ZvanietZvaniet 25443302

Sestdienu ekskursijas, Jaungada braucieni!

Priekam un atpūtai >

10.-23. decembris 2022., 14 dienu Meksikas ceļojums
Ceļojums Terra Mariana ciklā

MeksikaSvētceļojums pie Gvadalupes Dievmātes.Metisi un acteki. Maiji un Karību krasts

 • Lielo kristīgo svētku laiks lielākajā svētceļojumu vietā Rietumu puslodē
 • Cenā iekļauts viss vajadzīgais: bagāža lidojumā, apdrošināšana, viesnīcas, autobuss, ik dienas brokastis, 5 x pusdienas, visas ekskursijas
 • Iepazīstam daudzveidīgo zemi no vulkāniem līdz pazemes cenotiem

 

Datumi: 10. decembris - 23. decembris 2022.

Ilgums: 14 dienas

Meksikas ceļojuma cena orientējoši 2500 EUR personai (vēl nav apstiprinātu lidojumu izmaksu 2022. gadam). Cenā iekļauts viss vajadzīgais - lasiet zemāk.

Atlaide: ja vienlaikus piesakās 4 personu grupa, atlaide ceturtajam 130 EUR! Par priesteru, mācītāju atlaidi vaicājiet.


Meksikas ceļojuma programma

Tikšanās Rīgas lidostā agri, 05:35. Rīga – Mehiko (viena pārsēšanās), 19:25 nolaišanās Mehiko, grupas autobuss uz viesnīcu Mehiko (trīs naktis). Kopā - ieskaitot pārsēšanos – līdz Mehiko nonākam 16 stundās (šai laikā arī Meksikas svētceļnieki veic ceļu uz Gvadalupi). Vēlās pusdienas viesnīcā.

NB! Ceļojumā pastaigas un pakāpšanās ir visiem pieejamas!


Brokastis. Aklimatizācijas laiks, nesteidzīga Mehiko pastaiga, vērojot čilango sadzīvi. Zokalo (galvenais laukums) nonākam senajā, mīkstajā zemē iegrimušajā Metropolijas katedrālē, tajā arī atklāsmes bīskapa Zumarragas kapenes, līdzās acteku Templo Mayor, Lielā tempļa drupas. Simboliskajā Trīs kultūru laukumā ieejam Santjago Tlatelolco baznīcā, kur vizionārs Huans Djego (Cuauhtlatoatzins) tika kristīts.

Pusdienas, ceļš uz Gvadalupes baziliku.

11. decembris ir svētku priekšvakars – pēcpusdienas un vakara lūgšanas, dejas, mūzika, mises un dziesmas spilgtajā Gvadalupes Dievmātes – Ameriku aizstāves - bazilikā, svinam misi, godbijībā uzlūkojam tilmu ar brīnumaino Jaunavas attēlu. Svētceļnieki ar Dievmātes attēliem un statujām bieži tuvojas bazilikai godbijīgi, uz ceļgaliem. Visu dienu līdz vēlai naktij turpinās krāsainas un priecīgas svinības Katedrāles laukumā ar kulmināciju pusnaktī, vigilijas.


Brokastis. 12. decembris – Gvadalupes Dievmātes svētku diena. Dienas svinības, centrālā norise - 12:00 arhibīskapa mise.

Šajā vai iepriekšējā dienā, pēc iespējas: gājiens uz atklāsmes un ziemas rožu atrašanas vietu Tepejakas pakalnā virs Bazilikas (viegls kāpiens).

Mehiko, Tulpetlakā apmeklējam Piektās Parādīšanās baznīcu, kas uzcelta pār namu, kurā Dievmāte atklāsmes dienās izdziedināja vizionāra Huana tēvoci. Grupas mises iespēja (turpmāk ik dienas mises pēc iespējas un vēlēšanās).

Gribētāji var doties arī uz slavenu Antropoloģisko muzeju.


Agras brokastis. Izrakstāmies no viesnīcas. Agri no rīta senās acteku valsts centrs Teotihuakāna ļaus izprast tautas agrāko dzīvesveidu. Redzam (un uzkāpjam, kur ļauts) Saules un Mēness piramīdās, noejam Mirušo ielu, redzam, kādiem (ne)darbiem indiāņi izmantoja obsidiānu un magveja kaktusa dzelkšņus.

Uz Pueblu, eņģeļu pilsētu, daudzi to sauc par skaistāko Meksikas pilsētu. Paso de Cortes pāreja, serpentīna ceļš. 4000 metru augstumā izcili abu vulkānu skati.

Arī pāri Pueblas pilsētai slejas sniegotas kalnu smailes. Pilsētas pastaiga. Sv. Franciska baznīcā pagodinām svētīgo, Meksikas ļaudīs populāro Sebastjanu Aparicido.

San Andres Cholula, un tajā Santa María Tonantzintla, iespējams, krāšņākā valsts baznīca. Ieejot tajā, jāsaredz paradīzi! Tad Iglesia de Nuestra Señora – pakāpjamies vulkāna skatam un, izrādās, paši esam piramīdas augšā!


Brokastis. Ceļš no Pueblas uz Oahaku, pa ceļam Helia Bravo Kaktusu parks – Meksikas adataino simbolu iepazīsim arī tuvumā.

Koloniālā, elegantā Oahaka kā cita pasaule. Viesnīca (divas naktis), vakarpuses pastaiga, mises iespēja Sv. Domingo vai Dievmātes Bazilikā.


Brokastis. Diena Oahakā.

Zapoteku indiāņu Monte Alban, rāms izbrauciens, skati pār trim ielejām.

Tirgi un amatniecība, lieliskas koka sīklietas, arī ‘’pasaules koki’’, pie mums jau zaudētais Ziemsvētku uzvedumu rotājums.

Pusdienojam ar vietējo ģimeni, redzam tamales un citu maltītes daļu gatavošanas procesu. Ja neesam paspējuši, ieejam Santo Domingo baroka klostera dievnamā, zeltā mirdzošiem griestiem.

Iespēja arī apmeklēt Teotitlan de Valle, tradicionālo audēju ciematu.


Brokastis. Oahaka – San Kristobala, kārtīgs dienas pārbrauciens.

Pa ceļam Sumidero varenais kanjons, 90 minūšu laivu izbrauciens, 1000 metru klints sienas, ja veicas, redzam pat krokodilus. Vakarā esam Čapas štata augstkalnē. Divas naktis viesnīcā.


Brokastis. Maiju pilsēta San Kristobala 2000 metru virs jūras līmeņa, varena Kristofora katedrāle, spilgti tirgi.

No rīta īss brauciens uz augstkalnu maiju - šamulu ciemu San Juan Chamula ar ciema Jāņa Kristītāja dievnamu – tādu kristīgo baznīcu un tādas kulta izpausmes nekad nebūsiet redzējuši! Eksorcisms ‘’limpia’’ ar gaiļu upurēšanu. Ģērbjamies ar respektu.

Varbūt arī cits tzotzilu indiāņu ciems Zinacantana.

Pēcpusdiena skaistās koloniālās pilsētas brīvā pastaigā, raibs un bagātīgs amatnieku tirgus, koši maiju indiāņu tautastērpi, arī dzintara lietas – zaļais dzintars ir vietējais!


Brokastis. Agri izbraucam no San Cris, no Čapas štata, uz Jukatānu un maiju džungļu lielpilsētām. Pārsteidzoši ainaviski līkloču kalnu ceļi.

Aqua Azul, vēsas varena džungļu ūdenskrituma kaskādes sniedzas līdz pat 7 kilometriem tālu. Peldes iespēja.

Pa ceļam Ocosingo tirgū kafija, kukurūza un citi labumi, ieskats kafijas plantācijā. Palenke, vakars Palenkē.


Brokastis. Agri no rīta ekskursijas gājiens pa maiju pazudušo lielpilsētu, bagātīgi saglabāto Palenki (Palenque), pavadām iespaidīgās ainās vismaz 3 stundas. Agrais apmeklējums ļaus izvairīties no burzmas un pilnīgi izbaudīt rīta noskaņu džungļos.

Pēcpusdienā pārbrauciens gar Jukatānas krastu. Pie jūras (Santa Rozālijā / Kampečē) restorānā launags.

Vakara mise Kampečes baroka katedrālē, pilsētas pastaiga. Nakts mūru ieskautajā koloniālajā Kampečē pie okeāna.


Brokastis. Cuzamas 3 cenoti (pazemes dzidra ūdens kambari) – tā ir cita pasaule, paslēpta zem zemes!

Dziļāk līdzenajos džungļos varenākā Meksikas senpilsēta Čičenica (Chichen Itza).

Vēlu nonākam Puerto Morelos vai citā pludmaļu vietā pie okeāna. Divas naktis viesnīcā.


Brokastis. Gribētājiem – netāls izbrauciens uz efektīgajām Tulumas drupām, kas slejas pāri lieliskai Karību pludmalei, tad brīvais laiks pie jūras (pēc vēlēšanās visu dienu var aizvadīt pludmalēs pie viesnīcas).


Brokastis. 22. decembris. Transfers, Kankunas lidosta, pārlidojums uz Mehiko, no tās uz Rīgu. Lidojums ar pārsēšanos Parīzē no 19:55 (līdz plkst. 13:35 jau nākamajā dienā, +1). Abi lidojumi un laiks Parīzes lidostā kopā aizņem 18 stundas. Pārlidojums no 18:45 līdz 22:30 (Rīgā esam Ziemsvētku vakarā).

*Misēs/dievkalpojumos dalība pēc vēlēšanās, tos grupai notur mūsu priesteris vai piedalāmies baznīcu kopējās misēs.

Ceļojuma cenā iekļauts:
 • Lidojums uz Mehiko (virs 10 000 km) un bagāža, iekšējais pārlidojums
 • Komfortabls autobuss visā maršrutā, transferi
 • Ceļojuma apdrošināšana (lūdzu vaicājiet par piemaksu senioram virs 70 g.v.)
 • Viesnīcās 2-vietīgas istabas ar ērtībām, brokastis katru dienu, 5 svētceļojuma dienās vēlās pusdienas
 • Visas ekskursijas / aktivitātes, kā norādīts programmā
 • Profesionāla ceļojuma vadītāja darbs, Latvijas priestera garīgā aprūpe
 • Izdales materiālu pakete - sarunvaloda, pilsētu plāni
Cenā nav iekļauti tikai:
 • ieejas un pakalpojumu biļetes
 • launagi, uzkodas, dažas pusdienas (ar pusdienu vietām un iespējām tiks palīdzēts)
 • sveces, ziedojumi un dāvanas
Svarīgi

Ceļojumā vajadzīgi personas dokumenti: pase (pārbaudiet derīguma termiņu!).

Lai izmantotu iespējamās (ļoti nedaudzās) senioru atlaides, iesakām ņemt līdzi attiecīgo apliecību.

''Brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums!
Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.

Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā. Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā. Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011