- Mundus
- SPA kūrorti un sanatorijas
- Karlsbāde, Karlovy Vary pilsēta, SPA ārstēšanās programmas
Karlsbāde (Karlovy Vary)
Procedūras un programmas Karlovivaru SPA viesnīcu un sanatoriju pilsētā
Kad Bohēmijas (Čehijas) karalis un Romas imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes kūrortu, pateicoties par sāpošā elkoņa izārstēšanu, viņam prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu. Tagad kūrorts ir zināms ne tikai ar saviem dziednieciskajiem avotiem, bet tāpat ar slavenību vārdiem, kuri šajā kūrortā ir ieguvuši uzlabojumu savai veselībai.
Mūsu dienās SPA centri un viesnīcas ir atjaunoti un serviss - kvalitatīvs, pilsēta ir kopta un kārtīga, gluži kā pirms vairākiem gadsimtiem, apkārtējās pastaigu takas un pacēlāji tiek rūpīgi uzturēti.
Pilsētā nozīmīgu klientu daļu veido krieviski runājošo valstu publika, līdz ar to gandrīz visiem pakalpojumu sniedzējiem saziņa krievu valodā nesagādā nekādas grūtības.
Uzmanību! Karlsbādes kūrorta SPA centri un viesnīcas piedāvā īpašas rehabilitācijas programmas pēc Covid-19! Lūdzu, jautājiet!
Karlsbādes / Karlovivaru vēsture
Karlsbādes rašanās un izaugsme ir cieši saistīta ar termālajiem ārstnieciskajiem avotiem.
Precīzi dati par pilsētas dibināšanu nav zināmi, taču tiek uzskatīts, ka pirmās apmetnes pie Geizera avota veidojušās jau 13. gadsimtā, jau tad cilvēki prata izmantot avotu dziedinošās īpašības. Mums zināmā "Kārļa vannu" vēsture sākās 1370. gada 14. augustā, kad Kārlis IV dāvāja topošajai pilsētai tās brīvību un tiesības. Kārļa vārds tai tika piešķirts krietni vēlāk.
Sešus gadsimtus ilgajā vēsturē pilsētai bijuši gan ziedu laiki, gan noriets, kas vistiešākā veidā saistīts ar kariem vai epidēmijām, kas gāja pāri Eiropai. Karlovi Vari veidolu postījuši ugunsgrēki un plūdi, taču katru reizi tas atdzima arvien skaistāks un skaistāks.
Kūrorta ziedu laiki bija 19. gs. vidus līdz 20. gs. sākumam, kad veidojusies izsmalcinātās vāciskās pilsētas seja, kādu to pazīstam šodien. Pilsētas ārsta Behera publikāciju ietekmē uz Karlsbādi devās Eiropas aristokrātijas, pēc tam arī Krievijas valdošā nama un augstāko kārtu pārstāvji.
Pēc II Pasaules kara vācu iedzīvotājus nomainīja čehi, tomēr avoti un procedūras palika nemainīgas.
Karlovy Vary dziednieciskie avoti
Karlovivaros termālie avoti pēc sava ķīmiskā sastāva ir vieni starp pašiem iedarbīgākajiem pasaules minerālajiem ūdeņiem. Kūrortā ir vairāk kā 100 dažādu avotu, no kuriem ārstēšanā tiek izmantoti tikai 15 avoti. Pēc ķīmiskā sastāva avoti ir līdzīgi un atšķiras tikai pēc temperatūras un ogļskābās gāzes daudzuma, ko tie satur. Tāpēc katrs avots organismu ietekmē atšķirīgi. Avotiem ar zemu temperatūru ir atslābinošas īpašības, savukārt avotiem ar augstāku temperatūru ir nomierinoša iedarbība, tie palēnina žults un kuņģa sulas izdalīšanos.
Avoti ir meklējami un atrodami, tā ir viena no kūrorta iezīmēm, kad redzam atpūtniekus ar krūzītēm rokās klīstot un meklējot savu ārsta parakstīto avotu. Tie atrodas kolonādēs (Pils kolonāde un Tirgus kolonāde), kā arī senajā Militārajā sanatorijā, "Lapenē" un citur. Arī šīm nepieciešamajām pastaigām ir pozitīva iedarbība uz veselību.
Par termālo ūdeņu izmantošana baseinos un vannās SPA centriem un viesnīcām jāmaksā nodoklis, par to tiek izsniegti īpaši apliecinājumi. Tādēļ daļa centru izvēlas termālos ūdeņus izmantot, sajaucot ar parasto dzeramo ūdeni noteiktā proporcijā. Mūsu piedāvātās SPA viesnīcas izmanto 100% termālos ūdeņus.
Karlovivaru kūrorts
Karlovy Vary termālo avotu raksturojums
Nr. 1 GEIZERS (VRIDLO jeb SPRUDEL) temperatūra 72.6, satur CO2 400 mg/l Augstākais un spēcīgākais geizers no visiem pilsētas avotiem. |
Nr. 2 KĀRĻA IV AVOTS temperatūra 60.5 C, satur CO2 448 mg/l Leģenda stāsta, ka tieši šajā avotā slimo elkoni (vai ceļgalus) ārstējis pats kūrorta dibinātājs Kārlis IV. Virs avota iztekas apskatāms reljefs "Karlovi Vari dibināšana" |
Nr. 3 PILS LEJAS AVOTS temperatūra 51.0 C |
Nr. 4 PILS AUGŠĒJAIS AVOTS temperatūra 50.5 C, satur CO2 763 mg/l |
Nr. 5 TIRGUS AVOTS temperatūra 57.2 C, satur CO2 499 mg/l |
Nr. 6 DZIRNAVU AVOTS temperatūra 55.6 C, satur CO2 586 mg/l |
Nr. 7 NĀRIŅAS AVOTS temperatūra 50.6 C, satur CO2 584 mg/l Agrāk to sauca par Jauno avotu, kaut pazīstams tas bija kopš 17. gs. Šis avots bija ļoti iecienīts 18. gs. un 19. gs., kad tas bija visu kūrorta viesu uzmanības centrā. 1748. gadā virs avota uzcēla koka kolonādi, tieši pie paša avota pieņēma kūrorta ārsti, starp viņiem arī Dāvids Behers. Tieši viņš izvirzīja tēzi, ka ūdens jādzer tieši pie paša avota, vēlams saullēkta un saulrieta stundās. Pirms tam avotu ūdens tika pildīts traukos un nests slimniekiem uz mājām. |
Nr. 8 GRĀFA VACLAVA AVOTS temperatūra 65.3 C, satur CO2 514 mg/l Agrāk šis bija gandrīz tik pat spēcīgs avots, kā Geizers. Tā strūkla šāvās 4.75 m augstumā, tad minerālūdens tika novadīts rezervuārā. Pēc tam 11 katlos tvaicējot tika iegūta ārstnieciskā sāls. |
Nr. 9 LIBUŠES AVOTS temperatūra 61.5 C, satur CO2 552 mg/l |
Nr. 10 KLINTS AVOTS temperatūra 47.9 C, satur CO2 665 mg/l |
Nr. 11 BRĪVĪBAS AVOTS temperatūra 60.8C, satur CO2 573 mg/l |
Nr. 12 DĀRZA AVOTS temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l |
Nr. 13 Minerālūdens avots, kurš tiek izmantots slavenās beherovkas, ārsta Behera izgudrojuma, ražošanā |
Nr. 14 temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l |
Nr. 15 ČŪSKAS AVOTS temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l |
Karlovivaru kūrorts
Minerālūdens vannas (balneoterapija Karlovivaros)
Kūrorta lietu aizsākumi cieši saistīti tieši ar ārstnieciskajām vannām, kurās tika izmantots esošais minerālūdens. 14. un 15.gs. vannas bija vienīgais ārstēšanās veids. Ārstēšanos, dzerot ūdeni, ārsti nepazina vai izmantoja tikai atsevišķos gadījumos.
Pašos aizsākumos pacienti vannas pieņēma ļoti primitīvos baseinos, tie atradās Geizera tiešā tuvumā. Vēlāk ūdeni pa koka caurulēm sāka novadīt uz blakus esošajām peldu iestādēm, kur pacienti ne tikai ārstējās, bet arī dzīvoja. Katru dienu vairākas stundas, pēc sava ārsta norīkojuma, viņi pieņēma vannnas. Īpaši jūtīgajās ķermeņa vietās ilgstošā vannošanās izraisīja ādas bojāšanos, caur šīm vietā, kā uzskatīja viduslaiku ārsti, ķermeni atstāja kaitīgās vielas. Pašos Karlovi Varos patstāvīga ārsta nebija pat vasarā, pacienti uz kūrortu parasti ieradās kopā ar savu personīgo ārstu.
16. gs. vannu pieņemšana tika papildināta ar ar minerālūdens lietošanu iekšķīgi. Tāpēc laiks vannu lietošanai pakāpeniski samazinājās. Līdztekus arvien palielinājās ūdens daudzums, kas tika izdzerts. Pieredze drīz vien rādīja, ka ne vien daudz vannu, bet arī pārāk daudz minerālūdens dzeršana ne vienmēr nes labumu pacientam, drīzāk otrādi. Ārstēšanās varēja būt bīstama pacientam, daži sastādīja testamentu jau pirms ārstēšanās sākuma.
Tikai 17. gs. sākas esošo avotu racionāla izmantošana. Minerālūdens tika izmantots dažādos balneo ārstēšanas veidos. Tagad to ārsti prot izmantot dažādām slimības stadijām. Ūdens ārstniecības formas aizvien daudzveidojas.
Vannu iestādes ir pārvērtušās viesnīcu SPA centros un sanatorijās, termālais ūdens tiek aktīvi izmantots baseinu vingrošanā, vannošanās, zemūdens masāžās, medicīniskās dušās un līdzīgās balneoloģijas procedūrās (līdz ar klasisko ūdens dzeršanu pie avotiem ar noteiktu secību un grafiku).
Pieteikšanās un izvēle
Mundus piedāvā daudzveidīgas Čehijas kūrortu, tai skaitā Karlovivaru, viesnīcas un - vēl svarīgāk - plašu medicīniskās un labsajūtas programmu klāstu. Mūsu izraudzītajās dažādu līmeņu (3*, 4*, 5*) viesnīcās ir savi medicīniskie centri, baseini un procedūru kabineti. Kā minēts, vannās un baseinu peldēs tiek izmantots 100% pazemes termālais ūdens. Ir izveidotas programmas atbilstoši uzturēšanās mērķim, un tās papildina iespēja saņemt HB (brokastis, pusdienas) vai FB (brokastis, launags, pusdienas) ēdināšanu viesnīcas restorānā.
Lai pieteiktos, jānorāda vēlamo programmu vai veselības problēmu, kura jārisina, jāizvēlas Jūsu ceļojuma laiki un programmas veids, maltīšu un istabas veids.
Zvaniet, rakstiet mums, izmantojiet sociālo tīklu saziņas iespējas vai ienāciet!
Mēs noskaidrosim vietu pieejamību un atbildēsim uz iespējamiem Jūsu jautājumiem, sniegsim papildu informāciju un sagatavosim izdevīgāko piedāvājumu.
Tad, apstiprinot pasūtījumu, jāveic avansa iemaksa.
Vajadzīgos dokumentus, informācijas lapas un rēķinus nosūtām arī ar e-pastu, faksu vai uz pasta adresi, kā izvēlaties.
no 10:00-18:00