Mundus Travels - jūsu labākie ceļojumi!

Zvaniet 67217790, 29632455
rakstiet: mundus@mundustravels.com

Dominikāna
Karību jūras salas
Dominikānas republika
Dominikānas ceļojums
Izdevīgi piedāvājumi ar mundus
Dominikānas ceļojums
Izdevīgi piedāvājumi ar mundus
Dominikānas ceļojums

Izdevīgi piedāvājumi ar mundus

Dominikāna - Karību jūras pludmales un kūrorti

Karību salas - vai tiešām doties tik tālu, vai tas ir izdevīgs virziens, salīdzinot ar citiem pasaules kūrortiem?

Skaists ceļojums dara dzīvi saldāku, un mēs piedāvājam ļoti draudzīgas cenas* no mūsu partneriem - vācu tūrisma operatoriem Schauinsland Reisen un derTour. Viņi nodrošina ceļojuma norises kvalitāti, un galā sagaida pasakaina mūžīgās vasaras videi ar zilzilu jūru un sniegbaltām smiltīm līganu palmu ēnā, atpūšoties no dzimtenes negācijām un grūtībām. Tāpēc iesakām: Dominikāna!
* Par Dominikānu ierasti saka - cenvērtīgs virziens, tas nozīmē, ka par līdzīgu kvalitāti un ērtībām šajā salā jāmaksā mazāk kā Kubā, Jamaikā, arī Belīzē. Mūsu naudai te ir visaugstākā pirktspēja, un mūsu ieguvums lielāks. Iepazīstiet Dominikānas viesnīcas šeit!Dominikāna, Karību arhipelāgs

Par Hispaniolas salu

Klimats ir gandrīz perfekts visu cauru gadu. Dominikānas balto smilšu pludmales ir starp pašām labākajām Karību salās. Punta Cana / Bavaro, piemēram, ir visgarākā nepārtrauktā balto smilšu josla visā reģionā.
Dominikāna ir starp straujāk augošajiem Karību tūrisma virzieniem, liekas, ka par to sacenšas Eiropas un Kanādas tūristi. Daba ir krāšņa pati par sevi un relatīvi neskarta, šejienes kūrorti nav manikirēti un ievietoti mākslīgi veidotā ainavā, kādi būtu izsmalcinātākie Puertoriko, Santa Lučijas vai Jamaikas kūrorti. Dominikānai ir sava atšķirīga virtuve un kultūras mantojums. Tai ir drīzāk latīņu pieskaņa, kontrastā ar blakus esošajām britu vai franču kultūru ietekmētajām salām.

Dominikānas republika atrodas pašā Karību arhipelāga sirdī, starp Kubu, Jamaiku un Puertoriko atrodas Hispaniolas (Mazās Spānijas) sala. Tā ir sadalīta starp Haiti, salas rietumu trešdaļu, un Dominikānas republiku, robeža ir strikta. Iekšzemē auglīgā cukurniedru ieleja Cibao beidzas pie Pico Duarte, augstākā kalna visās Rietumindijās - 3125 metri.
Jūrasbraucējs Kolumbs, pamanot koraļu rifu ieskauto salas krastu, paziņoja, ka ''nav skaistākas salas pasaulē par šo''. Pirmā eiropiešu apmetne tika dibināta 1493.gadā, tās drupas Montecristi joprojām var aplūkot.
Daudz no tā, ko redzēja Kolumbs, joprojām ir dabiski skaists un civilizācijas nebojāts. Trešdaļa no 1400 kilometru krasta ir teicamas pludmales. Nav vienprātības par pašām labākajām, iespējams, tās ir Puerto Plata un La Romana, un noteikti viss krasts ap Punta Cana. Īpaši iesakām Punta Cana, jo tajā krastā ir garantēta saule pat ļoti retajās ziemas dienās, kad citur uzlīst lietus.
Pēc kolonizācijas beigām vietējiem ir tikuši gan pilsoņkari, gan diktatūras, un beidzamā, Truhiljo diktatūra beidzās tikai 1966.gadā, toties kopš tā laika valda miers un politiska stabilitāte, ko ekonomiski nodrošina tūrisms.
Tomēr pēc Karību standartiem zeme vēl skaitās trūcīga. Salas piedāvājumu var iedalīt sešos atšķirīgos virzienos.

Punta Cana, Bavaro, Costa del Coco. Salas austrumu smaile

Kur sastopas Antiļu jūra un Atlantijas okeāns

Salas austrumu smailē ir Punta Cana, ar vairākiem lieliem kūrortu kompleksiem un vēl citiem plānotiem. Īsta sapņu vieta bēgļiem no civilizācijas, tā ir izslavēta ar krāšņajām pludmalēm un kristālskaidru ūdeni. Ar 32 kilometriem baltu smilšu un līganām palmām fonā, tai nav konkurentu Karību salās; tas arī ir iemesls doties uz Punta Canu.
Eiropas ceļotāji bauda Puntas teicamo klimatu, īpaši ziemā; arī tad, kad citur salās uzlīst, virs Puntas pludmalēm dienas laikā ir skaidras debesis.
Vismaz duča megakūrortu klienti ir galvenokārt eiropieši un bagāti latīņamerikāņi. Daži kompleksi ir celti pēc labāko spāņu arhitektu projekta. Tajos ir nevainojams pludmaļu aprīkojums un baseini, iespaidīgi dārzi un mūsdienīga arhitektūra, kurā zūd atšķirība starp iekštelpu un ārtelpu.
Tuvumā nav īstas pilsētas, pat ja viesnīcas adresē norādīta putekļainā Higuey, un maz tūristu to vispār apmeklē. Vairums pavada visu laiku savos AI (all-inclusive, cenā ietilpst pat dzērieni pludmales bāros) viesnīcu kompleksos un ekskursijās.
Brīvdienas Punta Canā mīl pavadīt latino slavenības, kā Hulio Iglesiass. Amerikāņu tūrisma firmas parasti uzver kūrorta eiropeiskumu, jo mēs, eiropieši, atklājām to pirmie, un vietējie vispirms centās apgūt mūsu kultūru. Tas nozīmē, piemēram, formālāku apģērbu vakariņās, kurās savukārt kā pirmo saņemsiet sarkanvīna, ne viskija un sodas piedāvājumu.

32 pludmales kilometri ar spoži baltajām miltīm kopumā saucas Costa del Coco jeb Kokosriekstu krasts. Lielākās pludmales, ar savām AI viesnīcām, ir  Playa Macao, Playa Cortecito, Playa Bavaro, Playa Punta Cana, and Playa Punta Juanillo. Kvalitatīvās viesnīcas ir tieši pie pludmalēm, katrā savi plaši ūdenssportu piedāvājumi. Pludmales ir tādas, kādas patīk ceļojumu žurnālu fotogrāfiem, ar palmām, konstanti zilām debesīm un ūdeni, kas, vietējā salīdzinājumā, ir dzidrs kā džins.
Pludmales ir platas, tīras un drošas tālai iepeldēšanai jūrā visu gadu. Ja citviet salā retu reizi var līt, šajā salas galā lietainu dienu praktiski nav.

Tā kā viesnīcas ir AI (all included-viss iekļauts, ieskaitot alkoholiskos dzērienus), tās mēdz īpaši pieskatīt pludmales, lai blakus kompleksa tūrists neienāk viņu teritorijā pie bāra kā savējais, jo visa ēšana un dzeršana pludmales bāros un citos restorānos savējiem ir vienmēr bezmaksas, citiem par maksu. Uzmanītāji tikai vairo kopējo drošības sajūtu.
Aktivitāšu klāsts ir ļoti plašs, gan niršana, gan vindsērfings, kajaki, ūdens motocikli, burāšana, pludmales volejbols un pat ūdenspolo, akva-aerobika un daudzveidīgas bērnu aktivitātes.

Uz augšu

Samana - pludmaļu pussala

Idiliskas tropu pludmaļu ainas

Samana, palmu audžu klāta, baltu smilšu apjozta pussala pie okeāna, piedāvā lielu pludmaļu daudzveidību, un viena no tām, Playa Rincon, bieži nonāk pasaules labāko pludmaļu topos, arī citas skaistās pludmales droši vien redzētas Bacardi vai citu ar Karību salām saistītu produktu reklāmās.

Jāapmeklē idiliskā saliņa Cayo Levantado, un no pludmales uz pludmali viegli nokļūt ar vietējiem četrriteņu velosipēdiem. Tāpat zirgu izjādes piedāvā valdzinošu ainavu nomaiņu.

Puerto Plata salas ziemeļdaļā, Playa Dorada pludmale

Aktīva pludmales dzīve, ūdenssporti

Kolumbs vēlējās nodibināt Isabelas pilsētu Puerto Platā, salas ziemeļkrastā, diemžēl vētra piespieda atlikt šo ieceri. Tikai 1502. gadā  Nikolass de Ovando nodibināja Puerto Plata (''sudraba ostu''), 209 km uz ziemeļrietumiem no Santo Domingo. Tā bija pēdējā pietura dārgumu piekrautajiem spāņu kuģiem ceļā uz Eiropu.
Puerto Plata ir atradums tiem daudzajiem ceļotājiem, kas vēlas nedārgus AI hoteļus. Arvien jaunus ceļ, un esošie mēdz būt rezervēti tālu uz priekšu. Diemžēl AI viesnīcu piedāvājums ir licis aiziet no Platas vairākiem smalkiem restorāniem - kāpēc maksāt par pusdienām, ja viesnīcā viss iekļauts...
Vairākums viesnīcu atrodas ne pašā Platā, bet tūristu zonā, ko sauc par Playa Dorada, kurā ir lielākās viesnīcas, kondomīniji un villas.
Pludmales šajā, pašā pirmajā apgūtajā Dominikānas kūrortā, ir salīdzinoši šaurākas. Neceriet uz Robinsona Kruzo stila vientulību pludmalēs, ko bieži dala vairākas viesnīcas.
Savukārt, ja jums tīk staigāšanai vispiemērotākās krēmkrāsas smiltis, kas nesakarst kā baltās pat pusdienas saulē, un nebeidzami ūdenssporta piedāvājumu kioski, šezlongu rindas un saulessargi, bāros atskaņota Karību merengues mūzika, šeit būsiet laimīgs.
Svarīgi atcerēties,- ziemas sezonā Platā var būt arī lietaini brīži. Ja vēlaties garantētu ikdienas sauli, jādodas uz Punta Cana vai dienvidkrasta pludmalēm.

Pludmales un aktivitātes

Lai gan dažreiz jūra viļņaina un ziemā dažkārt lietus, pludmales ir ziemeļkrasta tūristu vilinājuma galvenā daļa. Playa Dorada pludmales kopumā pazīst kā Dzintara krastu, tajā atrodas dzintara depozīti. Pludmales ir labas un viesnīcu koncentrācija relatīvi augsta, tāpēc populārajās krastmalās allaž atrodas gan tūristi, gan vietējie. Pludmalēm ir jauka balta vai smalka krēmkrāsas smilts, ūdeņi ir ļoti populāri starp ūdensslēpotājiem un vējdēļu faniem. Aprīkojuma nomas vietas vienmēr atrodas pa rokai.
Vēl viena laba izvēle - Luperón pludmale atrodas stundas braucienā uz rietumiem no Puerto Platas. Plata baltu smalku smilšu josla, palmas pusdienlaika ēnas meklējumiem. Šī vieta vairāk piemērota niršanai, sērfingam, snorkelēšanai, ne peldēm. Nomas vietas un uzkodu bāri te ir pietiekamā skaitā.
Ziemeļkrastu kopumā uzskata par Dominikanas labāko zonu vējdēļiem, lai gan viļņi var būt visai augsti. Praktiski katrā viesnīcā ir savi tenisa korti.

Sosua

Plaša baltsmilšu pludmale

Ap 24 km uz austrumiem no Puerto Plata is atrodas Sosua Playa, viena no labākajām Dominikānas pludmalēm. Mīkstu baltu smilšu josla 800 metru platumā (!), tā ir paslēpta līcī starp koraļu klintīm ar ļoti dzidru ūdeni. Pludmale apvieno divas gluži atšķirīgas apmetnes, kas kopā veido Sosua pilsētiņu. Tūristu skaitam pieaugot, ir ļoti paplašinājies pludmales aktivitāšu piedāvājums, konkurējot ar līdzās raksturoto Puerto Plata. Te neatradīsiet superdeluxe viesnīcas, kā Platā, bet cenas tādēļ ir zemākas un pludmales tikpat jaukas.
Pie viena pludmales gala piekļāvusies El Batey, tikai nesen apdzīvota teritorija ar dārziem, restorāniem, viesnīcām, villām un veikaliem, bruģētiem trotuāriem.
Otrā Sosua pludmales galā atrodas tipisks ciems Los Charamicos, asā kontrastā ar El Batey. Būdiņas ar skārda jumtiem, dārzeņu stendi, cāļi, kas kašņājas smiltīs, un atsaucīgi, draudzīgi ļaudis.
Īpatnēji, Sosua tika dibināta 1940.gadā Eiropas ebrejiem, kas glābās no Hitlera. Diktators Truhiljo uzaicināja 100000 apmesties viņa banānu plantācijā. Tomēr tikai 600 saņēma imigrācijas atļauju un no tiem pāris duču palika plantācijā. Ap 20 viņu ģimeņu joprojām tirgojas ar pienu un gaļas produktiem. Ir pat maza sinagoga. Daudzi ir saprecējušies ar dominikāņiem, un pilsēta kļūst arvien spāniskāka. Daudzām sievietēm kaklā vienā ķēdītē karājas gan Dāvida zvaigzne, gan Altagracia Svētās Jaunavas, Dominikānas aizgādnes attēls. Mūsdienās izveidojusies arī neliela vāciešu kolonija.

Uz augšu

Cabarete - Karību sērfinga centrs

Ūdenssports un tropiski karsta naktsdzīve

Pastāvīgais dienvidvējš uz Cabareti atnesis aktīvo jaunatni, jau kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad šai pludmalē izveidojās Karību salu pieprasītākā vindsērfinga vieta. Bet tikai neliela apmeklētāju daļa regulāri kāpj uz dēļa un ķer vilni un vēju, pārējie gozējas pludmalē stilīgos sērfotāju tērpos un gaida naktsdzīves laiku tikpat stilīgajos pilsētas bāros.

Kur atpūšas daudzi jauni sportiski puiši, tur aktīvas kļūst viņu bezmaksas un īpaši jau maksas pavadones; tā noticis arī šajā Dominikānas vietā. Tūristu vidū daudz ziemeļeiropiešu. Relatīvi maz amerikāņu. Galvenā piesaiste ir pati Cabarete pludmale.

Aktivitātes

Nebūs pārsteidzoši apgalvot, ka Cabaretē atrodas labākās Karību vējdēļu skolas, kā Carib Wind Center, Playa Cabarete. Tajā māca pareizākās tehnikas un izīrē lielisku inventāru.

Uz augšu

La Romana, saule, jūra, golfs (līdzās arī Bayahibe)

Smalka publika, lieliskas viesnīcas

Smalkākais luksa kūrorts Dominikānā Casa de Campo, salas dienvidaustrumu krastā reiz bija miegaina cukurniedru audzētāju pilsētiņa La Romana. Kūrorts īpaši populārs kļuvis golfa spēlētāju vidū, tam tuvumā ir ļoti labi laukumi, bet pieaugoša daļa Romanas ceļotāju bauda Karību luksu, daudz nedomājot par golfu.
Casa de Campo galvenā pludmale La Minitas, arī bāru un restorānu atrašanās vieta, ir neliela, toties nevainojama un ar skaistu lagūnu, sasniedzama no pilsētiņas ar autobusu vai iznomājamu golfa elektromobili desmit minūtēs. Mazliet tālāk (pusstundu ar autobusu, 20 minūtes ar laivu) ir krietni plašākā Bayahibe, palmu ieskauts smilšu pusmēness pussalas galā, un neapdzīvotas saliņas krastā, tirkīzzilos ūdeņos atrodas Catalinas valdzinošā pludmale (sasniedzama 45 minūtēs ar motorlaivu).

Starp La Romanu un Punta Canas zemesragu atrodas zvejnieku ciematiņš un tagad kūrorts Bayahibe ar lielisku Bayahibes - Dominicus pludmali.

Aktivitātes un sporta iespējas

Mazliet uz austrumiem no Casa de Campo ir Altos de Chavón, šarmants nocietināts viduslaiku ciemats, kāds varētu būt Spānijā, Francijā vai Itālijā. Tā ir valsts galvenā pašu veidotā tūristu piesaiste. Par Altos vairāk lasiet zemāk.
Casa de Campo pārliecinoši piedāvā ikkatru sportisku aktivitāti vai brīvā laika nodarbi Dominikānā, viesu serviss atbildēs izsmeļoši un pārliecinoši. Var pamēģināt arī konkurentus, kūrortu Casa del Mar, ar plašu aktivitāšu izvēli, no izjādēm līdz banānlaivošanai.
Saldūdens makšķerēšana vai dziļūdens zveja - arī tad jāvēršas Casa de Campo. Lielākie reģistrētie sugas eksemplāri ir izvilkti viņu ūdeņos. Trīs stundu tūre, piemēram, maksā tikai 33 USD, ar visu ēsmu, rīkiem un atspirdzinošiem dzērieniem.

Salas galvaspilsēta Santo Domingo, Boca Chica un Juan Dolio pludmales

Koloniālā stila pilsētiņa, Kolumba un Kortesa pēdas

Visdzīvīgākā un aizraujošākā koloniālā pilsēta apkārtējās valstīs, ar veseliem 12 koloniālstila kvartāliem. Te var doties Kortesa, Ponsa de Leona un ,protams, paša Kolumba pēdās. Iesakām vismaz dienas ekskursiju, lai notvertu vecpilsētas izcilāko vietu noskaņu, apmeklētu Alkazaru un Santa Maria la Menor katedrāli. Santo Domingo ir arī viena no Karību lielajām tirgus vietām, ar bagātīgu piedāvājumu, kā roku darba cigāri, vietējo amatnieku darinājumi un pieprasītās dzintara vai larimara (dažādu zilu toņu pektolīta pusdārgakmens, atrodams tikai Dominikānā) rotaslietas.
No kāršu spēles saloniem līdz merengues mūzikas klubiem, arī pēc tumsas iestāšanās Santo Domingo ir viena no rosīgākajām Karību pilsētām. Dodoties naktsgaitās, šai pilsētā ir jāievēro zināma piesardzība. Vērtslietas labāk atstāt hoteļa seifā, uzkrītošas dārglietas atstāt viesnīcu zonas vakara pasākumiem, un, ja kādā brīdī nejūtaties pārliecināts, labāk ņemt taksometru.

Bartolomeo Kolumbs, Kristofora brālis, nodibināja Jauno Izabellas pilsētu (vēlāk pārdēvēta par Santo Domingo) dienvidaustrumu krastā 1496.gadā. Tā ir vecākā pilsēta Jaunajā Pasaulē un Dominikānas galvaspilsēta. Santo Domingo ir gara, dažreiz slavas pilna, biežāk skumja vēsture. Tās spēka plaukumā Diego de Velaskess burāja no šejienes pakļaut Kubu, Ponss de Leons devās iekarot un kolonizēt Puertoriko un Floridu, Kortess kuģoja uz Meksiku. Pilsētā vēl mūsdienās ir saskatāma franču, haitiešu un īpaši spāņu ietekme.

Pludmales un aktivitātes

Dominikānā, šķiet, visas pludmales ir labas, taču vislabākās ir tālāk no galvaspilsētas. Savukārt ekonomiskākās vienīcas ir šeit, netālu no Santo Domingo, Boca Chica pludmaļu zonā (2 km no lidostas, 30 km no pilsētas centra). Tajā atradīsiet skaidrus, paseklus, zilus ūdeņus, baltsmilšu pludmali un koraļu rifu.
Pludmales austrumu daļā sākas mazliet vienkāršākā ''SanTropēzas pludmale'', populāra eiropiešu vidū, ar plašu šezlongu, saulessargu, plastmasas pludmales galdiņu, ūdenssporta kiosku klāstu, picas un fast-food kiosku piedāvājumu.
Labāk uzturēta par šo ir Playa Juan Dolio jeb Playa Esmeralda, 20 minūšu braucienā uz Boca Chicas rietumu galu. Tajā ir vairāki lieli kūrortu kompleksi, un allaž daudz Eiropas tūristu.

Uz augšu


Pieteikšanās Dominikānas ceļojumam

Lai pieteiktos, jāpaziņo mums Jūsu ceļojuma vēlamo laiku un viesnīcu veidu, un mēs sagatavojam jums piedāvājuma variantus.

Iepazīstiet Dominikānas viesnīcas šeit! Kad īstais ceļojums izvēlēts, slēdzam līgumu un Jūs veicat iemaksu. Dokumentus un informācijas lapas, rēķinus nosūtām arī uz Jūsu e-pastu vai faksu.


   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302