Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Igaunijas brauciens 29. - 30. janvārī

Leduskritumi, igauņu aizsalušie ūdenskritumi

Keilas ūdenskritums, foto: Mundus

TanzānijaSerengeti. Ngorongoro. Kili. Zanzibāra

Long-maned lion, Serengeti NP, Tanzania, foto: Yamar Ashlaha / Unsplash

Pieredzēt Lielo Migrāciju Serengeti, sasniegt Kilimandžāro virsotni, atpūsties Zanzibāras pludmaļu mīkstajās smiltīs; Tanzānijas ģeogrāfija ļauj apvienot vairākas lieliskas lietas jums piemērotākajā secībā. Vērot gnu antilopju (wildebeest) neskaitāmos pulkus izmisīgi šķērsojam Maras upi, izvairoties no krokodilu zobiem. Saskatīt Lielos Piecus tuvumā, ar rīta pirmo gaismu nolaižoties Ngorongoro milzīgajā krāterī. Ieraudzīt no laivas sev līdzās nīlzirgus, zobenantilopes un putnus varavīksnes krāsās Selous rezervātā. Uzmeklēt šimpanžu ģimenes Mahale kalnu NP.

Ziloņu pilnie līdzenumi Tarangires NP. Tanganjikas ezera smilšu krasti un dzirkstošais ūdens. Rēcoši lauvu praidi, sirojot pa Ruahas NP. Nakts masaju ciema krālā savannā starp Kilimandžāro un Meri kalniem. To, kas jūs valdzina, atradīsiet Tanzānijā!

Vietas Tanzānijā, kuras vērts iepazīt

SERENGETI landscape

Iztēlojieties bezgalīgi plašu līdzenumu ar nebeidzamu horizontu, bāli dzeltenas zāles jūru saviļņojamies siltajā brīzē, samezglotus akāciju stumbrus tiecamies augšup un plēsīgus putnus metam riņķus siltā gaisa strāvās. Tas ir Serengeti, Āfrikas pasakainais un pelnīti slavenais savvaļas rezervāts.

Arī bez migrācijas, Serengeti savvaļas dzīvnieku pasaule ir nepārspējama. Te lauva neizbēg no fotogrāfa objektīva, čitas (gepardi) uzmana līdzenumus, leopardi zviln desu kokos un plankumainās hiēnas līdz ar zelta šakāļiem rikšo šurp un turp pa garo zāli. Akāciju pamežā slēpjas Kērka dik-diki (Austrumāfrikas mazās antilopes), oribi un zirgantilopes (roani), kamēr mežmalās barojas ziloņu bari. Tā kā Serengeti ir tik plašs un migrācijas plūsma virzās cauri dažādiem tā apvidiem, katrā apmeklējumā pavērsies jaunas ainavas. Mūsu speciālisti piedāvās Serengeti izbraucienus un naktsmītnes atbilstoši dzīvnieku kustībai un laika apstākļiem, lai iespaids būtu visspēcīgākais.


NGORONGORO landscape waves

Reiz sensenos laikos Kilimandžāro lieluma vulkāns pacēlās Tanzānijas ziemeļu plakankalnē. Tā izvirdumā izveidojās lielākā neapplūdusī kaldera, vulkāna krātera ieplaka, pasaulē - Ngorongoro krāteris. Tagad neaktīvs un savvaļas dzīvnieku piepildīts, krāteris pārvērties īstā dabas rotaļu laukumā, kur vērošanas izbraucienos (Game Drive) iespējams sastapt visus Lielos Piecus. Ngorongoro dabīgā aizsardzība ir 600 metrus augstās krātera sienas. Te ir labākā vieta Tanzānijā, kur ieraudzīt kritiski apdraudēto melno degunradzi. Gnu un zebru, ēlandu un gazeļu pulki virzās pa auglīgajām pļavas, netrūkst arī to vērotāju un mednieku, tostarp lauvu, čitu (gepardu), savvaļas suņu un hiēnu.

Magadi ezera dūksnainos krastus bieži klāj rožaini flamingo mākoņi.

Jau iebraukšana krāterī ir satricinoša, vēl pirms rīta gaismas nonākot pie vārtiem, tad braucienā pa mūžzaļa meža klāto krātera malu kļūstam liecinieki, kā migla līdz ar lecošo sauli pamazām atsedz gigantisko, 25 kilometrus plato kalderas katlu zem mums, un dzīvnieki līdzenumā lejā šķiet skudriņu lielumā. Mākoņu ēnas pārslīd viļņojošiem zālājiem un akāciju skupsnām lejā. Nplaižoties, sākam atšķirt dzīviekus - bifeļi un gnu, antilopes, Granta un Tomsona gazeles. Nonākot krāterī, tas ir veiksmes un jūsu pavadoņa prasmju ziņā, pievest jūs iespējami tuvu zināmiem un arī pavisam retiem dzīvniekiem. Melnā degunradža sastapšana nebūt nav garantēta, bet jūs esat vislabākajā vietā Āfrikā, lai tas notiktu.

Pārbrauciens uz Gorigora purvu sola ziloņu un nīlzirgu skatus, Lerai mežā būs paviāni un leopardi akāciju un dzelteno "drudža koku" zaros. Krāterī, īpaši sausākajā sezonā starp jūliju un oktobri, var būt daudz safari džipu, bet dienas gaitā tie kļūs nemanāmi Ngorongoro plašumos.


TARANGIRES NP landscape waves

Tarangires Nacionālo parku bieži apraksta kā mazo Serengeti, un tam ir labs pamatojums.

TURPINĀJUMS SEKOS. Tālais Išašas (Ishasha) sektors ir slavens ar kokos kāpjošiem lauvām; lauvenes, kas bauda pēcpusdienas snaudu vīģu koku zaros, ir savdabīga parka ikona, bet nedrīkst palaist garām brīnišķīgu laivas izbraucienu pa Kazingas kanālu ar bifeļu bariem, nīlzirgiem, krokodiliem un ūdensputniem bez skaita.


MBURO EZERA NP landscape

Mburo Nacionālais parks ir kompakts dārgakmens, turklāt netālu no Kampalas. Gari pārbraucieni pa valsts ceļiem, ko strādnieces pielabo ar sīksta māla pikām, var nogurdināt. Mburo nonākam ātri.

Mazākajā no Tanzānijas savannas nacionālajiem parkiem ir atsevišķas senu klinšu radzes un kraujas, seši ezeri un daudz papirusa purvāju zemju, mājvietas zebrām, impalām, ēlandiem, bifeļiem un leopardiem, nīlzirgiem un ūdensputniem. Parkā nav ziloņu, un tas nozīmē atšķirīgu, sakuplojušu lietusmežu un savannas ainavu. Ugandā ir labs ceļojuma laiks visu gadu, ar atsevišķiem posmiem, kad nedaudz lietaināks. Garā zāle pēc lietavām Mburo var likt lauvām izvest mazuļus uz vērošanas braucienu (Game Drive) zemes ceļiem, lai tie neapmaldītos.


DŽINDŽA, NĪLAS IZTEKA landscape waves

Nīla iztek no Viktorijas ezera. Džindžā (Jinja) godā pētnieku Speki, kurš sacentās ar Livingstonu nezināmā kontinenta iekšienes atklāšanā pasaulei. Džindža ir īstā vieta laivas izbraucienam līdz ietekas vietai, un daudzveidīgās upes ainavas var būt pirmais ieskats Tanzānijas dabā.

Līdzās atrodas V kategorijas krāču laivošanas trase, kas labi derēs cienītājiem.


KAMPALA location_city visibility shopping_basket

Ugandas galvaspilsētā ir atrodams viss, no valdības pilīm līdz nolupušiem stadioniem un krāsainiem tirgiem, itin moderniem lielveikaliem, banku augstceltnēm, darbnīcu un būdu rajoniem, viss, izņemot veidu, kā pilsētu šķērsot ātri. Ne Indijas ražojuma taksi motocikli, ne ķīniešu auto taksometri nav pasargāti no nebeidzamiem sastrēgumiem.

Te ir labākā vieta amatnieku darbu pirkumiem. Ugandā visas sajūsminošās Āfrikas lietas, pinumus, griezumus, rotas un audumus, kuras ieraugām savu mājokļu un lodžu interjeros un dekorējumā, tajās nopirkt nav iespējams. Lietas jau paaudzēm gatavo noteiktos ciemos, un tās pārdod vai nu ciema gadatirgū un ceļmalā, vai arī galvaspilsētā. Pēdējā iespēja sniedz vairāk izvēles.

Kilimandžāro kāpiena detaļas attēlos

Naktsmītnes Kilimandžāro

Teltis - visi virzieni

Naktsmītnes Kilimandžāro

Namiņi - tikai Marangu virziens

Kili kalnu pārgājienu posmi

No lietus meža līdz Alpu tuksnesim

Norises TANZĀNIJĀ, kurās vērts piedalīties un sekot

LIELĀ MIGRĀCIJA (trekings) landscape

Khe Great Migration Subject of countless documentaries, the Serengeti does not disappoint in real life. Each year, up to two million wildebeest snake their way across the plains following the promise of rain. Accompanied by zebra, they form a black, braying column more than 40 kilometres long. Flurries of egrets rise and fall above them and dust surrounds their hooves. They thrash through rivers, crackle across plains and finally, reaching verdant grasslands, give birth to wet glistening calves, wobbling on unsteady legs.

Throughout the year, the two million strong migration of wildebeest, zebra and gazelles wanders the plains of the Serengeti and the Masai Mara in search of water and fresh grazing. Never far from the migration, the predators await; lion, leopard, cheetah and hyena, poised for the moment when an unsuspecting animal can be snatched. From December to March the migration can be spotted grazing on the short grass plains in the Ndutu Area. As June approaches the rains begin to lessen, and as the full moon waxes, the rut begins in the south-western area of the park. As the plains of the Serengeti become increasingly parched, the migration sweeps northwards, toward the Masai Mara, where the great wall of the rift valley traps any final drops of rain. The herds trek over the Grumeti River, heading through the scrubland of Lobo, and up past Migration Camp. By July, the front-runners of this two-million strong migration are preparing to cross the Mara River, whilst the rear-guard may be as far south as the Grumeti. First one animal, and then another will take the lead, till the river-bank brings them to a halt. Fearing perhaps what lies in the deep waters below, the animals can often wait for two weeks before crossing, approaching the river and turning back at the last moment with a kick of the heels and a puff of dust. Eventually, a wildebeest will take the plunge, and thousand upon thousand of these animals will swim desperately across the river. By September, the migration is safely in the Mara, where the water brings grazing throughout the lean months of the dry season. The animals move back and forth across the Mara and Talek rivers in search of water and grass. As the temperatures rise, the November rains begin to fall, bringing life to the grasslands and rich volcanic soil of the Southern Serengeti. The wildebeest, able to detect rain from over 50 kilometres away, turn south again, trudging through Loliondo, Lobo and Piaya, to the rich grasslands of Ndutu. Here, the zebra, wildebeest and gazelles rest after their arduous journey, and prepare to bring new life to the plains of the Serengeti


KILIMANDŽĀRO (kāpiens uz virsotni) landscape

Kili. A dormant volcano in northern Tanzania, Mount Kilimanjaro stands at 5,895 m (19,341 ft) and is the continent’s tallest mountain. Often considered one of the most accessible big-mountain climbs, some 35,000 people attempt to reach its summit, Uhuru Peak, every year. Walkers approaching Mount KilimanjaroWhile the climb’s far from easy, you’re rewarded with seemingly endless views over the jagged peaks of Mawenzi, the Shira plateau, and the distant horizons of Tanzania and Kenya far below. And, we can arrange for you to hike with the best, most experienced guides to give you the greatest chance of reaching the top safely. Kilimanjaro is a natural wonder: a snow-covered mountain on the Equator, it’s home to five climate zones, each with their own distinct vegetation. Climbing the mountain feels like walking through four seasons in a week. The high altitude has created habitats for unusual life forms, such as the alien-looking gigantiskas krustaines (groundsels) giant groundsel plant and the delicate elephant flower. You might have seen media coverage of numerous celebrities who have reached Kilimanjaro’s summit or know someone personally who has. Being non-technical and the easiest climb of the Seven Summits, the mountain attracts novice and experienced mountain trekkers alike. But, it’s important to acknowledge that getting to the top shouldn’t be taken for granted. Kilimanjaro is ascended quickly for its height, which can cause altitude sickness and fatigue. Having the best possible guides and porters is an important factor in your chance of success at reaching the summit.


MASAJI (vakars un nakts) landscape

K are the number of Maasai in their bold red garments. You will see Maasai herding cattle, riding bicycles, selling intricate beadwork and going about their daily life. Then, there are numerous roadsides stalls where women sell bunches of bright green bananas and roast cassava, small thatched huts with children flying in and out in school uniform. Rainbow coloured buses, goats, cows and chickens are all over the road in no particular order.

Ieteiktās Tanzānijas ceļojuma programmas

Labākais, ko Tanzānijas savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās. Gorillu un šimpanžu trekinga laiks ir rezervēts.

Pirms / pēc ceļojuma iespējams pievienot Nīlas iztekas laivas braucienu, pigmeju cilšu iepazīšanu, dienu galvaspilsētā ar krāsainu iepirkšanos, laiku pie Viktorijas ezera.

 1. Tanzānijas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  2021

  Tanzānijas ceļojums8 dienu programma ▸

 2. Tanzānijas ceļojuma programma garantētos laikos mazā grupā
  Mazo grupu braucieni
  Datumi, cenas
  2021

  UGANDA11 dienu programma ▸

Tanzānijas vīzu informācija

Tanzānijas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011