Mundus Homepage

4 dienu brauciens
Baltkrievija, citāda zeme
26. - 29. oktobris

5 dienu avio ceļojums
Agritechnica Vācijā
lauksaimniecības izstāde

4 dienas akvaparkā, Berlīnē
Džungļu pasaka Vācijas ziemā!
26. - 29. decembris

Igaunija Jaunajā gadā
Jaungada sagaidīšana Tallinā
no rīta Akvaparks un SPA

Regulārie
grupu ceļojumi
ar autobusu, avio

Dienas ekskursijas
Latvija, Igaunija, Lietuva
pasūtījuma grupai, skolai

Autobusa ceļojumi
pa visu Eiropu
pasūtījuma grupai, skolai

Avio ceļojumi
pa visu pasauli
pasūtījuma grupai

Koncertceļojumi, festivāli
korim, deju kolektīvam,
folkloras grupai

Lidojumi uz kūrortiem
tuvākajos mēnešos

Vīzas, vīzu gatavošana
Krievijas, Ķīnas u.c. vīzas

SPA kūrorti
lutināšana un veselība
Lietuvā, Igaunijā u.c.

Nāves jūras kūrorti
Izraēla, Jordānija
izdevīgas cenas

Vācijas tūrisma operatori:
rezervējiet paši

Kāzu ceļojumi
laulības ārzemēs, kāzas tālās pludmalēs

Gidi pa Rīgu, Latviju
dažādās valodās,
Latvijas viesu grupām

Parīze, Francija
programmas ģimenei, gidi latviski

Air Baltic bagāža
palīdzība ceļotājam

Ryanair bagāža
palīdzība ceļotājam

Eiropa, Tuvie Austrumi:
Svētceļojumi

Koncertu organizēšana
Sv. Jāņa baznīcā Rīgā

Atsauksmes
par Mundus Travels

EN
Baltic Incoming Tours

DE
Incoming Reisen: Balticum

FR
DMC Incoming a Pays Baltes

Prakse un vakances

Par mums
kontakti, rekvizīti

Mundus Travels - jūsu labākie ceļojumi!

Zvaniet 67217790, 29632455
rakstiet: mundus@mundustravels.com

Algarve: Portugāles dienvidi,
skaistāko pludmaļu zona

Klinšu radzes un arkas, plašas smilšu pludmales raksturo Portugāles dienvidu krastu, bijušo mauru patvērumu viņu iebrukuma gadsimtos. Nekontrolēta tūrisma attīstība ir izpostījusi daudz no senatnīgā Portugāles šarma, bet vēl vairāk ir palicis neskarts - un joprojām apbur mūs. Ne visas interesantās pilsētas ir pašā ūdens malā, uz dažām jādodas iekšzemē, kā uz izkaisītajām Senās Romas drupām Estoi (ziemeļos no Faro) vai veco mauru pilsētiņu Silvesu, netālu no Portimao.

Ja paliekat jebkurā no krasta kūrortiem, varat doties organizētās ekskursijās vai vienkārši iznomāt mašīnu uz dažām dienām. Turklāt tikai 280 km šķir Sagresu, tā saukto Zemes galu Rietumu Algarvē no Lisabonas, un Faro droši vien būs pati ērtākā bāze izbraukumiem uz skaistajām vietām. Maigs klimats ziemā, izcils vasarā - visi tie ir argumenti, kāpēc mums vajadzīga Algarve.

Ciemati, pludmales un ieteicamās vietas, ja Portugāles ceļojumam izvēlaties Algarvi

Ar vairāk kā 3000 saules stundām gadā nezin vai var atrast saulaināku pludmali, katrā ziņā ne jau mūsu kontinentā. Tikai nepilnu trīs stundu lidojuma attālumā no Vācijas atrodas Eiropas skaistākā piekraste, kur gadalaiki seko viens otram citādā ritmā. Šeit pavasaris sākas jau janvārī, kad mandeļziedu balti rozā plīvurs pārklāj nogāzes. Nekur valstī vasara nav tik gara, un ziema - tik patīkami maiga. Kad Algarves iedzīvotājs novembrī jau velk džemperi, daži viduseiropieši vēl joprojām guļ pludmalē... šajā 150 kilometrus garajā un 50 kilometrus platajā lokveidīgajā piekrastes joslā Portugāles dienvidos vienmēr ir atvaļinājumu laiks.
Ne tikai klimats padara Algarvi tik iemīļotu. Fantastiskās zemūdens klintis un gleznainie klinšu līči tirkīzzilajā jūrā jau sen ieguvuši atpazīstamību pasaulē kā pastkaršu motīvi - dabas šedevri, ko apzeltī saule. Šodien starp pulsējošo piekrasti un mierīgo iekšzemi jūs sagaida pasauli fascinējoši pretstati. Jaunas peldvietas ar visapkārt esošo sporta iespēju piedāvājumu un moderniem bāriem kontrastē ar veciem baltiem ciemiem reti apdzīvotajā iekšzemē; no brīvdienu centriem lielākoties nav tālu līdz mauru pilīm vai romiešu drupām, kurām vēl joprojām piemīt trauksmainās pagātnes burvība.
Precīzi runājot, šeit ir - trīs piekrastes vienā. Kurš meklē tālu smilšu kāpu pludmali, tāda atrodas Sandalgarvē (Sotavento), starp reģiona galvaspilsētu Faro un Spānijas robežu. Uz rietumiem no Faro stiepjas tūkstoškārt fotografētā Felsalgarve (Barlavento), ar garām, smalku smilšu pludmalēm vai maziem līcīšiem ar gleznainām klintīm un grotām un nozīmīgākajām peldvietām. Ja kāds ilgojas pēc vientulības, to var atrast daļēji grūtāk pieejamajā Costa Vicentina pludmalēs. Dažas pat vasarā ir neapdzīvotas.

Algarves karte
Albufeira

Albufeira

Tūristam jāredz

Ar stāvām augšup un lejup vedošām ielām un villām, kas izkaisītas pa kalna nogāzi, Albufeira līdzinās Ziemeļāfrikas piejūras kopienai, citkārt to sauc par portugāļu SanTropēzu. Rosīgā kūrorta pilsēta paceļas pār sirpjveida formas pludmali, kura mirdz spožā saules gaismā. Alām izrobota klinšu josla atdala pludmali, ko izmanto atpūtnieki, no darba pludmales, kur spilgti krāsotas zvejas laivas ir izvilktas baltajās smiltīs. Piekļuve pludmalei ir pa klintīs izkaltu koridoru.
Albufeira ir viens no visnoslogotākajiem kūrortiem Algarvē, un tai ir pārsteidzoši plašs un aktīvs jūras malas un piekrastes kiosku klāsts. Daudzi pārdod apšaubāmas (vai, labākajā gadījumā gaistošas) vērtības pludmales izpriecu plastmasas piederumus.

Galvenās iepirkšanās vietas ir gar Rua do 5 de Outubro un Praca Duarte de Pacheco.

 

Mundus iesaka: Grande Real Santa Eulalia Resort & Spa 5*

Mundus iesaka : Sheraton Algarve 5*


Faro

Faro

Tūristam jāredz

Baznīca, kas celta 1713. gadā, ietver zeltītu baroka altāri. Tās fasāde arī ir barokāla, ar zvanu torņiem, kas paceļas no katras puses. Torņu galos ir apzeltīti, mošejas stila kupoli, savienoti ar balustrādēm. Augšējā līmeņa logi ir sīkrūšu un ierāmēti ar zeltu; galvenās ieejas katrā pusē nišās stāv statujas.

Citi reliģiskie pieminekļi ietver veco Se (katedrāli). Būvēta gotikas un renesanses stilā, tās atrašanās vietā sākotnēji bija mošeja. Kaut katedrālei ir gotikas stila torni, tā ir labāk pazīstama ar savām flīzēm, kuras ir 17. un 18. gadsimta. Apskates nagla ir Capela do Rosario, labajā pusē. Tās ir vecākās un skaistākās flīzes, kopā ar divām nūbiešu statujām, kuras tur lukturus, un sarkanām ērģelēm ar ķīniešu inkrustācijām. Ieeja brīva. Baznīcas krusteja ar dārzu ir visidilliskākā vieta Faro.

Ja ir gadījusies lietaina diena, ir apskatāmi trīs nelieli muzeji. Pilsētas muzejs jeb Museu Municipal de Faro atrodas Largo Dom Afonso III 14, ir bijušais 16.gs. klosteris, Convento de Nossa Senhora da Assuncao. Pat ja jūs neesat īpaši ieinteresēts eksponātos, divstāvu klosteri ir vērts apmeklēt. Daudz artefaktu no romiešiem ir redzami. Dažas no romiešu statujām ir no izrakumiem pie Milreu.

Piestātnes pusē atrodas Museu Maritimo, Rua Communidade Luisada, kurā var apskatīt dažādu modeļu vietējos zvejas kuģus un laivas, kas veda Vasco da Gamu un viņa vīrus uz Indiju 1497. gadā. Ir izveidotas dažas replikas kuģīšiem, kurus izmantoja portugāļi, laivojot augšup pa Kongo upi 1492. gadā, un kuģis, kurš pārspēja visu turku kara floti 1717. gadā.

Iepirkšanās

Lielākā daļa no iepirkšanās vietām Faro atrodas Rua Santo António vai kaimiņos, Rua Francisco Gomes - tieši pilsētas sirdī. Tiek pārdoti rokdarbi, nedaudz mazāk tradicionālie apģērbi. Ja jūs interesē izstaigāt kā vietējam iedzīvotājam virkni stendus un paviljonus, kuros sakrauta augstas klases produkcija no Portugāles dienvidiem, dodieties pārgājienā pa tirgu Mercado de Faro, Largo do Mercado, pilsētas centrā.


Lagosa

Lagosa

Tūristam jāredz

Ostas pilsētiņa Lagosa ir pazīstama, pateicoties jūrnieka Admirāļa Nelsona flotei. Šīs vēsturiskās pilsētas lielākā nozīme ir stāstos par pasaules atklājumiem daudzās pasaules daļās, ko paveica Admirāļa Nelsona flote. Tagad, kad šī pilsēta ir iecienīta tūristu pilsēta ir vēl daudz arhitektūras skati senajā pagātnē. Pilsēta piesaista tūristus ar slaveno St Antonio "zelta" baznīcu (17.gs), tur ir maziņš muzejs ar reliģiskiem priekšmetiem, citi pat ir ļoti dīvaini un neredzēti.

Vecā muitnīca, Antigo Mercado de Escravos stāv kā sāpīgs atgādinājums par Atklājumu laikmetu.
Arkāžu vergu tirgus, tikai viens no šāda veida tirgiem Eiropā, izskatās mānīgi mierīgs šodien, bet zem tā četrām romāņu arkām savulaik gūstekņi tika pārdoti augstākās cenas solītājiem. Māja atrodas pie rāma galvenā laukuma, kurā dominē Henrija Jūrasbraucēja statuja.

18.gadsimta Sv Antonija baznīca Igreja de Santo António atrodas pašā krastmalā. Altāris rotāts ar dažiem no Portugāles ievērojamākajiem baroka zeltījuma kokgriezumiem, kas izveidoti ar zeltu, ko ieveda no Brazīlijas. Sākoties 17.gs., tā bija bojāta zemestrīces dēļ , bet pēc tam atjaunota. Ko jūs redzēsiet šodien, tas ir bijis darbs daudziem amatniekiem - katrs reizēm, šķiet, īstenojis dažādas tēmas.

Pilsētas muzejā ir kopijas Algarves skaistajiem, ģipša un apmetuma griezumiem rotātajiem skursteņiem. trīsdimensiju korķa un koka griezumi, 16. gadsimta keramika, 17. gs. izšuvumi, baznīcas skulptūras, gleznu galerija, ieroči, minerālvielu un numismātikas kolekcija. Pastāv arī ''tici tam vai nē'' sadaļa, kurā, cita starpā, redzams astoņu kāju teļš. Arheoloģijas spārnā ir neolīta artefakti, romiešu mozaīkas, kas atrastas Boca do Rio netālu no Budenas, fragmenti no statuetēm un kolonnām un citi izrakumi no Algarves romiešu drupām.

Iepirkšanās

Juvelierizstrādājumu veikals, kurā sudraba un zelta filigrānās lietas šķiet smalkākas un delikātāk veidotas kā jebkur citur pilsētā, ir Ouraivesaria Lagos. Te varēsiet arī apskatīt antīkas monētas, sudraba svečturus, karotes ar karalisko Lagosas vai Portugāles ģerboni un sudraba šķīvjus.

Ievērības vērta grāmatnīca, pārpildīta ar grāmatām portugāļu un angļu valodā, kā arī atklātnes un periodiskie izdevumi, ir Loja do Livro ielā.

Labākā dāvanu izvēle ir Terra Cotta, laukumā Praca Luis de Camões. Te Jūs atradīsiet keramiku no Spānijas, mākslas priekšmetus no Portugāles un inkrustācijas, greznu misiņu un varu no Marokas, Tunisijas, Ēģiptes un Grieķijas.


Sagresa - Zemesgals

Sagresa - pludmale

Sagresa

Tūristam jāredz

Kādreiz uzskatīja, ka šī ir vieta, kur beidzas pasaule. Viens no tālākajiem Eiropas rietumu punktiem. Te ir vairāk kā 20 pludmales: dažas smilšainās slēpjas aiz klintīm, citas plešas plašumos un izstiepjas tālu prom aiz horizonta, taču visas ir brīnišķīgas, klusas, tur iespējams atgūt sirdsmieru un pabūt vienatnē ar savām domām.
Sagres ir daudz klinšainu nogāžu, dramatisku skatu.

Te bija viena no pirmajām kuģniecības skolām un tās pirmais skolotājs bija jūrasbraucējs Henrijs. Pa godu viņam, katru gadu vasarā notiek jūras svētki.

Abi - Sagresas zemesrags un pati Sagresa piedāvā brīnišķīgu skatu uz saulrietu. Senajā pasaulē rags bija pēdējais izpētītais punkts, lai gan feniķiešu laikā tika kuģots vēl tālāk un pētīts. Daudzi jūrnieki domāja, ka tad, kad saule nogrimst aiz raga, tad tā nokrīt aiz pasaules malas.

Šodien, apskatot rekonstruēto vējaino karaļa Henrija cietoksni, kas saucas Eiropas Zemesgals (nosaukts pēc Anglijas tālākā rietumu punkta vārda Kornvelā), jūs varēsiet redzēt milzīgu akmens kompasa ciparnīcu. Henrijs, domājams, to izmantoja Venta de Rosa jūrniecības studijās Sagresā. Fortalezā de Sagres, Ponta de Sagres, ir neliels dokumentu muzejs par dažu seno teritoriju vēsturi.

Apmēram 5 km tālāk ir zemesrags Cabo de Sao Vicente. Tas savu nosaukumu ieguva, pateicoties kādai leģendai par Svētā Vincenta miesu nonākšanu šai krastā jūras kraukļu vilktā laivā. Tur slejas otra jaudīgākā bāka Eiropā, kuras gaismas stars sniedzas 100km pār okeānu. Lai nonāktu Cape, varat izmantot maršruta autobusu, kas iet katru dienu.


Sagresa - Zemesgals

Sagresa - pludmale

Armacao de Pera

Tūristam jāredz

Armacao ir pēc platības vislielākā un viena no visgarākajām smilšu pludmalēm Algarvē, zeltaini dzeltens greznums vairāk kā 6 kilometru garumā. Kādreizējais zvejniekciemats ir iemīļots kā atvaļinājumu vieta pirmām kārtām jau tieši portugāļu ģimenēm (Pera ir iekšzemes autentisks ciemats un Armacao - Peras ciema zvejnieku kādreizējā laivu piestātne); arī ūdenssporta piedāvājums te ir ievērojams. Kopš pludmale pieder pie modernākajām peldvietām, bāru restorānu un diskotēku piedāvājumā neko vairāk vairs nevar vēlēties.

Rietumos atrodas klinšainas grotu ainavas, kur var atrast mazus, apslēptus līcīšus.

Apmeklējiet 32 metrus augstajā klinšu izcilņa tronī esošo kapelu Nossa Senhora da Rocha un baudiet lielisko panorāmu!

Apmeklēt ir vērts arī jauno pludmali Silves, kurā dominē iespaidīgs mauru cietoksnis; kādreizējā korķu rūpnīca Fabrica do Ingles mūsdienās ir iemīļots atpūtas komplekss ar bāriem, restorāniem, teātra un koncertu sarīkojumiem.Mundus iesaka: Garbe 4*, Pestana Viking Resort Beach 4*

Mundus iesaka: Ita Pestana Viking 4*

Sagresa - pludmale

Carvoeiro

Tūristam jāredz

Patīkamā piekrastes vieta Carvoeiro jau sen pieder iemīļotākajiem brīvdienu mērķiem. Īpaši vācu pastāvīgie viesi gadiem saglabā uzticību kādreizējam zvejniekciemam ar baltajiem namiņiem uz zeltaindzeltenajām klintīm. Taču vēl joprojām vieta ir pārskatāma un brīva no augstceltnēm, ainavu veido ģimenēm iekārtoti apartamentu un villu ciemati.

Satikšanās vieta ir centrālais mazās pludmales laukums, kur atpūtnieki dala savu platību ar vietējiem zvejniekiem. Protams, arī restorānu netrūkst - tie ir katrai gaumei, un pēc saulrieta šeit var satikties tādos krogos un bāros kā "Oficina Bar", "Flic Flac" vai pludmales diskotēkā "O Bote".

700 metrus uz austrumiem no centra atrodas Carvoeiro  populārākais dabas objekts - klinšu veidojums Algar Seco. Tornīši, grotas un alas mirdz okerkrāsas tonī kā mākslinieka rokas radīti. Tālāk uz austrumiem atrodas Praia da Marinha, kuras klinšu ielokus un grotas jūs varat izpētīt arī izbraukumā ar laivu.


Mundus iesaka : Baia Cristal 4*


Sagresa - Zemesgals

Praia da luz

Tūristam jāredz

Gleznainais PRAIA DA LUZ ciemats izvietojies Portugāles dienvidu krastā Algarvē. Šī ļoti piemērota vieta brīvdienām, pludmales ar maigām, zeltainām smiltīm. Agrāk tālumā no pludmales varēja redzēt no aktīvu vulkānu, tagad šo vietu sauc par "Melno iezi". Blakus pludmalei ir apskatāmas iespaidīgas daudzkrāsainas smilšakmens klintis, kas rotājas zaļās, rozā un oranžās krāsās.
Pludmalei ir zilais karogs un profesionāli glābēji, kas dežūrē visu laiku. Ļoti plašas iespējas nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem.


Mundus iesaka : Luz Bay Club 4*

 


Par aktuālajām naktsmītnēm, to īpatnībām, cenām, lidojumu laikiem un vietu pieejamību Jūs varat uzzināt, vaicājot mums.

Mundus
Piedāvājam ņemt ceļā līdzi mūsu ieteikumus, ko apskatīt, kā maksāt, ko iegādāties tālajā zemē, tas ir mūsu Privātais ceļvedis latviešu valodā.

Rezervējot ceļojumu, Jūs par brīvu iegūstat Algarves Privāto ceļvedi !
   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302    

Runāt portugāliski? Protams! Katram ceļojuma pirkumam dodam līdzi bezmaksas minivārdnīcu un ceļvedi. Būs viegli iejusties Algarvē.

Pasūtiet ceļojuma piedāvājumu, atrakstot mums!

Skaistā Algarve