Mundus Homepage

4 dienu brauciens
Baltkrievija, citāda zeme
26. - 29. oktobris

5 dienu avio ceļojums
Agritechnica Vācijā
lauksaimniecības izstāde

4 dienas akvaparkā, Berlīnē
Džungļu pasaka Vācijas ziemā!
26. - 29. decembris

Igaunija Jaunajā gadā
Jaungada sagaidīšana Tallinā
no rīta Akvaparks un SPA

Regulārie
grupu ceļojumi
ar autobusu, avio

Dienas ekskursijas
Latvija, Igaunija, Lietuva
pasūtījuma grupai, skolai

Autobusa ceļojumi
pa visu Eiropu
pasūtījuma grupai, skolai

Avio ceļojumi
pa visu pasauli
pasūtījuma grupai

Koncertceļojumi, festivāli
korim, deju kolektīvam,
folkloras grupai

Lidojumi uz kūrortiem
tuvākajos mēnešos

Vīzas, vīzu gatavošana
Krievijas, Ķīnas u.c. vīzas

SPA kūrorti
lutināšana un veselība
Lietuvā, Igaunijā u.c.

Nāves jūras kūrorti
Izraēla, Jordānija
izdevīgas cenas

Vācijas tūrisma operatori:
rezervējiet paši

Kāzu ceļojumi
laulības ārzemēs, kāzas tālās pludmalēs

Gidi pa Rīgu, Latviju
dažādās valodās,
Latvijas viesu grupām

Parīze, Francija
programmas ģimenei, gidi latviski

Air Baltic bagāža
palīdzība ceļotājam

Ryanair bagāža
palīdzība ceļotājam

Eiropa, Tuvie Austrumi:
Svētceļojumi

Koncertu organizēšana
Sv. Jāņa baznīcā Rīgā

Atsauksmes
par Mundus Travels

EN
Baltic Incoming Tours

DE
Incoming Reisen: Balticum

FR
DMC Incoming a Pays Baltes

Prakse un vakances

Par mums
kontakti, rekvizīti

  • Mundus
  • Ceļa mērķis: Meksika, Maiju Rivjera

Mundus Travels - jūsu labākie ceļojumi!

Zvaniet 67217790, 29632455
rakstiet: mundus@mundustravels.com

Maiju Rivjēra, Jukatāna, Meksika

Kad esam izvēlējušies atpūtu fantastiski skaistajā Maiju rivjerā, pie vislabākajām pludmalēm un gardākajām maltītēm var viegli pierast. Ik pa laikam ir labi atsvaidzināt izjūtas, redzēt citādu vidi, senlaiku drupas, dabas pārsteigumus. Tāpēc ļoti iesakām doties apskatīt Jukatānas pārsteigumus, vai pašu spēkiem, vai ar ekskursantu grupām - Jūs atgriezīsieties gandarīti.

Ekskursijas un ieteicamās vietas, ja esat apmetušies Maiju Rivjerā

Maiju impērijas drupas

Maiju rivjēras galvenā tūristu piesaiste ir kādreiz varenā Maiju impērija - no turienes pats rivjēras vārds. Pagājuši gadsimti, kopš varenās pilsētas bija apdzīvotas, bet to mērogi un noslēpumi turpina intriģēt ceļotājus, kuri ik dienas dodas izbraucienos un ekskursijās uz drupu vietām.

Skaistā Xpu-Ha pludmalīte zem Tulumas drupām


Īss ceļvedis pa Jukatānas maiju drupām

Chichen Itza

Chichen Itza (izrunā Čičenica) ir slavenākā drupu vieta Maiju Rivjērā, un ne velti. Tā ir tik labi saglabāta un tik daudz no būvēm ir atsegtas skatam un atjaunotas, ka skats patiešām ir to vērts. Labākā Chichen Itza's tūres daļa ir gida vadītā ekskursija pa senpilsētu. Seno tempļu stāsti, leģendas un vēsture pārsteigs katru. Drupas ir pasludinātas par UNESCO pasaules mantojumu, un nesen interneta masu balsošanā pasludinātas par vienu no jaunajiem 7 pasaules brīnumiem, kas jāredz.

Čičenicā piedāvā arī vēla vakara gaismu un skaņu šovu. Lai kā mēs vērtētu šīs ceļotāju izklaides, senās maiju celtnes mainīgajās nakts gaismās izskatās noslēpumaini valdzinošas un iespaidīgas.

Mīnuss: ceļojums uz Čičenicu ir apmēram 2,5 līdz 3 stundas garš katrā virzienā.

Tulum

Tuluma ir otrās lielākās maiju drupas Maiju rivjērā, tūliņ aiz Čičenicas. Tā, kādreizējais maiju piejūras robežpostenis, ir daudz mazāka un vienkāršāka par Čičenicu, bet fantastiskā vieta augstā piejūras klinšu krastā pār Karību jūru ir elpu aizraujoša un dos iespēju lieliskām brīvdienu fotogrāfijām. Ja nonākam Tulumā vakara gaismās, fotogrāfijas būs piesātinātākas.

Tuluma ir tikai dažu minūšu braucienā no Tulumas un Akumalas pilsētiņām, tāpēc ļaudīm, kuri mīt tuvējos kūrortos, nonākt Tulumā ir neticami viegli. Tulumu var izpētīt divās, trijās stundās, ieskaitot mazo skaisto pludmalīti tieši zem Tulumas klintīm, tāpēc paliek daudz laika citām dienas aktivitātēm. Tulumu bieži iekļauj kā vienu pieturpunktu garākā ekskursijā.

Coba

Koba ir plaša seno drupu teritorija, lielākā visā apkārtnē. Tomēr daudzas no tām nav attīrītas un atjaunotas. Tās ir vienīgās maiju drupas, kas joprojām atrodas džungļos, sakņu un stumbru caurvītas, un veģetācija piešķir tām piedzīvojumu filmu, kā "Indiana Jones", sajūtu, it īpaši, kad skatīsieties uz džungļiem no augšas no 46 metrus augstās Nohoch Mul piramīdas, kurā jūs būsiet uzkāpuši. Vienlaikus šī augstā piramīda visai daiļrunīgi vēsta par indiāņu kādreizējo darba prasmi - senie ēģiptieši viņiem diezin vai savu piramīdu celtniecību uzticētu.

Koba ir apmēram 45 minūšu brauciena attālumā no lielākajām Maiju rivjēras pilsētām. Drupas ir plašas, un pie vārtiem varat noīrēt rikšu vai iznomāt velosipēdu.

Ek Balam

Ek Balama atrodas ne pārāk tālu no Chichen Itza's, netālu no Jukatānas pussalas ziemeļu gala. To ekskursijās vienmēr apvieno kopā ar kādu citu atrakciju, piemēram, ar Rio Lagartos Flamingo rezervātu, vai Chichen Itzu, jo Ek Balamas apskate aizņem tikai pāris stundas, tā atrodas apmēram 2,5 stundu braucienā no Maiju rivjēras. Tāpat kā Kobā, jūs varat uzkāpt piramīdā arī šeit, un šī vieta ir mazāk tūristu piepildīta un varbūt arī labāk saglabājusies.


Isla Mujeres

Kā neģērbties ārpus kūrorta

Meksika ir konservatīva zeme. Jo tālāk ārpus kūrorta, jo nosedzošāku apģērbu der valkāt. Viegls un caurspīdīgs, gaišs- jā, bet šorti ir masu tūrista stigma.

Maiju Rivjēras tuvākās pludmales un salas

Lai gan Maiju rivjēra ir neticami skaista, te ir patīkami doties ekskursijā uz kādu citu apkārtnes vietu, lai redzētu, kas tajā ir jauks. Dažas lieliskas vietas ir ārpus rivjeras, kā, piemēram, Kankuna (Cancun) vai Kozumela (Cozumel), salas Isla Contoy un Isla Mujeres (izrunā Īla Muhēres). Katra no šīm vietām piedāvā atšķirīgus un aizraujošus iespaidus.

It is famed for it's snorkeling and scuba diving, and is the world's busiest port for luxury cruises. Vienīgā pilsētiņa ir mājīgā SanMiguela ar skaistu centrālo laukumu..

Cozumel

Kozumela ir Meksikas lielākā sala, kas atrodas apmēram 45 minūšu braucienā ar prāmi no Playa del Carmen. Tā ir slavena ar savām snorkelēšanas un niršanas iespējām, un tā ir pasaulē pieprasītākā osta, kur piestāt luksusa kruīza kuģiem. Salā ir viena vienīga pilsēta, San Miguela, kas ir maza un mājīga pilsētiņa ar savu pilsētas laukumu zokalo.

Isla Contoy

Isla Contoy ir tālāk nekā Isla Mujeres, un to var sasniegt vienīgi ar ātrgaitas motorlaivu no Kankunas. Tas ir patiess, tikai neapdzīvots dārgakmens Karību jūrā, turklāt arī aizsargājams dabas rezervāts - īstena putnu mīļotāju paradīze.

Isla Mujeres (Sievu sala)

Isla Mujeres ir niecīga saliņa netālu no Kankunas krasta. To var sasniegt tikai ar ātrgaitas prāmi vai ar vienu no daudzajām laivu ekskursijām, kas sākas no Kankunas. Automašīnas nav atļautas uz salas, var izmantot divriteni, iet kājām vai izbraukt ar elektrības dzītu golfa mašīnīti. Sala ir ir pietiekami maza, lai to izpētītu vienā dienā. Jūs to nevarēsiet sasniegt no Riviera Maya ar laivu, tāpēc jums vajadzēs doties ar sauszemes transportu uz Kankunu vai piedalīties organizētā tūrē.

Cancun

Kankuna ir viens no slavenākajiem tūristu galamērķiem pasaulē, un, protams, Meksikā. Mājvieta vairāk nekā 150 žilbinošām luksusa daudzstāvu viesnīcām, šauras baltas smilšu pludmales un mežonīga naktsdzīve, tā ir īsta Karību LasVegasa, protams, bez kazino. Ja naktsdzīves iespējas nav jūsu prioritāte, tad droši vien ļoti labi iztiksiet bez šīs pilsētas apmeklējuma.

 

Cenotes Cenotes

Cenoti - Jukatānas svētās karsta alas

Riviera Maya ir izvietojusies virs plašas pazemes upju sistēmas - lielākās pasaulē. Cauri gadu tūkstošiem šīs upes ir izgrauzušas milzīgus dobumus un tuneļus gigantiskajā kaļķakmens plāksnē, kas atrodas zem Jukatānas džungļiem. Daudzviet pazemes alas ir atklājuši iegruvumi, kā lielajā Čičenicas upurēšanas cenotā, citur uz skaidra ūdens pildīto alu ved tikai šaurs tunelis - tie dod Jums iespēja aplūkot lieliskos dabas veidojumus daudzu desmitu metru dziļumā.

Ir daudz dažādu veidu cenoti - daži ir piepildīti ar ūden, un ir lieliska peldvieta, bet dažus var tikai izpētīt zemūdens nirēji vai snorkelētāji. Citas vietas ir sausas, un tās var šķērsot ar kājām.

Daži cenoti ir bailes iedvesošas dziļas alas ar stalaktītu un stalagmītu struktūrām, ko jāredz, lai tam noticētu. Daži no tiem izskatās vislabāk zem ūdens, atgādinot zemūdens kalnu grēdas. Citi, mazāk iespaidīgi, parasti tiek izmantoti kā peldvietas vai dzeramā ūdens akas. Protams, ekskursijās nonāksiet labākajos maiju rivjēras cenotos.

Varat izpētīt dažus no Jukatānā labākajiem pazemes dobumiem, kā arī izbaudīt citas atrakcijas, piemēram, kajaka airēšana, debessrats, snorkelēšana. Jūs varat pētīt maiju drupas vai snorkelēt koraļļu rifos, vai gūt pārsteigumu par grandiozajiem karsta dobumiem - tas ir atkarīgs no jums, ko vēlēsieties darīt.


Cenota noslēpumainās gaismas

Tipiski ekskursiju apraksti un galamērķi

Čičenicas tūre

Šis aizraujošais ceļojums, tāpat kā visi pārējie, sākas ar ceļotāju uzņemšanu pie viņu Maiju rivjēras viesnīcām autobusiņos ar gaisa kondicionieri, tad uzsāksiet episku ceļojumu uz zudušo maiju lielpilsētu. Kad jūs ieradīsieties maiju drupu vietā, jums tiks pasniegts garšīgs bufetes veida launags vietējā restorānā.

Pēc lenča jūs varēsiet baudīt aizraujošu ieskatu senajā maiju civilizācijā, to neticamajā arhitektūras vērienā un astronomijas klātbūtnē, asiņainajās tradīcijās, un jūsu gids - eksperts dalīsies ar Jums maiju tautas leģendās un stāstos.

Jūs būsiet pārsteigti par šo leģendāro ļaužu perfekto sinhronizāciju un iedvesmas avotiem, un skatīsieties ar bijību uz pagājušo laiku vērienu. Pēc gida vadītās programmas jums būs brīvais laiks, lai paklejotu pa drupām fotografējot, pievērstos dāvanu veikaliņiem vai izmantotu savu līdzpaņemto ceļvedi, lai iegūtu vēl dziļāku izpratni par to, ko redzat. Pēc tam Jūs tiksiet nogādāti atpakaļ uz Jūsu viesnīcu.

Tulumas tūre

Šis populārais ceļojums sākas Xel-Ha, pasaules lielākajā dabiskajā akvārijā. Peldēt kopā ar neskaitāmām tropu zivīm klinšu iežu veidojumos un zemūdens alās kristāldzidrās lagūnās, tā ir lieliska sajūta.

Iespējams izvēlēties gan tikai ieejas biļeti, gan ''viss iekļauts'' (all-inclusive) Šelhas paketi, tad tajā iekļauti arī visus ēdienus, dzērienus, snorkelinga rīki, saldējums, dvieļi un slēdzamie skapīši..

Ceļojums turpinās ar Tulumas, vienīgās sienu iekļautās maiju pilsētas apmeklējumu, varbūt gleznaināko no senvietām, kur jūs sagaida gida vadīta tūre un brīvais laiks. Pēc tam atgriežaties uz jūsu viesnīcu.

Kobas (Coba) tūre

Viena no atmiņā paliekošām ekskursijām Maiju rivjērā ir Kobas un Pac Chen Mayan apvienotā tūre (Coba-Pac Chen Mayan Adventure). Pārsteidzošais ceļojums apvieno visus piedzīvojuma elementus - dramatiskas aktivitātes, intrigas, mistēriju, kultūru un, protams, prasmīgus piedzīvojumu tūrisma gidus un labu servisu.

Nolaidieties cenotā, kur var nopeldēties vai peldēt uz kamerām, izvizināties ar ziplainu - skrituļa nobraucienu 100 metru augstumā pār cenota dzīlēm, pārairēt kanoe pāri maiju lagūnai, nobaudīt mājās gatavotas maiju pusdienas. Ziplaina nobrauciens pārvedīs jūs pāri vaļējam dziļam cenotam, kam jūs pārslīdēsiet pāri veselus 300 metrus!

Protams, apmeklēsiet pārsteidzošās, džungļu ieskautās Kobas drupas, kur Jūs varat pat uzkāpt lielajā piramīdā!

Škaretas (Xcaret) apmeklējums

Škaretas (Xcaret) parks ir viena no visvairāk apbrīnas vērtajām vietām Maiju rivjērā, gan tās seno arheoloģisko pieminekļu dēļ, gan Ekoloģijas un arheoloģijas parka dēļ. Parks ir paredzēts maiju un Meksikas kultūras tradīcijas izplatīšanai, kā arī, lai saglabātu vidi un ekoloģiju.

Maiju pagātnes paliekas, aizraujošs ceļojums pa pazemes upēm, iespaidīgi delfīnu vakara šovi un vēl vairāk sagaida apmeklētājus šai neparastajā kompleksā, kas apvieno labāko no vēstures, kultūras un maiju pasaules dabas skaistuma vienā skaistā veselumā.

Dziļjūras makšķerēšana

Pavadīt dienu tirkīzzilajos Karību jūras ūdeņos ar siltu Maiju rivjēras saules pieskārienu, medījot (protams, cenšoties izmakšķerēt) marlin, buriniekzivis, Mahi Mahi (dorado) Wahoo, jūras asarus grūperus, plaužus, samus un daudz vairāk! Dziļjūras zvejas ekspedīcijas jūs aizvedīs uz labākajām zvejas vietām.

Šelhas (Xel-Ha) apmeklējums

Xel Ha ir viens no lielākajiem tūrisma objektiem visā rivjērā. Ar nepārspējamo skaistumu, dīvaino atmosfēro un spoži zilo ūdens klaidu, kurā kūsā krāsainas tropu zivis, ir viegli saprast, kādēļ tā.

Šelhas tūres ir gan tikai ar transferu un ieejas biļetēm, gan ar visādām papildu atrakcijām, gan ar personīgo šoferi, izvēlieties savu versiju!


Par aktuālajām naktsmītnēm, to īpatnībām, cenām, lidojumu laikiem un vietu pieejamību Jūs varat uzzināt, vaicājot mums.

Mundus
Piedāvājam ņemt ceļā līdzi mūsu ieteikumus, ko apskatīt, kā maksāt, ko iegādāties tālajā zemē, tas ir mūsu Privātais ceļvedis latviešu valodā.

Rezervējot ceļojumu, Jūs iegūstat Meksikas Jukatānas ceļvedi par brīvu!

 

   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302    
Meksikas dāvanas

Kā atrast labas kvalitātes suvenīrus un dāvanas?

Pasūtiet ceļojumu un saņemiet Meksikas ceļvedi!


Hola Mexico!