Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Medžugorje, Melnkalne

Avio ceļojums 3. - 10. septembrī - vēl ir vietas

Foto: publicitāte
Safari pakāpe: EKSPEDĪCIJA

Zimbabves klimata ceļvedis

Zimbabve, Zambija & MalāvijaZimbabwe, Zambia & Malawi

Mana Pools, Zimbabwe, foto: Claire Roadley / Unsplash

MZe20 Zimbabve, Zambija un Malāvija

Victoria Falls > Hwange NP > Kariba > Matusadona NP > Mana Pools > South Luangva NP > Lake Malawi / Lilongwe
Sākums: Vic Falls 14:00, noslēgums: Lilongwe 14:00

    Spilgta pieredze:
  • Āfrikas ekspedīcija maksimāli sešu dalībnieku grupā ar pieredzējušu grupas vadītāju!
  • Izcils ceļojums, kas apvieno triju valstu, Zimbabves, Zambijas (abas reiz pazinām kā Rodēziju) un Malāvijas vislabākās savvaļas vietas vienā tālā ekspedīcijā.
  • Grupiņu gaida varenais Viktorijas ūdenskritums, Zimbabves mežonīgās dabas aizsargājamie apgabali, kā Hwanges NP un Kariba ezers, Matusadonas NP, Manas Dīķi un Zambijas grūti sasniedzamā lielo dzīvnieku meka - Dienvidu Luangwas nacionālais parks! Noslēdzam braucienu Malawi ezera krastos ar sajūtu, ka pieredzēts ir viss.
  • Safari pakāpe: ekspedīcija (Expedition), atvērtā veida līdzdalīgs ceļojums.
  • Par safari naktsmītņu un iekļautā aprīkojuma pakāpēm, ar attēliem, lasiet šeit >

Ceļojuma cena 20 dienām 3350 € personai (spēkā līdz 2022. gada decembrim).

Klāt - vietējais maksājums 500 USD.

Piemaksa par vienu vietu 120 €*.


*Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā (divvietu nometnes telts) ar atbilstošu ceļabiedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad vajadzīga minētā piemaksa.

Maksimālais ceļotāju skaits grupā: 6

Nakšņošana:

19 naktis nakšņojam telšu nometnēs, gan noteiktās nacionālo parku un piepilsētas kempingu vietās, kas mēdz būt labi aprīkotas, gan vairākas naktis tālajā bušā un savannā veidotās telšu nometnēs. Pēdējām labierīcības un 'spaiņa dušas' vietas tiek sagatavotas ar grupas vadītāja palīdzību.

Maltītes:

Visas maltītes ir iekļautas. Tās gatavo apmācītais ekspedīcijas vadītājs, grupas dalībniekiem atbalstot. Tās tiek baudītas pie nometnes ugunskura, līdzās lauka virtuves auto piekabei.

Transports

Safari ceļojums notiek ar īpaši safari pārbūvētu transportlīdzekli (Land Cruiser džips, slēgta piekabe).

Dažas pārbrauciena dienas ir garas un daži rīti būs jāsāk agri.

Pilnīga līdzdalība

Būtiska ekspedīcijas daļa ir PILNĪGA LĪDZDALĪBA tās norisē, visi darbojas kopīgi kā senajās ekspedīcijās. Aiznest savas somas, palīdzēt sakravāt lietas auto, tā ir daļa no piedzīvojuma.

Visiem kopīgi izstumt savu auto no dubļiem, palīdzēt pārvarēt bezceļa šķēršļus - tieši tāpat.

Kad Jūsu ekspedīcijas vadītājs gatavo maltītes, dalībnieki palīdz produktu mizošanā vai sagriešanā, pēc tam trauku mazgāšanā. Kopīgi tiek veikta krājumu papildināšana vietējos tirgos.

Nometņu vietas ar skatu, Zambezi krasts

Āfrikas ekspedīcijas ceļojuma programma

1.-2. diena VIC FALLS / ZIMBABVE [kempings Bx1--] (B=brokastis, L=launags, P=pusdienas, kempings=telšu apmetnes vieta)

Tiekamies ekspedīcijas sākumam 14:00. Viktorijas ūdenskritums ir viens no pasaules dabas brīnumiem. Atklājējs Dāvids Livingstons tam deva savas karalienes Viktorijas vārdu. Bazalta klints lūzumā Zambezi upe krīt jūdzi platā straumē (1600 metri)! Te ir daudz piedzīvojumu aktivitāšu, kā raftings putojošā ūdenī varenajā Zambezi, helikoptera pārlidojums, iespējams slavens gumijas lēciens (111 metru kritiens), saulrieta kruīzs u.c. (pašu izdevumi). Kempings ir labi aprīkots.

3.-5. diena HWANGE NP [kempings BLP]

Hwanges parks ir lielākais Zimbabvē (14 650 kvadrātkilometri), nosaukts par godu vietējās Nhanzwa cilts vadonim un slavens ar lielo ziloņu populāciju. Nakšņojam uz parka robežas aizsardzības zonā, iepazīstam to rīta un pēcpusdienas Game Drive.

6.-7. diena KARIBA EZERS [kempings BLP]

Pasaules lielākais cilvēka veidotais ezers (ūdenskrātuve) atrodas 1300 km no Zambezi ietekas Indijas okeānā, uz Zimbabves un Zambijas robežas, to radīja 1955. - 1959. gados itāļu uzbūvēts aizsprosts. Zimbabves daļa ir Aizsargājamais Dabas parks ar dzīvnieku un ūdensputnu bagātību, mūsu nometne ir ezera krastā, varam izmēģināt zveju no laivas un saulrieta laivas izbraukumu, baudām dabas skaistumu.

8.-9. diena MATUSADONA NP [kempings BLP]

Matusadonas NP ir Kariba ezera krastos, bet tika pasludināts par medību lieguma zonu vēl pirms dambja uzcelšānas. Līdz ar ūdeni izmainījās ekosistēma, ienāca lielie dzīvnieki, īpaši bifeļi un ziloņi. Šeit pārvestie degunradži labi iedzīvojās, un parkā ir viena no atlikušajām apdraudēto melno degunradžu kolonijām. Tas ir atzīts par otro lielāko savvaļas lauvu koncentrācijas vietu Āfrikā (pēc Ngorongoro krātera).

Parka sliktie piebraukšanas apstākļi un pavisam nolaistie iekšējie ceļi nodrošina sevišķi mazu apmeklētāju skaitu un izolētību.

10.-12. diena MANAS DĪĶI / MANA POOLS NP [kempings BLP]

Mana Pools Nacionālā parka sinonīms var būt jēdzienu kopums "Zambezi upe, ziloņi un lauvas, attāla un mežonīga vide". Mežonīgais skaistums to licis iekļaut arī Unesco sarakstā, līdz ar lielāko zīdītāju plašo pārstāvību. Mana šonu valodā nozīmē četri, 4 lielus dīķus līdzās Zambezi upei. Tie ir atlikumi mo upes pakavveida līčiem, kad Zambezi pārvirzījās uz ziemeļiem. Nīlzirgi, krokodili un ūdensputni mudž plašajos dīķos, lielākais sniedzas sešu kilometru garumā. No dienvidu blīvajiem mežiem te ziloņi iznāk dzert.

Īpaši Manas NP - savvaļas dzīvnieki, arī lielie, brīvi klīst cauri telšu apmetnei, un šis ir viens no ļoti retajiem nacionālajiem parkiem pasaulē, kur drīkstat ieiet bušā bez parka reindžera pavadības.

13.-16. diena DIENVIDU LUANGVA / SOUTH LUANGWA NP [kempings BLP]

Šķērsojuši robežu starp Zimbabvi un Zambiju, Lusakas kūsājošajos ielas tirdziņos papildinām krājumus. Lielais Austrumu Ceļš ļauj saulrietā sasniegt Luangwas krastus - nometnes vietu. Daudzi savvaļas rezervāti Āfrikā sauc sevi par Āfrikas labākajiem savvaļas parkiem, taču Luangvai uz to ir lielākas tiesības nekā vairumam. Patiesas savvaļas izolācijā vērojam lielo dzīvnieku kuplā skaitā kā dienās, tā naktīs. Lielāko zīdītāju koncentrācija gar Luangvas upi un tās pakavveida lagūnām ir intensīvākā Āfrikā. Viesu ir maz - Luangva sajūsmina visus. Rīta u vakara Game Drive vaļējos auto, parkā un aizsargājamā zonā ap to, un pārgājiena safari ar zinošu vietējo reindžeru, un nakts 4WD Game Drive, kurā ceram sastapt izvairīgos nakts plēsējus.

Ierodamies vēlu, vakariņas restorānā (pašu izdevumi).

17.-20. diena MALAWI EZERS - TŪRE BEIDZAS [kempings Bx4 Lx3 Px3]

Malāviju sauc par "Āfrikas silto sirdi". Astotā lielākā pasaules ezera tropiskie ūdeņi uztur vairāk zivju sugu, kā jebkurš cits saldūdens kopums uz planētas, tajos mīt arī 1000 cihlīdu, košo akvārija zivtiņu, pasugu.

Nakšņojam Lilongvē, 17. dienā papildinām krājumus tirgos un atgriežamies nometnē ezera pludmalē. Ar laivu dosimies uz salām izpētīt un snorkelēt fantastiskajos līcīšos un mazajās pludmalēs. 1 nakts pa ceļam uz Malāviju, 2 naktis ezera krastā.

Tūre beidzas Lilongves Starptautiskajā lidostā 20. dienas vidū.

MZe20 Zimbabve, Zambija un Malāvija

Tabulā izceltie ceļojumi notiek garantēti ar jebkuru dalībnieku skaitu (no 1 līdz 6).


Tabulā neizceltie ceļojumi notiek garantēti, ja pieteikušās četras personas, ieskaitot jūs - jautājiet mums par pieteikušos skaitu!

Ceļojumi sākas un beidzas norādītajos datumos un programmā norādītajās vietās. Kā pagarināt ceļojumu, jautājiet mums!

Maksimālais ceļotāju skaits vienā ekspedīcijas grupā ir 6 personas.


2022. gads

09-Jul-2228-Jul-22
Reversā secībā:

31-Jul-22


19-Aug-22

Ja ceļojuma laikā organizētā telšu apmetnē ir pieejamas arī istabas vai namiņi, iespējams tajās pārnakšņot ar piemaksu (grupas vadītājs maksā par telšu vietām, ceļotājs piemaksā starpību).

Detalizēts virziena apraksts ar nobraucamiem attālumiem, klimata un līdzņemamo lietu informācija, starptautiskā un vietējā lidojuma izmaksas tiek sagatavoti atbilstoši jūsu pieprasījumam – jautājiet Mundus!

Viktorijas ūdenskritums

Vic Falls, Zimbabwe, Zambia

South Luangwa NP, Zambija

Attāla vieta pie Zambezi, īsta savvaļa

Hwange NP, Zimbabve

Plašākā un bagātākā Zimbabves savvaļa

Ķādi būs citi ceļotāji grupā, kādā veidā un valodā notiks saziņa?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām.

Mūsu izvēle ir ceļojumi mazā grupā, lai nekas nemazinātu piedzīvojuma intensitāti. Tie ir divi līdz astoņi cilvēki, kas pārvietojas vienā automašīnā (speciāli būvētā Landroverā vai sevišķi džungļiem konstruētā ceļotāju auto, garākos ceļojumos mazapdzīvotās zemēs - ar piekabi, iespējams, arī ar pavadošo auto).

Līdzi braucienā ir viens vai divi cilvēki, atbilstoši valsts un programmas prasībām, pienācīgi apmācīts grupas šoferis, gids, parka reindžers. Piedāvātajās Āfrikas valstīs tūrisma personāla sagatavošana un apmācība, ieskaitot džungļu drošības situācijas, ir reglamentēta daudz stingrāk, kā pārējie biznesi.

Ceļotāji grupiņās var pieteikties no visas pasaules zemēm. Pieredze rāda, ka tie ir galvenokārt Eiropas (vairāk Rietumu un Centrālās Eiropas) un ASV iedzīvotāji, pavisam reti - indiešu pāri.

Saziņas valoda ir angļu valoda, diezgan vienkāršās formās. Svarīgās darāmās lietas savannā un džungļos neprasa komplicētu saziņu. Savukārt dažās džungļu lodžās varam sastapt to pārvaldniekus ar britu aristokrātu manierēm. Mūsu skolu sniegtais angļu valodas apjoms ir vairāk nekā pietiekams brīvam ceļojumam.

Ja labi pārvaldāt vācu valodu, vaicājiet, un piedāvāsim (retākus) garantētus ceļojumus ar šo valodu zinošu pavadoni.

Daži ceļojumi ir garantēti no diviem dalībniekiem (ja esat divatā, ceļojums ar to pašu arī notiks), daži - no četriem dalībniekiem, vairums ceļojumu ir garantēti, arī piesakoties vienam pašam. Tas norādīts programmās. Vaicājiet par interesējošo laiku, un mēs pārbaudīsim ceļojuma statusu un jau pieteikušos dalībnieku skaitu!

Tāpēc pieteikšanās brīdī nevaram droši pateikt, ka būsiet divi, četri vai astoņi, bet droši zinām, ka tā būs neliela un labi aprūpēta grupa.

Ja ceļojumā pēkšņi piesakās vairāk dalībnieku, nekā jūs vēlētos? Ja ceļotāju skaits sasniedz norādīto maksimumu, pieteikšanos pārtrauc. Grupu lieluma ierobežojums nodrošina jūsu dzīvnieku vērošanas un fotografēšanas ērtības, visiem vietas pie logiem, pietiekamā skaitā skata vietas zem paceļamajiem mašīnu jumtiem.

Savukārt, ja esat plašāks draugu pulciņš vai lielāka ģimene, tad programmu ceļojumus var īstenot arī citā laikā - lūdzu vaicājiet!

Ar kādiem papildu izdevumiem jārēķinās safari?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām. Safari ceļojuma laikā programmā nenorādītu vai neiekļautu izdevumu ir ļoti maz.

Nakšņojot džungļu lodžās, bagātīgas maltītes ir iekļautas. Dzērieni pie maltītēm Klasiskajos ceļojumos var ietvert vīnu, bezalkoholiskie dzērieni ir iekļauti. Lodžu kopējo telpu virtuves ir nodrošinātas ar nelielu stipro dzērienu apjomu (dažu džintoniku apjomā).

Atpūtas laikā pēc vakariņām kokteiļus vai šotus kalpotāji vai vietējais bārs sagatavo par maksu, orientējoši no 2 USD par džintoniku, līdzīgi maksā Āfrikas Guiness alus (0.33 l), dzesēts vietējais alus (0,5 l) maksā ap pusotru dolāru. Kāpēc džins? Kopš senākiem laikiem Āfrikā uzskata, ka kadiķu un tonika hinīna rūgtums izmaina lietotāja ādas smaržu, tā atvairot moskītus.

Ja programmā iekļauta nakšņošana būvējamās telšu nometnēs džungļos / bušā - par iekļautu džintoniku vakarā parūpēsies personāls, par tālākajiem - jūs paši.

Brauciena sākumā vai lidostas tax-free varat nodrošināties ar tīkama dzēriena rezervi, jo lodžu dzērienu klāsts var būt ierobežots - vairāk būs stāstīts Līdzņemamo mantu sarakstā.

Litru ūdens dienā mēdz iekļaut (laikam starp maltītēm), par papildu pudelēm var būt nenozīmīga samaksa.

Ja pirksiet vietējo gatavotu suvenīru vai karti, būs vajadzīga skaidra nauda. Tas, kādi dolāri jeb vietējā nauda noder pirkumiem, kādi ne, ir aprakstīts mūsu Ceļojuma norādījumos.

Dažās programmās norādīts Vietējais maksājums ir cenas komponents, kas maksājams norādītajā valūtā (USD) grupas vadītājam Āfrikā. Ar to atalgo vietējās kopienas, kas nodrošina pavadoņus, laivu stūmējus, nesējus ciltīs, kur pārskaitījumus neizmanto. Ja Vietējais maksājums nav norādīts pie Programmas cenas, tā attiecīgajā programmā nav.

Dzeramnaudas. Ir ierasts ceļojuma beigās nodot dzeramnaudu pastāvīgajam šoferim un gidam jeb reindžeram, kurš bijis ar grupu visu laiku. Dolārs dienā no personas ir piemērota maksa, un draudzīgu pavadoni jūs vienmēr varat apbalvot vairāk. Nacionālo parku īslaicīgie pavadoņi, gidi, kareivji (gorillu vērošanas gājienos) dzeramnaudas negaida, īpašu izpalīdzību jūs varat atalgot. Saņemtā pateicība ir tā vērta. Kilimandžāro kāpšanas programmās pavadonis var saņemt no 2 USD dienā, kad jūs būsiet redzējuši viņa darba apjomu.

Kad esam lodžās pie ciematiem, mums labprāt ar mūziku un dejām uzstājas vietējie - tad neliela summa (dolārs vai divi) der balvai, ja esat vēlējušies priekšnesumu noskatīties.

Vai safari varam doties ar bērniem?

expand_more

Safari / wildlife programmās ar lielo pērtiķu klātienes vērošanas programmām var piedalīties bērni no 15 gadu vecuma. Tas ir valdību lēmums, saistīts gan ar bērnu koncentrēšanās spējām, gan programmas ritmu, gan drošības apsvērumiem džungļos vai bušā.

Savukārt Āfrikas dienvidu safari programmās var piedalīties bērni jau no 12 gadu vecuma.

Ja vēlaties ceļot kopā ar vēl mazākiem ģimenes locekļiem, tad ir piemēroti ilgāk padzīvot vienā lodžā, apmetnē ar daļēji norobežotu vai labi pārskatāmu teritoriju un ģimenes mājiņām. No apmetnes tiks organizēti Game Drive, dzīvnieku vērošanas izbraucieni ģimenei piemērotā veidā. Lūdzu vaicājiet!

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Ceļojums mūs interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs sagatavojam līguma formu un programmas materiālus, nosūtām vai izdrukājam līdzi ņemamo lietu sarakstu un vīzu saņemšanai nepieciešamo informāciju. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par potēm un medikamentiem, kur tas aktuāli, ieceļošanas prasībām un klimata īpatnībām ieplānotajā laikā.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru un informācijas dosjē ar detalizētu ceļojuma sagatavošanas plānu, lai nekas nepaliktu nepaveikts vai atstāts mājās.

Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā, un tas dod iespēju pārrunāt ceļojuma nianses. Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011