ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, tālāki braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

  • Mundus
  • Ryanair bagāžas maksa, Ryanair bagāžas pārvadāšana

Kods: LVIN2   Informācija par Ryanair bagāžu

Ryanair bagāžaRyanair bagāžas izmēri un bagāžas maksa

  • Ryanair bagāžas cenas ir komplicētas un steidzīgi ceļotāji bieži pārmaksā.
  • Toties zinoši pasažieri var ietaupīt. Mundus skaidrojums par Ryanair bagāžu ir paredzēts jūsu ērtībām!

 

Pastāv divu veidu bagāžas: Rokas bagāža, tā saucas arī Kabīnes bagāža vai Līdzņemamā bagāža (Cabin Bag, Cabin Baggage), un Nododamā, iečekojamā vai iereģistrējamā bagāža, tā, ko ''nodod bagāžā'' lidostā (Checked-in Baggage).


Ryanair bagāžas noteikumi atšķiras vienkāršam pasažierim ar aviobiļeti (Non-priority Customer) un Prioritāram pasažierim ar aviobiļeti un nopirktām Tiesībām iekāpt pirmajam (Priority Customer, Priority Boarding Passenger, arī Priority & 2 Cabin Bags).


Ryanair ROKAS BAGĀŽA VIENKĀRŠAM PASAŽIERIM (non-priority)

Mazā Rokas bagāža ir bez papildu maksas katram pasažierim.

Mazās ROKAS BAGĀŽAS atļautais izmērs ir 40 cm x 20 cm x 25 cm.

Mazajai rokas bagāžai svars nav noteikts, bet rokassomiņas izmērā neko lielu neieliksiet - planšete, fotoaparāts vai kas līdzīgs. To jāspēj novietot tikai ZEM priekšējā sēdekļa.

Mazo rokas bagāžu jāspēj ielikt ''kastē'' - bagāžas izmēra kontroles ierīcē, ar kuru nosaka izmēru. Kastes attēls redzams augstāk. Kastē bagāžu var ievietot (iespiest) ar spēku.


Ko darīt, ja ierodos lidostā ar divām rokas bagāžas vienībām (somām)?

Jūsu lielāko somu (līdz 10 km svarā) var nodot lidostā pie Ryanair reģistrācijas (bagāžas nodošanas) galdiņa par 25 € samaksu, to saņemsiet kā nododamo bagāžu.

Tagad ir iespēja arī laikus nopirkt tiesības uz nododamu LIELO ROKAS BAGĀŽU.

Šīs bagāžas atļautais izmērs ir 55 cm x 40 cm x 20 cm, līdz 10 km svarā. Šo somu nodod pie Ryanair reģistrācijas (bagāžas nodošanas) galdiņa, to saņemsiet kā nododamo bagāžu.

Tā drīkst pārvest vairāk šķidrumu, tāpat kā ar jebkuru Nododamo bagāžu.

Rokas bagāža

Ryanair ROKAS BAGĀŽA PRIORITĀRAM PASAŽIERIM (priority)

Salonā bez papildu maksas drīkst ienest divas somas, Mazo Rokas bagāžu un Lielo rokas bagāžu.

Mazās ROKAS BAGĀŽAS atļautais izmērs ir 40 cm x 20 cm x 25 cm.

Mazajai rokas bagāžai svars nav noteikts, bet rokassomiņas izmērā neko lielu neieliksiet - planšete, fotoaparāts vai kas līdzīgs. To jāspēj novietot tikai ZEM priekšējā sēdekļa.

Mazo rokas bagāžu jāspēj ielikt ''kastē'' - bagāžas izmēra kontroles ierīcē, ar kuru nosaka izmēru. Kastes attēls redzams augstāk. Kastē bagāžu var ievietot (iespiest) ar spēku.

Lielās ROKAS BAGĀŽAS atļautais izmērs ir 55 cm x 40 cm x 20 cm.

Lielo rokas bagāžu jāspēj ielikt ''kastē'' - bagāžas izmēra kontroles ierīcē, ar kuru var noteikt izmēru. Kastes attēls redzams augstāk. Kastē bagāžu var ievietot (iespiest) ar spēku.

Lielās rokas bagāžas svars ir ierobežots - desmit kilogrami.

Pārsniegšanu par puskilogramu kontrole parasti neņem vērā. Gatavojoties lidojumam turp, nosveriet somu, kamēr esat mājās! Lidojot atpakaļ, lidostā nosveriet somu, uzliekot uz jebkuriem bagāžas svariem, kuri ir blakus reģistrācijas galdiņiem.

Pirmie 90 prioritārie pasažieri lielo rokas bagāžu var ienest tieši salonā, pārējie to nodod pie trapa un saņem lidojuma beigās, izkāpjot, pie trapa.

Ja esat iegādājies Priority un ņemat līdz cietu somu, izmēriet to jau mājās! Visām mantām jābūt saliktām vienā tilpumā - tas var būt maisiņš vai soma, vai čemodāns.


Kur nopirkt prioritāro iekāpšanu (priority boarding)?

Prioritārā iekāpšana ir jānopērk kopā ar aviobiļeti. Tā maksā 8 € un dod tiesības iekāpt pirmajiem un ienest lidmašīnā divas somas.

Vai visi var nopirkt sev Priority Boarding? Nē, to pārdod līdz 49% pasažieru.


Ko darīt, ja rokas bagāža ir par lielu un neiet kastē?

Daļu satura turpat lidostā izmet vai sabāž kabatās, kamēr pārējais kastē ieiet. Kabatās drīkst pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt, protams, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus. Arī apģērbus var savilkt mugurā, cik ceļotājs spēj un vēlas.

Ja soma ir stingra un lietu izmešana nelīdz, soma jānodod Nododamajā bagāžā, kas lidostā ir par augstāku maksu. Maksas, kuras Ryanair iekasē lidostā, aprakstītas zemāk.

Ja nevēlaties maksāt, bagāžas kontroles kastē neieliekamā soma jāizmet ārā vai to jāatdod pavadītājiem.


Ko darīt, ja Lielā rokas bagāža ir par smagu un pārsniedz 10 kg?

Daļu satura turpat lidostā sabāž kabatās vai vienkārši izmet ārā, kamēr svars ir panākts. Kabatās drīkst pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus.

Ja pa rokai ir piemērots aizsienams maisiņš vai saliekamā soma, to var piepildīt ar daļu smago mantu un nodot kā otru bagāžas vienību Nododamajā bagāžā, kas lidostā ir par augstāku maksu.


Ieteikums ceļotājam

Ryanair reisā kā rokas bagāžu izmantojiet nelielu mugursomu. Tā pārbaudītāja acīs izskatās vieglāka un mazāka, īpaši, kad uzlikta mugurā, un var paglābt no pārbaudes vispār. To arī ir vieglāk ar spēku iespiest ''kastē''.


Ko drīkst un ko nedrīkst vest rokas bagāžā?

Nedrīkst vest asus priekšmetus (mazas šķērītes un vīlītes, korķu viļķus ar asmenīti apskatīs - ja asmens ir pavisam īss, to var atļaut ienest salonā, taču var arī atteikt). Nedrīkst vest šķidrumus. Nedrīkst vest šķiltavas.

Vienīgā atļautā iespēja ir šķidrās lietas, pudelītes, baloniņus ielikt vienā speciālā caurspīdīgā maisiņā, kurš Rīgas lidostas kioskā ir par nelielu maksu, citās lidostās par velti. Maisiņa maksimālā ietilpība ir viens litrs.

Savukārt vienas pudelītes vai baloniņa maksimālais tilpums ir 100 mililitri (apmēram 100 grami). Lielāka tilpuma šķidrumu iepakojumi tiks atņemti, vai pilni, vai pustukši.

Ryanair NODODAMĀ BAGĀŽA

Nododamā bagāža ir ar 20 kg svaru (izņemot dažus kūrortu virzienus). Viens pasažieris var nodot vienu, divas vai trīs somas, ne lielākas par 81 x 119 x 119 cm.

Tagad ir iespēja nopirkt 10 kg Nododamo bagāžu Lielās rokas bagāžas izmērā (sk. augstāk).

Iespējamās kombinācijas ir vairākas. Piemērs - pāris pērk turpceļā prioritāro iekāpšanu ar Lielo rokas bagāžu un uz abiem vienu Nododamo bagāžu, atgriežas ar Rokas bagāžu un divām Nododamajām bagāžām.

Protams, pastāv iespēja ceļot bez Nododamās bagāžas, ievērojot dažu lietu pārvadāšanas noteikumus (atņems asus priekšmetus, nevarēs pārvadāt lielākas pudeles, par ierobežojumiem lasiet tālāk).

Iepēju sarakstu var turpināt pēc vēlēšanās.

Nododamā soma var būt 10 vai 20 kg smaga.

Par pārsniegtu svaru lidostā var piemaksāt, 10 € (vai 11 €) par katru kilogramu. Visas lidostu maksas lasiet zemāk.

Norādītā nododamās bagāžas cena ir par vienu lidojuma posmu, tikai turp vai tikai atpakaļ.

Lai noteiktu cenu turp un atpakaļ, summa ir jāreizina ar divi vai jāskatās tabulu zemāk.

Maksimālais Nododamās bagāžas vienību (somu) skaits vienam pasažierim ir trīs somas.

Ryanair NODODAMĀS BAGĀŽAS cena vienvirziena lidojumam (eiro)

Ja bagāžu pērkat kopā ar biļeti

Nododamās bagāžas svars
vienvirziena lidojumam
Cena
Viena soma, 10 kg 10 € līdz 12 €
Viena soma, 20 kg 25 €
Otrā vai trešā soma, pa 20 kg 25 €

(C) Tūrisma operators Mundus Travels 2006-2021.

Mundus Travels piedāvā informāciju, ''kāda tā ir''. Mundus Travels nepieņem atbildību par šeit norādīto cenu izmaiņām, Ryanair bagāžas politikas izmaiņām un valūtas kursu maiņu.

Informācija tiek iegūta un papildināta no tālāk norādītajiem avotiem:

https://www.ryanair.com/lv/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/fees

Kur vērsties neskaidrību gadījumā?

Ja pirkāt biļeti Ryanair mājas lapā, zvaniet RYANAIR ATBALSTA DIENESTAM
uz tālruņiem +44 8712460000, +44 8712460002 vai +44 8715005050.

Zvans maksā £0.13 minūtē plus Lielbritānijas tālsarunas maksa, un ir pieejams pirmdienā - piektdiena 09:00 - 19:00 (Centrāleiropas laiks CET), sestdienā 09:00 - 18:00 CET, svētdienā 10:00 - 18:00 CET.

Ja pirkāt biļeti Ryanair mājas lapā vai citur, nevis tieši Mundus Travels, mums nav pieejami jūsu lidojuma dati un mēs nevaram Jums sniegt atbalstu. Jums palīdzēs tikai Ryanair Atbalsta dienests.

Līdz savienojuma izveidei jāgaida apmēram 7 minūtes.

Ryanair pārstāvi varat sastapt arī Rīgas lidostā pie Ryanair lodziņa (runā latviešu valodā).

Tikai tad, ja pirkāt avio biļeti Mundus Travels, zvaniet mums!

Ja pirkāt biļeti Ryanair mājaslapā, zvaniet tikai uz augstāk redzamajiem +44 Ryanair numuriem Lielbritānijā.

Ja pirkāt lidojuma biļeti no Mundus Travels, Mundus birojā, vienīgi tad mums pieejami Jūsu lidojuma dati un varam Jums palīdzēt.