Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Portugāle 08.-15.05 2021

Svētki Fatimā, Portugāles skaistums

Portugāles tuvplāni, foto: Unsplash

Latvijas gidi, autobusi, minibusi pa Latviju

Ekskursijas pa RīguRīgas gida vadītas ekskursijas latviski un citās valodās

Jūgendstila elementi Rīgā, Latvija, foto: Hugh Brown / Unsplash

Rīgas ekskursija, 3 stundasVECRĪGA (VECRĪGAS NOSLĒPUMI)

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu pa Vecrīgu

Ko uzzināsim Vecrīgas noslēpumu ekskursijā ar gidu

Kur meklējami Rīgas pirmssākumi, kur ir vieta, kur sākās Rīga? Kā cēlies Rīgas vārds? Kur palika Rīdzenes upīte?

Ar ko ievērojams Abrahams Kunce? Kur meklējama pirmā Jūgendstila ēka Rīgā? Kur, kad un kā dekorēta pirmā Ziemassvētku eglīte? Kāpēc Rīga tiek dēvēta par Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu? Kāpēc ēka Meistaru ielā 10 tiek dēvēta par Kaķu namu? Kāpēc šie kaķi ir tik īpaši? Kādu stāstu tie stāsta? Kāds ir stāsts par Rīgas kaķiem? Kur meklējama piemiņas zīme “Baltijas ceļam”? Kā radies nosaukums “Trīs brāļi”? Kāpēc mums Rīgā ir “Trīs brāļi”?

Kur meklējams iespējams senākais Rīgas ģerbonis? Kura ir garākā Vecrīgas ēka? Kādas leģendas slēpj Zviedru vārti? Kur meklējams Rīgas spoks? Kur meklēt dāvanas no Zviedrijas karaļa Gustava Ādolfa karaspēka? Kāda nozīme Pulvertorņa glābšanā bija baložiem? Kur Rīgā meklēt gondolu? Kur Rīgā reiz atradusies Uzvaras kolonna? Kur Rīgā var redzēt 7 (?) gaiļus vienlaicīgi? Kā laika gaitā dēvēts Doma laukums? Kāpēc Līvu laukumā tik daudz “viļņu”? Kur meklēt astronomisko pulksteni? Pēterbaznīca Doma baznīca Nocietinājumi Sāpju Dievmātes baznīca Jāņa baznīca

Rīgas ekskursija, 2 stundasJŪGENDSTILS

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Ko uzzināsim Rīgas Rīgas jūgendstila ekskursijā ar gidu

Kas veicināja Jūgendstila attīstību Rīgā? Cik Jūgendstila ēkas Rīgā ir atrodamas? Kādi Jūgendstila novirzieni sastopami Rīgā? Kas tiem raksturīgs? Cik dažāds var būt Jūgendstils? Kad radās Jūgendstils un kad uzceltas skaistākās Jūgendstila ēkas Rīgā? Kura iela Rīgā tiek dēvēta par Rīgas Jūgendstila pērli un kur atrodamas visskaistākās Jūgendstila ēkas Rīgā? Kuri bija ievērojamākie arhitekti?

Kas kopīgs Emīlam Dārziņam un rakstnieka Mihaila Bulgakova sievai Jeļenai (romāna “Meistars un Margarita” varones prototips)? Kas kopīgs Rīgai un Ēģiptei? Kur Rīgā iespējams sajusties kā Ēģiptē? Kur Rīgā meklējamas sfinksas? Kur meklējami, iespējams, vislabākie Rīgas sargi (lauvas)? Kur sastopas visas četras stihijas – ūdens, uguns, gaiss un zeme? Kuru namu varētu dēvēt kā greznāko studentu / skolēnu kopmītņu celtni pasaulē? Kurš nams to būtu pelnījis? Un kur Rīgā meklējama ēka ar “viltus” stāvu? Kā Jūgendstils tika dēvēts citur pasaulē? Kādas ir galvenās stila iezīmes? Kas bija Mihails Eizenšteins pēc profesijas?

Rīgas ekskursija, 2 stundasCENTRĀLTIRGUS UN SPĪĶERI

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Centrāltirgus un spīķeru ekskursijas programma

Kurā gadā tika atklāts Rīgas Centrāltirgus? Cik cilvēku to apmeklē katru dienu? Kur tirgus bija atradies pirms tam? Kāds sakars Rīgas Centrāltirgum ar cepelīniem? Cik liela ir Centrāltirgus apakšzemes pilsētiņa un ko slēpj pazeme? (Cik hektāri, cik gara eja utml.) Kuru tirgu padomju prese slavēja kā labāko tirgu Padomju Savienībā? Kur nogaršot visgardāko mazsālīto gurķīti vai vissvaigāko kūpināto zuti? Kur meklēt kaņepju sviestu? Cik daudz ķieģeļu izmantots Centrāltirgus būvniecībai? Kā 1987. gadā Centrāltirgū centās atrisināt ilgstošo žurku problēmu? Kur atrast vissmukāko diļļu buntīti? Kuru paviljonu dēvē arī par Staļina paviljonu un kāpēc? Kā senāk tirgū, pērkot olas, pārbaudīja to svaigumu? Kur Rīgā meklējama garākā pazemes tuneļu sistēma? Kādiem nolūkiem gadu gaitā vēl izmantoti Centrāltirgus paviljoni? Cik cilvēki bija iesaistīti būvdarbos? Uz kura paviljona jumta meklējams perons? Un kur vēl līdz mūsdienām ir saglabājies debarkaders preču izkraušanai?

Ko dēvēja par spīķeriem? Kas bija ambāri? Cik noliktavas / spīķeri šeit reiz bijušas uzbūvētas? Kā noliktavas tika iedalītas pēc to arhitektoniskajām īpatnībām? Kādam nolūkam spīķeri kalpo mūsdienās? Kas šeit atrodams? Kas kopīgs spīķeriem un Verai Muhinai? Cik reizes spīķeriem trāpīja bermontieši?

Ko dēvēja par “blusu tirgu”? Kāda nozīme bija svariem? Kad un kāpēc tie tika izmantoti un kur atradās? Kādas bija populārākās eksportpreces?

Rīgas ekskursija, 3 stundasMASKAVAS FORŠTATE

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Ko uzzināsim Rīgas Maskačkas (Maskavas forštates) ekskursijā ar gidu

Kas ir strūgas? Ko dēvēja par Lastadiju? Kur meklējams piemineklis zirgu tramvajam? Kur reiz atradusies krievu sēta? Kas ir Sarkanais kalniņš? Cik dažādu ticību baznīcas satiekas Maskavas forštatē? Kura ir lielākā vēsturiskā koka celtne Latvijā? Kādas traģēdijas sevī slēpj Maskavas forštate (stāsts par ebrejiem)?

Kura iela ir kļuvusi slavena ar Vinila dienām? Kādas bija zirgu tramvaja biļešu cenas? Kādās klasēs bija iespējams iegādāties braucienu zirgu tramvajā? Cik kg ir vienā kviešu graudu lastā? Cik izmaksāja Kolhoznieku nama būvniecība? Kādus stāstus stāsta nams Turgeņeva ielā 23/25? (Muhinu nams) Kura sieviete izglāba Brīvības pieminekli no nojaukšanas?

Rīgas ekskursija, 3 stundasĀGENSKALNS

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Āgenskalna ekskursijas programma

Kā cēlies Āgenskalna nosaukums? Kur atradās pirmā zināmā Āgenskalna un visas Pārdaugavas būve? Raksturīga Āgenskalna iezīme 18. gs. bija bagāto Rīgas iedzīvotāju muižiņas (pārsvarā tās bija vasaras atpūtas vietas), apkaimes sirds – Āgenskalna tirgus, kādu stāstu stāsta Švarcmuiža? Kurš bija pirmais mikrorajons Rīgā (“Āgenskalna priedes”) – pirmais lielais dzīvojamo ēku masīvs, kuru Rīgā uzcēla pēc 2. Pasaules kara? Kāpēc Āgenskalna iedzīvotāji tik ļoti lepojas ar filmu “Pie bagātās kundzes”?

Kur Rīgā meklējams tilts uz nekurieni? Kāpēc Z torņi bieži tiek saukti par Dvīņu torņiem? Kur reiz dzīvojis izcilais latviešu teātra režisors un Dailes teātra dibinātājs Eduards Smiļģis? Kur meklējama viskošākā baznīca Rīgā? Kur meklējams milzīgs stilizēts Rīgas ģerbonis? Kas kopīgs Briselei un Āgenskalnam? Kur atrodas vienīgais čurājošais puisītis Latvijā? Kurš Āgenskalna nams reiz izrādīts pat Siāmas princim? Kas ir tobogans? Un kur savas pēdas atstājis Rainis ar Aspaziju? Cik kubikmetrus ūdens var uzglabāt Āgenskalna tornī? Kalnciema kvartāls

Rīgas ekskursija, 2 stundasMEŽAPARKS

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Mežaparka ekskursijas programma

Kā radās Mežaparks? Kur atrodas Baltijas valstīs pirmais Zoodārzs? Kas saista Mežaparku un Zviedrijas karali? Kāpēc Mežaparku var uzskatīt par īstu jūgendstila muzeju zem klajas debess? Kā tikušas dēvētas pirmās Mežaparka ielas? Kāda nozīme bija 12,6 metru atzīmei? Kas kopīgs vistām un ūdeļādas cepurēm? Ieskatīsimies vienā no mazākajām baznīcām Latvijā, redzēsim Viļa Lāča savrupmāju. Kādi sabiedrībā zināmi cilvēki vēl dzīvojuši un dzīvo Mežaparkā? Kur atrodas piemineklis deportētajiem un Sibīrijā mirušajiem bērniem? Kādas traģēdijas slēpj Mežaparks? Kur meklējams “riepu kalniņš”?

Rīgas ekskursija, 2 stundasBOLDERĀJA UN DAUGAVGRĪVAS CIETOKSNIS

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Bolderājas ekskursijas programma

Kur nogaršot visgardāko kebabu Rīgā? Kā radies Bolderājas nosaukums? Kur meklējama Mīlestības saliņa? Kas ir loči? Kur un kad tika atklāta pirmā civilā telegrāfu sakaru līnija toreizējā Krievijā? Kas tika ražots Bolderājā?

Silikātķieģeļu rūpnīca (Silikātu iela, rūpnīcas strādnieku ciemats ar tipveida dzīvokļiem un sabiedriskajām ēkām – bērnudārzu, ēdnīcu, veikaliem), vecākā apbūve, te atrodas Bolderājas luterāņu baznīca – viena no nedaudzajām Latvijas koka baznīcām, Vakarbuļļu pludmale, kurai piešķirts zilais karogs, daudz koka māju (Miglas ielā). Kāds sakars Ernestam Glikam ar Daugavgrīvu? Ko sauca par “kukušku”?

Kur meklējama Rīgas zvaigzne, Sietiņš, Dienvidpols, Greizie Rati, Jūras zvaigzne, Ziemeļpols? Kas kopīgs Jūras ērglim, Jūras cūkai un Delfīnam? Kā Daugavgrīvas cietoksnis saukts pirms tam?

Rīgas ekskursija, 1 stundaBRĀĻU KAPI

expand_more Brāļu kapi, Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Brāļu kapu ekskursijas programma

Cik ilgi ilga Brāļu kapu celtniecība? Cik gadu laikā tie iekārtoti? Kādos svētkos memoriāls tika iesvētīts svinīgā ceremonijā (Lāčplēša dienā)?

Cik gara ir liepu gatve jeb Pārdomu ceļš? Cik varoņi te guldīti? Cik riekšavas zemes sabērtas urnās zem Mātes Latvijas tēla? Kur meklējami Sērojošie jātnieki un kur Ievainotie jātnieki? Kur atrodas tēlnieka K. Zāles atdusas vieta?

Rīgas ekskursija, 1 stundaBRĪVĪBAS PIEMINEKLIS

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Brīvības pieminekļa ekskursijas programma

Kādu nominālu ziedojumu zīmes tika izplatītas, aicinot ziedot Brīvības piemineklim? Kāda naudas summa tika saziedota? Kur būtu varējis atrasties Brīvības piemineklis? Kas šajā vietā atradās pirms tam?

Kādi materiāli izmantoti Brīvības pieminekļa tapšanā? Cik gadus ilga pieminekļa celtniecība? Kur piemineklī meklējams pats Kārlis Zāle? Kas ir vārdu “TĒVZEMEI UN BRĪVĪBAI” autors? Kur piemineklī saskatāma brīvība, tēvzeme, cīņa?

Rīgas ekskursija, 2 stundasRĪGAS BULVĀRI

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas bulvāru ekskursijas programma

Kāpēc Latvijas Nacionālās Operas un baleta namu mēdz dēvēt arī par mākslas vai mūzu templi? Kur atradās pirmā Rīgas un visas Baltijas elektrostacija, kas apgaismoja ne tikai Operas ēku, bet arī daudzas citas tuvējās ēkas un ielas?

Kas saista Rihardu Vāgneru un Rīgu? Kur iespējams satikt atraktīvo Rīgas mēru Džordžu Armitstedu, viņa kundzi un čau-čau sunīti? Leģenda par Rīgas ievērojamāko strūklaku. Kur Rīgā meklējams 8. pasaules brīnums? Kam veltīts soliņš kanālmalā? Kur reiz notikušas bohēmiskā mākslinieka Kārļa Padega gleznu izstādes “brīvā dabā”?

Kur iespējams sastapt četrus gadalaikus vienlaicīgi? Kas ir Vilhelms Ostvalds? Kas agrāk atradies Esplanādes vietā? Kur Rīgā reiz atradies Zinību nams? Cik un kādas zinātņu nozares atrodamas Latvijas Universitātes ēkas fasādē?

Rīgas ekskursija, 2 stundasĶĪPSALA

expand_more Rīgas ekskursija ar gidu

Rīgas Ķīpsalas ekskursijas programma

Zaigas Gailes atjaunoto veco koka māju kolekcija, Ģipša fabrikas komplekss, kas mūsdienās pārtapis par modernu dzīvojamo kompleksu, Žaņa Lipkes muzejs, Eižena Laubes projektētais īres nams – ievērojams koka jūgendstila paraugs, rindu mājas (Māra Gaiļa kompānijas celtās), pludmale, sabiedriskā apbūve – “Swedbank” ēka, RTU Studentu pilsētiņa, starptautiskais izstāžu centrs “Ķīpsala”, Ķīpsalas keramiķu darbnīcas izstāžu zāle, Rīgas Starptautiskā skola un studija un, protams, burvīgais skats uz Vecrīgas panorāmu.

Kas saista Latviju un Austrāliju? (māja ar Austrālijas ķenguru)

Kur meklējamas Matrožu, Tīklu, Enkuru, Kaiju, Zvejnieku, Loču un Ogļu ielas?

Kā Ķīpsalu sauca pirms tam un kā radies Ķīpsalas nosaukums? Kā izveidojies Balasta dambis? Kur atrodas vienīgā mūra jūgendstila ēka Ķīpsalā? Kur un kāpēc meklējams Islandes skvērs?

Vai ekskursijā var būt papildu izdevumi?

expand_more

Vadītā ekskursijā var būt papildu izdevumi, par kuriem esam vienojušies iepriekš, pasūtot ekskursiju.

Tās var būt ieejas biļetes, ja programmā paredzēts ieiet vietās, kurām vajadzīga biļete. Par biļetēm vajadzīgo summu varam iekļaut rēķinā, vai arī to nodod ekskursijas gidam.

Tās var būt sabiedriskā transporta, kuģīša un tml. biļetes, ja par tādiem braucieniem esam vienojušies iepriekš, pasūtot ekskursiju.

Visbeidzot, tās var būt izmaksas kafijas pauzēs vai pusdienu pauzēs, ja tādas paredzētas, veicot pasūtījumus pēc klienta izvēles. Varam iekļaut kafijas pauzes vai maltītes pasūtījumu ekskursijas cenā, ja klientam tā būtu ērtāk.

Kāda ir gida samaksa par Rīgas ekskursiju?

expand_more

Samaksa ir atkarīga no paredzamā ekskursijas ilguma, kafijas vai pusdienu paužu ilguma, ekskursijas valodas un sezonalitātes. Lūdzu vaicājiet mums!

Ziloņu ģimene Krīgera parkā

Papildu informācija un Rīgas gida pasūtījums

''Gida vadīta Rīgas programma mūs interesē.
Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs sagatavojam līgumu-rēķinu un pēc vajadzības drukājamus programmas materiālus un laika plānojumu. Tāpat saskaņojam ekskursijas valodu, klientu prasības un intereses, transporta veidu, ja tāds paredzēts, un maršrutu, kafijas paužu vai maltīšu laikus, ja tās iederas ekskursijā, informējam par klimata īpatnībām ieplānotajā laikā.

Kad piedāvājums Jūs apmierina, sagatavojam rēķinu par samaksu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām vaučeru ar tikšanās vietas informāciju un gida kontaktiem.

Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā, un tas dod iespēju pārrunāt ekskursijas nianses. Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Tad norunātajā laikā un vietā sāksies aizraujoša Rīgas ekskursija!


Saņemiet informāciju un detalizētas programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Rakstiet SkypeSkype: edite-mundus Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011