Karlovi Vari (Karlsbāde)

Kad Čehijas karalis un Romas Imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes kūrortu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu. Tagad kūrorts ir zināms ne tikai ar saviem dziednieciskajiem avotiem, bet vēl vairāk ar slavenību vārdiem, kuri šo kūrortu ir apmeklējuši.

Ārstēšana un procedūras
Viesnīcas un sanatorijas | 5* luksus viesnīcas | 4* viesnīcas | 3* viesnīcas


Centrālā Karlovy Vary promenāde

KARLOVI VARI vēsture

Karlsbādes rašanās un izaugsme ir cieši saistīta ar termālajiem ārstieciskajim avotiem. Precīzi dati par pilsētas dibināšanu nav zināmi, taču tiek uzskatīts, ka pirmās apmetnes pie Geizera veidojušās jau 13.gadsimtā un jau tad cilvēki prata izmantot avotu dziedinošās īpašības.
Mums zināmā Karlovi Vari vēsture sākās 1370. gada 14. augustā, kad Kārlis IV dāvāja pilsētai brīvību un tiesības, un dibināja pilsētu. Kārļa vārds tai tika piešķirts krietni vēlāk.
Sešus gadimtus ilgajā vēsturē pilsētai bijuši gan ziedu laiki, gan noriets, kas vistiešākā veidā saistīts ar kariem vai epidēmijām, kas gāja pāri Eiropai. Karlovi Vari veidolu postījuši ugunsgrēki un plūdi, taču katru reizi tas atdzima ar vien skaistāks un skaistāks. Kūrorta ziedu laiki bija 19.gs vidus līdz 20.gs. sākums, kad veidojusies pilsētas seja, kādu to pazīstam šodien.

Kad Čehijas karalis un Romas Imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes kūrortu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu.


Avots Nr 15 - Čūskas avots

Avots Nr 7 - Nāriņas avots


Avots Nr 13 - iedzer glāzīti Beherovkas veselībai

Dziednieciskie avoti

Karlovi Vari termālie avoti pēc sava ķīmiskā sastāva ir vieni starp pašiem iedarbīgākajiem pasaules minerālajiem ūdeņiem. Kūrortā ir vairāk kā 100 dažādu avotu, no kuriem ārstēšanā tiek izmantoti tikai 15 avoti. Pēc ķīmiskā sastāva avoti ir līdzīgi un atšķiras tikai pēc temperatūras un ogļskābās gāzes daudzuma, ko tie satur. tāpēc katrs avots organismu ietekmē atšķirīgi. Avotiem ar zemu temperatūru ir atslābinošas īpašības, savukārt avotiem ar augstāku temperatūru ir nomierinoša iedarbība, tie palēnina žults un kuņģa sulas izdalīšanos.

Avoti ir meklējami un atrodami, tā ir viena no kūrorta iezīmēm, kad redzam atpūtniekus ar krūzītēm rokās klīstot un meklējot savu ārsta parakstīto avotu. Tie atrodas kolonādēs (Pils kolonāde un Tirgus kolonāde), kā arī vecajā kara sanatorijā, lapenē un citur.

Nr. 1 GEIZERS (VRIDLO)
temperatūra 72.6, satur CO2 400 mg/l

Nr. 2 KĀRĻA IV AVOTS
temperatūra 60.5 C, satur CO2 448 mg/l
Leģenda stāsta, ka tieši šajā avotā slimās kājas ārstējis pats kūrorta dibinātājs Kārlis IV. Virs avota iztekas apskatāms reljefs "Karlovi Vari dibināšana"

Nr. 3 PILS LEJAS AVOTS
temperatūra 51.0 C

Nr. 4 PILS AUGŠĒJAIS AVOTS
temperatūra 50.5 C, satur CO2 763 mg/l

Nr. 5 TIRGUS AVOTS
temperatūra 57.2 C, satur CO2 499 mg/l

Nr. 6 DZIRNAVU AVOTS
temperatūra 55.6 C, satur CO2 586 mg/l

Nr. 7 NĀRIŅAS AVOTS
temperatūra 50.6 C, satur CO2 584 mg/l
Agrāk to sauca par Jauno avotu, kaut pazīstams tas bija kopš 17.gs. Šis avots bija ļoti iecienīts 18.gs un 19.gs., kad tas bij visu kūrorta viesu uzmanības centrā. 1748. gadā virs avota uzcēla koka kolonādi, tieši pie paša avota pieņēma kūrorta ārsti, starp viņiem arī Dāvids Behers. Tieši viņš izvirzīja tēzi, ka ūdens jādzer tieši pie paša avota, vēlams saullēkta un saullreita stundās. Pirms tam avotu ūdens tika pildīts tarukos un nests slimniekiem uz mājām.

Nr. 8 GRĀFA VACLAVA AVOTS
temperatūra 65.3 C, satur CO2 514 mg/l
Agrāk šis bija gandrīz tik pat spēcīgs avots, kā Geizers. Tā strūkla šāvās 4.75 m augstumā. tad minerālūdens tika novadīts rezervuārā. Peč tam 11 katlos tvaicējot tika iegūta ārstnieciskā sāls.

Nr. 9 LIBUŠES AVOTS
temperatūra 61.5 C, satur CO2 552 mg/l

Nr. 10 KLINTS AVOTS
temperatūra 47.9 C, satur CO2 665 mg/l

Nr. 11 BRĪVĪBAS AVOTS
temperatūra 60.8C, satur CO2 573 mg/l

Nr. 12 DĀRZA AVOTS
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l

Nr. 13
Minerālūdens avots, kurš tiek izmantots, slavenās beherovkas ražošanā

Nr. 14
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l

Nr. 15 ČŪSKAS AVOTS
temperatūra 43.5 C, satur CO2 754 mg/l


Marianske Lazne dziedošās strūklakas

Minerālūdens vannas

Kūrorta lietu aizsākumi cieši saistīti tieši ar ārstnieciskajām vannām, kurās tika izmantots esošais minerālūdens. 14. un 15.gs. vannas bija vienīgais ārstēšanās veids. Ārstēšanos, dzerot ūdeni ārsti nepazina, vai izmantoja tikai atsevišķos gadījumos.

Pašos aizsākumos pacienti vannas pieņēma ļoti primitīvos baseinos, tie atradās Geizera tiešā tuvumā. Vēlāk ūdeni pa koka caurulēm sāka novadīt uz blakus esošajām peldu iestādēm, kur pacienti ne tikai ārstējās, bet arī dzīvoja. Katru dienu vairākas stundas, pēc sava ārsta norīkojuma, viņi pieņēma vannnas. Īpaši jūtīgajās ķermeņa vietās ilgstošā vannošanās izraisīja ādas bojāšanos, caur šīm vietā, kā uzskatīja viduslaiku ārsti, ķermeni atstāja kaitīgās vielas. Pašos Karlovi Varos patstāvīga ārsta nebija pat vasarā, pacienti uz kūrortu parasti ieradās kopā ar savu personīgo ārstu.

16.gs. vannu pieņemšana tika papildināta ar ar minerālūdens lietošanu iekšķīgi. Tāpēc laiks vannu lietošanai pakāpeniski samazinājās. Līdztekus arvien palielinājās ūdens daudzums, kas tika izderts. Pieredze drīz vien rādīja, ka ne vien daudz vannu, bet arī pārāk daudz minerālūdens dzeršana ne vienmēr nes labumu pacientam, drīzāk otrādi. Ārstēšanās varēja būt bīstama pacientam, daži satādīja testamentu jau pirms ārstēšanās sākuma.

Tikai 17.gs. sākas esošo avotu racionāla izmantošana. Minerālūdens tika izmantots dažādos balneo ārstēšanas veidos. Tagad to ārsti prot izmantot dažādām slimības stadijām. Ūdens ārstneicības formas sistemātiski daudzveidojas.


[an error occurred while processing this directive] Františkovy Lazne viesnīca Imperial iekārtota 18.gadsimta villā, skaista parka ielokā

SPA baudas

Tepat netālu, tikai pusotras stundas lidojumā ir Prāga, vēl tikpat laika tarnsfēra busiņā un jau nokļūstam Karlovi Vari - pasaulslavenājā Čehijas kūrortā.

Sazināmies!
Nokļūšana

Ir iespējams ietaupīt un doties uz Karlovi Vari ar autobusu tepat no Rīgas autoostas tikai par 92, 30 LVL uz 9 naktīm!

Vaicājiet detaļas mums!

Sazināmies!