ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, tālāki ceļojumi!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS TRAVELS ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: PLV1-1  Vienas dienas pārgājiens.

Vidzemes Akmeņainā jūrmala Dienas pārgājiens

 • Pats akmeņainākais Baltijas jūras krasts
 • Vētru un viļņu izskalotie krasta atsegumi - katrreiz citādas formas un krāsas
 • Iespēja izmainīt ceļa garumu, 19, 15 vai 11 kilometri
 • Divu upīšu šķērsojums - papildu piedzīvojums
 • Pēc vēlēšanās - nobeigumā kopīga maltīte pie lielā zupas vai putras katla (atsevišķs pasūtījums)

 

Pārgājiena plānsPārgājiena attālums un ilgums

 • Pilns gājiena garums: 19 km, saīsināms līdz 15 vai 11 km
 • Aptuvenais laiks: 7 h (5,5 h vai 4 h)

Maršruta informācija

 • Laiks: aprīlis – oktobris, iespējams izvēlēties arī ziemas sauli
 • Grūtības pakāpe: vidējas grūtības, atsevišķos posmos vieglāk iet pa krasta ceļu
 • Ceļa segums: liedags, kas klāts ar laukakmeņiem un oļiem. Vitrupes un Tūjas apkārtnē arī smilšaini liedagi
 • Sākums: Vitrupes parkings, jūras krasts pie Vitrupes ietekas jūrā
 • Noslēgums: Tūja (Tūjas mols, Zaķupes ieteka jūrā)
 • Maršruta gaita: Vitrupe – Meleki – Ķurmrags – Tūja
 • Alternatīvas: atsevišķos posmos vecais ceļš, kas iet gar pašu jūras krastu. Kur ceļš ir noskalots (ceļa pārrāvumi), jāiet gar jūras krastu

Liegumi, aizsargājamas teritorijas

 • Dabas liegums

Ievērojiet:

Maršrutā šķērsojam divas seklas upītes. Tas darāms brišus - kailām kājām, vai, atkarībā no klimata, nomainot apavus. Tiltiņu veidošanas centieni sniedz īslaicīgu efektu.

Datumi: pēc izvēles

Ilgums: 1 diena

Pārgājiena dalības maksa: 9 EUR personai 40 personu grupā.
Citādam grupas lielumam maksu pārrēķinām.
Par iespējamo pusdienu variantiem un izmaksām lūdzu vaicājiet!

Vidzemes jūrmalas pārgājiena programma: ko dienas izbraucienā redzēsim un darīsim

Maršruts paredzēts aktīviem ceļotājiem, ļaujot izmēģināt spēkus Latvijas piekrastes visakmeņainākajā posmā ar savdabīgām piejūras ainavām – zemes ragiem un skaistiem smilšakmens atsegumiem.

Vidzemes akmeņainā jūrmala ir ar dažāda lieluma laukakmeņiem klāts un nelieliem zemesragiem un līčiem izrobots Rīgas jūras līča austrumu krasta posms, kā arī vienīgā vieta Latvijā, kur jūras krastā, posmā starp Tūju un Vitrupes ieteku un dienvidos no Tūjas jūras viļņu abrazīvās darbības iespaidā izveidojušies līdz dažus metrus augsti Devona perioda krāsaina smilšakmens atsegumi.

Viens no izcilākajiem atsegumiem ir nepilnu puskilometru garās un līdz pat 4 m augstās Veczemju (Veczemu) klintis, kuru apkaime ir labiekārtota. Šis irļoti mainīgs un dinamisks jūras krasta posms, īpaši izmainoties pēc lielām vētrām. Tā aizsardzības nolūkā ir izveidots Vidzemes akmeņainās jūrmalas dabas liegums.

Pārgājienu vēlams sākt no Vitrupes puses, sauli atstājot aizmugurē labākām ainavām, un to var veikt pilnā garumā līdz Tūjai vai saīsināt vairākās maršruta vietās.


Maršruta elementi

Meleku līcis – pie Melekiem sākas dabas lieguma teritorija. Meleku krastmalu bieži noskalo vētras.

Aiz Melekiem sākas Vidzemes jūrmalas vēsturiskā apbūve - vairākas ēku grupas, redzamas no krasta ceļa. Lielkalni ir tālbraucēju kapteiņu dzimtas mājas. Dzeņi ir jūrasbraucēju un kuģu īpašnieku Grašu mājas. Dzīvojamā ēka, kas saglabājusi veidolu,celta 1866.g. Savukārt Kutkājas – dzīvojamā ēka - celtas kā Dzeņu kalpu mājas. Sētas ir privātīpašumi, kas apskatāmi tikai no ceļa puses.

Bijusī Ķirbižu (vēlāk – Vitrupes) kuģu būvētavas vieta ir 19. gs. otrajā pusē starp Dzeņu un Lielkalnu mājām izveidojās Vidzemes piekrastē viena no lielākajām kuģu būvniecības vietām, no kuras līdz mūsdienām nekas nav saglabājies. No 19.gs. sešdesmitajiem gadiem līdz 1929. g. te tika uzbūvēti 28 kuģi.

Kutkāju rags ir neliels, bet ļoti ainavisks un ar lieliem laukakmeņiem klāts zemesrags. No raga jau iztālēm redzams nākamais objekts – Veczemu klintis.

Veczemu (Veczemju) klintis ir iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņu darbības rezultātā izveidojies līdz 6 m augsts stāvkrasts, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām alām, grotām un citiem vizuāli interesantiem veidojumiem. Pie klintīm izveidota atpūtas vieta piknikam.

Ziemeļos no klintīm atrodas Veczemu saimniecība (dzīvojamā ēka celta 1925.g., saimniecības ēkas 19.–20. gs. mijā), te Rīgas kinostudija uzņēmusi divas filmas: "Ilgais ceļš kāpās" un "Vecā jūrnieka ligzda".

Rankuļrags ir nākamais izteiksmīgākais zemesrags, kas arī klāts ar dažāda lieluma laukakmeņiem.

Zivtiņu atsegumi ir iespaidīga smilšakmens atsegumu rinda, kas izveidojās pēc 2005.g. vētrām. To vietā pirms tam bija vairāki atsevišķi atsegumi. Laika gaitā to ainaviskums ir mazinājies noslīdeņu dēļ.

Ežurgu klintis – pie dažus metrus augstajām klintīm pavasaros un pēc lietavām var veidoties divi 0,7 līdz 3 m augsti ūdenskritumi, kuru forma var mainīties pēc vētrām. Arī virs Ežurgu klintīm iekārtota atpūtas un ugunskura vieta.

Ķurmrags - viens no izteiktākajiem Vidzemes krasta zemesragiem. Ķurmraga apkārtnē jūrā viļņu un ledus darbības rezultātā ir izveidojušies plaši laukakmeņu krāvumi un no smilšakmens iežiem sastāvoši stāvkrasti. Šī vieta mainās pēc katras lielākas vētras. Kuģiem te bija bīstama vieta, par ko liecina 1924. g. notikusī kuģa "Bolinder" avārija, kuras rezultātā gāja bojā 22 cilvēki.

Līci pie Ķurmraga dēvēja par kontrabandistu līci, jo te esot ieradušies igauņu spirta kontrabandisti.

Ķurmraga vecās bākas paliekas tagad ir uz jūras pusi sašķiebies navigācijas vaduguns korpuss, kas pirms aptuveni piecpadsmit gadiem atradās stāvkrasta augšdaļā un laika gaitā noslīdējis līdz pat jūras līmenim, nokļūstot jau krietnu gabalu jūrā no tagadējā krasta atseguma.

Tūjas mols un liellaivu steķi – to būvniecību uzsāka 1938. gada vasarā. Starp steķiem un Tūjas ķieģeļu fabriku bija izveidots sliežu ceļš, pa kuru transportēja labākās kvalitātes ķieģeļus. Pēckara gados t.s. "Dzeņu" krastā uzcēla zivju pārstrādes rūpnīcu, bet pāri steķiem izveidoja cauruli, pa kuru ar ventilatora palīdzību sūknēja zivis no kuģiem, kas bija piestājuši steķu galā. Zivju rūpnīca darbību beidza pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās.

Tūjas atsegums ir samērā iespaidīgs un jūras viļņu izskalots smilšakmens atsegums dienvidos no Zaķupes ietekas, ar kāpnēm no krasta.

Pārgājiena noslēgumā redzam bijušo Tūjas ķieģeļu fabriku, kas pārvērtusies masīvās, no ciema centra saredzamās drupās. No 1935. gada Tūjā darbojās ķieģeļu ceplis, kas izmantoja apkārtnē esošās mālu iegulas. 1936. gadā uzsāka jaunās fabrikas celtniecību. Šeit ražoja arī kvalitatīvus ķieģeļus, ar kuriem apšuva, piemēram, rekonstruējamo Rīgas Pulvertorni. Fabrika darbojās vēl līdz astoņdesmito gadu beigām.

Pārgājiena cenā iekļauts:
 • Komfortabls transportlīdzeklis, kas sagaida arī pārgājiena beigu punktā
 • Stāvvietu maksas, kur tādas nepieciešamas
 • Norādes par maršrutu un aktivitātēm, kā norādīts programmā (izņemot maltītes)
Pārgājiena cenā nav iekļauts (papildus izdevumi):
 • Profesionāla pārgājiena vadītāja pakalpojumi (pārgājienu iespējams veikt arī bez grupas vadītāja) - papildus pasūtījums
 • Maltīte (putra vai zupa no lielā katla) - papildus pasūtījums; var ņemt līdzi savas uzkodas un dzērienus
 • Citi personīgie izdevumi
 • Papildus pasūtījumu aicinām apmaksāt pirms pārgājiena, veicot tā apmaksu, vai sagatavot precīzu naudu, ko ceļojuma sākumā nodot vadītājam!
Atcerieties!

Vidzemes pārgājienā nav nepieciešami personu apliecinoši dokumenti!

Arī iespējamās skolēnu / senioru atlaides šajā pārgājienā nav izmantojamas!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011
"Pārgājiens mūs interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?"

Zvaniet vai rakstiet mums!
Mēs nosūtām Jums drukājamu Pārgājiena programmu un līguma formu.

Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā. Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā. Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011