Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Atkalredzēšanās aprīlī:

Roma un Asīze

Foto: publicitāte
Naktsmītne kalnā: NAMIŅI, TELTIS

Tanzānijas klimata ceļvedis

Uzkāpt KilimandžāroMarangu, Machame, Lemosho ceļi. Izvēlamies!

Kilimandžāro 3 diena, Moshi, Tanzania, foto: Peter Conlan / Unsplash

Kilimandžāro: Marangu, Machame, Lemosho maršruti Tanzānija

  Par Kilimandžāro (Kili)
 • 5895 metri, tik augsts ir augstākais kalns Āfrikā un augstākais brīvstāvošais kalns pasaulē. Tā divas virsotnes ir Kibo, kas kā augstākā ir dabisks kāpēju mērķis, un Mawenzi ar žuburotām smailēm. Kibo trīs smailes ir Uhuru, Stella un Gilmans.
 • Lai gan Kilimandžāro (vietējie vārdu saīsina uz Kili) atrodas 3 grādus uz dienvidiem no ekvatora, kāpēju sagaida visas klimatiskās joslas, no lietus mežiem un skujkokiem līdz virsājiem, tīrelim, Alpu tuksnesim un sniegam.
 • Kalna skaistums ir tajā, ka Kili var uzkāpt ikviens. Nevajag ne tehniskas palīgierīces, ne augstkalnu kāpēja vai alpīnista pieredzi.
 • Safari naktsmītnes: namiņu kopīgās guļamtelpas (Marangu maršrutā) un nesēju uzceltas nometņu teltis pārējos maršrutos.Visām nastām ir nesēji, par jums rūpējas gidi un pavāri.
 • Apkalpe: labākā! Visi kāpēji virsotni nesasniedz, un tas ir atkarīgs no gribas, daudz retāk - no veselības. Tāpēc Jums būs viss vajadzīgais profesionālais atbalsts, un nekādi sīkumi netraucēs koncentrēties uz svarīgāko. Tikpat rūpīgi tiek gādāts par kāpēja drošību. Tālāk lasiet vairāk, vai jautājiet mums!
 • Aprīkojums: augstvērtīgs! Hilleberg vai Vaude teltis, Snugpak vissezonu guļammaisi, Black Diamond nūjas un tml. Tas palielina iespējamību, ka nonāksiet virsotnē. Tā kā jūsu Āfrikas ceļojums, ticami, turpināsies pēc kāpiena, aprīkojumu parasti nomā, nevis ved līdzi. Nosūtīsim Jums nomas lietu detalizētu sarakstu un cenas!

MARANGU MARŠRUTS Marangu Route

Moshi > Mandara hut (or tent) > Horombo hut (tent) > Kibo hut (tent) > Summit > Horombo hut (tent) > Moshi
Sākums: Moshi (10:00 - 21:00), noslēgums: Moshi 12:00

Regulāro grupu Marangu programmā ir 8 dienas, no tām 6 ir kalna dienas. Iespējams pasūtīt arī individuālu kāpienu ar 5 vai 6 kalna dienām Jums ērtā laikā.

Marangu pieder pie vecākajiem un populārākajiem kāpšanas ceļiem. "Kokakolas maršruta" vārds ir iegūts, nakšņojot namiņos ar dzērienu pārdevēju kastēm līdzās (kola), un tāds palicis iedomātā viegluma dēļ. Nākamo, dienu ilgāko Machame maršrutu, dēvē par "Viskija ceļu".

Marangu maršrutā tuvojamies smailei no dienvidaustrumiem. Kopumā kāpiens ir relatīvi viegls. Ir tikai daži stāvāki posmi, arī kāpšanas šķēršļi ir pielīdzināti, un nav kāpšļu, ķēžu vai citas kalnu iemaņas prasošu vietu. Tomēr aklimatizācijas profils (augšā-lejā-augšā) ir viduvējs, un aklimatizācijai nav daudz laika. Tas izskaidro salīdzinoši zemāko virsotni sasniegušo skaitu (vēl daļa no kāpējiem izvēlas apstāties pie trešās augstākās - Gilmana smailes. No tās paveras lieliska saullēkta aina, nekāpjot atlikušo pusotru stundu uz Uhuru. Oficiāli arī viņi ir sasnieguši virsotni.

Pirmsbrauciena izpētē jūs, iespējams, būsiet dzirdējuši par maršruta vieglumu, lētumu vai popularitāti. Panorāmas skati no Sedliem (Saddle, augstkalnu tuksnesis) ir sajūsmas vērti, tomēr citi maršruti piedāvā vairāk ainavisku pāsteigumu, jo Marangu kāpēji no kalna atgriežas pa to pašu ceļu. Pārējos maršrutos šie ceļi atšķiras.

Marangu ir vienīgais maršruts ar naktīm kalnu namiņos, visos citos nakšņo teltīs telšu nometnēs. Namiņi ir celti drīz pēc 1980. gada ar hosteļa veida kopējām guļamtelpām ar atsevišķiem matračiem, vietas tajos iedala kalna administrācija. Tāpēc šī ir populāra izvēle mazbudžeta operatoriem, kam nepieder savs nometnes aprīkojums, ietaupot viena telts nesēja izmaksas.

Namiņi ir samērā nolietoti un trokšņaini. Mierīgi aizmigt un koncentrēties rītdienas kāpienam savā teltī un ēdamtelpā ir daudz ērtāk. Tuvējās takās dažkārt izveidojas burzma, kad gājēji sāk viens otram traucēt. Tāpēc mūsu regulāro kāpienu programmās biežāk piedāvāti Machame un Lemosho maršruti, kas ir par dienu ilgāki. Laikus skatiet zemāk!

Paraugs: regulārās 8 dienu (6 dienas uz kalna) Marangu programmas cena septembrī vienai personai 1880 USD.

Piemaksa par vienu vietu lodžā / teltī 60 USD / - .*

Nav pieskaitīta inventāra un papildu ērtību aprīkojuma noma (izvēle) un dzeramnaudas personālam. Sagatavojam precīzu aprēķinu visām izmaksām - jautājiet!


*Katrā regulārās programmas laikā mazliet atšķiras programmas cena - lūdzu jautājiet par jums vēlamo laiku!

**Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts lodžā (viesu mītnes namiņos Moši) pirms un pēc kāpšanas divatā ar atbilstošu ceļabiedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad vajadzīga minētā piemaksa. Kalna namiņu guļamtelpās vietas iedala NP administrācija, tajos nav iespējama vienvietīga vai divvietu izmitināšana.

Lai saņemtu Kili uzkāpšanas sertifikātu, jāsasniedz vismaz Gilmana smaile (Gillman's Point) 5756 metru augstumā, tā ir viena no trim augstākajām smailēm. 16% no Marangu maršruta kāpējiem izvēlas nekāpt līdz Uhuru (~stundas attālumā) un baudīt panorāmu no Gilmana.

Nozīmīga informācija

Nakšņošana

Vienīgais maršruts, kurā nakšņojam kalnu namiņu kopīgajās guļamtelpās.

Izvēloties šo maršrutu, namiņos guļvietas tiek rezervētas, nodrošinot ar depozītu. Ļoti ieteicam 4-sezonu guļammaisu, nakšņojot namiņos.

Uzkāpšana, nokāpšana: tas pat maršruts.

Ilgums

Regulārajās programmās 6 dienas kalnā, kopā 8 dienas (7 naktis). Pasūtot individuāli, kalna maršruts var būt arī 5 dienu ilgumā.

Cena

Salīdzinot ar citiem, ceļam ir viszemākā cena.

Panākumu iespēja

Marangu ceļam ir zemāki uzkāpšanas rādītāji kā citiem maršrutiem (65-70%). Vēl ~16% sasniedz Gilmana smaili. Starp iemesliem jāmin nepietiekama aklimatizācija augstumam un vieglākā maršruta reputācija, kas šeit noved visus, kas nav par savām spējām īsti pārliecināti. Iekļautā aklimatizācijas diena ar gājienu uz Mawenzi senā krātera malu palielina izredzes sasniegt virsotni.

Līmenis: iesācēja / vidējais.

Plūsma: ļoti augsta, salīdzinot ar visiem citiem maršrutiem.

Marangu pasūtījuma maršruta kods STTK1, 7 dienas, 6 naktis (kāpiens 5 dienas, 4 naktis ▼ )
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
Chanya LodgeIerašanās, sagatavošanās, inventārs & instruktāža
1Marangu Gate1,843Mandara Hut2,7004-58Lietus mežs, Alpu meži
2Mandara Hut2,700Horombo Hut3,7205-712Meži, virsāji, tīrelis
3Horombo Hut3,720Kibo Hut4,7035-810Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
4Kibo Hut4,703Virsotne (Uhuru)5,8957-86Alpu tuksnesis, sniegs
4Virsotne (Uhuru)5,895Horombo Hut3,7207-816Sniegs, tuksnesis, tīrelis
5Horombo Hut3,720Marangu Gate1,8435-720Virsāji, meži
Chanya LodgeBrokastis, ceļš tālāk
Marangu regulārā maršruta kods STTK1+1, 8 dienas, 7 naktis (kāpiens 6 dienas, 5 naktis) ar aklimatizācijas dienu ▼
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
3Horombo Hut3,720Mawenzi Ridge4,3902-35Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
3Mawenzi Ridge4,390Horombo Hut3,7201-25Tuksnesis, sniegs, tīrelis

Kilimandžāro Marangu maršruta programma STTK1+1 (regulāro grupu maršruts)

1. diena MOSHI Chanya Lodge, standarta istaba, ---

Ierašanās viesnīcā / Kili kāpšanas bāzes vietā. Iespējams pasūtīt transfēru no lidostām. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Ierašanās laiks pēc 12:00 dienā. Instruktāžas laiks: 17:00 vai pēc norunas. Nomājamo lietu izvēle, kalnā nesamo somu pārpakošana, svēršana un pārbaude. Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2. diena MANDARA HUT Vieta Mandaras namiņā [BLP]

Brokastis, uzglabājamo lietu nodošana viesnīcā (iekļauta arī seifa pieeja), transfērs uz maršruta vārtiem (Marangu).

Ierodoties, Nacionālā parka formalitātes klientu centrā, bagāžas pārsvēršana, nodošana nesējiem, iepazīšanās ar gidiem (iespējams, esat tikušies jau viesnīcā).

Kalnu pārgājiens ved cauri lietus mežam. Pa ceļam iespējams sastapt savvaļas dzīvniekus (pērtiķus kolobus). Kāpiens uzved uz Mandaras apmetnes namiņiem mitrās skujkoku audzēs. Pēc atpūtas laika neilgs pārgājiens līdz Maundi krātera malai ar iespaidīgu skatu uz Mawenzi smaili. Ceļš nedaudz lejup atpakaļ uz Mandaras apmetni. Namiņos kopā ir 60 gultas vietu ar matraci un spilvenu, labierīcību bloks šajā augstumā vēl ir ar tekošu ūdeni.

Brauciens: 1 stunda. Kāpiens: 3-5 stundas. Distance: 7 km. Sasniegtais augstākais punkts: 2775 m. Sasniegtā augstumu starpība: 915 m.

3. diena HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Brokastis, turpinās kāpšana, pametam lietus meža zonu, nonākot virsājā un tīrelī.

Ja mākoņi atļauj, skatam paveras Kibo un Mawenzi virsotnes.

Šodien ieraugām retākas putnu sugas un augstkalnu augus.

Kāpiens: 5-7 stundas. Distance: 11 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3700 m. Sasniegtā augstumu starpība: 980 m.

4. diena HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Brokastis, šī ir aklimatizācijas diena, pietaupot mazliet enerģijas rītdienas virsotnes kāpienam.

Pārgājiens uz Mawenzi virsotni kopā ar gidu, garām Zebras klintīm. Atgriešanās namiņā pusdienām un nakts atpūtai.

Pārgājiens: 3-5,5 stundas. Distance: 5-8 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4000 m. Sasniegtā augstumu starpība: 280 m.

5. diena KIBO HUT Vieta Kibo namiņā [BLP]

Brokastis, turpinām kāpšanu gar "beidzamo ūdens ņemšanas vietu" (tālāk sākas sasalums), un pār sedlieni starp Kibo un Mawenzi, cauri Alpu tuksneša zonai.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 12 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4703 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1003 m.

6. diena VIRSOTNE, HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Ap pusnakti sākas virsotnes kāpiens ar klinšainu un stāvu taku uz Gilmana smaili (5681 m). Šajā posmā vajadzīgas nūjas un, arī pilnmēness kāpienu laikā, baterija. Turpinājums ved uz Uhuru smaili pa sniega klātu taku. Saullēkta laikā nonākam Uhuru, neilgs brīdis triumfa foto un ceļš lejup. Īsa atpūta Kibo apmetnē, tad uz Horombo pēdējai naktij kalnā.

Pārgājiens: 15-19 stundas. Distance: 21 km. Sasniegtais augstākais punkts: 5895 m. Sasniegtā augstumu starpība (ceļš lejup): 2195 m.

7. diena MOSHI Chanya Lodge [B--]

Brokastis, nokāpšana līdz vārtiem un izejas formalitātes, dzeramnaudu ceremonija mūsu personālam. Transfērs uz Moši, viesnīcu. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Nomāto lietu nodošana, uzglabājamās bagāžas saņemšana.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 17 km. Sasniegtā augstumu starpība: 1840 m. Brauciens: 1 stunda.

8. diena MOSHI Izrakstīšanās no Chanya Lodge [B--]

Brokastis, servisa beigas. Iespējams pasūtīt lidostu transferu vai safari programmas.

Izrakstīšanās: 10:00.

Kas iekļauts Kilimandžāro Marangu ceļa kāpiena cenā? Kādi var būt papildu izdevumi?

expand_more

Cenā iekļauts:

 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pirms kāpiena, B&B, divvietu istaba
 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pēc kāpiena, B&B, divvietu istaba
 • KINAPA (Kili Nacionālais parks) visi maksājumi - dabas aizsardzības, ieejas, glābēju, namiņu utt.
 • Kili NP apmācīti un sertificēti angliski runājoši gidi
 • Kili NP apmācīti un sertificēti nesēji, ar godīgas nodarbinātības normu monitoringu (KPAP), 1 nesējs personai ar atļauto 15 kg personīgo kalna bagāžu
 • Apmācīts pavārs un īsti galda piederumi (šķīvji, naži, karotes, dakšiņas)
 • Maltītes kā programmā [B=brokastis, L=launags, P=vēlās pusdienas]
 • 1x transfers no Moši uz programmā izvēlētajiem NP vārtiem, 1x transfers no vārtiem uz Moši
 • Seifs un bagāžas glabāšana viesnīcā
 • Kalnu namiņu (Huts) izmantošana, 1 guļvieta ar matraci personai (nodrošina Kili NP)
 • Dalīto labierīcību izmantojums namiņos
 • Vārīts dzeramais ūdens kāpiena dienās (laikā pēc pirmās dienas)
 • Pamata pirmās palīdzības komplekts uz grupu
 • 1 ārkārtas gadījuma skābekļa cilindrs uz grupu

Papildus izvēles (par papildus samaksu):

 • iekšzemes lidojumi pirms / pēc kalnu pārgājiena
 • papildus transferi starp parka vārtiem un Moshi (ja izvēlaties atgriezties ātrāk)
 • lidostas - Moši transferi
 • SNGL numuri viesnīcā
 • papildus nakts (izmitināšana)
 • personīgais kalna aprīkojums, kā guļammaiss, pastaigu nūjas, sporta soma nesējam u.c.
 • papildus ārkārtas skābekļa cilindri
 • papildus komforta elementi, piemēram, papildus skābekļa cilindrs ikdienai, papildu nesējs personīgajai ''daypack'', personīgā portatīvā WC ar nesēju u.c.
 • ārkārtas evakuācijas apdrošināšana (Flying Doctors un tml.)

Kili tūres cenā nav iekļauts:

 • dzeramnaudas (lūdzu, skatiet mūsu nosūtāmos ieteikumus aprēķinam)
 • dzeramais ūdens pirmajā kalnu pārgājiena dienā
 • papildus aklimatizācijas dienas pārgājienā
 • dzērieni (gāzētie dzērieni un alkoholiskie dzērieni) pie ceļojuma maltītēm
 • metāla un cietās plastmasas blašķes/pudeles, ūdens pūšļi (ūdens mugursomas); mīkstā plastmasa uz kalna nav atļauta!
 • personiskas dabas priekšmeti
 • Tanzānijas vīza
 • apdrošināšana

MACHAME MARŠRUTS Machame Route

Moshi > Machame > Shira > Barranco > Barrafu > Summit > Mweka > Moshi
Sākums: Moshi (10:00 - 21:00), noslēgums: Moshi 12:00

Regulāro grupu programmā ir 9 dienas, tajā skaitā 7 kalna dienas.. Iespējams pasūtīt arī individuālu kāpšanas programmu ar 6 vai 7 kalna dienām Jums ērtā laikā.

Runājot ar kalnu gidiem par "labāko" Kilimandžāro ceļu, šo ieteiks kā vienu no labākiem - virsotnes sasniegšanas labo iespēju dēļ. Machame mēdz saukt par Viskija ceļu (Whiskey Route), jo maršruts ir fiziski mazliet grūtāks par Marangu, toties ar daudz labāku aklimatizācijas iespēju un tempu.

Kāpjot lieliski atklājas dažādu klimatisko zonu ainavu un tālo Āfrikas panorāmu daudzveidība, kad mežu zona atstāta aizmugurē un mākoņi paliek zem jums. Šo ieguvumu dēļ maršrutā var būt samērā daudz kāpēju, īpaši tā sākuma daļā. Ja izvēlaties populāru laiku, ir vērts apsvērt arī trešo, arvien pieprasītāko Lemosho maršrutu - atšķiras pirmās divas dienas, un ceļabiedru skaits būs mazs, attiecīgi lielāka iespēja redzēt dzīvniekus pa ceļam.

Pilnmēness kāpiena laiki ir norādīti pie garantēto grupu datumiem lappuses beigās.

Regulārās 9 dienu (7 dienas uz kalna) Machame programmas cena jūlijā* vienai personai: 1970 USD.

Ja dalībnieks garantētajā programmā ir viens, jāpievieno piemaksa par vienu vietu.

Piemaksa par vienu vietu lodžā (pirms un pēc kāpiena) / teltī (kāpiena laikā) 60 USD / 105 USD.

*Katrā regulārās programmas laikā mazliet atšķiras programmas cena - lūdzu jautājiet par jums vēlamo laiku!

*Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā ar atbilstošu biedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad piemaksa ir vajadzīga. Vienlaikus piesakoties vairākiem, trešais (piektais...) ceļotājs tiek izmitināts vienvietīgās naktsmītnēs bez piemaksas.

Nav pieskaitīta inventāra un papildu ērtību aprīkojuma noma (izvēle) un dzeramnaudas personālam. Sagatavojam precīzu aprēķinu visām izmaksām - jautājiet!


Nozīmīga informācija

Nakšņošana

Nakšņošana nometnēs divvietīgās Hilleberg / Vaude 4-sezonu teltīs (iespējams pasūtīt telti vienam).

Uzkāpšana, nokāpšana

Uzkāpšana pa Machame ceļu, nokāpšana pa Mweka ceļu.

Ilgums

Regulārā Machame programma paredzēta 7 dienām uz kalna (kopā 9 dienas). Var pievienot papildus aklimatizācijas dienu, saīsinot ik dienas noejamo attālumu.

Cena

Vidēja (nedaudz dārgāka, salīdzinot ar Marangu, jo vajadzīgs papildu nesējs teltij, un maršruts ir par diennakti ilgāks).

Panākumu iespēja

Augsta (85%). Iespējama papildu aklimatizācijas diena, vēl paaugstinot izredzes.

Aklimatizācija: ļoti laba.

Līmenis: vidējais.

Plūsma: augsta / ļoti augsta.

Machame pasūtījuma maršruts, kods STTK2 8 dienas, 7 naktis (kāpiens 6 dienas, 5 naktis ▼ )
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
Chanya LodgeIerašanās, sagatavošanās, inventārs & instruktāža
1Machame Gate1,640Machame Camp2,8505-711Lietus mežs, skujkoki, tīrelis
2Machame Camp2,850Shira Cave Camp3,8104-65Tīrelis un virsāji
3Shira Cave Camp3,810Lava Tower4,6304-57Tīrelis un virsāji
Lava Tower4,630Barranco Camp3,9762-33Tīrelis un virsāji
4Barranco Camp3,976Barafu Camp4,6738-109Tīrelis un virsāji, Alpu tuksnesis
5Barafu Camp4,673Virsotne (Uhuru)5,8956-85Tuksnesis, sniegs
Uhuru Peak5,895Mweka Camp3,0686-812Sniegs, tuksnesis, tīrelis un virsāji
6Mweka Camp3,068Mweka Gate1,640310Virsāji, meži
Chanya LodgeBrokastis, ceļš tālāk
Machame regulārais maršruts, kods STTK2+1 9 dienas, 8 naktis (kāpiens 8 dienas, 7 naktis), ar papildu dienu ▼
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
5Barranco Camp3,960Karanga Camp4,0353-56Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
6Karanga Camp4,035Barafu4,6501-24Virsāji, tīrelis

Kilimandžāro Machame regulārā maršruta programma STTK2+1 ar iekļautu aklimatizācijas dienu

1. diena MOSHI Chanya Lodge, standarta istaba, ---

Ierašanās viesnīcā / Kili kāpšanas bāzes vietā. Iespējams pasūtīt transfēru no lidostām. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Ierašanās laiks pēc 12:00. Instruktāžas laiks: 17:00 vai pēc norunas. Nomājamo lietu izvēle, kalnā nesamo somu pārpakošana, svēršana un pārbaude. Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2. diena MACHAME CAMP Telts telšu nometnē (jautājiet telšu apraksta failu) [BLP]

Brokastis, uzglabājamo lietu nodošana viesnīcā (iekļauta arī seifa pieeja), transfērs uz maršruta vārtiem (Marangu).

Ierodoties, Nacionālā parka formalitātes klientu centrā, bagāžas pārsvēršana, nodošana nesējiem, iepazīšanās ar gidiem (iespējams, esat tikušies jau viesnīcā).

Kalnu pārgājiens pa Kili zemākajām nogāzēm ved cauri lietus meža daudzveidīgajai ainavai. Kāpiens uzved uz Machame telšu nometni, kur gaida grupas telšu komplekss.

Brauciens: 1,5 stundas. Kāpiens: 5-8 stundas. Distance: 9 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3010 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1220 m.

3. diena SHIRA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, turpinās kāpšana, ieskaitot pakāpšanos stāvā kraujā līdz nelielai klintij, ko pazīst kā piknika vietu.

Turpinām ar vieglu pacēlumu uz Širas nometni, kas zināma ar labiem skatiem uz uz Kibo smaili, Širas plato (plakankalni) un Meru kalna virsotni, ja laiks nav apmācies.

Pēc neilgas atpūtas iespējams apmeklēt Širas alas.

Kāpiens: 5-8 stundas. Distance: 7 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3845 m. Sasniegtā augstumu starpība: 835 m.

4. diena BARRANCO CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, rāms pacēlums, šķērsojot kalna dienvidrietumu nogāzi gar Lavas Torņa nometni.

Vēlāk nolaišanās Lielajā Barranco ielejā nakšnojumam. Barranco uzskata par skaistāko no visām telšu nometnēm Kilimandžāro. Pārgājiens uz Lavas Torņa nometni ir ieguvums kāpēja ķermenim, pielāgojoties lielajam augstumam.

Pārgājiens: 6-8,5 stundas. Distance: 10 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4630 m. Sasniegtā augstumu starpība: 785 m.

5. diena KARANGA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, šī ir aklimatizācijas diena. Šodien iekarosiet Lielo Barranco sienu, no tās augšpuses paveras Heima ledāja ainas. Nolaišanās taka vijas uz Karangas ieleju. Beigās stāvāks kāpiens noved Karangas nometnē.

Pārgājiens: 3,5-5,5 stundas. Distance: 6 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4257 m. Sasniegtā augstumu starpība: 297 m.

6. diena BARAFU CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, stāvs kāpiens ar iespaidīgu Kibo virsotnes skatu, ja nav mākoņu. Ceļš turpinās cauri klajai un sausai ainavai uz Barafu nometni. Tajā ierodamies savlaicīgi, iegūstot labas atpūtas iespēju pirms rītdienas agrās (pēc pusnakts) iziešanas virsotnes kāpienam.

Pārgājiens: 3-4,5 stundas. Distance: 4 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4640 m. Sasniegtā augstumu starpība: 400 m.

7. diena VIRSOTNE, MWEKA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Ap pusnakti sākas virsotnes kāpiens ar akmeņainu (vaļīgas akmens drumslas) un stāvu taku uz Stellas smaili (5685 m) īsai atpūtai. Šajā posmā vajadzīgas nūjas un, arī pilnmēness kāpienu laikā, baterija. Turpinājums ved uz Uhuru smaili pa visdrīzāk sniega klātu taku. Saullēkta laikā nonākam Uhuru, neilgs brīdis triumfa foto un ceļš lejup. Īsa atpūta Barrafu apmetnē, tad uz Mweka pēdējai naktij kalnā.

Pārgājiens: 14-19 stundas. Distance: 19 km. Sasniegtais augstākais punkts: 5895 m. Sasniegtā augstumu starpība (ceļš lejup): 1255 m.

7. diena MOSHI Chanya Lodge [B--]

Brokastis, nokāpšana līdz Mweka vārtiem (1680 m) un izejas formalitātes, dzeramnaudu ceremonija mūsu personālam. Transfērs uz Moši, viesnīcu. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Nomāto lietu nodošana, uzglabājamās bagāžas saņemšana.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 17 km. Sasniegtā augstumu starpība: 1840 m. Brauciens: 1 stunda.

8. diena MOSHI Izrakstīšanās no Chanya Lodge [B--]

Brokastis, servisa beigas. Iespējams pasūtīt lidostu transfēru vai safari programmas.

Izrakstīšanās: 10:00.

Kas iekļauts Kilimandžāro Machame maršruta cenā? Kādi var būt papildu izdevumi?

expand_more

Cenā iekļauts:

 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pirms kāpiena, B&B, dalīta istaba
 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pēc kāpiena, B&B, dalīta istaba
 • KINAPA (Kili Nacionālais parks) visi maksājumi - dabas aizsardzības, ieejas, glābēju, kempingu utt.
 • Kili NP apmācīti un sertificēti angliski runājoši gidi
 • Kili NP apmācīti un sertificēti nesēji, ar godīgas nodarbinātības normu monitoringu (KPAP), 1 nesējs personai ar personīgo 15 kg kalna bagāžu
 • Apmācīts pavārs un galda piederumi (šķīvji, naži, karotes, dakšiņas)
 • Maltītes kā programmā [B=brokastis, L=launags, P=vēlās pusdienas]
 • 1x transfērs no Moši uz programmā izvēlētajiem NP vārtiem, 1x transfērs no vārtiem uz Moši
 • Seifs un bagāžas glabāšana viesnīcā
 • Kupola teltis, dalīta izmantošana (3-vietu teltī 2 personas), meses / pusdienu telts, tualetes telts
 • Galdi un kempinga krēsli
 • Vienkāršs telts guļamais paklājs
 • Vārīts dzeramais ūdens kāpiena dienās (pēc pirmās dienas)
 • Pamata pirmās palīdzības komplekts uz grupu
 • 1 ārkārtas gadījuma skābekļa cilindrs uz grupu
 • Papildus aklimatizācijas diena kalnā, ja iekļauta programmā

Papildus izvēles (par papildus samaksu):

 • iekšzemes lidojumi pirms / pēc kalnu pārgājiena
 • papildus transferi starp parka vārtiem un Moshi, ja izlemjat atgriezties ātrāk
 • lidostu transferi
 • SNGL nakšņošana viesnīcā un / vai teltīs (individuāla telts)
 • papildus nakts (izmitināšana)
 • personīgais kalna aprīkojums, kā guļammaiss, telts matracis, pastaigu nūjas, sporta soma nesējam u.c.
 • papildus ārkārtas skābekļa cilindri
 • papildus komforta elementi, piemēram, papildus skābekļa cilindrs ikdienai, telts saliekamā gulta, papildu nesējs personīgajai ''daypack'', personīgā portatīvā WC ar nesēju u.c.
 • ārkārtas evakuācijas apdrošināšana (Flying Doctors un tml.)

Kili tūres cenā nav iekļauts:

 • dzeramnaudas (lūdzu, skatiet mūsu nosūtāmos ieteikumus aprēķinam)
 • dzeramais ūdens pirmajā kalnu pārgājiena dienā
 • dzērieni (gāzētie dzērieni un alkoholiskie dzērieni) pie ceļojuma maltītēm
 • metāla un cietās plastmasas blašķes/pudeles, ūdens pūšļi (ūdens mugursomas); mīkstā plastmasa uz kalna nav atļauta!
 • personiskas dabas priekšmeti
 • Tanzānijas vīza
 • apdrošināšana

Kilimandžāro maršrutu naktsmītnes un detaļas attēlos

Naktsmītnes Kilimandžāro

Telšu nometnes - visi maršruti

Naktsmītnes Kilimandžāro

Namiņi - tikai Marangu maršrutā

Kili kalnu pārgājienu posmi

No lietus meža līdz Alpu tuksnesim

KKa1 Kilimandžāro, Tanzānija

Tabulā norādītie regulārie ceļojumi notiek garantēti ar jebkuru pieteikušos dalībnieku skaitu (no 1 līdz 14 personām).


Kilimandžāro kāpienu iespējams pasūtīt arī jums ērtākajā laikā un veidā, lūdzu vaicājiet mums par izmaksām.

Kāpiena maksa atšķiras atkarībā no tā, vai esat viens, divi vai trīs ceļotāji, kas piesakās vienlaikus un ir gatavi dalīt telts vai lodžas naktsmītnes.

Ceļojumi sākas un beidzas norādītajos datumos un vietās. Kādos veidos pagarināt Tanzānijas / Zanzibāras ceļojumu, jautājiet mums! Pēc vairuma kāpienu ir ērti pievienojami Lielās migrācijas / Serengeti NP vairākdienu regulārie ceļojumi un fantastiskie skati Ngorongoro krāterī un Tarangires NP (norāde "safari" tabulā zemāk).

Ceļotāju skaits vienā grupā ir 1 - 14 personas, atbilstoši šim skaitam kāpējus visā ceļā pavada no 2 līdz 7 kalnu gidi. Personāls (nesēji, gidi, pavāri) kopā ir trīs līdz piecas reizes skaitliski lielāks par grupu.


Ja esat 4 ceļotāji, Kili ceļojums ir pasūtāms jums vēlamajā laikā par izdevīgo regulārās grupas cenu.

2023. gads, garantēti

8d Kili Lemosho Full-moon29-May07-Jun
6d Safari07-Jun 12-Jun
4d Meru mnt12-Jun17-Jun
6d Kili Rongai Full-moon31-May07-Jun
7d Kili Machame 17-Jun25-Jun
8d Kili Lemosho Full-moon27-Jun07-Jul
6d Kili Rongai Full-moon29-Jun07-Jul
6d Safari6-Jul11-Jul
9d Safari6-Jul14-Jul
4d Meru mnt11-Jul16-Jul
7d Kili Machame16-Jul24-Jul
8d Kili Lemosho Full-moon26 Jul04-Aug
6d Kili Rongai Full-moon28-Jul04-Aug
6d Safari04-Aug09-Aug
9d Safari04-Aug12-Aug
4d Meru mnt09-Aug14-Aug
7d Kili Machame15-Aug23-Aug
8d Lemosho Full-moon25-Aug03-Sep
6d Kili Rongai Full-moon27-Aug03-Sep
6d Safari03-Sep09-Sep
7d Kili Machame13-Sep21-Sep
8d Lemosho Full-moon23-Sep02-Oct
6d Rongai Full-moon25-Sep02-Oct
6d Safari02-Oct07-Oct
7d Kili Machame12-Oct20-Oct
6d Rongai Full-moon24-Oct31-Oct
6d Marangu Full-moon23-Nov30-Nov
6d Safari30-Nov05-Dec
Par tūrēm decembrī lūdzu jautājiet!

Jautājiet mums par garantēto ceļojumu pieejamību izvēlētajos laikos!

2024. gads, garantēti

Drīzumā pievienosim grafiku. Ja zināt sev vēlamo laiku - jautājiet!

Pakāpeniski pievienojam tālākos datumus.

Par dienas gājienu un kalnu pārgājienu grūtības pakāpēm lūdzu jautājiet!

Virziena, inventāra un apģērba nomas iespēju un līdzņemamo lietu informācija, starptautiskā un/vai vietējā lidojuma izmaksas tiek sagatavotas atbilstoši jūsu pieprasījumam – jautājiet Mundus!

Kāpjot Kilimandžāro, tuvu smailei

Ķādi būs citi ceļotāji grupā, kādā veidā un valodā notiks saziņa?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas safari programmām.

Mūsu izvēle ir ceļojumi mazā grupā, lai Āfrikas piedzīvojums būtu netraucēts un intensīvs. Tie ir divi līdz astoņi cilvēki, kas pārvietojas vienā automašīnā (speciāli būvētā Landroverā vai sevišķi džungļiem konstruētā ceļotāju auto, garākos ceļojumos mazapdzīvotās zemēs - ar piekabi, iespējams, arī ar pavadošo auto).

Līdzi braucienā ir viens vai divi cilvēki, atbilstoši valsts un programmas prasībām, pienācīgi apmācīts grupas šoferis, gids, parka reindžers. Piedāvātajās Āfrikas valstīs tūrisma personāla sagatavošana un apmācība, ieskaitot džungļu drošības situācijas, ir reglamentēta daudz stingrāk, kā pārējie biznesi.

Ceļotāji grupiņās var pieteikties no visas pasaules zemēm. Pieredze rāda, ka tie ir galvenokārt Eiropas (vairāk Rietumu un Centrālās Eiropas) un ASV iedzīvotāji, pavisam reti - indiešu pāri.

Saziņas valoda ir angļu valoda, diezgan vienkāršās formās. Svarīgās darāmās lietas savannā un džungļos neprasa komplicētu saziņu. Savukārt dažās džungļu lodžās varam sastapt to pārvaldniekus ar britu aristokrātu manierēm. Mūsu skolu sniegtais angļu valodas apjoms ir vairāk nekā pietiekams brīvam ceļojumam.

Ja labi pārvaldāt vācu valodu, vaicājiet, un piedāvāsim (retākus) garantētus ceļojumus ar šo valodu zinošu pavadoni.

Daži ceļojumi ir garantēti no diviem dalībniekiem (ja esat divatā, ceļojums ar to pašu arī notiks), daži - no četriem dalībniekiem, vairums ceļojumu ir garantēti, arī piesakoties vienam pašam. Tas norādīts programmās. Vaicājiet par interesējošo laiku, un mēs pārbaudīsim ceļojuma statusu un jau pieteikušos dalībnieku skaitu!

Tāpēc pieteikšanās brīdī nevaram droši pateikt, ka būsiet divi, četri vai astoņi, bet droši zinām, ka tā būs neliela un labi aprūpēta grupa.

Ja ceļojumā pēkšņi piesakās vairāk dalībnieku, nekā jūs vēlētos? Ja ceļotāju skaits sasniedz norādīto maksimumu, pieteikšanos pārtrauc. Grupu lieluma ierobežojums nodrošina jūsu dzīvnieku vērošanas un fotografēšanas ērtības, visiem vietas pie logiem, pietiekamā skaitā skata vietas zem paceļamajiem mašīnu jumtiem.

Savukārt, ja esat plašāks draugu pulciņš vai lielāka ģimene, tad programmu ceļojumus var īstenot arī citā laikā - lūdzu vaicājiet!

Ar kādiem papildu izdevumiem jārēķinās safari?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām. Safari ceļojuma laikā programmā nenorādītu vai neiekļautu izdevumu ir ļoti maz.

Nakšņojot džungļu lodžās, bagātīgas maltītes ir iekļautas. Dzērieni pie maltītēm Klasiskajos ceļojumos var ietvert vīnu, bezalkoholiskie dzērieni ir iekļauti. Lodžu kopējo telpu virtuves ir nodrošinātas ar nelielu stipro dzērienu apjomu (dažu džintoniku apjomā).

Atpūtas laikā pēc vakariņām kokteiļus vai šotus kalpotāji vai vietējais bārs sagatavo par maksu, orientējoši no 2 USD par džintoniku, līdzīgi maksā Āfrikas Guiness alus (0.33 l), dzesēts vietējais alus (0,5 l) maksā ap pusotru dolāru. Kāpēc džins? Kopš senākiem laikiem Āfrikā uzskata, ka kadiķu un tonika hinīna rūgtums izmaina lietotāja ādas smaržu, tā atvairot moskītus.

Ja programmā iekļauta nakšņošana būvējamās telšu nometnēs džungļos / bušā - par iekļautu džintoniku vakarā parūpēsies personāls, par tālākajiem - jūs paši.

Brauciena sākumā vai lidostas tax-free varat nodrošināties ar tīkama dzēriena rezervi, jo lodžu dzērienu klāsts var būt ierobežots - vairāk būs stāstīts Līdzņemamo mantu sarakstā.

Litru ūdens dienā mēdz iekļaut (laikam starp maltītēm), par papildu pudelēm var būt nenozīmīga samaksa.

Ja pirksiet vietējo gatavotu suvenīru vai karti, būs vajadzīga skaidra nauda. Tas, kādi dolāri jeb vietējā nauda noder pirkumiem, kādi ne, ir aprakstīts mūsu Ceļojuma norādījumos.

Dažās programmās norādīts Vietējais maksājums ir cenas komponents, kas maksājams norādītajā valūtā (USD) grupas vadītājam Āfrikā. Ar to atalgo vietējās kopienas, kas nodrošina pavadoņus, laivu stūmējus, nesējus ciltīs, kur pārskaitījumus neizmanto. Ja Vietējais maksājums nav norādīts pie Programmas cenas, tā attiecīgajā programmā nav.

Dzeramnaudas. Ir ierasts ceļojuma beigās nodot dzeramnaudu pastāvīgajam šoferim un gidam jeb reindžeram, kurš bijis ar grupu visu laiku. Dolārs dienā no personas ir piemērota maksa, un draudzīgu pavadoni jūs vienmēr varat apbalvot vairāk. Nacionālo parku īslaicīgie pavadoņi, gidi, kareivji (gorillu vērošanas gājienos) dzeramnaudas negaida, īpašu izpalīdzību jūs varat atalgot. Saņemtā pateicība ir tā vērta. Kilimandžāro kāpšanas programmās pavadonis var saņemt no 2 USD dienā, kad jūs būsiet redzējuši viņa darba apjomu.

Kad esam lodžās pie ciematiem, mums labprāt ar mūziku un dejām uzstājas vietējie - tad neliela summa (dolārs vai divi) der balvai, ja esat vēlējušies priekšnesumu noskatīties.

Vai safari varam doties ar bērniem?

expand_more

Safari / wildlife programmās ar lielo pērtiķu klātienes vērošanas programmām var piedalīties bērni no 15 gadu vecuma. Tas ir valdību lēmums, saistīts gan ar bērnu koncentrēšanās spējām, gan programmas ritmu, gan drošības apsvērumiem džungļos vai bušā.

Savukārt Āfrikas dienvidu safari programmās var piedalīties bērni jau no 12 gadu vecuma.

Ja vēlaties ceļot kopā ar vēl mazākiem ģimenes locekļiem, tad ir piemēroti ilgāk padzīvot vienā lodžā, apmetnē ar daļēji norobežotu vai labi pārskatāmu teritoriju un ģimenes mājiņām. No apmetnes tiks organizēti Game Drive, dzīvnieku vērošanas izbraucieni ģimenei piemērotā veidā. Lūdzu vaicājiet!

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Ceļojums mūs interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs sagatavojam līguma formu un programmas materiālus, nosūtām vai izdrukājam līdzi ņemamo lietu sarakstu un vīzu saņemšanai nepieciešamo informāciju. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par potēm un medikamentiem, kur tas aktuāli, ieceļošanas prasībām un klimata īpatnībām ieplānotajā laikā.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru un informācijas dosjē ar detalizētu ceļojuma sagatavošanas plānu, lai nekas nepaliktu nepaveikts vai atstāts mājās.

Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā, un tas dod iespēju pārrunāt ceļojuma nianses. Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011