MUNDUS TRAVELS - ar ceļojumu kaislību un pasaules pieredzi

Zvaniet: 67217790
Rakstiet: mundus@mundustravels.com

Kods: GRLV2-1 Autobuss, divu dienu ekskursija uz Kurzemi  

Kurzemes krasta ainavas

Kolkas ragā satiekas divas jūras.

Šlīteres rezervāta bāka paver skatam nacionālā parka mežu galus.

Kaltenes neparastais akmeņainais krasts ļoti atšķiras no ierastās Rīgas jūrmalas. Vakara pikniks un pirts krastmalas viesu mājā, rītā ceļš turpinās uz skaisto Ventspili ar moliem, krāsainām govīm un daudzām strūklakām.

 • Lapmežciema zivju tirdziņš
 • Pūrciema Baltā kāpa, Ēvažu dabas taka un stāvkrasts, Kolkasraga priežu taka
 • Šlīteres bāka
 • Kaltenes akmeņainā jūrmala
 • Ventspils, Livonijas ordeņa pils, Enkuru taka
 • Dienvidu mols, zvejas kuģītis „Azova”
 • Jūrkalnes stāvkrasta krauja
 • Padomju laika spiegošanas centrs Zvezdočka
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Kurzeme ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels
 • Ceļo ar Mundus Travels

Datumi: pēc pasūtījuma

Ilgums: 2 dienas

Ceļojuma cena: pēc pieprasījuma!

ceļojuma apraksts: ko braucienā redzēsim, izbaudīsim, piedzīvosim

Ceļojuma norise

Rīta pārbrauciens uz Kurzemi. Īsa pauze Lapmežciema zivju tirdziņā.

Pirmā pastaigas iespēja: Pūrciema Baltā kāpa, tā atrodas 500 metrus no jūras, ir valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis un beidzas mazā pakājes upītē. Baltās kāpas augstums 20 m, tā ir daudz vecāka par pašreizējās jūras veidotajām kāpām. Takas garums: 0,9 km, laiks – 45 min.

Otrā pastaigas iespēja: Ēvažu dabas taka un stāvkrasts – otrais augstākais Baltijas jūras stāvkrasts, pirms pašas Kolkas. Stāvkrasta augstums 8 -15 m, garums 2,6 km. Takas garums: 0,3 km.

Kolka ir lībiešu jūrmalas ciems, zvejnieku centrs, kurā tirgo kūpinātas zivis, tur pastāv līvu centrs „Kūolka”, un luterāņu baznīcā ir ļoti moderna altārglezna. Kolkas rags ir Kurlandes pussalas tālākais ziemeļu punkts, pirmo reizi tekstos minēts 1040.gadā. Kolkasrags ir vieta, kurā nonākot, ikviens sajūt dabas maģisko spēku. Šeit satiekas Baltijas jūra (lieljūra) ar Rīgas jūras līci (sīkjūru).

Kolkasrags vienmēr pārsteigs ar jaunām jūras krāsām un viļņu rakstiem. Tālāk viļņu sadurē būs redzama Kolkas bāka. Pastaiga pa Kolkas raga takām.

Trešā pastaiga: Kolkasraga priežu taka atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Izskalotās priedes nav aizvāktas, jo kritušie koki nostiprina vētru apdraudēto krastu, veidojot 1-3 m augstu stāvkrastu. Takas garums: 1,2 km.

Īss pārbrauciens, tad Šlīteres nacionālā parka dabas liegumu ļaus ieraudzīt uzkāpšana Šlīteres bākā. Tā ir neparasta ar atrašanos sešus kilometrus no jūras krasta, visapkārt panorāmas skats.

Ja ir vēlēšanās, īsa pietura arī Līvu krastā (līvōd rānda) Mazirbē. Mēra akmeņi, senais centrs.

Atgriežamies Kaltenē, pēdējā šis dienas apstāšanās vieta: Kaltenes akmeņainā jūrmala. Akmeņiem nosētais jūras krasts ar kāpu priedēm ļoti atšķiras no ierastās Rīgas vai Carnikavas jūrmalas. Iekārtošanās viesu namā jūras krastā, pieejamas piknika vietas, pirts un baseins. Pieejami grilla mangaļi un restes (iespējamas arī citas naktsmītnes).

Pēc naktsmiera brokastis, un ceļš uz Ventspili. Ventspilī vispirms pilsētas ekskursija. To sākam Ostas ielas Promenādē, izstaigājam Ventmalu ar savdabīgo pieminekli Valdemāram, redzam daudzas efektīgas Ventspils Govis, strūklakas un kuģus, figurālas puķu dobes.

Apskatām Tirgus laukumu, kur saglabājušās 17. gs. noliktavu un vecā tiesas ēka, laukuma vidū redzams un divreiz dienā dzirdams zvanu tornis un seno atsvaru bumbas, izejam pa svarīgākajām bruģētajām pilsētiņas ielām, gar visskaistākajām strūklakām.

Ar iepriekšēju pieteikšanos (vai brīvajā laikā) varam izbraukt ar ekskursiju kuģīti „Hercogs Jēkabs” (ilgums - stunda).

Apmeklējam Livonijas ordeņa pili, kas ir viens no labāk saglabātajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā. Pils pirmoreiz minēta 1290. gadā, ko pieņem par Vindau pilsētas dibināšanas gadu. Tagad tas ir efektīgs muzejs, kas atzīts par vienu no modernākajiem Baltijā. Modernais muzeja noformējums harmonē ar vēsturisko vidi.

Pēc brīvā laika pārbraucam uz Dienvidu mola pusi. ‘’Piejūras brīvdabas muzejā’’ ir plaša jūras zvejas laivu un Baltijā lielākā enkuru kolekcija ar vairāk kā 100 eksponātiem no pat 17.gadsimta. Iepriekš izvēlamies, vai ieiesim muzejā. No vislielākajiem enkuriem parkā ir izveidota Enkuru taka.

Iepriekš izvēloties, varēsim izbraukt ar muzeja eksponātu Mazbānīti – tvaika dzinēja lokomotīvi ar vagoniņiem, kas vēl 20.gs. 60.gados kursējis starp piejūras zvejniekciemiem.

Garais Dienvidu mols ir iecienīta vietējo iedzīvotāju pastaigu vieta vareno viļņu un kuģu vērošanai. Tur redzēsim sauszemē zvejas kuģīti „Azova” (var uzkāpt tā klājā) un 4m augsto Govi Matrozi, gribētāji pakāpsies skatu tornī.

Pēc Ventspils laika iespējams gar krastu doties uz Jūrkalni - vienu no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā ar iespaidīgu, vietām 22 metru augstu stāvkrastu. No krasta kraujas uz pludmali ved speciālas kāpnes, kas bieži tiek atjaunotas, jo spēcīgu vētru laikā krasts atkāpjas par vairākiem metriem gadā.

Otra iespēja – spiegošanas centrs Zvezdočka – gigantisks PSRS slepenais radioteleskops -apmeklējama pirms ierašanās Ventspilī.

Pievakarē izbraucam mājup, atgriežamies vakarā ap 22:00.

''Brauciens mani interesē. Vai ir drukājama programma un līgums?
Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums!

Mēs nosūtām Jums drukājamu Ceļojuma programmu un līguma formu.
Kad abi Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru, papildinformāciju par līdzņemamām lietām, precizējam vietu plānojumu autobusā.

Protams, visu to var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā.

Visbeidzot norunātajā laikā un vietā dodamies brīnišķīgā ceļojumā!

Ceļojuma cenā iekļauts:
 • Komfortabls transportlīdzeklis visā maršrutā
 • Naktsmītnes viesu namā pie jūras un brokastis
 • Ekskursijas un aktivitātes, kā norādīts programmā
 • Profesionāla ceļojuma vadītāja pakalpojumi
Cenā nav iekļauts:
 • Ēdienreizes (izņemot brokastis naktsmītnēs), papildus izdevumi - ieejas biļetes, personīgie izdevumi

  IEEJAS biļešu maksas pirms brauciena precizējam


   Saņemiet informāciju un detalizētas Programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet:
   67217790  25443302