reiz Rodēzija ar galvaspilsētu Salsberiju, tagad Zimbabve ar Harāri. Kariba ezera gludā virsma, pār kuru met lokus zivju dzenīši. Lauvu praida rēcieni, kad tie krēslā izgājuši medībās. Muskusa smarža gaisā, kas paliek aiz ziloņiem, kad tie aizsoļo gar jūsu džipu ceļā uz nākošo dzeršanas vietu. Safari Zimbabvē uzrunā visas maņas. Labi apmācīti safari gidi un laba iespēja sastapt visus Lielos Piecus, līdz ar daudz citiem džungļu un savannas savvaļas pārstāvjiem.

Bez safari, Zimbabes izvēle nozīmē redzēt Viktorijas ūdenskritumu (Victoria Falls) no labākajām vietām pastaigā, ar iespēju pievienot laivas braucienu putojošā ūdenī vai helikoptera pārlidojumu. Zemei ir bagāta vēsture, Matobo Nacionālajā parkā redzami seni klinšu zīmējumi, un sen pamesta akmens pilsēta Lielā Zimbabve joprojām saglabā noslēpumu. Ceļotāji atgriežas valstī, izmantojot tās atgūto stabilitāti un apkārtējo Āfriku samērojamas robežu procedūras, un zinot, ka game drive Hwanges NP ir viens no iespaidīgākajiem vērošanas braucieniem visā Āfrikā.

Vietas Zimbabvē, kuras vērts iepazīt

VIKTORIJAS ŪDENSKRITUMS (Vic Falls) landscape

Mirdzoša migla, dārdoša skaņa un bezdibenis pie kājām. Aizā krītošās ūdens straumes piešķir patiesu dramatiskmu grandiozajai dabas izrādei. Viktorijas ūdenskritums, draudzīgi saīsināts kā Vic Falls, ir galvenais eksistences iemesls arī tuvējai pilsētai. Ūdenskrituma atklājējs ceļotājiem ir pētnieks Livingstons apmēram 1855. gadā, Zambezi ekspedīciju gaitā. Vietējo ciltis no apkaimes izvairījās un interesi neizrādīja, norādot Livingstonam, ka vieta nav nekam noderīga. Kad mums stāstīs par vietējās valodas nosaukumu 'Mosi-oa-Tunya', 'dārdošie dūmi', mēs to uzklausīsim bez iebilduma.

Lai izbaudītu ūdenskrituma ainas, ir dažas papildu iespējas, par kurām lasiet mazliet zemāk. 108 metru augstais ūdenskritums ir redzams gan no Zambijas, gan Zimbabves puses - atzīsim, ka no Zimbabves puses iespaidu ir vairāk. Ja ūdens ir mazāk, tad krītošās straumes atkāpjas uz Zimbabves daļu.

Zambezi līmenis un krītošās straumes spēks ir svārstīgs, ar lielāko ūdens apjomu starp janvāri un aprīli, taču apmeklējums arī sausā laikā ir iesaidiem bagāts, tad mirdzošā migla un dūmaka atkāpjas, atsedzot dramatiskas klinšu sienas līdz pat kanjona dziļumiem. Tāpat zemāks ūdens līmenis atļauj izmēģināt putu raftingu mutuļos tieši ūdenskrituma pakājē.

Doktors Dāvids Livingstons, pirmais eiropietis, kurš ūdenskritumu ieraudzīja, vēlāk par to izteicās: "tik jaukas ainas, kādas lidojumā redz eņģeļi". Redzēt ūdenkritumu tuvumā ir viena lieta, bet tā pilno mērogu var apjaust lidojumā, skatot to no mini helikoptera. 15 vai 30 minūšu lidojumā nonākat pār Zambezi līmeni līdz kraujas malai, tā ir vienreizēja sajūta, kad no zema lidojuma priekšā pēkšņi paveras miglainie aizas dziļumi.


LIELĀ ZIMBABVE (Great Zimbabwe)   landscape waves

Drupu pilsēta bijusi karstu debašu centrā jau gadiem, pirmie eiropieši nespēja noticēt, ka tās uzcēluši afrikāņi, un sers Sesils Rodss piedēvēja tās feniķiešu jūrasbraucējiem. Vēsturnieki domā, ka pirmās celtnes radītas ap 1100. gadu, un citas tika pievienotas līdz pat 15. gadsimtam. Šī ir vienīgā vieta Āfrikā, kurā vietējām ciltīm, ne ēģiptiešiem un ne arābiem, izdevies izveidot akmens būves. Savdabīgajiem akmeņu krāvumiem nav iekštelpu, un to nozīme drīzāk bijusi reliģiska, ne militāra. Apkārtējā pilsēta attīstījās kā tirdzniecības centrs, kas nodrošināja vietējiem bagātību. Austrumāfrikas tirgotāji te veica darījumus ar audumiem, pērlītēm, arābu un ķīniešu keramiku, mainot pret zeltu, varu un ziloņkaulu.

Rodēzijas dienvidu pusi, kad pilsoņu karā tika gāzta pastāvošā vara, uzvarētāji pārsauca par Zimbabvi, pēc vietējā šonu vārda "mājas no akmens", dzimba-dza-mabwe.


TURPINĀJUMS SEKOSlandscape waves

K Matobo Nacionālais parks atrodas Matobo jeb Matopos pakalnu apgabala (Matopos Hills) centrā, tā ir noapaļotu granīta pauguru - galvu kopjes un mežainu ieleju teritorija ap 35 km uz dienvidiemm no Bulavajo.

Pakalni veidojās, kad pirms neskaitāmiem gadiem kvēlojoša izkusušas klints masa izšļācās pāri apkaimei, un erozija no tās izveidojusi gludas ‘vaļa muguras’ dwalas and saplaisājušas kopjes, nosētas ar brīvstāvošiem klinšu bluķiem un ar blīvas veģetācijas iestarpinājumiem.

The Hills cover an area of about 3,100 km², of which 424 km² is National Park, the remainder being largely communal land and a small proportion of commercial farmland. Part of the national park is set aside as a 100 km² game park, which has been stocked with game including black and white rhinoceros. Matopos Hills, ZimbabweThe area exhibits a profusion of distinctive rock landforms rising above the granite shield that covers much of Zimbabwe. The large boulders provide abundant natural shelters and have been associated with human occupation from the early Stone Age right through to early historical times, and intermittently since. They also feature an outstanding collection of rock paintings. The Matobo Hills continue to provide a strong focus for the local community, which still uses shrines and sacred places closely linked to traditional, social and economic activities. The Matobo balancing rocks are the burial place of Cecil John Rhodes. Commanding a vista clear to the horizon, the name ‘Worlds View’, could not be more appropriate for this enchanting piece of Zimbabwe.


HVANGES NP (Hwange NP) landscape

Located on the border with Botswana, its 1.4 million hectares are home to a rich variety of different habitats, vegetation and wildlife. The park's mopane and teak woodlands, grasslands and scrub areas provide a true wilderness experience and some fantastic game viewing opportunities. Hwange was proclaimed a national park over 75 years ago and is known for its herds of buffalo and elephant and a huge diversity of over 100 different mammal species. Black-backed jackal, bat-eared fox, baboon, porcupine, aardwolf, spotted hyena, caracal, leopard, African wildcat, lion, southern giraffe, hippo, warthog and Burchell's zebra are all found in Hwange to name just a few! The large numbers of plains game and antelope in the park provide a rich source of food for the predators. A number of white rhino have also recently been reintroduced to Hwange.


BULAVAJO (Bulawayo) landscape waves

Bulavajo ir Zimbabves otrā lielākā pilsēta un galvenā pilsēta ndebeles cilts zemē Matabelē. Iepriekējā vadoņa Mugabes šonas cilts valdība pilsētā ieguldīja vēl mazāk kā citur, un daudz no infrastruktūras ir vēl Rodēzijas laikā celta. Pilsēta ir samērā tīra un ar plašām ielām, un galvenokārt kalpo pieejai Masvingo, Matopos pakalniem, Hwanges NP un Viktorijas ūdenskritumam. Samērā efektīva lidosta piedāvā labus savienojumus ar Dienvidāfriku, līdz ar to pilsēta kalpo par vieniem no Zimbabves vārtiem.


HARARE (galvaspilsēta, agrāk Salisbury) location_city visibility shopping_basket

U Harare is a busy working African city but it's also a city that is attractive and well designed with wide avenues and numerous open spaces and parks. Flowers, shrubs and trees are in abundance and when the jacaranda trees are in full bloom (September and October) the city is full of purple blooms. Situated high on Zimbabwe's central plateau the air feels crisp and clear and whilst many will not want to spend extensive time in the city, it is certainly pleasant for an overnight stop. There are various places of interest to explore, such as the Botanical Gardens which have more than 900 species of trees and shrubs from all over the country. The National Gallery has Shona soft stone carvings as well as exhibits from all over the world whilst the National Archives houses notebooks, diaries and more from some of the most famous African explorers. Zimbabwe is known for its beautiful craft work and a fun way to spend an afternoon is browsing through the curio stalls admiring the basketry, carvings and intricate beadwork on offer. With a collection of comfortable hotels and guesthouses and some excellent restaurants a night in Harare is invariably an enjoyable experience. Elektrības traucējumi - protams, un tāpēc jau ir ģeneratori. Nefotografēt (arī telefonā ne) neko, kurš / kas varētu izrādīties armijai, policijai, partijai un valdībai piederīgs, stratēģisks vai īpaši nekopts. Neizskatīties pēc žurnālista. Nevalkāt neko militāru. Netrāpīties ceļā prezidenta konvojam, un ja tomēr - par to brīdina lokomotīves svilpei līdzīga sirēna - nobraukt ceļmalā un nefotografēt, arī telefonā ne. Ticami, ka jūsu ādas krāsa - varbūt vienīgajam visā rajonā - būs izraisījusi drošības struktūru slēptu interesi, un no aģentiem atpirkties ir dārgi.

Hermanus, Dienvidāfrika

Vaļu vērošana tieši no krasta

Ieteiktās Zimbabves un apkārtējo zemju ceļojuma programmas

Labākais, ko Āfrikas dienvidu puses savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās.

Vairākām mūsu programmām pieejas punkti ir Dienvidāfrikas lidostas tālākam zemes ceļojumam vai lidojumam uz Vic Falls vai Maunu, citas sākas no Vic Falls lidostas. Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot daudzveidīgas Dienvidāfrikas iespējas, īpaši jau okeāna pludmali un Keiptaunu. Palīdzēsim izvēlēties piemērotāko!

 1. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  CV21

  No Keiptaunas līdz Viktorijas ūdenskritumam21 dienas programma ▸

 2. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  CVa21

  No Keiptaunas līdz Viktorijas ūdenskritumam21 dienas programma ▸

 3. Āfrikas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  MOa14

  Mozambika & Krīgera parks14 dienu programma ▸

Zimbabves vīzu informācija

Zimbabves klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011