ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, tālāki braucieni!

Priekam un atpūtai >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

 • Mundus
 • AirBaltic bagāžas maksa, airBaltic bagāžas pārvadāšana

Kods: LVIN1   Informācija par airBaltic bagāžu

airBaltic bagāžaAir Baltic bagāžas izmēri un bagāžas maksa

 • airBaltic bagāžas cenas ir mainīgas un steidzīgi ceļotāji var negribēti pārmaksāt.
 • Toties zinoši pasažieri var ietaupīt. Mundus skaidrojums par airBaltic bagāžu ir paredzēts jūsu ērtībām!

 

Pastāv divu veidu bagāžas: Rokas bagāža, Kabīnes bagāža, Līdzņemamā bagāža (Cabin Bag, Cabin Baggage), un Nododamā bagāža, iečekojamā vai reģistrējamā bagāža, kuru "nodod bagāžā" lidostā (Checked-in Baggage).


AirBaltic rokas bagāžas noteikumi atšķiras ekonomiskās vai premium klases (GREEN, GREEN Classic, GREEN Plus) pasažierim un biznesa klases pasažierim.


airBaltic ROKAS BAGĀŽA

Rokas bagāža ir bez papildu maksas.

Rokas bagāžā ietilpst viena rokas bagāžas vienība 55 x 40 x 23 cm un viena personīgā manta 30 x 40 x 10 cm.

Abu lietu kopējais bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus.

Personīgā manta var būt fotoaparāts, lietussargs, lietas maisiņā, rokassomiņa vai tax-free pirkums.

Ievērojiet! airBaltic īpatnība ir tax-free pirkumu iekļaušana bagāžas kopējā apjomā un atļautajā svarā. Citas avio kompānijas tā nerīkojas.

Biznesa klases pasažierim ir tiesības uz divām rokas bagāžas vienībām 55 x 40 x 23 cm, kopā 16 kg.


Smagā rokas bagāža

Lai gan rokas bagāžas izmēri un vienību skaits nemainās, par ~12 EUR piemaksu var palielināt rokas bagāžas svaru līdz 12 kilogramiem.

Ja lidostā tiek atklāts, ka rokas bagāžas svars pārsniedz atļauto, lidostā jāpiemaksā 60 EUR.


Rokas bagāžu jāspēj ielikt ''kastē'' - bagāžas izmēra kontroles ierīcē, ar kuru nosaka izmēru un bieži vien arī svaru. Kastes attēls redzams augstāk. Kastē bagāžu var ievietot (iespiest) ar zināmu spēku.


Rokas bagāža
Ko darīt, ja rokas bagāža ir par lielu un neiet kastē?

Daļu satura turpat lidostā izmet vai sabāž kabatās, kamēr pārējais kastē ieiet. Kabatās drīkst pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt, protams, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus. Arī apģērbus var savilkt mugurā, cik ceļotājs spēj un vēlas.

Ja soma ir stingra un lietu izmešana nelīdz, soma jānodod Nododamajā bagāžā, kas lidostā ir par 60 EUR maksu.

Ja nevēlaties maksāt, bagāžas kontroles kastē neieliekamā soma jāizmet ārā vai to jāatdod pavadītājiem.


Ko darīt, ja rokas bagāža ir par smagu un pārsniedz 8 kg (vai piepirktos 8 + 4 = 12 kg)?

Daļu satura turpat lidostā sabāž kabatās vai vienkārši izmet ārā, kamēr svars ir panākts. Kabatās drīkst pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus. Ja neizdodas, tā jānodod kā Nododamā bagāža par maksu.


Ieteikums ceļotājam

AirBaltic reisā kā rokas bagāžu izmantojiet nelielu mugursomu. Tā pārbaudītāja acīs izskatās vieglāka un mazāka, īpaši, kad uzlikta mugurā, un var paglābt no pārbaudes vispār. To arī ir vieglāk ar zināmu spēku iespiest "kastē".


Ko drīkst un ko nedrīkst vest rokas bagāžā?

Nedrīkst vest asus priekšmetus (mazas šķērītes un vīlītes, korķu viļķus ar asmenīti apskatīs - ja asmens ir pavisam īss, to var atļaut ienest salonā, taču var arī atteikt). Naža vai saliekamā naža atļautais asmens garums ir 6 centimetri - pārbaudiet! Nedrīkst vest šķidrumus. Nedrīkst vest šķiltavas.

Vienīgā atļautā iespēja ir šķidrās lietas, pudelītes, baloniņus ielikt vienā speciālā caurspīdīgā maisiņā, kurš Rīgas lidostas kioskā ir par nelielu maksu, citās lidostās par velti. Maisiņa maksimālā ietilpība ir viens litrs. Tā izmērs - aptuveni 20 x 20 centimetri. To izņem no somas un uzrāda drošības kontrolē atsevišķi.

Savukārt vienas pudelītes vai baloniņa maksimālais tilpums ir 100 mililitri (apmēram 100 grami). Lielāka tilpuma šķidrumu iepakojumi tiks atņemti, vai pilni, vai pustukši.

Praktisks padoms - uzrādāmajā maisiņā ielieciet arī savu korķu viļķi, šķērītes vai nazīti. Būs vieglāk pārbaudītājam un mazāk stresa visiem!

airBaltic NODODAMĀ BAGĀŽA (REĢISTRĒTĀ BAGĀŽA)

Lidojot ar airBaltic, vienas reģistrētās bagāžas vienības maksimālais svars ir 23 kg, izmēra ierobežojums ir 100 x 50 x 80 cm.
 • Pamata biļete GREEN – ~15 EUR par katru bagāžas vienību vienā virzienā aviobiļetes iegādes laikā. Retiem virzieniem maksa var būt augstāka.
 • Premium biļetes GREEN plus / GREEN classic – bez maksas 1 bagāžas vienība (ar svaru līdz 23 kg).
 • Biznesa klase BUSINESS – bez maksas 2 bagāžas vienības (ar kopējo svaru līdz 46 kg).

Protams, pastāv iespēja ceļot bez Nododamās bagāžas, ievērojot dažu lietu pārvadāšanas noteikumus (ierobežojumi asiem priekšmetus, ierobežojumi lielākām pudelēm, par ierobežojumiem lasiet tālāk).

Norādītā nododamās bagāžas cena ir par vienu lidojuma virzienu. Lai noteiktu cenu turp un atpakaļ, summa ir jāreizina ar divi.

Ja lidojat ar pārsēšanos un pārsēšanās laiks pārsniedz 24 stundas, jāpērk nododamo bagāžu katram lidojuma segmentam atsevišķi.

Maksimālais Nododamās bagāžas vienību (somu) skaits vienam pasažierim ir trīs somas.


airBaltic NODODAMĀS BAGĀŽAS cena VIENA VIRZIENA lidojumam

 • ~15 EUR aviobiļetes iegādes laikā
 • ~20 EUR, piepērkot bagāžu klāt līdz reģistrācijas brīdim, ja jau ir biļete
 • 60 EUR pie lidostas reģistrācijas galdiņa, nododot nepieteiktu bagāžu
 • 60 EUR pie izlidošanas vārtiem, ja tiek atklāts, ka rokas bagāža pārsniedz svara un/vai izmēra ierobežojumus un tāpēc jānovieto bagāžas nodalījumā

Bērns vai zīdainis

Ja rezervācijā ir bērns vai zīdainis, saliekamie rati / kulba / auto sēdeklītis tiek pārvadāti bez maksas. Pasažieriem ar zīdaini bez maksas atļauts pārvadāt vienu reģistrētās bagāžas vienību līdz 10 kg (zīdainim nav tiesību uz papildus "savu" nododamo bagāžu). Viena pieaugušā bagāža var tikt apvienota ar zīdaiņa bagāžu.


Ko nevar nodot bagāžā?

Reģistrētajā bagāžā nedrīkst nodot trauslus, plīstošus priekšmetus, piemēram, brilles, pārtikas produktus, vielas, kuras bojājas, vai lietas, kurām ir īpaša vērtība, piemēram, nauda, atslēgas, parakstītās zāles, vērtspapīri vai citas vērtslietas, darījumu dokumenti, pases un citi personu apliecinoši dokumenti vai paraugi, dārglietas, dārgmetāli, elektroniskās/elektriskās ierīces, piemēram, foto/video kameras, datorus, mobilos telefonus un mūzikas instrumentus.

Bagāžas nozaudēšanas vai bojāšanas gadījumā par minētajām lietām nesaņemsiet kompensāciju.

Nedrīkst pārvadāt šķiltavas (gāzes šķiltavas). Nododamā bagāža var tikt skenēta, un šķiltavas tiks konfiscētas.


Bagāža, kas sver vairāk nekā 23 kg

Gadījumos, kad reģistrētās bagāžas vienība sver vairāk nekā atļautos 23 kg, lidostā tiek iekasēta 50 EUR maksa. Fiksētā maksa attiecināma uz vienu bagāžas vienību nevis katru kilogramu. Vienas bagāžas vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg. Ja Jūsu reģistrētā bagāža pārsniedz gan pieļaujamo svaru, gan vienību skaitu, tiek piemērotas abas maksas.


Lielizmēra bagāža

Gadījumos, kad reģistrētās bagāžas vienības izmēri pārsniedz 100 x 50 x 80 cm, tiek iekasēta 60 EUR maksa par lielizmēra bagāžu. Šī fiksētā maksa tiek attiecināta uz bagāžas vienību, kura sver līdz 23 kg.

Lielizmēra bagāžai, kuras svars pārsniedz 23 kg, tiek piemērota 110 EUR maksa par vienu bagāžas vienību vienā lidojuma virzienā. Šī maksa iekļauj 60 EUR maksu par lielizmēra bagāžu, kā arī 50 EUR maksu par bagāžu, kas sver vairāk nekā 23 kg.

Vienas lielizmēra bagāžas vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.

Ievērojiet! Ja vēlaties pārvadāt lielizmēra bagāžu, vispirms sazinieties ar airBaltic pārstāvjiem, lai saņemtu apstiprinājumu par tās transportēšanu!

(C) Tūrisma operators Mundus Travels 2006-2021.

Mundus Travels piedāvā informāciju, ''kāda tā ir''. Mundus Travels nepieņem atbildību par šeit norādīto cenu izmaiņām, airBaltic bagāžas politikas izmaiņām un valūtas kursu maiņu.

Informācija tiek iegūta un papildināta no tālāk norādītajiem avotiem:

https://www.airbaltic.com/lv/rokas-bagaza

https://www.airbaltic.com/lv/registreta-bagaza

Kurp vērsties neskaidrību gadījumā?

Ja pirkāt biļeti airBaltic mājas lapā, zvaniet airBaltic ATBALSTA DIENESTAM
uz tālruņiem 90001100 (no Latvijas) vai +371 67006006.

Ja pirkāt biļeti airBaltic mājas lapā vai citur, nevis tieši Mundus Travels, mums nav pieejami jūsu lidojuma dati un mēs nevaram Jums sniegt citādu atbalstu. Jums palīdzēs tikai airBaltic Atbalsta dienests.

AirBaltic pārstāvi varat sastapt arī Rīgas lidostā pie airBaltic stendiem.

Tikai tad, ja pirkāt avio biļeti Mundus Travels, lūdzu zvaniet mums!