ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Delfinārija braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS TRAVELS ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: GRUA4v Ukrainas avio ceļojums 11. - 15. maijā
Krievijas agresijas dēļ ceļojums 2022. gadā nav iespējams.

Kijevas maija krāsas Kastaņas, Lavra un Černobiļa

 • Ieraugām Kijevu maija kastaņu ziedu rotā, kad pilsēta ir visskaistākā
 • Redzam senlaikus mūsdienās varenās katedrālēs, zeltītos kupolos, ļaužu pilnajās baznīcās
 • Izpētām Kijevas Pečoru klostera noslēpumaino pazemi Lejas alās
 • Ar Geigera skaitītāju tikšķiem sāksies ceļojums citā pasaulē - ☢️ Černobiļas atomstacijas pilsēta Pripete un apkaime dienas ekskursijā
 • Atpūšamies Dņepras kuģīša izbraukumā
 • Baudām krāsaino Andreja noeju, atdzimušo Podolu, skata vietas no augstajiem torņiem

 

Datumi: 11.-15. maijs

Ilgums: 5 dienas

Ceļojuma cena: 462 € personai

Piemaksa par viesnīcas istabu vienam 80 €*.


Cenā iekļauts:

 • Tiešais lidojums no Rīgas, ar nododamo bagāžu
 • Nakšņošana un brokastis 4* viesnīcā Kijevas pilsētas centrālajā daļā, divvietīgas istabas
 • Visas ekskursijas, kā norādīts programmā (izņemot ieejas biļetes)
 • Latviski runājoša profesionāla ceļojuma vadītāja darbs
 • Informācijas pakete - pilsētu plāni
 • Komfortabla autobusa transferi un pārbraucieni, atbilstoši programmai
 • Ceļojuma apdrošināšana

Cenā nav iekļauts (papildus izdevumi):

 • Černobiļas / Pripetes ekskursijas dienas kompleksā biļete, ieskaitot vietējo gidu darbu ~89 EUR (jāpiesaka iepriekš, tikai personām virs 18. g.v.)
 • Pusdienas Černobiļas ekskursijas laikā EUR 8
 • Geigera radiācijas skaitītāja noma EUR 7 (ieteicams)
 • Ieejas biļete Sofijas katedrālē UAH 200 / EUR 6,50
 • Ieejas ziedojumi baznīcās un pie Lavras alām
 • Vietējā klostera gida darbs Lavras alās
 • Baznīcu torņu skatu platformas, atbilstoši izvēlei
 • 4-6 metro biļetes (viena biļete EUR 0,25)
 • Podola panorāmas rats, atbilstoši izvēlei (~EUR 3)

Papildus izdevumus (ieejas biļetes, ekskursijas un degustāciju maksas, atbilstoši programmai) aicinām apmaksāt pirms ceļojuma, veicot ceļojuma apmaksu, vai sagatavot precīzu naudu, ko ceļojuma sākumā nodot grupas vadītājam!

Kontaktforma no FreeContactForm
Ukrainas ceļojuma programma: ko avio ceļojumā uz Kijevu redzēsim un darīsim

Tiekamies Rīgas lidostā (izlidošana 12:50), tiešais reiss. Ielidojam Kijevā pirms 15:00, bagāžas saņemšana, sagaida transfers. Iekārtojamies viesnīcā.

Neilga vakara pastaiga pēc vēlēšanās (metro), Maidana laukums, Kreščatiks un "Globusa" skatpunkti, pusdienu iespējas.


Bizantiskas, mirdzošas klosteru baznīcas, jaunā Ukrainas virtuve, noslēpumainas pazemes katakombas Pečoras Lavrā un Černobiļa, kuras vārds nevilšus liek nodrebēt, pa vidu padomju brutālisma arhitektūra un zemu cenu valdzinājums - Kijeva līdz ar apkaimi piedāvā daudz aizraujoša!

Kafija ir ļoti laba, vēsturiskās ielas - pilnas dzīvības, Besarābijas tirgus apkaimes ielu pārtika vai krāsainā, elegantā Andreja noeja, dizaina veikaliņi ap restaurēto Podolu vai majestātiskā Dņepra pie augstā Kijevas krasta no kuģīša klāja.


Brokastis viesnīcā.

Pavasarīgās pilsētas iepazīšanas diena. Pilsētas centra telpisko veidolu definē galvenokārt monumentālās baznīcas, grieķu celtā Svētā Sofija, zilzaļā Svētā Andreja, zilā Zeltkupolu Svētā Mihaila, dzeltenā Svētā Volodimira baznīca, līdz ar pāris svarīgām ielām. Tās redzēsim, un, kur iespējams, būs iespēja pakāpties torņos, īpaši atzīmējot Sofijas masīvo, dobo zvanu torni.

Pēc pusdienu pauzes sāksies laiks Kijevas iedvesmai Andreja Noejā (Andrejevskij Uzviz). Līkloču noeju no Kijevas pils kalna uz upes ostas daļu Podolu esot iestaigājis apustulis Andrejs kā ticības nesējs austrumu slāvu zemēm. Noeja sākas ar eleganto, barokālo Svētā Andreja baznīcu, Konstantinopoles patriarhāta pārstāvju mītni, un tālākā ainava nevilšus atsauc atmiņā Monmartru Parīzē. Amata meistaru veikaliņi un stendi, ielu mākslinieku piedāvājumi, kafijas un mājdarītu saldumu veikaliņi. Sānu ieliņas ved uz skatpunktiem, turpat ir vieta teātrim. Starp košajiem ietves stendu dāvanām un amatnieku produktiem vairāk autentisku vērtību slēpjas dziļākajos veikaliņos, kā Mriji Mariji.

Lejā Dņepras upes līmenī, Podolā, ir izmēģināms panorāmas rats citādai pilsētas ainavai.

Pastaigas noslēgumā dodamies uz Dņepras kuģīti vakara izbraukumam.


Kijevas pastaigu, pa kastaņu ziedos saplaukušajām promenādēm, varēsim brīvi turpināt nākamajā pēcpusdienā. Pilsētas pastaiga ir kā arhitektūras vēstures grāmatas šķirstīšana - te ir nedaudz no visa. Senākā, Svētās Sofijas katedrāle ir tīri bizantisks, UNESCO aizsargāts, viduslaiku meistardarbs ar saglabātām freskām. Art Noveau pārstāv Himēru nams, tā vietējo arhitektu Vladislavu Horodecki sāka slavēt kā Kijevas Gaudi.

Arī padomju laiku celtņu, no staļinistu baroka līdz vēlākam padomju brutālismam, Kijevā nepietrūkst. Kino nams, Margrietiņu nami pie Obolonas metro, Mēbeļu nams pie Druzhbi Narodiv metro ir spilgtākie un masīvākie žanra pārstāvji.

Ukraiņu jaunais dizains var izrādīties tīkams atradums. Kādreiz pie Zelta Vārtiem (arī tos izpētīsim) esošā ieliņa Reitarska bija tikai gleznaina ieliņa, tagad to aizpilda show-rooms, veikaliņi un galerijas. Riot Division konceptveikals piedāvā tehnoloģiskus tērpus lielpilsētas ielai, Kapkan - elegantāku ielas apģērbu, Sammy Icon - zeķes, un cenas būs iepriecinošas.


Ukrainas virtuve ir pārsteigums, kā klasiskā, tā jaunā.

Ukraiņu borščam var pievienot žāvētas plūmes, Karpatu banošam (kukurūzas putra) - fetas sieru.

Bessarābijas brindza ar tomātiem un ķiršiem pildītiem vareņikiem? Barva. Neobistro Assambleja - pagātnes kārumi, maize ar šokolādes sviestu, karsta tēja.

Kafija un kūkas, varbūt zaļi sārtā Kijevas torte, daudzajās eksprezidenta konditorejās Rošen.

Ielu pārtika stendos un kioskos? Jugendstilā celtais, centrālais Besarābijas tirgus reizē iezīmē vietu daudzveidīgām ēstuvēm. Vegāniem grilēs tofu burgerus Green 13 Café Vegānu virtuve, blakus atrodas Vietnamsky Privet ar pieprasītām fū (pho) bļodiņām. Pie Arsenalna metro atrodas plašākais Kijevas pārtikas tirgus, daudzveidīgu ielas pārtikas un bistro piedāvājumu apkopojums.


Brokastis viesnīcā.

Kijevas Pečoru Lavra (Peščerskas - tātad Alu Lavra), sadalīta starp divām Ukrainas pareizticīgo baznīcām. Zem mirdzošajām, efektīgajām baznīcu ēkām slēpjas 11. gadsimtā radīti pazemes labirinti, dzīves, nāves un atdusas vieta daudziem mūkiem, godātiem svētajiem vīriem.

Vēsturiskais pareizticīgo dievnamu komplekss pakalnos virs Dņepras ir gan nozīmīgs kā pats pirmais Ukrainā / Svētajā Krievzemē, gan apmeklētājam iespaidīgs, un to jāapmeklē noteikti. Izvēlamies Lejas alas, kurās visa kā ir vairāk, svētāk, iespaidīgāk - un mazāk apmeklētāju. Pēc cieņas izrādīšanas kādreizējo mūku mumificētajām mirstīgajām atliekām un pirmo pazemes katakombu racējiem Antonijam (Tuvās alas) un Teodosijam apbrīnosim bizantiski barokālo arhitektūru virszemē, no Trīsvienības Vārtu baznīcas līdz Aizmigšanas katedrālei un tās Refektorija ēkai. 96 metru zvanu tornis piedāvā vienu no labākajām Kijevas panorāmām.

Vakarpusē brīvais laiks Kijevā. Kad satumst, ceram ieraudzīt Maidana dziedošās strūklakas!


Brokastis viesnīcā, izbraucam agri.

Pilnas dienas brauciens uz slēgto Zonu, uz Černobiļu. Par iepriekšējām formalitātēm informēsim savlaicīgi. Slēgtā zona, faktiski 1986. gadā iezīmēts 30 kilometru aplis ap katastrofas vietu, sākas ar Ditjatku robežpunktu, kur notiek dokumentu kontrole. Pa ceļam noklausāmies drošības instruktāžu, un tas ir nopietni, visā ekskursijas laikā uzklausīt un paklausīt vietējo, īpaši sagatavoto gidu norādījumiem.

Radiācijas doza dienas ekskursijas laikā ir nenozīmīga (atbilstoša tai, ko saņemam stundu ilga reaktīvā lidojuma laikā), maršruti un pārvietošanās Zonā tiek stingri kontrolēta. Gamma radiācijas punktveida avotus (hot-spots) tuvumā gidi norādīs īpaši, to esamību apliecinās Geigera skaitītāji.

Tāpēc iesakām iznomāt Geigera skaitītājus, vai izmantot pēc vēlēšanās no Rīgas līdzpaņemtās ierīces. To klusos klikšķus dzirdēsim vairākos punktos.

Nonāksim Černobiļas pilsētā - tur uz maiņām dzīvo tīrītāji un tehniķi, tad tālāk, aiz nākamā kontrolpunkta un radiācijas kontroles, cauri iekšējai drošības zonai sasniegsim Pripeti, īsto avārijas vietu. Būsim pie daļēji sagrautā ceturtā reaktora, ko sedz jaunā sarkofāga, lielākā pārvietojamā cilvēka veidotā objekta pasaulē, domājami drošā velve, pāriesim iezīmētajām nokrišņu zonām (Sarkanais mežs). Šīs dienas aizkustinošākie skati neapstrīdami pavērsies rēgu pilsētā Pripetē, kuru izstaigāsim kājām.

Padomju paraugpilsētu, sapni katrai jaunai ģimenei, evakuēja pārāk nesteidzīgi, 36 stundu laikā, un uz neatgriešanos. Izpētām Ļeņina ielu, galveno laukumu, parku un Kultūras pili, Poļisjes viesnīcu un likvidatoru štāba ēku, padomju lielveikalu un slaveno atrakciju parka panorāmas ratu, pat skolas peldbaseinu. Pamestās, rēgainās ielas, lēnām izirstošās ēkas pamazām pārņem blīva veģetācija, pilsētā parādās pa caunai vai lapsai.

Laiks maltītei atomstacijas strādnieku ēdnīcā "kā toreiz" (visus produktus ieved no ārienes).

Brauciena turpinājumā pārsteigs pilnīgi slepenais gigantiskais objekts Duga 3 (saukts par dzeni), militārais radars, paredzēts kodolraķešu vadīšanai. Tā gaidāmais enerģijas patēriņš bija viens no galvenajiem argumentiem, izvēloties vietu Černobiļas spēkstacijai.

Atgriežamies viesnīcā vakarā.


Brokastis viesnīcā, pēdējās Kijevas pavasara baudīšanas stundas.

Dienas vidū izrakstāmies un kāpjam transfera autobusā, lai izbrauktu uz Kijevas lidostu, 15:30 pacelšanās, 17:20 esam Rīgas lidostā.

''Brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums!
Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.

Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā. Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā. Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011