MUNDUS TRAVELS - ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 67217790
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Kods: GRIS9-1  9 dienu Islandes ceļojums, iesakām no maija līdz septembrim

Islande, kas pārsteidz

Brīnīties par skarbajām ainavām. Par verdošajiem geizeriem. Par islandiešiem.

 • Mīvatnas ģeotermiskais apvidus
 • Skaftafella dabas parka sirreālās ainavas, Svartifloss - Melnais ūdenskritums un Jokulsarlona debeszilajā lagūnā peldošie aisbergi
 • Zelta aplis un Tingvellirs, kur Zeme lūst
 • Hornsjanfiras klintis Rietumu fjordos un ''kūdras mājas''
 • Zilā lagūna - Bláa lónið, termiskie prieki visiem maņu orgāniem

Datumi: pēc pasūtījuma

Ilgums: 9 dienas

Ceļojuma cena atkarīga no grupas lieluma, lūdzu, jautājiet!

ISlandes avioceļojuma apraksts: ko Islandē redzēsim un darīsim

1. diena, laipni lūdzam Islandē

Zilā Lagūna, Reikjavīka

Plkst. 06:40 tiekamies Rīgas lidostā. 08:30 lidojums  Rīga – Reikjavīka, ap 09:35 ierašanās Reikjavīkā.

Reikjavīkas, pasaulē vistālāk uz ziemeļiem esošās galvaspilsētas apskates pastaiga. Iesakām - slavenā Zilā lagūna termālai peldei brīvā dabā Grindavīkā, īstā fantāzijas vidē (no 35 EUR) un / vai augstais panorāmas punkts Helmarskirkjā pāri pilsētai.

Brīvs vakars. Nakts viesnīcā Reikjavīkā.

2. diena, Akureyri - Ziemeļu galvaspilsēta, vulkāns un ūdenskritumi

Grabroka vulkāna krāteris - Hraunfossar'a ūdenskritums - Deildartunguhver'a geizers

Nākošajā rītā pēc brokastīm dodamies ceļā uz Islandes ziemeļiem. Borgjarfjordi un Skagjafjordi ir interesanta, ar kultūras un vēstures mantojumu bagāta zona, redzēsim Islandes zirgus ganībās. Vispirms nonāksim pie pirmā Islandē - Grabroka vulkāna, pie vulkāna lavas konusa, pakāpsimies līdz krāterim un izstaigāsim takas ap to. Redzam Hraunfossara ūdenskritumu, kur ūdens izlaužas no lavas blāķa, ieplūstot upē zemāk. Deildartunguhvera geizers - pēc ūdens apjuma lielākais geizers valstī - fotopauzei. Tālāk dosimies uz ziemeļu pusi, ciematos - ViTimUrar'as vai GlauMberas ciemos apskatīsim vislabāk uzturētās islandiešu kūdras mājas, senu gadsimtu ideju, kā lētāk patverties no svelošā ziemas aukstuma. Uzzināsim, kādēļ uz kūdras māju āra tualetēm devās kopīgi.

Nakts viesnīcā Akureyri apkaimē.

3. diena, Ūdenskritums un Mīvatna ezers

mīvatna ezers, Godafosa ūdenskritums, Hverfjalla vulkāns, termālās peldes

Akureyri pilsētu, kurā dzīvo tikai 17 000 iedzīvotāju, apskatīsim Akureyri baznīcu un centrālo ielu. Ceļš vedīs uz iespaidīgo Godafoss'a (izrunā Geusafos) ūdenskritumu, kas tulkojumā nozīmē "dievu ūdenskritums”, tajā Likumteicējs Torgers 999. gadā sasvieda savus pagānu dievekļus, pieņemdams zemei kristietību.

Turpinām ceļu uz ģeoloģijas brīnumu, Islandes fascinējošās dabas labāko paraugu Mīvatna ezeru. Dienu pavadīsim ezera apkaimē, apskatot arī Hverfjalla vulkāna konusu un pa nogāzē veidotām takām uzkāpjot līdz krātera malai. IESAKĀM: izbaudīt Mīvatna ezera termālās ūdens peldes (~23 EUR).

Nakts viesnīcā Mīvatna vai Husavika apkaimēs.

4. diena, Lavas lauki, ''mēness ainavas''

Dimmuborgiras lavas veidojumi, Namaskardas dubļu dīķi, Modrudalura Mēness ainavas

No rīta dosimies ceļā uz Islandes austrumiem, bet pirmā mūsu pietura būs netālie Dimmuborgir'as lavas lauki, kurus sauc par “melnajām pilīm”, pastaigāsim pa šiem lavas veidojumiem, kuros, kā zināms, dzīvo troļļi. Tālāk dodamies uz Namaskard'u - kūsājošu dubļu dīķu un šņācošu tvaika strūkluapvidu, sajutīsim ugunīgās pazemes neaizmirstamo smaržu.

Tālāk mūsu ceļš ved pa neapdzīvotām augstienēm,  kas rada Mēness ainavas sajūtu.  Nakts viesnīcā Egilsstadiras apkaimē.

5. diena, Austrumu fjordI, Skaftafella nac. parks un aisbergi

Austrumu fjordu ciemi, Almannaskarda tunelis, JOKULSARLONa un Svartiflosa ūdenskritums

Pēc nedaudz agrākām brokastīm dosimies apskatīt Austrumu fjordus, kas izvietojušies Islandes pašā tālākajā krastā no tās galvaspilsētas, izbaudīsim fjordu ainavas, turpināsim ceļu Islandes dienvidu virzienā, piestājot mazos zvejnieku un fermeru ciematos, kā Seydisfjordurā vai Djupivogurā. Ceļš vietām vijas gandrīz ar pārkari gar kalnu sāniem, tad izbraucam caur Almannaskarda tuneli.

Ap pusdienas laiku nonāksim Skaftafellas nacionālajā parkā pie Eiropas lielākā ledāja – Vatnajokull. Braucot gar to, nonāksim līdz Jokulsarlona ledāja lagūnai, kur dzidrajā ūdenī vērosim peldošus, no ledāja atlūzušus ledus blāķus - aisbergus, pastaigāsim pa melno smilšu pludmali. Iesakām: Laivas brauciens starp ledājiem, vērojot to fantastiskās formas (ap 32 EUR).

Visbeidzot, Svartifloss, slavenais Melnais ūdenskritums pāri melnai lavas kraujai.

Nakts viesnīcā Kirkjubejarklausturas ciema apkaimē. 

6. diena, Lavas lauki, lavas pludmale un ūdenskritumi   

Skogafosa ūdenskritums, Reynisfjaras melnā pludmale, Eldhraunas lavas lauks

Pēc brokastīm dodamies ceļā pa Islandes dienvidiem, ar lavu un klinšu kalniem, ledājiem un ūdenskritumiem. Apskatīsim Eldhraunas lavas lauku, kas atšķiras no iepriekš redzētā ar to, ka šeit melnā lava ir apaugusi ar košām sūnām. Piestāsim apskatīt Vīkas pilsētiņu, no tās netālu aplūkojam Reynisfjaras melno pludmali ar bazalta lavas klinšu kolonnām.

Dosimies Reikjavīkas virzienā uz 60m augsto Skogafosa ūdenskritumu, kas ir viens no iespaidīgākajiem Islandē. Pēc ūdenskrituma apskates nonāksim vietā, kur skatam atklājas sarežģīti izrunājamais Eijafjadlajegidla (Eyjafjallajokull) vulkāns, kurš 2010. gadā apturēja Eiropas gaisa satiksmi. Apskatīsim attēlos un liecībās, kā šeit izskatījās izvirduma laikā.

Turpinot ceļu, redzēsim savdabīgo Seljalandsfosa ūdenskritumu, un ja nebīstieties šļakatu, iziesim cauri ūdenskritumam pa taku aiz tā. Nakts viesnīcā Reikjavīkā / apkārtnē.

7. diena, Islandes Zelta loks

Geizeru apgabals ar Strokkuru, Gullfosa ūdenskritums, Thingvellir zemes garozas lūzuma zona

Nākošā diena piedāvā Islandes vispazīstamākās apskates vietas tā sauktajā Islandes Zelta Lokā. Sāksim ar Geizeru (Geysir) ģeotermālo rajonu, apskatīsim daudzos burbuļojošos avotus un pašu lielāko pārsteigumu – Strokuru, šis geizeris izvirst aptuveni reizi 5-10 minūtēs un izvirduma laikā 40 metrus gaisā izšauj verdoši karstu ūdeni.

Tuvu ir GullfosS, slavenākais ūdenskritums valstī, islandiešu valodā Zelta ūdenskritums. To veido Hvītas upe, kas izplūst no Langjokull'a ledāja un krīt 32 m dziļumā, tad turpina savu tecējumu.

Apmeklējam UNESCO saraksta Thingvellira Nacionālo parku,Te saduras Ziemeļamerikas un Eirāzijas kontinentu seismiskās plātnes, un lūzumus un plaisas Zemes garozā var var ļoti labi saredzēt. Tepat 930. gadā, kad zemē ieceļoja norvēģu vikingi, tika izveidots Islandes altings - senākais pasaules parlaments (tolaik - drīzāk jūras laupītāju sapulce).

Nakts viesnīcā Reikjavīkā / apkārtnē.

8. diena, nesteidzīgā Reikjavīka

No rīta brīvs laiks Reikjavīkas pastaigām, vietas, kas rezervētas ''paslēptajai tautai'' - elfiem, varbūt panorāmas skatam uzkāpjam gluži neticamās Halgrimskirkjas baznīctornī, ja nav izdarīts pirmajā dienā. Par citām iespējām informēs ceļojuma vadītājs. Pēcpusdienā dodamies uz Reikjanesas pussalu, iekārtojamies viesnīcā Keflavikas apkārtnē.

9. diena, keflavika - Rīga

Agrā rītā ap plkst. 05:20 izbraukšana uz lidostu. 07:40 lidojums Reikjavīka – Rīga, ap plkst. 14:25 ierašanās Rīgā.

Papildu iespēja - ja vēlaties izmainīt programmu:

Vaļu vērošana ūdeņos pie Reikjavīkas.

 

''Islandes brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums?
Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums!

Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.
Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam tikšanos vietu un laiku.

Protams, visu to var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā.

Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!

Ceļojuma cenā iekļauts:
 • Lidojums Rīga - Reikjavīka - Rīga
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Komfortabls transportlīdzeklis, ar kondicionētāju u.c.
 • Nakšņošana viesnīcās, divvietīgās istabās, brokastis
 • Visas ekskursijas / aktivitātes, kā norādīts programmā
 • Profesionāla ceļojuma vadītāja pakalpojumi
Cenā nav iekļauts:
 • Ēdienreizes (izņemot brokastis viesnīcās)
 • Ieejas maksas apskate objektos
 • Programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšana
 • Dažādi personīgie izdevumi, iepirkšanās un dāvanas
Svarīgi

Islandes ceļojumos ir nepieciešama pase, kas derīga pēc mājās atgriešanās datuma.


   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302