ZvanietZvaniet 25443302

Regulāras ekskursijas, divu dienu braucieni

septembra beigās un oktobrī >

MUNDUS Travel & Trade
ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 25443302
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Šīs programmas teksts ir Mundus Travels autortiesību priekšmets.

×
Covid drošības informācija!

Lai novērstu drošības riskus, mūsu autobusi pirms un pēc katra brauciena tiek rūpīgi dezinficēti.
Autobusos ir vienmēr pieejami dezinfekcijas līdzekļi rokām.
Ir paredzēta distance starp braucējiem - maza grupa tiek izvietota lielākā autobusā.
Jūsu drošībai un sirdsmieram iesakām valkāt maskas autobusa pārbraucienu laikā.

Kods: DLV1-81v   Vienas dienas Lietuvas ekskursija 5. martā 2022 Jaunums!

Kazjuka svētki un Meteņi jeb Užgavenes Ar Viļņas apskates ekskursiju!

 • Viļņas apskates ekskursija
 • Reta iespēja - vienā dienā sakrīt svarīgie Kazjuka svētki (Kaziuko mugė) un žemaišu Meteņi jeb Užgavenes!
 • Priecīgā gājienā maskoti tēli, gardas pankūkas un spurgas, Mores dedzināšana
 • Lietuviešu kārumu iegāde mājiniekiem prāvākā veikalā

 

Datumi: 5. marts 2022

Ilgums: 1 diena

Ceļojuma cena: 30 EUR personai

Lietuvas ekskursijas programma: ko braucienā redzēsim un darīsim

Izbraucam plkst. 07:00 no rīta no stāvvietas Aspazijas bulvārī 5 un 7, Rīgā.

Pa ceļam stājamies tējas, kafijas / WC pauzei.

Dodamies uz Viļņu, seko Viļņas apskates ekskursijas pastaiga. Cauri Auštras jeb Ostrobramskas vārtiem ar mirdzošo Dievmātes ikonu nonākam Rātslaukumā, redzam Prezidenta pili, iespaidīgo Katedrāles laukumu, kam pāri slejas Viļņas cietokšņa Ģedimina tornis – galvenais Lietuvas tornis.

Pēc tam brīvais laiks pilsētā Kazjuka svētku un Meteņu jeb Užgavenes baudīšanai. Grupas vadītājs izstāstīs un parādīs, kas kur redzams un darāms.

Kazjuka svētki (Kaziuko mugė) ir jautri pilsētas svētki un gadatirgi, svinēti Viļņas laukumos un ielās vismaz no 17. gadsimta.

Kad 4. martā godbijīgi nosvinēta senā valdnieka svētā Kazimira diena, jāseko līksmībai! Tā pienāk tuvākajā nedēļas nogalē kā jautri Mazie Kazīši (Kaziuko muge tieši to nozīmē).

Tuvi un tāli amatnieki ielās izliek atvesto, rosība mijas ar mūziku un dziesmām. Ir pārstāvēti lauku gardumi, rudzu maize, medus cepumi, kūpinājumi, alus un kvasi, un dažas lietas ir īpašas.

Tradicionālās ‘’palmas’’ ir sevišķā godā. Košās buķetes Lietuvā saucas verbas jeb ‘’zāles’’. Kazjukā tās nopirks, Palmu jeb Pūpolu svētdienā aiznesīs uz baznīcām iesvētīt. Palmas gatavo no krāsaini tonētām, kaltētām zālēm, lapām un ziediem, labības vārpām, tās var sasniegt iespaidīgus izmērus. Viducī ir vītolu vai kārklu zari, ap tiem rūpīgi veido košas dekorācijas. Lieldienu palmā apvienojas zaļo palmu lapas, ar kurām Jeruzālemes tauta māja, sveicot Jēzu, un lilija, Kazimira zieds. Kopš 14. gs. zināmā katoliskā tradīcija ir īpaši stipra Polijā un Lietuvā. Iesvētītā ‘’palma’’ glabājas aiz svētbildes, palīdzot pret zagļiem un bērnu stūrgalvību. Vēlāk to izmantos kā kvēpināmo zemnieka sētas svarīgās norisēs, kad tuvojas draudīgs negaiss vai lopus pirmoreiz dzen ganos, vai biteniekam pirmā stropu apgaita.

Citi īpašie produkti ir ‘’muginuki’’, sirds formas medus cepumi ar košiem cukura ornamentiem un bieži arī puišu vai meiteņu vārdiem. Pie mums tie vienkāršotā veidā zināmi kā ‘’tirgus pēperkoki’’, bet šoreiz būsim pie pirmavota. Tos pērk mīļajiem, un noteikti – ģimenes loceklim, kurš palicis mājās.

Arī Meteņus (Užgavenes, tulkojumā "aizgavēnis", ir laiks pirms Lielā gavēņa) lietuvieši vienmēr nosvin skaļi. Tie ir vieni no gada krāšņākajiem, priecīgākajiem svētkiem, kuros tiek aizvadīta ziema un Zemi atmodina pavasarim. Pēc Meteņu gardumiem sākas Lielā gavēņa laiks līdz pat Lieldienām. Kā nodeva mūsdienu ritmam lielākās svētku norises ir pārcēlušās no otrdienas uz sestdienu.

Tradicionāli krāšņās svinības norisinās ar masku un tērpu parādi, gadatirgu, mielošanos ar pankūkām un gardām piedevām, ziemas prieku baudīšanu, dziesmām un dejām folkloras kopu pavadījumā.

Meteņa masku tēli ataino ienācējus ciemā - ''čigānus'', ''ungārus'', tāpat āžus, zirgus, ģindeni, nāvi ar izkapti. Lietuvā to uznācieni notiek drīzāk tematiskās grupās.

Starp īpašiem meteņa ēdieniem dominē no slāvu kaimiņiem aizņemtās pankūkas dažādās formās. Vēsturiskie ēdieni ir žemaišu šiupinis - pupu, zirņu, pērļu grūbu, kāļu un cūkas galvas vai astes sautējums, spurga - taukos vārīta virtuļa līdziniece, šaltiena - cūkas aukstā gaļa apaļā formā. Tiem uzdzerams īpaši brūvēts miežu alus. Nākamo alu brūvēs jau Lieldienām.

Svētku kulminācija ir divu tēlu cīņa, Lašininis ("cūķelis"), apaļīgs, ar speķa gabalu zobos vai cūkas masku, cīnās ar Kanapini, kaņepju vīru, izkāmējušu un noplukušu - un zaudē, parādot gan nevēlēšanos ziemas laisko mājas kārtību nomainīt pret lauku darbiem, gan ilgas pēc pavasara. Kāpēc kaņepes - jo gavēnī neceps taukos, aizdarā lietos kaņepju eļļu. Visbeidzot tiek sadedzināta iespaidīga izmēra salmu lelle (More vai Kotre), simbolizējot aizejošo ziemu un slikto, kas tajā sakrājies. Ja piedalās Gavēnis pats, spurains tēls - to mēdz dauzīt vai slīcināt.

Atceļā piestājam kādā no lielveikaliem kārtīgām pusdienām un lietuviešu gardumu iegādei.

Atgriešanās sākumpunktā vēlu vakarā.

Ekskursijas cenā iekļauts:
 • Komfortabls transportlīdzeklis
 • Ceļu nodokļi
 • Visas ekskursijas / aktivitātes, kā norādīts programmā
 • Profesionāla ceļojuma vadītāja pakalpojumi
 • Izdales materiāli - sarunvalodas lapas (lietuviešu valoda)
Ekskursijas cenā nav iekļauts (papildus izdevumi):
 • Personīgie izdevumi, maltītes, iepirkšanās
Lai ceļošana būtu droša, lūdzam ievērot šādus nosacījumus:
 • Dalība ceļojumā ar elpceļu saslimšanas simptomiem - paaugstinātu temperatūru, klepu, iesnām u.c. - nav pieļaujama pārējo ceļotāju drošības un labsajūtas dēļ. Tāpēc savā vietā citu braucēju iespējams pieteikt (nomainīt) līdz pat brauciena dienai bez papildus maksas.
 • Lūdzam ievērot higiēnu - lieki nepieskarties koplietošanas virsmām un roku dezinfekcijai lietot dezinfekcijas līdzekli / dezinfekcijas salvetes (lūdzam nodrošināties ar roku higiēnai nepieciešamo!).
 • Lūdzam ievērot distanci, kur tas iespējams, un izvairīties no fiziskas saskarsmes ar citiem dalībniekiem.
 • Lūdzam ievērot drošības norādes tūrisma objektos.
 • Tā kā situācija valstī nemitīgi mainās, lūdzam ņemt vērā, ka, atkarībā no pakalpojumu sniedzēju izdarītajām izvēlēm un saņemtajiem norādījumiem (karantīnas pasākumi, pašizolācija u.c.), maršrutā iespējamas izmaiņas. Maršruta izmaiņu gadījumā nepieejamo tūrisma objektu vietā maršrutā tiks piedāvāti citi, līdzvērtīgi objekti.
 • Tā kā reizēm situācija mainās strauji, izmaiņas iespējamas arī pēdējā brīdī.

Atcerieties!

Lietuvas ceļojumā ir nepieciešami personu apliecinoši dokumenti - pase vai ID karte!


Saņemiet informāciju un detalizētas programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Rakstiet SkypeSkype: edite-mundus Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011
''Brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums!
Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.

Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā. Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā. Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!


Saņemiet informāciju un detalizētas programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Rakstiet SkypeSkype: edite-mundus Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011