Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Delfīnu izrāde Klaipēdā

Ekskursija 27. aprīlī

Foto: publicitāte

TanzānijaSerengeti. Ngorongoro. Kilimandžāro. Zanzibāra

Long-maned lion, Serengeti NP, Tanzania, foto: Yamar Ashlaha / Unsplash

Ieteiktās Tanzānijas ceļojuma programmas

Labākais, ko Tanzānijas savvaļas daba un dzīvnieki sniedz, ir izdevīgi apvienots programmās.

Tanzānijā var nodalīt trīs aktivitātes, kāpšanu Kilimandžāro, safari dienas vai nedēļu Ngorongoro, Serengeti vai mazākos NP, un pludmales atpūtu Zanzibārā. Visas kopā vai atsevišķi pa vienai, jūs gaida neaizmirstami skaists Āfrikas laiks.

Pieredzēt Lielo Migrāciju Serengeti, sasniegt Kilimandžāro virsotni, atpūsties Zanzibāras pludmaļu mīkstajās smiltīs! Tanzānijas ģeogrāfija ļauj apvienot vairākas lieliskas lietas jums piemērotākajā secībā. Vērot gnu antilopju (wildebeest) neskaitāmos pulkus izmisīgi šķērsojam Maras upi Serengeti, izvairoties no krokodilu zobiem. Saskatīt Lielos Piecus tuvumā, ar rīta pirmo gaismu nolaižoties Ngorongoro milzīgajā krāterī. Ieraudzīt no laivas sev līdzās nīlzirgus, zobenantilopes un putnus varavīksnes krāsās attālajā Selous rezervātā. Uzmeklēt šimpanžu ģimenes Mahale kalnu NP.

Ziloņu pilnie līdzenumi Tarangires NP. Nakts masaju ciema bomā savannā starp Kilimandžāro un Meri kalniem. Tālā Tanganjikas ezera smilšu krasti un dzirkstošais ūdens. Rēcoši lauvu praidi, sirojot pa Ruahas NP. To, kas jūs valdzina, atradīsiet Tanzānijā!

Labākās vietas Tanzānijā, kuras vērts iepazīt

SERENGETI landscape

Iztēlojieties bezgalīgi plašu līdzenumu ar nebeidzamu horizontu, bāli dzeltenas zāles jūru saviļņojamies siltajā brīzē, samezglotus akāciju stumbrus tiecamies augšup un plēsīgus putnus metam lokus siltā gaisa strāvās. Tas ir Serengeti, Āfrikas pasakainais un pelnīti slavenais savvaļas rezervāts.

Arī bez migrācijas, Serengeti savvaļas dzīvnieku pasaule ir nepārspējama. Te lauva neizbēg no fotogrāfa objektīva, čitas (gepardi) uzmana līdzenumus, leopardi zviln desu kokos un plankumainās hiēnas līdz ar zelta šakāļiem rikšo šurp un turp pa garo zāli. Akāciju pamežā slēpjas Kērka dik-diki (Austrumāfrikas mazās antilopes), oribi un zirgantilopes (roani), kamēr mežmalās barojas ziloņu bari. Tā kā Serengeti ir tik plašs, tā daudzveidīgie apvidi katrā apmeklējumā pavērs jaunas ainavas.

Ja safari mērķis ir Serengeti migrācijas plūsma, mūsu speciālisti piedāvās Serengeti izbraucienus un mobilās telšu apmetnes atbilstoši sezonālajai dzīvnieku kustībai starp Tanzāniju un Keniju.

Lai sasniegtu Serengeti vērienīgākās ainavas no Moši vai Arušas (Kilimandžāro), ir vajadzīgi 4 līdz 7 dienu safari izbraucieni.


NGORONGOROlandscape waves

Reiz sensenos laikos Kilimandžāro lieluma vulkāns pacēlās Tanzānijas ziemeļu plakankalnē. Tā izvirdumā izveidojās lielākā neapplūdusī kaldera, krātera ieplaka, pasaulē - Ngorongoro krāteris. Tagad neaktīvs un savvaļas dzīvnieku piepildīts, krāteris pārvērties īstā dabas spēļu laukumā, kur vērošanas izbraucienos (Game Drive) iespējams sastapt visus Lielos Piecus. Ngorongoro dabīgā aizsardzība ir 600 metrus augstās krātera sienas. Te ir labākā vieta Tanzānijā, kur ieraudzīt reto un apdraudēto melno degunradzi. Gnu un zebru, ēlandu un gazeļu pulki virzās pāri auglīgajām pļavas, netrūkst arī to vērotāju un mednieku - lauvu, čitu (gepardu), savvaļas suņu un hiēnu.

Magadi ezera dūksnainos krastus bieži klāj rožaini flamingo mākoņi.

Pati iebraukšana krāterī ir efektīga, pirms rīta gaismas nonākot pie vārtiem, tad braucienā pa mūžzaļa meža klāto krātera malu kļūstam liecinieki, kā migla līdz ar lecošo sauli pamazām atsedz gigantisko, 25 kilometrus plato kalderas katlu zem mums. Dzīvnieki līdzenumā lejā šķiet skudriņu lielumā. Mākoņu ēnas pārslīd viļņojošiem zālājiem un akāciju skupsnām. Nolaižoties zemāk, sākam atšķirt dzīviekus - bifeļi un gnu, antilopes, Granta un Tomsona gazeles. Nonākot krāterī, tas ir veiksmes un jūsu pavadoņa prasmju ziņā, pievest jūs iespējami tuvu zināmiem un arī pavisam retiem dzīvniekiem. Melnā degunradža sastapšana nebūt nav garantēta, bet jūs esat vislabākajā vietā Āfrikā, lai tas notiktu.

Pārbrauciens uz Gorigora purvu sola ziloņu un nīlzirgu skatus, Lerai mežā būs paviāni un leopardi akāciju un dzelteno "drudža koku" zaros. Krāterī, īpaši sausākajā sezonā starp jūliju un oktobri, var būt daudz safari džipu, bet dienas gaitā tie kļūs nemanāmi Ngorongoro plašumos.


TARANGIRES NP landscape waves

Tarangires Nacionālo parku bieži apraksta kā mazo Serengeti, vieglāk sasniedzamu no Kilimandžāro, un tam ir labs pamatojums.

Tie paši viegli viļņotie zālāju klajumi un izteiksmīgās akāciju lapotnes, nesteidzīgi, neticami lieli zebru pulki, tos nomaina tikpat daudzskaitlīgi ziloņu bari, kas, vienkopus lielie un mazie, šķērso ceļus un laukus, dodoties tikai sev zināmos virzienos. Dažkārt viņu takas ved tieši blakus jūsu safari džipam.

Cauri parkam vijas upe Tarangire, īpaši sausajā vasaras sezonā atsedzot plašas dubļu lāmas, kurās patīk rakņāties lielajiem dzīvniekiem, piemēram, pāris simtiem ziloņu. Parkā mīt Tanzānijas lielākie ziloņu bari, kopā ap četriem tūkstošiem, līdz ar žirafēm un bifeļiem, degunradžiem un lauvām. Retie, masīvie baobabi piešķir ainavai īpašu šarmu.


MANJARAS EZERA NP (Manyara Lake)landscape

Flamingo, rožainie putni tūkstošos, tie ir pirmie, ko atceramies no Manjaras ezera apmeklējuma.

Manjaras ezera apkaime sola labu iespēju ieraudzīt lauvas. Parkā dzīvo apmēram 700 skaisto plēsēju, un šī ir viena no divām vietām pasaulē, kur melnkrēpju lauvas uzturas kokos, pārlaižot dienas karstumu. Otra tāda vieta ir Ugandas dienvidi, arī - mūsu Āfrikas piedāvājumā.

Ūdensputnu klāstu papildina pelikāni, gārņi un stārķi.

Bifeļi un impalas, ziloņi, nīlzirgi un krūmājos mītošas daudzskaitlīgas vietējo paviānu - babuīnu dzimtas papildina ainavu.

Tanzānijas safari vietas (NP, Ngorongoro), kuras ērti sasniegt no Kilimandžāro

Ngorongoro krāteris

Divu dienu izbrauciens, Tarangire - Manjara - Ngorongoro, džungļu lodža

Tarangires NP, ziloņu pulki

Divu dienu izbrauciens, Tarangire - Manjara - Ngorongoro, džungļu lodža

Serengeti līdzenumi, migrācija

6 līdz 9 dienu safari izbrauciens no Moši, pārvietojamās telšu nometnes

Norises TANZĀNIJĀ, kurās vērts piedalīties un sekot

LIELĀ MIGRĀCIJA visibility

The Great Migration, Lielā migrācija katram atsauc atmiņās vismaz attēlus un TV dokumentālās filmas, un tā neliek vilties realitātē. Katru gadu aptuveni divi miljoni masīvo gnu antilopju (wildebeest) līkloču gājienā šķērso plašo līdzenumu, nojaušot lietavu ceļu. Zebru pavadīti, tie izveido melnu, maurojošu kolonnu vairāk kā 40 kilometru garumā. Baltu gārņu pulki riņķo tiem pāri, nagu saceltie putekļi redzami kilometriem tālu.

Bari metas pāri upēm, plūst pa līdzenumiem, līdz beidzot sasniedz zaļas ganības, kur laiž pasaulē slapjus, grīļīgus antilopju telēnus, kas turas tuvu mammām.

Turpmāko gadu divi miljoni gnu, gazeļu un zebru klīdīs pa Serengeti un Masai Mara, sekojot lietiem un meklējot svaigas ganības. Viemmēr netālu uzturas plēsēji; lauvas, leopardi, gepardi un hiēnas gaida mirkli, kad sagrābt neuzmanīgu dzīvnieku. No decembra līdz martam migrējošie ganāmpulki ganās īsajā zālē Ndutu apgabalā. Jūnijā lieti mazinās, un līdz ar dilstošu mēnesi dzīvnieku plūsma nonāk Serengeti dienvidrietumos, kur sākas pārošanās sezona.

Kad karstums aizvien vairāk izkaltē Serengeti līdzenumu, migrācijas plūsma virzās uz ziemeļiem, uz Masai Maru, kur lūzuma ielejas masīvās kraujas uztver beidzamās lietus lāses. Ganāmpulki dodas pāri pirmajam šķērslim - Grumeti upei, kurā gatavībā gaida iespaidīgu izmēru krokodili. Jūlijā miljonu plūsmas priekšpulki gatavojas šķērsot Maras upi, kamēr aizmugure ir vēl tālu dienvidos pie Grumeti. Dzīvnieki upes krastā var kavēties līdz pat divām dedēļām, baidoties no tā, ko slēpj dziļumi, tuvojoties upei un nobremzējot beidzamajā momentā ar nagiem smiltī un saceļot putekļu mākoņus. Galu galā pirmā antilope ielec ūdenī un tai seko tūkstotis pēc tūkstoša, izmisīgi cenšoties sasniegt pretējo krastu.

Septembrī bari uzturas Masai Maras drošībā, kur mitrumā ganības zaļo arī sausās sezonas beigu posmā. Mazākos baros (ja 500 vai 1000 galvu ganāmpulks ir mazs) dzīvnieki virzās turp un atpakaļ pāri Maras un Talekas upēm, meklējot zaļāku zāli vai bez redzama iemesla.

Aizvien kāpj temperatūra un sākas novembra lietavas, atgriežot dzīvību dienvidu Serengeti zālāju laukos ar bagātīgu vulkānisku augsni. Antilopes, kas spēj sajust lietu pat 50 kilometru attālumā, sāk ceļu uz dienvidiem, cauri Loliondo, Lobo un Piajai uz Ndutu bagātīgajām ganībām.

Šeit zebras, gnu un gazeles atpūšas pēc nogurdinošā ceļojuma un gatavojas ienest jaunu dzīvību Serengeti līdzenumos.

Kad doties vērot migrāciju? Vai varam ieplānot kādu konkrētu laiku? Atbilde nav pozitīva. Masīvā pārnadžu kolonna sāk virzību starp aprīļa beigām un jūnija vidu, paļaujoties uz saviem instinktiem. Ir bijuši gadi, kuros pēkšņi, kaut īslaicīgi, lieti ir atveduši migrācijas plūsmu atpakaļ izejas pozīcijās gandrīz uz mēnesi.

Tabulā zemāk norādīti aptuvenie laiki. Vai plānot savu Āfrikas ceļojumu ap Lielo migrāciju, tas jāizlemj pašiem, - Serengeti pats par sevi ir ļoti iespaidīgs visu laiku. Safari ceļojumā reindžeri un gidi pievedīs iespējami labākajās skata vietās, mobilās telšu apmetnes būs iespējami tuvāk darbībai, lai kurā Serengeti daļā tā tobrīd norisinātos.

Norise Aptuvenais laiks Reģions
Teļu dzimšanas laiks Februāris - marts Dienvidu Serengeti
Intensīva plēsēju darbošanās Februāris - marts Dienvidu Serengeti
Vairošanās sezona Aprīlis - maijs Serengeti centrs un rietumdaļa
Grumeti upes šķērsojums Maijs - jūnijs Serengeti centrs
Maras upes šķērsojums Jūlijs - augustsSerengeti ziemeļi
Kustībā Novembris - janvārisNo ziemeļiem uz dienvidiem

KILIMANDŽĀRO (kāpiens uz virsotni) landscape

Kilimandžāro jeb vienkārši Kili. Neaktīvs vulkāns ziemeļu Tanzānijā, Kilimandžāro slejas 5895 metru augstumā un ir kontinenta augstākais kalns. To vērtē kā pieejamāko no augstajiem kalniem, un katru gadu ap 33 tūkstoši cilvēku cenšas iekarot augstāko, Uhuru smaili.

Kāpiens nav viegls, taču pieejams katram, bez alpīnisma vai kalnu tūrisma priekšzināšanām, bez virvju vai kāpšļu izmantošanas. Jūs tiekat apbalvoti ar skatiem šķietami bezgalīgos tālumos pāri Mawenzi robotajām smailēm, pāri Širas plakankalnei un Kilimandžāro sniegiem ledus blāķos, ar Tanzānijas un Kenijas apvāršņiem tālu lejā, un ar apziņu, ka jūs esat TO paveikuši.

Arī kalnu vidū Kilimandžāro ir dabas brīnums, sniegots kalns tuvu ekvatoram, un tas iespaidīgi paceļas tieši no karstā līdzenuma, to neaizsedz skatam priekškalnes. Kalnā ir piecas klimata zonas ar atšķirīgu augu valsti. Uzkāpt Kili ir kā iziet cauri četrām gada sezonām nedēļas laikā. Augstajās plakankalnēs izveidojusies habitāte dažām neparastām dzīvības formām, gigantiskās krustaines (groundsels) šķiet kā no citas pasaules, un mazliet zemāk zied delikātā sārtā ziloņpuķe (Impatiens kilimanjari).

Kalns neprasa alpīnisma tehniku un ir vieglāk iekarojamais no Septiņām smailēm (septiņu tradicionālo kontinentu augstākās virsotnes), tāpēc tajā sastopas gan pieredzējuši kalnos kāpēji, gan ļaudis pirmajā kāpienā.

Svarīgi apzināties, ka nokļūšana virsotnē nav garantēta. Kāpšana notiek salīdzinoši strauji, un var izraisīt augstuma slimību, var pietrūkt apņēmības. Lai jums būtu vislielākā iespēja virsotni sasniegt drošā veidā, vajadzīgs labākais inventārs un labākie kalnu gidi. Tos mēs nodrošinām. Mūsu piedāvātajās regulārajās programmās ir iekļauta aklimatizācijas diena, vēl viens faktors, kurš būtiski palielina kāpēja izredzes.

Blakus Kili atrodas zemāks kalns - Meru (4562 metri). Tajā mēdz kāpt paša kalna dramatisko ainu un 70 km attālā Kilimandžāro ainavu dēļ. Meru kāpiens ir mazliet grūtāks par Kili populārākajiem maršrutiem, tas aizņem 4 dienas, pieejams viens maršruts ar nakšņošanu kalnu namiņos.


MASAJI (vakara kultūras programmas, nakts ciemā) visibility

Katrs, kurš redzējis TV filmas vai grāmatas par Āfriku, atcerēsies slaida auguma ļaudis spilgti sarkanos, apmetņiem līdzīgos apģērbos, ar šķēpu vai spieķi rokās, ar govju ganāmpulku aizmugurē. Tie ir masaji (Maasai).

Jau pārbraucienos ieraudzīsiet masajus, ganot lopus, braucot ar velosipēdiem, pārdodot pērļojuma kaklarotas, ceļmalas stendos tirgojot zaļos plantānus (cepamos banānus) un grauzdētas maniokas saknes. Dažas masaju bomas (apmetnes) pieņem apmeklētājus, iepazīstinot ar sadzīvi un pacienājot, un tajās var pat pārgulēt tradicionālā kleķa mājā, pamostoties agrā rītā ar mākoņu neaizsegtu Kilimandžāro, kas majestātiski slejas pāri savannai.

Ļoti iespējams, jūsu šoferis ar smaidu atgādinās sagaidošajam masajam - es tevi pazīstu, tavs tēvs manam zaga lopus!

 

Tanzānijas vīzu informācija

Tanzānijas klimats un ceļojuma laika izvēle

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Āfrikas ceļojums mūs interesē. Ir jautājumi par detaļām. Vai ir programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.
Sagatavosim līguma formu un programmas materiālus, izdrukāsim vai nosūtīsim līdzi ņemamo lietu un nepieciešamo darbību sarakstus. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par vīzām un ieceļošanas prasībām, klimata īpatnībām ieplānotajā laikā, apspriežam citas ceļojuma detaļas.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā, izdrukājam jūsu iekāpšanas kartes.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com.  Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011