ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Delfinārija braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS TRAVELS ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

Kods: GRLT2-9  Divu dienu Lietuvas ceļojums pēc pasūtījuma

Kauņa un pilis Nemūnas krastos Ar Raudones un Panemunes pilīm

 • Baroka šedevrs - Pažaisles kamaldiešu klostera komplekss māsas vadītā ekskursijā
 • Kauņas apskate (vecpilsētā daudz kas ir atjaunots) un viesnīca centrā
 • Zaļā kalna funikulieris un teicams skats pār Kauņu no Kristus Augšāmcelšanās baznīcas jumta terases
 • Raudones pils nostāsti un Austrumprūsijas leģendas, noslēgumā muižas tēju un kūkas baudīšana
 • Vadīta ekskursija dīķu kaskādes ieskautajā Panemunes pilī
 • Lietuviešu virtuve ar etnogrāfiskām noskaņām
 • Lietuvas kārumu iegāde mājiniekiem prāvākā veikalā

 

Datumi: pēc pasūtījuma (iesakām no aprīļa līdz oktobra beigām)

Ilgums: 2 dienas

Ceļojuma cena: jautājiet!

Cena ir atkarīga no grupas lieluma un viesnīcas izvēles.


Cenā tiek iekļauts:

 • Komfortabls transportlīdzeklis visā maršrutā
 • Nakts viesnīcā pēc izvēles, 2-vietu istaba, brokastis
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Ceļu nodokļi
 • Ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā (izņemot ieejas maksas, maltītes)
 • Latviski runājoša profesionāla ceļojuma vadītāja pakalpojumi
 • Izdales materiālu pakete - sarunvaloda, pilsētas plāns

Cenā nav iekļauts (papildus izdevumi):

 • Papildus maltītes
 • Ieejas biļetes (orientējoši):
  • Pažaisles klosteris 6 EUR pieaug. / 3 EUR bērnam, studentam, senioram
  • Zaļā kalna funikulieris 1 EUR personai
  • Baznīcas skatu laukums - ar liftu 2,50 EUR pieaug. / 1,50 EUR studentam, senioram vai pa kāpnēm 1,50 EUR pieaug. / 0,50 EUR bērnam, studentam
  • Raudones pils ekskursija (ar tēju un kūku) 3 EUR personai + skatu tornis 1,50 EUR pieaug. / 1 EUR skolēnam, studentam, senioram
  • Panemunes pils 8 EUR pieaug. / 4 EUR skolēnam, studentam, senioram
 • Personīgie izdevumi

Papildus izdevumus (ieejas biļetes) aicinām apmaksāt pirms ceļojuma, veicot ceļojuma apmaksu, vai sagatavot precīzu naudu, ko ceļojuma sākumā nodot grupas vadītājam!

Kontaktforma no FreeContactForm
Lietuvas ceļojuma apraksts: ko braucienā redzēsim un darīsim

Izbraucam plkst. 07:00 no norunātās vietas.

Pa ceļam stājamies tējas, kafijas / WC pauzei.

Kauņas iepazīšanu sākam ar klostera māsu vadītu ekskursiju lieliskā baroka kompleksā ar 350 gadu vēsturi Pažaisles klosterī. Tas celts itāļu stilā skarbajam kamaldiešu mūku ordenim, tad cara vara to nodod pareizticīgo klosterim, tad Lietuva atdod Kazimira māsu ordenim, kas ir saimnieces arī tagad. Klostera ansamblis ir slavens ne tikai ar bagātīgi lietotu rožainu marmoru banīcas iekštelpā, ar matemātiski precīzo dārzu un celtņu plānojumu, atsaucot prātā ordeņa simbolu - divus baložus, kas dzer no viena kausa, bet arī ar mītiem un nostāstiem, ko uzzināsim ekskursijā.

Stājamies tirdzniecības centra Akropolis kompleksā pusdienām etnogrāfiskajā "Bērneļu užeigā" vai kādā no 13 citām pusdienu vietām, vai iepirkumiem vakaram. Varam arī pasūtīt launagu vai pusdienas iepriekš.

Pēcpusdienā ierakstāmies viesnīcā Kauņas centrā (iespējams izvēlēties viesnīcas līmeni), pēc tam dodamies Kauņas apskates ekskursijā - apskatām Kauņas pili, eleganto vecpilsētas Rātslaukumu ar kāzinieku iemīļoto Rātsnamu un Katedrāli, turpinām ceļu pa gājēju ielām līdz plašajai Brīvības alejai. Noslēgumā ar Zaļā kalna funikulieri nonākam pie iespaidīgās Augšāmcelšanās baznīcas un pakāpjamies jumta terasē gleznainam skatam pāri pilsētai.

Vakarā - brīvais laiks vakariņām un pilsētas pastaigām.


Brokastis viesnīcā.

Šīs dienas pilis varam izvēlēties. Raudondvares pils komplekss reiz bija Teitoņu ordeņa Kēnigsbergas cietoksnis, sargājot robežas ar lietuviešu Kauņu. Pēc Grīnvaldes kaujas cietoksnis kļuva par poļu karaļu privāto īpašumu, līdz tika nodots karalienes Barbaras dzimtai - Radziviliem. Paplašinot pili, sarkano ķieģeļu mūru dēļ pili sāka saukt par Czerwony Dwor - Sarkano muižu, un tā to sauc joprojām. Pilī bijusi gan plaša citrusaugu oranžērija, gan prāvs ledus pagrabs, un ir atjaunots daudz no senās godības. Mūs sagaidīs renesanses dāma Amēlija, izstāstot Barbaras mīlas stāstu un raksturojot ekscentriskos vēlākos īpašniekus - uzzināsiet arī, kādu eksotisku dzīvnieku pilī turēja grāfs Henrihs Tiškēvičs, viens no sava laika kaislīgākajiem fotogrāfiem. Ekskursiju noslēgs renesanses dejas soļi Baltajā banketu zālē, gluži kā senajos laikos.

Neilgs pārbrauciens noved uz Raudones pili, kādreizējo Teitoņu ordeņa Baiersburgas cietoksni, kuru vēlāko dižciltīgo īpašnieku dzimtas allaž centušās pārveidot. Vadītā ekskursijā iepazīsim pils vēsturi, dzirdēsim neparastas leģendas un nostāstus, uzzināsim, kādu mīlas stāstu glabā šī vieta (Baiersburgas Baltā jaunava ir redzēta šajā pakalnā). Ekskursijas noslēgumā baudīsim īpašās muižas tējas un kūku, uzkāpsim pils iespaidīgajā apaļajā tornī skatam pāri Nemūnas upes ielejai.

Tāpat upes krastā varam pakāpties augstajā Palemona pilskalnā, sena koka nocietinājuma un vēlākas pils vietā, ar Nemūnas līkloci lejā. Augstmanis Palemons, Romas imperatora nežēlastībā kritis, esot bēdzis pa Baltijas jūru un galā izvēlējies šo pakalnu pie upes par jauno dzīvesvietu - tā vietējā leģenda.

Citu stāstu piedāvā netālā Veļona, agrīnos viduslaikos plaša, nocietināta pilsēta. Šeit lielhercogs Ģedimins, Viļņas cēlājs, 1341. gadā esot cīnījies un kritis, un tepat pakalna dzīlēs pēc kremācijas apglabāts. Varam pakāpties līdz piemiņas zīmei, varam ieiet ar cita valdnieka, Vitauta, pavēli kaujas vietā uzbūvētajā baznīcā.

Augstā pakalnā, dīķu kaskādes ieskauta, slejas 1610. gadā uzceltā Panemunes pils, aizstājot senāku cietoksnīti. Karaļa Stefana Batorija padotais augstmanis Eperješs uzcēla vienu no skaistākajiem renesanses kompleksiem Lietuvā. Grupu sagaida vadīta ekskursija Panemunes pils muzejā, kurā ietilpst Žemaitijas stārasta "valsts apartamenti" un senā virtuve. Pilī ir saglabātas arī cietuma telpas. Pils šobrīd pieder Viļņas Mākslas akadēmijai un te iekārtots ne vien muzejs, bet arī viesnīca ar restorānu. Aktīvākie varēs uzkāpt arī šīs pils 26,5 m augstajā tornī, no kura paveras efektīga dīķu kaskādes, parka un Nemūnas ielejas panorāma.

Ir iespējams pilī nonākt ar kuģīša braucienu pa Nemūnas upi.

Brīvais laiks pusdienām un skaistā parka pastaigai. Divi pauguri parkā tiek uzskatīti par hercoga Vīteņa koka pils un kapa vietām.

Atceļā piestājam kādā no lielveikaliem lietuviešu kārumu iegādei.

Atgriešanās sākumpunktā vakarā ap plkst. 22:00.

Atcerieties!

Lietuvas ceļojumā ir nepieciešami personu apliecinoši dokumenti (pase vai ID karte)!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011
"Brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?"

Zvaniet vai rakstiet mums!
Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.

Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā. Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā. Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011