• Mundus
 • Air Baltic bagāžas maksa, Air Baltic bagāžas pārvadāšana

Tūrisma operators Mundus Travels ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet 67217790, 29632455
rakstiet: mundus@mundustravels.com

Air Baltic bagāžas pārvadāšanas noteikumi, Air Baltic bagāžas cenas

Air Baltic bagāža (bagāžas maksa un piemaksas)

 • Air Baltic bagāžas cenas dažādajām klasēm ir visai komplicētas un steidzīgi ceļotāji pārmaksā, toties zinoši pasažieri ietaupa.
 • Ja ceļojat ar Mundus Travels organizētu grupu, tad viena nododamās bagāžas vienība vienmēr ir iekļauta mūsu ceļojumu cenā.
 • Ja esam Jums saplānojuši individuālu, FIT programmu, šis skaidrojums ir tieši jums!
 • Ja vēlaties lasīt oficiālos bagāžas noteikumus, tos atrodiet Air Baltic mājas lapā.

 • Air Baltic bagāža
 • Air Baltic bagāža
 • Air Baltic bagāža

 

Vispirms terminoloģija - nošķiram Rokas bagāžu, kas saucas arī Kabīnes bagāža vai Līdzņemamā bagāža, un Nododamo, iečekojamo, iereģistrējamo bagāžu, to, ko ''nodod bagāžā''.

Air Baltic Rokas bagāža

Rokas bagāža (Carry-on luggage, Cabin luggage) ir bez maksas, tomēr vairākas lietas rūpīgi jāievēro.

Visām mantām jābūt saliktām vienā vienīgā tilpumā - tas var būt maisiņš vai soma, vai čemodāns. Paļauties uz dzirdēto, ka izdevies aizlidot ar papildus rokassomu, lietussargu, maisiņu, nav droši, ja arī kādam kādreiz ir veicies.

Rokas bagāžu jāspēj ielikt ''kastē'' - pārbaudes ierīcē, ar kuru var noteikt izmēru. Kastes attēls ir augstāk pa kreisi.

Kastes izmērs un rokas bagāžas atļautais izmērs ir 55 cm x 40 cm x 20 cm. Ja ņemat līdz cietu čemodānu, izmēriet to mājās! Ja notiek pārbaude, arī daži centimetri, kas paliek ārpus kastes, var novest pie bagāžas noraidījuma.

Ceļotāju pieredze liecina, ka kastē bagāžu var iespiest ar spēku. Ja ieiet un izdodas arī izcelt - ir kārtībā.

Rokas bagāžas svars ir ierobežots - 8 kilogrami.

Svara pārsniegšanu par puskilogramu parasti neņem vērā, protams, arī uz to paļauties nav ieteicams. Gatavojoties lidojumam turp, nosveriet somu, kamēr esat mājās! Lidojot atpakaļ, lidostā nosveriet somu, uzliekot uz jebkuriem bagāžas svariem, kuri ir blakus reģistrācijas galdiņiem.

Visu pasažieru rokas bagāžu svaru var pārbaudīt atsevišķos lidojumos, taču parasti palūdz pārbaudei to bagāžu, kura izskatās pārāk smaga.

Papildus biļetē iekļautajai bezmaksas rokas bagāžai lidmašīnā var ienest arī vienu personīgo mantu.

Šīs mantas izmēri nedrīkst pārsniegt 30x40x10 cm, savukārt rokas bagāžas un personīgās mantas kopsvars nedrīkst pārsniegt 8 kg, ja ceļojat ar Basic vai Premium biļeti.

Priekšmeti, kuri klasificējami kā personīgās mantas - sieviešu rokassoma, klēpjdatora soma, beznodokļu zonas iepirkumu maisiņš, fotoaparāta soma, lietussargs.

Ko darīt, ja rokas bagāža ir par lielu un neiet kastē?

Ja soma ir no mīksta materiāla, daļu satura turpat lidostā nāksies sabāzt kabatās vai izmest atkritumu tvertnē, līdz pārējais kastē ieiet. Kabatās drīkstat pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt, protams, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus. Arī apģērbus var savilkt mugurā, cik ceļotājs spēj un vēlas.

Ja soma ir stingra un lietu izmešana nelīdz, soma jānodod Nododamajā bagāžā, kas lidostā ir par augstu maksu. Visas maksas, kuras Air Baltic iekasē lidostā, aprakstītas zemāk.

Ja nevēlaties maksāt, kastē neieliekamā soma jāmet ārā vai to jāatdod pavadītājiem.

Ko darīt, ja tiek konstatēts, ka rokas bagāža ir par smagu un pārsniedz 8 kg?

Daļu satura turpat lidostā pārliek kabatās vai izmet ārā, kamēr svars ir sasniegts, apģērbu var uzvilkt mugurā. Kabatās drīkst pārvadāt, cik izdodas tajās ielikt (protams, izņemot šķidrumus un asus priekšmetus).

Ja rokas bagāžas svara vai izmēra neatbilstība tiek atklāta pie reģistrācijas letēm, to var nodot kā Nododamo bagāžu, piemaksājot 40 EUR.

Nota Bene! Ja rokas bagāžas svara vai izmēra pārsniegums tiek konstatēts jau pie vārtiem (gate) uz lidmašīnu, iespējams, varat paspēt izmantot ieteikumus augstāk. Ja neizdodas (nepietiek laika), tad bagāžu pieņem kā Nododamo bagāžu par 60 EUR, ko maksājat uz vietas.

Pieredzē balstīts ieteikums ceļotājam

Air Baltic vai jebkurā citā reisā kā rokas bagāžu izmantojiet nelielu mugursomu. Tā pārbaudītāja acīs vienmēr izskatās vieglāka un mazāka, īpaši, kad uzlikta mugurā, un var paglābt no pārbaudes vispār. To arī ir vieglāk iespiest ''kastē''.

Air Baltic Nododamā bagāža (reģistrētā bagāža)

Nododamā bagāža ir ar dažādiem nosacījumiem atkarībā no klases. Retajiem biznesa klases pasažieriem un pāris citām klientu kategorijām ir vairāk tiesību. Par šīm kategorijām šajā sadaļā nestāstīsim.

Ekonomiskās klases pasažiera (Basic Ticket) bagāžas vienībai ir maksimālais atļautais svars - 20 kg. Turklāt viens pasažieris parasti sagatavo nodošanai vienu somu.

Tā kā bagāžas vietu var nopirkt vienam virzienam, tad iespējamās kombinācijas ir vairākas.

 • Viena iespēja - pāris ņem līdzi turpceļā rokas bagāžu un uz abiem vienu Nododamo bagāžu, atgriežas ar rokas bagāžu un vienu Nododamo bagāžu vai divām Nododamajām bagāžām.
 • Otra iespēja - pāris ņem līdzi turpceļā rokas bagāžu un atpakaļceļā vienu vai divas Nododamās bagāžas (pirkumiem, dāvanām).
 • Trešā iespēja - pasažieris ņem līdzi turpceļā somu kā rokas bagāžu un atpakaļceļā nodod jau smagāko, piepildīto somu Nododamajā bagāžā.
 • Protams, var arī ceļot bez Nododamās bagāžas, ievērojot dažu lietu pārvadāšanas noteikumus (atņems asus priekšmetus, nevarēs pārvadāt lielākas pudeles, par ierobežojumiem lasiet tālāk).

Iepēju sarakstu var turpināt pēc vēlēšanās.

Nododamā soma var būt 20 kg smaga.

Pārsniegt nedrīkst, par pārsniegtu svaru lidostā vajadzēs piemaksāt 50 EUR. Pārsniegšanu par puskilogramu gan neņems vērā. Par veikto piemaksu varat pārvadāt bagāžu līdz 32 kg svarā.

Cita iespēja - veikt bagāžas pārkravāšanu, smagākās lietas saliekot kabatās, izmetot (īpaši šķidrumus stikla pudelēs) vai sadalot tās jūsu grupas biedriem, kam ir mazāks bagāžas svars.

Visas lidostu maksas lasiet zemāk. Cena ir par vienu lidojuma posmu, tikai turp vai tikai atpakaļ.

Lai noteiktu cenu turp un atpakaļ, summa ir jāreizina ar divi vai jāskatās tabulu zemāk.

Maksimālais Nododamās bagāžas vienību (somu) skaits vienam pasažierim ir piecas somas. Maksimālais pieļaujamais vienas reģistrētās bagāžas vienības svars ir 32 kg.

Air Baltic Nododamās bagāžas cena vienvirziena lidojumam - pamata (Basic) klases biļetēm

Nododamās bagāžas svars
viena virziena lidojumam
eiro (EUR)
Viena soma, līdz 20 kg, pērkot kopā ar biļeti no 10
Viena soma, līdz 20 kg, piepērkot vēlāk, reģistrējoties lidojumam 35
Viena soma, līdz 20 kg, piepērkot lidostā 40

Ja soma par smagu - maksājums par Air Baltic bagāžu lidostā

Ja lidostā bagāža izrādās par lielu vai par smagu - cik izmaksās tās pārvadāšana, maksājot uz vietas lidostā?

Bagāžas problēma   eiro (EUR)
Pārāk smaga Nododamā bagāža (virs 20 kg)? Maksa attiecināma uz vienu bagāžas vienību, nevis katru kilogramu (tikai Air Baltic lidostas kasē) +50
Pārāk liela vai pārāk smaga Rokas bagāža (taču zem 20 kg), kas tāpēc jānodod Nododamajā bagāžā? Ja jums jau ir viena Nododamā bagāža, jāmaksā
Ja jums nav citas Nododamās bagāžas, jāmaksā
+40
+40

Nota Bene! Ja pārāk lielu vai smagu Rokas bagāžu nākas nodot kā Nododamo bagāžu, un tās svars ir līdz 20 kg, maksāsiet tikai par papildus vienību.

Ja svars pārsniedz 20 kg, ir jāpiemaksā par papildus bagāžas vienību un par papildu svaru, tad soma var svērt līdz 32 kg.

Samaksa par papildus vienību un svaru ir atsevišķi ir par katru lidojuma posmu (segmentu).

Vai zināt jau iepriekš, ka Nododamās bagāžas svars pārsniegs 20 kg?

Nopērciet tiesības uz papildus bagāžas vienību jau savlaicīgi.

Tādu pirkumu jāveic internetā. Kopā ar biļetes iegādi tas maksā 30 EUR vienā virzienā, vēlāk internetā 35 EUR, lidostā jau 40 EUR.

Savukārt maksu par paaugstinātu svaru - 50 EUR varat piemaksāt tikai lidostā.

Savukārt, ja gribat bagāžā pārvadāt preces, labprātīgi piemaksājot par somām un par pārsvaru, maksimālais bagāžas vienību daudzums vienam cilvēkam ir 5, maksimālais vienas vienības svars ir 32 kg.

Ieteikumi Mundus Travels sagatavotajiem individuālajiem avio ceļojumiem ar Air Baltic

Iesakām apdomāt, vai avio ceļojumā varat iztikt bez Nododamās bagāžas vispār, vai varbūt tā vajadzīga tikai atpakaļceļā - pirkumiem. Iespējams, turpceļā uz diviem cilvēkiem var būt viena Nododamā soma. Tas būtiski palētinās ceļojumu.

Somas varam arī ''piepirkt klāt'' internetā jau pēc biļešu rezervācijas.

Kur tādā gadījumā dabūt somu, kuru nodot bagāžā atpakaļceļā, lai tā nav jāpērk? Turpceļā ielieciet vienu somu otrā! Čemodānā, kas atbilst Rokas bagāžas izmēram, var ielikt vieglu mugursomu vai sporta somu. Pietiks vietas arī citām mantām. Tad vienu no somām atpakaļceļā varēsiet piepildīt ar pirkumiem un nodot Nododamajā bagāžā.

Atcerieties arī par pašas somas svaru!

Bagāžas svaru neskaita kopā ģimenei vai draugiem, tāpēc, ja ceļojat grupā, nosveriet somas pirms nodošanas un sadaliet pārāk smagās somas saturu pārējiem.

Ja esat dzirdējuši, ka Statoilā pirms vairākiem gadiem par uzlīmēm tirgotās Good Year somas uz ritenīšiem netiek pieņemtas kā Air Baltic Rokas bagāža, neuztraucieties. Tālajā 2010. gadā tās tiešām ''negāja kastē'', bet tagad lielākais atļautais somas izmērs ir palielināts līdz 55 cm un problēmu vairs nav. Lidojiet droši!

Kā var ''piepirkt klāt'' bagāžas vietas, ja sākumā to neņēmām?

Jā, var, to dara tieši mājaslapā. Cena ir augstāka, nekā pērkot uzreiz, tas ir, 35 EUR par bagāžas vienību vienā virzienā. Labprāt Jums palīdzēsim.

Kādas ir Air Baltic ''slēptās piemaksas''?

Praktiski tādu nav. Nebūtiskas piemaksas par kartes izvēli parādās tikai tieši pirms maksāšanas.

Nota Bene!

Tiek uzskatīts, ka aviokompāniju sistēmas, kuras regulē biļešu cenas, ir uzstādītas tā, lai ik pa laikam paaugstinātu cenu, kamēr Jūs veicat rezervāciju, to attaisnojot ar cita klienta vienlaikus veiktu pirkumu. Ticēt vai neticēt šim uzskatam un sakritībai - jūsu izvēle, bet jārēķinās ar to, ka pirkuma īstā cena var atšķirties no kādā interneta tirdzniecības lapā ieraudzītās, kamēr tajā neesat nonākuši līdz pirkumam.

Vai varu iereģistrēties (iečekoties) lidostā?

Tagad to var tikai par papildus maksu! Tāpēc nedariet tā, un iereģistrējieties mājās vai darbā, izdrukājiet iekāpšanas karti tur.

Vienmēr varat norunāt ar mums, ka iereģistrēsim (iečekosim) jūs un nosūtīsim gatavu iekāpšanas karti uz e-pastu. Atceļam, ja vēlaties, nosūtīsim to uz Jūsu viesnīcu izdrukai.

Otra iespēja - iereģistrējieties lidostas ''kioskos'' jeb - citā vārdā - Air Baltic reģistrācijas automātos.

AirBaltic prasības ceļošanai ar bērniem, bērna lidojums bez pieaugušā pavadības

Bērniem līdz 2 gadu vecumam, kuri ceļo pieaugušajiem klēpī, ir 90% atlaide. Zīdaiņiem atļauts ceļot tikai pieaugušo, kuri nav jaunāki par 16 gadiem, pavadībā. Vienam pieaugušajam atļauts ceļot kopā ar vienu zīdaini. Ja pasažieris vēlas rezervēt atsevišķu vietu zīdainim, tad vajag pasūtīt biļeti pēc atbilstošā bērnu biļetes cenas tarifa, jo pasūtot biļeti zīdainim, atsevišķa vieta salonā netiks nodrošināta.

Jāņem vērā zīdaiņu kopskaita ierobežojums lidmašīnā:

Bombardier Q400 - līdz 4 zīdaiņiem

Boeing 737 - līdz 10 zīdaiņiem

Bombardier CS300 – līdz 10 zīdaiņiem

 

Bērniem vecumā no 2 līdz 11 gadiem, kuri ceļo kopā ar pavadoni, un bērniem, vecumā no 5 līdz 11 gadiem, bez pavadoņa ir 25% atlaide.

Ja bērnam, vecumā no 12 līdz 15 gadiem, līdzi ir pase, dzimšanas apliecība un notariāli apstiprināta pilnvara, tad viņš var ceļot patstāvīgi.
Bērniem, kuri nav vecāki par 12 gadiem, atļauts ceļot tikai pieaugušo pavadībā. Pavadonim jābūt vismaz 16 gadus vecam. Lidmašīnā netiek ielaisti bērni, kas ceļo bez pavadoņa.

Aviokompānijā AirBaltic ir pieejams “Pavadoņa pakalpojums” bērniem no 5 gadu vecuma, ja valsts, kurā dzīvo bērns, likumdošana to atļauj. Ja apsverat sūtīt bērnu uz mūsu vasaras nometnēm ārzemēs, pavadoņa pakalpojums būs ļoti noderīgs.

Bērni līdz 5 gadiem bez pieaugušo pavadības netiek pārvadāti.

AirBaltic pavadoņa pakalpojums nozīmē, ka bērns atrodas AirBaltic darbinieku uzraudzībā no reģistrācijas brīža līdz galamērķa sasniegšanas brīdim, kur bērnu sagaida vecāki vai pavadonis.

Pavadoņa pakalpojumu jāpasūta iepriekš.
Bērnu pavadoņa pakalpojuma maksa ir 60 EUR vienā virzienā.

Ja vienā rezervācijā ir norādīti divi bērni, tad apmaksu jāveic tikai par vienu, abiem būs viens pavadonis.

Šie noteikumi ir attiecināmi tikai uz AirBaltic aviokompānijas reisiem. Citās lidsabiedrībās pavadoņa maksa atšķirsies.

Jaunieši vecumā no 16 gadiem var ceļot patstāvīgi, ņemot līdzi pasi, dzimšanas apliecību un/vai notariāli apstiprinātu pilnvaru. Jāņem vērā, ka AirBaltic ir tiesības veikt jebkādas izmaiņas un/vai izmainīt šeit citētās cenas un/vai sniegto informāciju pēc vienpusēja lēmuma.

Katrā neskaidrību gadījumā, ja esat mūsu klients, vaicājiet mums!

Ja neesat Mundus Travels klients, lūdzu prasiet skaidrojumus Air Baltic atbalsta dienestam pa Air Baltic norādīto tālruni 90001100 (par maksu). Pārliecinieties par jaunāko oficiālo informāciju Air Baltic mājas lapā.

(C) Mundus Travels 2006-2015. Mundus Travels piedāvā informāciju, ''kāda tā ir''. Mundus Travels nepieņem atbildību par šeit norādīto cenu izmaiņām un valūtas kursu maiņu.

Air Baltic un citu rakstā minēto uzņēmumu logotipi un firmas zīmes ir attiecīgo uzņēmumu īpašums.


   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302